За количеството храна

  • 1 083
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 341
Цитат на: Iva_D
Evjeni, много сте си добре. Просто е отслабнала заради болестта.
 В режима гледам, че имате една по-голяма пазуза между 5-6 часа и 10. .....

Тя отделно сигурно е отслабнала от болестта. Ама те лекарките я гледаха в началото на разболяването
Ами не мисля, че е голяма паузата. Тя яде към 17-17:30 и после преди да заспи към 20:30
Аз не се притеснявам дали е слаба, а дали това покрива нуждите на организма й.

# 16
  • Мнения: 356
Имах ме такъв проблем в 9-тия месец. Отслабна с 0.500 кг. Педито каза, че го храня малко и ме накара да включа като храна нещо по-сериозно към 19.00 ч., а не само кърма. При нас имаше ефект. Сега давам попарка, качамак, картофено пюре и др. подобни към 19.00 ч. и после кърмя ок. 21.30 ч.

# 17
  • Мнения: 6 206
Evjeni, а ти не се ли притесняваше преди около 2-3 месеца, че много пухкавка беше станала? Извини ме, ако грешно съм запомнила. Може би пък сега да навакса отпреди.

# 18
  • София
  • Мнения: 2 249
Цитат на: Evjeni
Цитат на: Iva_D
Evjeni, много сте си добре. Просто е отслабнала заради болестта.
 В режима гледам, че имате една по-голяма пазуза между 5-6 часа и 10. .....

Тя отделно сигурно е отслабнала от болестта. Ама те лекарките я гледаха в началото на разболяването
Ами не мисля, че е голяма паузата. Тя яде към 17-17:30 и после преди да заспи към 20:30
Аз не се притеснявам дали е слаба, а дали това покрива нуждите на организма й.


Имам предвид сутринта. Колкото до покритието на нуждите, едно здаво и жизнено дете, си го осигурява.

# 19
  • Мнения: 1 341
Цитат на: PoliaSp
Evjeni, а ти не се ли притесняваше преди около 2-3 месеца, че много пухкавка беше станала? Извини ме, ако грешно съм запомнила. Може би пък сега да навакса отпреди.

Да, не бъркаш. Аз се тюхках и за това. Тя качваше много докато беше само на кърма. Но в момента, в който започна да шава и да яде друго освен кърма започна моята мъка. в началото се радвах, че няма да е кюфтенце, ама сега се притеснявам.
Но общо взето ме успокоихте.
Ива, благодаря. Ами няма ка да стане по-малко. Тя се събужда към 9:30 и докато я преоблека, докато се изцедя... Е, да има начин да ставам по-рано, но не мисля че 15-20 минути ще са от значение. Или са?

# 20
  • София
  • Мнения: 2 249
Цитат на: Evjeni
Цитат на: PoliaSp
Evjeni, а ти не се ли притесняваше преди около 2-3 месеца, че много пухкавка беше станала? Извини ме, ако грешно съм запомнила. Може би пък сега да навакса отпреди.

Да, не бъркаш. Аз се тюхках и за това. Тя качваше много докато беше само на кърма. Но в момента, в който започна да шава и да яде друго освен кърма започна моята мъка. в началото се радвах, че няма да е кюфтенце, ама сега се притеснявам.
Но общо взето ме успокоихте.
Ива, благодаря. Ами няма ка да стане по-малко. Тя се събужда към 9:30 и докато я преоблека, докато се изцедя... Е, да има начин да ставам по-рано, но не мисля че 15-20 минути ще са от значение. Или са?


Не, не са разбира се. Има смисъл, ако самата тя се събужда по-рано, но иначе, не.
Поздрави Simple Smile

# 21
  • София
  • Мнения: 1 845
Пак да допълня ,че в здр. картон отзад пише, че на 1 година момиченцето тръбва да е минимално-7070, максимално-11,586, средно-9,328. Не може всяко дете да е на максималната граница. Тези лекари трябва да знаят, че винаги има различни деца-дни се хранят, други не, едни обичат един неща, други не понасят същите. С две думи нормите са съвсем ориентировъчни е шансът детето да не ти  ев нормата е ГОЛЯМ.
Искам само да ти кажа, че на нас преди време също ни се наложи да отидем в болница на преглед.Една от лекарките там също ни наговори неща, от които да се хванеш за главата за да ни уплаши, постресне и най-вече да докаже тезата си. След консултация с други две лекарки се установи, че доводите й са безпочвени, просто иска да си придаде повече важност.
Иначе добре те разбирам колко много се притесняваш отностно малкато ядене-ние често страдаме от синдрома да не ни се цока достатачно. Ние все още сме на кърма само и аз започнах да я храня през нощта докато спи, за да мога да наваксам неяденето през деня.
Успех и скаро да папкате добре.

Общи условия

Активация на акаунт