Разкажете ми за варицелата

  • 5 489
  • 19
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 526
Сестра ми е на 30г и сега я прекара, племенника ми 13г и той е в момента с варицела. Доколкото знам 20 дни е карантиния срок т.е. може да си носител и после се обриваш.

# 16
  • Мнения: 2 082
Цитат
Мога ли да изкъпя детето  вече 
къпи си спокойно детето

# 17
  • Мнения: 59
в момента и аз и дъщеря ми сме болни/аз съм на 29г д тя на 8 мес/ и се заразихме от сина ми/4.5г/  на 15 ден от неговото заразяване.Според мен наи-много помага пудрата с ментолов спирт.А за сърбеж _Фенистил гел

# 18
  • Варна
  • Мнения: 1 790
Виж сега-може да е варицела, може и да не е. При нас се получи нещо такова. Влади изкара гнойна ангина с възпаление на ушето (групата им беше под карантина от месец и половина) и веднага след това-варицела. От ангината вдигна темпеартура, но за варицелата вече я беше смъкнал и изобщо не вдигна. Заведи си детето на лекар, пък ако е варицела, то ще си покаже до няколко дни. Следи за пъпчици по главата, в косата. Възможно е най-напред там да излязат.


М, ей сега погледнах датата на първия постинг. Сигурно вече е станало ясно дали е варицела  ooooh!

# 19
  • Мнения: 275
              Това е една гадна болест все пак...
   Нашите пъпки  са с корички всичките,  а ..изкъпах си детето снощи и това е - съжалявам че не го изкъпах със содена вода когато изпадна в истерия от сърбежа...  цялата нощ пищеше горкото.
Преведено от НЕбългарския  линк на Safe..:
заразни са 5 дни преди обрива и 5-7 дни след това (когато всички пъпки са вече завяхнали). Препоръчва се обливане с хладка вода с разтворена сода бикарбонат през 4 часа в периода, когато излизат пъпките и сърбят най-много. Пише че къпането в никакъв случай не допринася за увеличаването на пъпките. Средно за 1 дете излизат около 500 пъпки.

   Първите 2 пъпки излязоха в сряда вечерта а на сутринта вече бяха малко в повече , но нашта лична лекарка с големия стаж непозна , че е варицела...Очаквам и  малкия да се ошари ама кога ще стане това  newsm78 newsm78 и пак да кажа , че неиздържам на изолацията вкъщи и на безлюдните места...
     Нека  си направим среща на всички болни от шарка в момента....и е шега и не е  Cry

Общи условия

Активация на акаунт