Какво не ви харесва?

  • 7 575
  • 154
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 708
Понеже Влади така цвету6то е описала вси4ко,4е няма много за добавяне....

хмммм не6то което много ме дразни е постоянното хлен4ене,4е не  могат да "храносмелят еди какво си".Все им е "тежко"  newsm78
Пове4ето италианки са хиени наистина,но пък аз познвам и доста добри жени  newsm78

Изнервям се на това,4е 10 пъти днес да излезна на терасата 10 пъти съседката 6те ми каже "Буонджорно".

Дразни ме 4е 40 годи6ни мъже о6те ги нари4ат "мом4ета" и хал хабер си нямат да се отделят от МАМА.

Не мога да свикна с факта,4е дори и аптеката затваря между 12.00-15.30 4аса  #Crazy

Не ми харесва,4е като пийна 4а6а бяло вино,свекито ме гледа все едно съм изпаднал алкохолик  Mr. Green

Абе до скоро бях много крити4на за много не6та,ама от както ве4е 2 седмици съм в България,критиката ми към Италия рязко се понижи  Mr. Green

Последна редакция: вт, 26 юни 2007, 22:15 от Bimba25

# 91
  • Мнения: 3 463
Не ми харесва как децата на повечето местни обикновено летят в безтегловност някъде между предните две седалки със 160 км/час, хвърлянето на боклуци от прозореца на колата, липсата на достатъчно паркове и пешеходни зони, без кола си загубен.Навикът на местните жени да не ти отговарят на телефонното обаждане, защото просто не са на кеф, последният  е успешно възприет и прилаган и от българките тук. Twisted Evil

# 92
  • Мнения: 1 072
Задръстванията и това, че не може да мръднеш някъде без около теб да бъка от хора.
Напече ли слънцето е немислимо да тръгнеш  в посока морето. Първо висиш с часове на магистралата, после да паркираш...
Други оплаквания май нямам.

# 93
  • Мнения: 1 238
шведите пият много, ама ужасно много, и мъже и жени
тази седмица в цялата страна са изкупени 200 000 литра алкохол заради празнуването на лятото midsommer
празнуват много шумно

храна - не знам, ама ако искаш да дойдат на някое събрание напр само с безплатно кафе и хапване можеш да ги събереш

обичат да обещават, с ясното съзнание, че всичко си остава само на думи

образованието им е малко странно като система, но не е лошо
учат само това, което би им потрябвало

който не е учил навремето, има шанс след време да си доучи - това ми харесва

любимият им спорт е пазаруването

някои жени са се сбабичосали ужасно от солариуми, като негри са направо

ходят с едни гумени сандалки лятото, които са и супер скъпи и се чудят аз защо купувам кожени (те са на същите цени), ама други си е ето това:


карат голееееееми коли, винаги комби, да има място за всички деца и кучета

сменят си завесите според сезона, т.е на всеки 2 месеца се слагат нови

повечето много се надуват, имат се за голяма работа

абе смешковци

пазят се като дявол от тамян да не работят и 2 мин в повече



Аз имам такива джапанки и то в розово  Laughing Laughing Laughing Laughing, купих и на малката също. Много са лекички и страшно удобни. Пера ги в пералнята на 40 градуса и стават като нови. Много съм доволна и хич не ми пука, че приличат на галоши и че са розови  Wink Wink Wink Wink

# 94
  • Мнения: 2 427
Феямка,не знам защо мислиш че преувеличавам newsm78.Те. не че те обвинявам де,възможно е много други да мислят като теб,защото звучи наистина неправдоподобно,ако не си изпадал в подобни ситуации,признавам.Но аз съм обективна,наистина,кълна се!Преди няколко години отивам на ски със съпруга си и с още едно семейство,наши приятели.Вечерта отиваме в дискотеката на курорта и там една групичка от 4 момичета ни гледа,мен и приятелката ми.След непрестанно блъскане отгоре ни,настъпване и кръвнишки погледи,решавам да отида до тоалетната.Едната от дамите се юрва веднага след мен.Заключвам тоалетната и докато си върша работата,въпросната мацка само дето не изкъртва вратата от блъскане и ритници.Докато пикаех се двоумях дали да не изляза и да и натроша мутрата,но само при мисълта че мога да се намеря на мръсния под в тоалетната на кълбо с нея ме накара да се откажа.Излязох стиснала зъби,онази грубо ме блъсна ,след което така изтрещя врата че паднаха две плочки.Говорим за човек,с когото не съм имала никакви отношения и който виждам за първи път в живота си.
Феям знае,тук имам само една приятелка на която държа и която обичам,въпреки че моят съпруг има поне 20 приятелки с които въпреки че много пъти опитвах да създам контакт ,не ми се отдаде случай да стигна до близост,именно заради тяхната наистина удивителна злоба и недобронамереност.А по душа съм много благ човек. Outta Joint Laughing

