Лятото навън дойде,а в коремчето ми ЯНУАРЧЕ си расте!

  • 15 014
  • 285
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 2 643
nivear защо се притесняваш да кажеш на работодателите / колегите? Не виждам нещо неприемливо в бременността - така, че смятам да кажа в прав текст , но като мине следващия ми преглед.

Ами, не мога точно да го обесня...не искам да се промени нищо в отношенията ни...не искам да ме съжаляват, но не искам и да си мислят че ще изисквам по малко от тях поради новото си положение....не искам и да се появи страх или паника от неизвестността...какво ще се случи когато аз ще трябва да изляза по майчинство....

# 76
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 442
nivear защо се притесняваш да кажеш на работодателите / колегите? Не виждам нещо неприемливо в бременността - така, че смятам да кажа в прав текст , но като мине следващия ми преглед.

Ами, не мога точно да го обесня...не искам да се промени нищо в отношенията ни...не искам да ме съжаляват, но не искам и да си мислят че ще изисквам по малко от тях поради новото си положение....не искам и да се появи страх или паника от неизвестността...какво ще се случи когато аз ще трябва да изляза по майчинство....

Ами затова е нормално да се каже на работодателя, за да е предупреден, съответно да има време да се настрои към новото положение и да пригоди работата. На практика ти си защитена от Кодекса на труда / нали живееш в България /, ако си на безсрочен трудов договор. Понякога даже може да ти се наложи да се възползваш от факта, че си бременна, за да не те натоварват твърде много в работата. Ти естествено, че ще си работиш както подобава. Бременността не е болест  Grinning Не искам да си помислиш, че те поучавам. Едно време и аз имах подобни притеснения, даже относно работното ми място и евентуалната му загуба. Но случих на разбран работодател и с взаимни компромиси успяхме някак да се нагодим към ситуацията. Надявам се и този път да прояви разбиране и гъвкав подход, защото харесвам и държа на работата си, но съответно искам да изживея и майчинството пълноценно.

# 77
  • Мнения: 2 643
Явно не съм се изразила правилно - не се страхувам за работното си място. Просто ми е неудобно да го кажа на глас за първи път. Не ми е неудобно че съм бременна - много съм щастлива от факта и се моля всичко да е наред!

# 78
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 442
Явно не съм се изразила правилно - не се страхувам за работното си място. Просто ми е неудобно да го кажа на глас за първи път. Не ми е неудобно че съм бременна - много съм щастлива от факта и се моля всичко да е наред!

 Peace

# 79
  • Мнения: 206
  Zimna prikazka а, сега при третото бебо какво ти се иска? Wink

# 80
Здравейте, момичета. Нямам търпение да се похваля, че всичко с моя бебо е наред. Видяхме крачета, дупе...ала бала...спи обаче още....Вълнението е голямо...Целувки на всички

# 81
  • Бургас
  • Мнения: 1 787
Здравейте момичета,отдавна не съм се разписвала.Я сега да се запиша и в тази темичка,че докато се усетя може и тя да свърши. Grinning
Вече виждам обсъждате пола на бебенце.Я сега кажете кой какво си е поръчал. Grinning Аз момиченце ....но да е живо и здраво каквото дойде. Grinning
Незнам как ще се справям в големите месеци с корема и дребния,имам структурата да го нося на корем,т.е корема ми става огромен,добре че поне няма да е жега.
Момичета мислите ли да правите упражнения за бременни ?
Хубав ден пожелавам на всички,напук на ужасните жеги. Hug Peace

# 82
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 442
kloie това за упражненията ми стана много интерсно. Аз лично не съм много на "ти" с тази тема. Имаш ли някакви примерни упражнения предвид?

# 83
  • Бургас
  • Мнения: 1 787
Има,да...
Редовните тренировки по време на бременността са едно от най-добрите неща ,които може да направим за себе си и бебо.Определено е вярно,че бъдещите майки които редовно изпълняват физ.упражнения по време на бременността,се възстановяват много по-бързо след раждането.
Това е по моята част,пък и от личен опит мога да кажа,че родих лесно и се възстанових бързо.Дано и този път е така.
За мамите мога да кажа,че има и специална л-ра и видеопрограма за бременни.
Може да видите тук,ако ви е интересно.https://http://fitmama.family-bg.com/

# 84
  • Бургас
  • Мнения: 1 787
Само за инфо,нямам никакви връзки със сайта който пуснах. Peace
https://http://www.letsgym.com/,а това е сайта на една мама,която също е  аеробик инструктор от Пловдив.Има много интересни неща отново за бъдещи мами и мами след раждане.

# 85
  • Мнения: 5 391
И за мен ако може момиченце Blush

Ама те хората са казали-един мъж едни деца прави Simple SmileТа само тайно се надявам на девойка, а мъжкото име съм го измислила Wink

# 86
Аз пък искам момченце и имам усещането, че ще е такова, но...."Божа работа", казват хората.... Peace

# 87
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 442
kloie благодаря ти много. Предишната бременност не съм правила упражнения, но не наддадох много / 12-13 кг / и бях подвижна до 9-тия месец. Но в последно време натрупах някой и друг кг, който ще си ми тежи през тази бременност. Иначе родих секцио и се възстанових много бързо - на 2-рия ден след изписването ходих по служебни задачи  ooooh!. Ще разгледам упражненията с интерес.

# 88
  • Мнения: 367
Ами относно пола...аз искам момиченце,а таткото момченце.Но нали ще ни е първо детенце живот и здраве няма значение,важното е да е добре всичко. Blush

# 89
  • на плажа
  • Мнения: 1 866
Аз искам момиченце, че да и връзвам чочки и да я кипря с роклички, ама каквото дойде няма да го върна я  Laughing.

Общи условия

Активация на акаунт