# 95
  • Мнения: 2 427
Влади, много се забавлявах с постинга ти. Много цветисто  Laughing
на мой 'гръб' съм изпитвала може би само празнодумието - невероятно е как въпрос "Тези маслини пикантни ли са?" , може да бъде отговарян 15 минути.  Rolling Eyes

Ленка,поживёш-увидиш Laughing!
На теб наистина ли не ти се е случвало да се сблъскаш с некомпетентни пощенски служителки newsm78?!Ако все още не ти се е отворила възможност-считай се за щастливка.Аз вече ви разказах на вас в нашата тема как ми блокираха дебитната карта от банката и стоях заради италианци без пукнат лев в България благодарение на компетентни"мерки за сигурност".Не че и в България не е бъкано от некомпетентни,но все пак в западните общества,където са  Големите претенции , по-голямата цивилизованост, някои неща наистина са недопустими.

# 96
  • Мнения: 560
Многословни на абсолютно неинтересуващи ме теми. Шефа ме вика да ми каже нещо по работа "за 5 минути" и съм принудена да изслушам историята на живота му - как избягали от бомбандировките, какъв бил баща му, каква била майка му, какво работел като студент ....  после темата плавно и неусетно преминава в религиозните му разбирания ... и така нататък ...  ooooh!

Безотговорност. Ако не сте виждали шофьор да зареже пълния автобус и да хукне да си плаща сметката за вода - моля! Или друг случай  - заявява ни, че имал работа, свали ни от автобуса и замина да си я върши, а ние останахме да чакаме следващия.  Thinking

Бутнежи ... Това е, когато някой, за да свърши нещо трябва да го тормозиш редовно, а реакцията е винаги едно учудване за къде си се разбързал.

Странни птици са малко ...

Със здравна система и бюрокрация не съм се разправяла още, но институциите работят само до 1 часа на обед. Сладка работа!!!
Извинете,къде точно на Средиземно море?И аз съм някъде там и хората май са такива. newsm78

# 97
  • Мнения: 2 427
Друго много важно нещо което не ми харесва тук,и предполагам с това ще се съгласят всички които живеят в Италия,независимо в коя част,това са комарите.Рояците комари!
Ето,сега в момента си стоя в градината,щракам бутоните докато пуша и тялото ми се изпълва прогресивно с бабани от ухапванията на гадините ,на които не им пука че съм изпръскала половин спрей Аутан и още толкова Офф и се задушавам от самата себе си,докато те настървено хапят ли хапят.
В тази насока отварям една скоба да се оплача и от климата-съсипваща влага през лятото(както и през зимата),която в комбинация с жегата те кара да се чувстваш точно като военопленник във някой камбоджански лагер на смъртта.Лепкав и спаружен дори току що прясно излязъл из под душа.

# 98
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 888
ходят с едни гумени сандалки лятото, които са и супер скъпи и се чудят аз защо купувам кожени (те са на същите цени), ама други си е ето това:


И тук тези галоши са върха. Даже като бяхме в Корея, една от дамите си беше донесла цели 3 чифта и се появи с тях на бизнес вечеря. И ме убеждава колко са удобни и практични.

# 99
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
Феямка,не знам защо мислиш че преувеличавам newsm78.Те. не че те обвинявам де,възможно е много други да мислят като теб,защото звучи наистина неправдоподобно,ако не си изпадал в подобни ситуации,признавам.Но аз съм обективна,наистина,кълна се!Преди няколко години отивам на ски със съпруга си и с още едно семейство,наши приятели.Вечерта отиваме в дискотеката на курорта и там една групичка от 4 момичета ни гледа,мен и приятелката ми.След непрестанно блъскане отгоре ни,настъпване и кръвнишки погледи,решавам да отида до тоалетната.Едната от дамите се юрва веднага след мен.Заключвам тоалетната и докато си върша работата,въпросната мацка само дето не изкъртва вратата от блъскане и ритници.Докато пикаех се двоумях дали да не изляза и да и натроша мутрата,но само при мисълта че мога да се намеря на мръсния под в тоалетната на кълбо с нея ме накара да се откажа.Излязох стиснала зъби,онази грубо ме блъсна ,след което така изтрещя врата че паднаха две плочки.Говорим за човек,с когото не съм имала никакви отношения и който виждам за първи път в живота си.
Феям знае,тук имам само една приятелка на която държа и която обичам,въпреки че моят съпруг има поне 20 приятелки с които въпреки че много пъти опитвах да създам контакт ,не ми се отдаде случай да стигна до близост,именно заради тяхната наистина удивителна злоба и недобронамереност.А по душа съм много благ човек. Outta Joint Laughing

къде съм казала таквоз неЩо, бре?  Shocked
казах, 4е зву4и гротескно, но 4е съм абсолЮтно съгласна, особено имайки предвид местожителството ти. торинези_те, според мен, са  Sick
и си признавам, 4е за 18 години тук, контакти бол, но близки приятелки 2/3...  Rolling Eyes

преди време, едната от "приятелките" ме кани на концерт на рок_група, 4леновете на която са познати на нейната компания. Девойките от последната, които нямат контакти с мен, но са ме виждали веднъж дваж и  вдигнали лЮт скандал, 4е ме поканила... била съм им конкуренция...  Shocked. пояснявам само, 4е говоря за 38/40 годиШни жени, а не за някакви пубертетки...
така, 4е мнението ми за италианките е много близо до твоето, да не го развивам и с другите им специфи4ни 4ерти, 4е Ще се полу4и голям негатив. прибавям само, както и друг път съм писала, 4е и физи4ески не ми харесват изобЩо, нито пък изповядвам веруЮто на прословутата им елегантност... то тук трябва да си пълен идиот, за да не успееШ да се обле4еШ с поне малко стил.

та така... за сметка на това имам няколко близки приятели  Mr. Green

# 100
не ми харесва климата, но въпреки това го предпо4итам пред бг заради меката зима

комарите

Юга _ манталитет, проблеми, престъпност ....

неспособността им да се справят с нелегалните имигранти

връзкарството

държавните институции, вклЮ4ително работното им време, служителите, организацията и про4ие

задръстванията

карат пияни и дрогирани, особено събота ве4ер

такситата _ малко и скъпи

Последна редакция: ср, 27 юни 2007, 10:33 от gioia

# 101
  • Мнения: 2 427
Според мен по скоро не искат,отколкото да не могат.С емигрантите. Confused

# 102
  • Мнения: 3 098

В тази насока отварям една скоба да се оплача и от климата-съсипваща влага през лятото(както и през зимата),която в комбинация с жегата те кара да се чувстваш точно като военопленник във някой камбоджански лагер на смъртта.Лепкав и спаружен дори току що прясно излязъл из под душа.
Същото положение е и тук. ooooh!

# 103
  • Мнения: 2 617
Изобщо не мога да свикна с работното време тук  ooooh!
За такситата подкрепям.
Италианките и на мен не ми правят много добро впечатление, с някои изключения, както и по-възрастните жени, но общо взето, все ти се струва, че те прееняват от горе до долу и едва ли не, винаги си им конкуренция, без дори да знаеш, за какво.  Joy

# 104
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
Изобщо не мога да свикна с работното време тук  ooooh!
За такситата подкрепям.
Италианките и на мен не ми правят много добро впечатление, с някои изключения, както и по-възрастните жени, но общо взето, все ти се струва, че те прееняват от горе до долу и едва ли не, винаги си им конкуренция, без дори да знаеш, за какво.  Joy

в какъв смисъл? неЩо не разбрах. на мен ми се струва съвсем нормално работното време  Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт