Уф, тези цигари!

  • 3 700
  • 68
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 675
Здравейте на всички!Искам да ви попитам какво бихте направили в моя случай, без да се стига до бой  Laughing с мъжа ми. Той пуши по кутия и повече на ден, но проблема не е в това. Той все казва, че ще ги откаже, но не му стига желанието и волята.Проблемът е, че и мен трови заедно със себе си. Много обича да гледа телевизия и да пафка, но проблемът е, че спим в хола и вечер и като си лягаме цялата стая вони на цигари.Аз едва го изтрайвам. И в банята съм го карала да пуши и какво ли не, навън също.Има ли сред вас двойки като нас, при които единия е непушач и как подхождате един към друг в този случай?

# 1
  • Мнения: 4 327
gitadam аз доколкото си спомням и вие като нас правите опити за бебе, нали?
Моя мъж пушеше около кутия на ден понякога и повече, но средно нека да кажем кутия. Аз до през целият си живот не съм пушила, ама изобщо. Преди и ние спяхме в хола и той се съобразяваше с този факт, наистина е неприятно ..... и въпреки всичко пушеш по една две цигари.

Аз се справих с проблема обаче и то без бой Simple Smile без много мрънкане Simple Smile без накарване Simple Smile Просто го убедих да направим спермограма Simple Smile и се оказа, че сме на границата ... и лекарката категорично му забрани да пуши Simple Smile Имаше ефект Simple Smile Вече няколко месеца не пушим Simple Smile Е чат пат запалва по една цигара (седмично 2-3 цигари), ама наистина се опитва тотално да ги спре Simple Smile Това е моя начин Wink  Другият е самичък да реши да го спре, иначе ако той не го пожелае - няма как да стане номера.

# 2
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
много сме зле и детето е изложено на цигарите! само като по4на да пуфтя и се ядосва, ама малката по4на да  диша трудно и да киха посредата на съня си и сега му пилим вси4ки, тя най-много! искам да ги спре, но той след еин опит  утрои коли4еството и направо ме е страх, 4е борба без край!обеща ми пак, да видим!

# 3
  • Sofia
  • Мнения: 4 730
И при нас го има този проблем и още не съм намерила решение.  Cry
Поне малко се съобразява и не пуши там, където спим. Но пък на компютъра го прави редовно и накрая си даже забравя пълния пепелник и се случва от време на време детето да бръкне вътре. Embarassed Много съм го заплашвала и сме се карали, последния път изтрещях и хвърлих целия пепелник в кофата и му забраних да пуши вкъщи, щом не си хвърля цигарите. Обаче пак няма ефект, пуши по-често на балкона (остъклен), но май пак посядва с цигарка на пц-то.
Баща ми спря да пуши, чак след като получи инфаркт, за съжаление това не послужи за пример нито на мъжа ми, нито на майка ми. Много се ядосвам!

# 4
  • Мнения: 7 474
Много е неприятно наистина, за жалост вместо пушача да се съобрази с непушача се получава обратното  ooooh!  моят ги спира два пъти , за жалост пак ги почна след две години  Close как да не умреш от яд Close  Вече ми омръзна да се разправям, никаква файда  Confused

# 5
  • Мнения: 1 492
Я, малко за колорит да изкажа мнение от другата страна. Аз пуша, мъжът ми - Не. Категорично и егоистично отказвам да пуша на балкона, колкото и да му се иска. Знам, че му вреди, ама това негово мрънкане на всяка моя цигара/особено сутрин с кафето/, ми амбицира ината Crossing Arms когато спря да ми мърмори-спрях цигарите.

Не пуша в спалнята. Това си е гадно.

# 6
  • Мнения: 516
У дома за съжаление и двамата пушим. Но аз съм наложила забрана за пушене в апартамента. Все пак детето не е длъжно да ни търпи отровите. Така, че пушим си на терасата и изключения не правим никакви. Дори и в най- студените дни на зимата не позволявам пушенето в къщи. В началото мъжът ми беше недоволен, но в крайна сметка това правило се наложи. За седем години брак едва ли има и седем пъти, в които е пушено в апартамента. И то само, когато сме имали много специални гости. Разбира се, най- добре би било да спрем цигарите, но явно нито волята, нито ината ни са достатъчно големи. Cry

# 7
Аз никога не съм пушила,но мъжът ми пуши.На мен не ми пречи,защото пуши на терасата,няма значение студ,жега,винаги се съобразява.Отказва ги понякога за около година и после пак ги почва,не съм го карала да ги отказва,сам решава,че много пари дава за цигари и е по добре да вземе нещо за децата.

# 8
  • Мнения: 189
И двамата сме пушачи, но пушим само в кухнята, в другите стаи, включително и в хола, не, дори и с гости.

# 9
  • Sofia
  • Мнения: 4 730
Още едно нещо ме изнервяше доскоро (напоследък май повече се съобразяват) - когато имаме гости или сме на гости с детето (най-често при бабите), се получава много гадно разпределение - пушачите си отиват някъде, уж да не пречат на детето и най-редовно си оставам сама с детето в стаята или и с баща ми и така почти през цялото време. Само м/у цигарите идват за малко.
Егати му и гостуването се получава  Close

# 10
  • Мнения: 338
Аааааа с цигарите само на терасата Naughty

# 11
  • Мнения: 953
След като родих мъжът ми спря цигарите - каза че детето не заслужавало да му димат на главата.

Иначе преди това пушеше на балкона.  

# 12
  • Мнения: 8 999
Аз съм пушач и си пафкам в хола на воля. Но .... имаме отделна спалня, където никога не пуша. Дори и на мен ми е противна остатъчната миризма на цигари. Проветрявам като откачена непрекъснато, защото обичам да пуша на чист въздух. Мисля, че е редно мъжът ти да се съобрази поне с това, че спите в същото помещение. Наистина - пред телевизора с чаша бира в ръка, най-естественото нещо е в другата ръка - димяща цигара, но за спане е гадно. Не може ли да изнесете телевизора другаде, където да не е проблем да се пуши? Нямате ли поне някоя малка кухничка?

# 13
  • Мнения: 1 761
Напълно те разбирам....и аз не пуша и ми е супер гадно да стоя на цигарен дим,камо ли да спя там.Непрекъснато отварям,ако съм на такива места, но повечето пушачи са и зиморничави....

Моят вариант за спасение- омъжих се на непушач.Колкото и да е странно, твърде различните навици,дори съвсем незначителни,могат да разделят двама души въпреки голямата любов.

# 14
  • Мнения: 3 323
 Райско си е с цигарка пред телевизора, ама после на самата мен ми е гадно и ми мирише! Пък ,  и децата не са ми виновни! Пуша на балкона - лично мой избор!

# 15
  • Мнения: 6 167
ами номерът е не да правите 'опити" за правила , а да наложите правило,
което да се спазва от тази секунда - завинаги.
пушене само на терасата. точка.

# 16
  • Мнения: 4 300
Ще споделя и моя опит. Ситуацията ни беше горе долу същата- аз не пуша, той да. Почнах да го подпитвам "Кога ще откажеш цигарите", отговорът неизменно беше "Скоро". В един момент разбрах че го е страх, беше пушил към двайсетина години. Давах му примери, не досадно и не с караници, на хора отказали цигарите след толкова дълъг "стаж". В един момент купихме и Табекс, няколко седмици отлежава докато събере смелост да го пие. Когато почна всеки път, когато кажеше "Пуши ми се", го хващах за ръката и почвах да му говоря за нещо друго, за някакви планове зьа бъдещето и т.н. И в крайна сметка ги спря. Две години от тогава ( и дано да се увеличават Praynig). Казвам му колко много се гордея с него че е успял, но мисля че и той се гордее с това. Чат пат споделя с приятели че не е толкова трудно и че е доволен че е спрял. В резултат почти непрекъснатите му киселини изчезнаха. Направихме бебе, както се вижда от лентичката ми ( не че преди да ги спре сме се опитвали де).
Сега чат пат ако се сдрачим за нещо ми натяква че съм се опитвала да го моделирам и заради мен е отказал цигарите. Но пък един път аз не се сдържах и понеже имаме 12 години разлика в негова полза му казах че най малкото, което може да направи за да живеем по дълго заедно, е да спре да пуши и да се грижи за себе си Embarassed. Абсолютно глупава реплика, но понякога думите изпреварват мисълта. 
А..и забелязах че на служебния си компютър си е сложил някаква програмка, която му брои колко цигари НЕ е изпушил и колко лева е спестил Laughing
В резюме мисля че трябва да се намери някакъв личен подход на убеждаване, без да ставаш досадна, да покажеш подкрепа, защото наистина много хора си мислят че не могат да се справят и ги е страх.

# 17
  • София
  • Мнения: 8 286
ами номерът е не да правите 'опити" за правила , а да наложите правило,
което да се спазва от тази секунда - завинаги.
пушене само на терасата. точка.

Моите думи Simple Smile

# 18
  • Самоков
  • Мнения: 561
И двамата пушим, но или на терасата или под абсорбатора в кухнята, в другите стаи не  Naughty Трябва да го помолиш да се съобрази поне малко с теб. Не е необходимо да ги откаже човека, но има много места където може да си пафка, няма да измръзне на терасата я. Докато бях бременна и кърмех не пушех и знам колко е дразнещо. А най-кофти е да се спи в помещение, в което се пуши, това ми е останало спомен от студентските години. Confused

# 19
  • до една звездичка
  • Мнения: 1 892
И по-лошо има! Аз съм бременна и от 2 месеца не пуша (което не съм и вярвала, че може да стане, тъй като съм дългогодишна пуша4ка)
В4ера със съпруга ми бяхме на гости на неговите родители - и предствяш ли си изумлението ми, когато и двамата (съпругът ми и майка му запалиха пред мен и си пафкаха необезпокоявано..!)

# 20
  • Мнения: 1 492
................ - и предствяш ли си изумлението ми, когато и двамата (съпругът ми и майка му запалиха пред мен и си пафкаха необезпокоявано..!)

Не се изумявай, за съжаление пушачите сме малко или много егоисти. Докато не си кажеш, не се надявай пушач да се сети. Не говоря изцяло, но голяма част, сме така.

# 21
  • до една звездичка
  • Мнения: 1 892
................ - и предствяш ли си изумлението ми, когато и двамата (съпругът ми и майка му запалиха пред мен и си пафкаха необезпокоявано..!)

Не се изумявай, за съжаление пушачите сме малко или много егоисти. Докато не си кажеш, не се надявай пушач да се сети. Не говоря изцяло, но голяма част, сме така.

абе, може и така да е...все пак, аз самата до скоро бях пушач и то заклет - обаче честно си признавам, криво ми стана Sad криво и гадно.

# 22
  • Мнения: 8 999
................ - и предствяш ли си изумлението ми, когато и двамата (съпругът ми и майка му запалиха пред мен и си пафкаха необезпокоявано..!)

Не се изумявай, за съжаление пушачите сме малко или много егоисти. Докато не си кажеш, не се надявай пушач да се сети. Не говоря изцяло, но голяма част, сме така.

абе, може и така да е...все пак, аз самата до скоро бях пушач и то заклет - обаче честно си признавам, криво ми стана Sad криво и гадно.

Извинявай, но от какво ти стана криво? Че другите хора си пушат, а ти не? Не се излагай и не започвай да обясняваш за вредатата от дима за пасивните пушачи - та ежедневно поглъщаме с храната и въздуха, който дишаме много по-огромно количество дори и механични замърсители. Ако живееш на върха на планината, обградена от вековни борове и някой дойде в твоята землянка и я одими с няколко цигари, може би би имало резон да се тръшкаш, че ще те отрови, но живеейки всред цивилизацията ....

# 23
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Ние пък сме обратния вариант, аз пуша, мъжът ми - вече не!

Аз пуша единствено и само на терасата, ама няма дъжд, няма сняг, няма пек - вън!

Като ходим при майка му, аз пак пафкам на балкона, а жената пепелници ми принася, и ме кани вътре, но не!

Навик!

# 24
  • Мнения: 208
Извинявай, но от какво ти стана криво? Че другите хора си пушат, а ти не? Не се излагай и не започвай да обясняваш за вредатата от дима за пасивните пушачи - та ежедневно поглъщаме с храната и въздуха, който дишаме много по-огромно количество дори и механични замърсители. Ако живееш на върха на планината, обградена от вековни борове и някой дойде в твоята землянка и я одими с няколко цигари, може би би имало резон да се тръшкаш, че ще те отрови, но живеейки всред цивилизацията ....
Типично изказване на пушач - всичко е отровно така,че димът от моята цигара няма да те убие. Малко повече толерантност и малко повече информираност на тази тема се иска от пушачите. Чети книжки и ще разбереш, че не си никак права  Peace

# 25
  • Sofia
  • Мнения: 4 730
ами номерът е не да правите 'опити" за правила , а да наложите правило,
което да се спазва от тази секунда - завинаги.
пушене само на терасата. точка.
А ако се наруши, какво става? Thinking
Не мога да го спра да си купува цигари, освен да му бия шута? newsm78 Laughing

# 26
  • Мнения: 1 172
Пуша на едната тераса. Там пушат и всички гости. В заведение сядаме на маса за непушачи. Ако ми се пуши, излизам навън. На маса за пушачи сядам само ако ВСИЧКИ в компанията ще пушим. Никой не е длъжен да ми търпи дима - нито вкъщи, нито в заведение. Ако искаш да няма цигарен дим, постави ясни правила - къде и как може и не може да се пуши у вас. Все пак у дома трябва и на двамата да ви е комфортно.

# 27
  • на село
  • Мнения: 3 965
Съпругът ми пуши навън, живеем в къща и това не е проблем,
зимата се навира в гаража, ровичка си по колата и си пуши цигарата  Grinning.
Преди години се пушеше у дома, когато и аз бях пушачка, и като се сетя какъв ужас беше
 и как се наслоява катрана, никога вече няма да позволя цигара вкъщи.

# 28
  • Мнения: 1 172
ами номерът е не да правите 'опити" за правила , а да наложите правило,
което да се спазва от тази секунда - завинаги.
пушене само на терасата. точка.
А ако се наруши, какво става? Thinking
Не мога да го спра да си купува цигари, освен да му бия шута? newsm78 Laughing
Ми щом присъствието му ти е по-важно от здравето ти, а пък на него не му пука много за това, явно и на теб не ти е проблем, че пуши из вас. Иначе защо ще търпиш друг да се разпорежда със здравето ти и въобще да ти налага среда, която не ти харесва?
Пуша, но последното, което бих правила, е да изисквам от мъжа ми да ми търпи цигарения дим. Смятам, че е на първо място въпрос на уважение!

# 29
  • Мнения: 3 098
Аз пуша,той не.
В колата не пуша въобще,не ми е приятно,вкъщи съм на терасата с цигарата.
Той ми казва,4е не му е приятно да излизам като прокажена,но на мен не ми е приятно да умирисвам в къщи.
Единствено паля в стаята с комютъра,тя ми е като кабинет и то от време на време.

# 30
  • Мнения: 6 790
Аз съм пушачът вкъщи, но съм строго репресирана. Пуша само на терасата, даже не мога да си представя да димя в хола пред телевизора и да тровя въздуха. Терасата ми е супер оборудвана, имам си стол, масичка, цветя....... Само в много люта зима имам право да пафкам под абсорбатора.
Полезно е и за намаляване на цигарите - трябва да избираш между телевизията/компа и цигарата.
Не мога и да си представя да пуша в стаята, в която спим - пълна отврат.
Бъди взискателна и не позволявай да се пуши там където спите.

# 31
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 479
Аз пуша, мъжът ми- не.
Вкъщи пуша само на терасата или в кухнята, ако е много студено навън.
В колата много рядко, на дълъг път и без дете  Simple Smile
Като цяло смятам, че мъжът ми няма проблем с моето пушене. Освен, разбира се, самото пушене  Mr. Green

# 32
  • Мнения: 3 098
Терасата ми е супер оборудвана, имам си стол, масичка, цветя.......
Ха,като моята.И аз съм си създала там душевен комфорт. Wink

Има ли ги в България гранулките,които се посипват в пепелника,за да убиват миризмата от фасовете?

# 33
  • Мнения: 80
Ние с мъжа ми и двамата пушим. Естествено навън . Не обичам къщата да ми се удимява и да мирише на фасове. Случвало се е да пушим в кухнята , но рядко. Въпреки това , когато ни дойдат гости пушачи в никакъв случай не ги гоня на терасата да пушат. Това е супер гадно. Била съм на гости , където ни гонеха да пушим навън и повече не повторих.  Naughty

# 34
  • Мнения: 14 654
Сложете един телевизор в кухнята и да си пуши там.
Преди съпругът ми пушеше и си имаше място за пушене- в кухнята под абсорбатора. На гостите също разрешаван да пушат само там

# 35
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Казвате, че не обичате къщите ви да миришат и затова пушите на терасата ... но дъха , който издишат пушачите смърди зверски , само те не могат да си го усетят ... въздуха, който издишат през носовете си, докато спят е направо отровен ... представете си как са дробовете ви

# 36
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 398
От момента в който разбрах, че съм бременна наложих вето за пушенето у дома.
Зимата мъжа ми потропваше с яке на блкона ...и отказа цигарите.
Сега аз пуша, потропвах зимата от студ на балкона и пушех по-малко.
Сега до толкова съм свикнала да пуша на открито, че ме дразни дима на цигарата.

# 37
  • Мнения: 253
Казвате, че не обичате къщите ви да миришат и затова пушите на терасата ... но дъха , който издишат пушачите смърди зверски , само те не могат да си го усетят ... въздуха, който издишат през носовете си, докато спят е направо отровен ... представете си как са дробовете ви

 Peace Абсолютно! А как пък мирише ръката с която се държи цигарата, а и устата,веднага след пушене Sick
Не мога да си представя че съм ги павкала тези гадости 15 години! и детето си гушках и целувах смърдяща! Според мен това е неуважение към собственото здраве и тяло на пушача!

# 38
  • София
  • Мнения: 1 877
Докато пушехме вкъщи, пушехме и двамата => не сме имали проблеми мн. си ни беше добре.

Но след като се родиха децата вече не се пуши в стаите заради тях (това няма общо с факта, че аз не пуша вече).

# 39
  • Мнения: 7
В къщи  аз съм "гадната" пушачка.Пуша само на двора и така ми е добре.Зимата определено се намаляват цигарите  Wink.
А от всичко прочетено до сега ми стана ясно едно-мъжете много трудно се съобразяват с нашите изисквания.Така сигурно се доказват като такива  Mr. Green

# 40
  • Мнения: 8 999
Казвате, че не обичате къщите ви да миришат и затова пушите на терасата ... но дъха , който издишат пушачите смърди зверски , само те не могат да си го усетят ... въздуха, който издишат през носовете си, докато спят е направо отровен ... представете си как са дробовете ви

Малей, много си строга! Честно казано има хора, които издават много по-неприятни миризми от дъха на пушача - пот, крака, гаден дъх /не от пушене/ - е, какво, да мрат ли? Или да си подбираме предварително партньорите си и с миризливци да не си общуваме. Предпочитам никотиново дихание, отколкото на немити зъби или на запарени крака.  И тоя дъх на пушача - чак пък от една цигара после цяла нощ да бълва пушек и смрад, да не би да се запълва някакъв вътрешен резервоар с одимен въздух, или дробовете, през които минава въздухът,  да издават някакъв мирис.

# 41
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
И аз съм пушила 11 години и знам какво е да си зависим ... и тази гадост започнах да я усещам много след като спрях да пуша

# 42
Моят пуши, но в къщи-не! Иначе просто не бих го понесла, не знам как се справяте вие момичета, които сте непушачки, а и дори да сте- да гледате как детето ви кашля и диша тежко #Cussing out Пробвай със стачка- никакво пране повече, ядете само кой каквото намери, по-малко секс...и подобни. Може и да подейства newsm78

# 43
  • Мнения: 95
Трудно ще го откажеш от цигарите, но трябва да го убедиш да пуши навсякъде, но не и там където спите. Аз пуша от време на време, но не понасям цигари в къщи, камо ли в спалнята. Сега е топло, спокойно може да изпуши един фас на терасата.

# 44
  • Мнения: 4 380
И двамата сме пушачи. Мъжът ми спира от време на време, аз пуша по малко, но редовно. В къщи не се пуши- това е ЗАКОН! Има балкон за целта, няма зиме/лете. Приятно е да се пуши на балкона, мисля, че трябва да наблегнеш на предимствата и да го приучиш. Къде с убеждение, къде с ултиматум...само една жена знае как. При мен нямаше 6-5. Казах- точка. Дома ми и мебелите няма да се усмърдяват на тютюн никога. Детето с нищо не е виновно за да бъде пасивен пушач.
Макар самата аз да съм пушач, миризмата на цигари когато не ги пушиш е отвратителна, било то от задимено помещение, било то от усмърдяни мебели или дрехи. Просто е супер гадно. Close Жилище в което се пуши вони перманентно.

Излизайки на балкона, човек излиза и да се поразсее малко от домашната обстановка, да подиша свеж въздух, да погледа пейзажа и хората, да помисли насаме. Това уединение е несравнимо с нищо. Заедно с цигарата, дава нужния релакс в нужния момент и помага за сваляне на стреса. Колкото до цигарка пред телевизора...истина е, че понякога ти се допушва докато гледаш любимо предаване и не искаш да се откъснеш...Аз лично си намерих идеалния вариант. Купих си дистанционни слушалки и слушам телевизора и в кухнята докато мия съдове, и на балкона докато пуша. Grinning

Цитат
Казвате, че не обичате къщите ви да миришат и затова пушите на терасата ... но дъха , който издишат пушачите смърди зверски , само те не могат да си го усетят ... въздуха, който издишат през носовете си, докато спят е направо отровен ... представете си как са дробовете ви

Това е много вярно. Дъхът на човек, който току-що е пушил е ужасен. Ние затова вечно сме с тонове дъвки навсякъде. В къщи, по чанти и джобове, в колата...Донякъде спасява. Дъхът все пак не е перманентно такъв- въпрос на кратко време след пушене.

Последна редакция: вт, 26 юни 2007, 22:55 от xenia

# 45
  • Мнения: 678
Аааааа с цигарите само на терасата Naughty
ама разбира се !

# 46
  • Мнения: 26
Оф,тъпи, гадни ,миризливи,цигари,..
Бъдещите ми свекър,свекърва и съпруг пушат като за световно.Смрад ви казвам-неистова.Много често, като сядаме да вечеряме,въпреки че ме виждат че се храня ми пафкат с цигарите насреща.Ми мама му #Cussing out!Правихме годеж преди няколко месеца,и аз изрично ги бях предупредила,че никой от семейството ми не пуши.Идват те и още седнали- неседнали на масата,налапват фасовете.Баща ми ги помоли да не пушат,защото е с белодробни проблеми и не понася цигарен дим,а те най нагло му казаха,че от една вечер сред цигарен дим нямало да умре!! #Cussing out #2gunfire И така нататъка..Сега си строим ново жилище и се започнаха уговорките-кой, кога  и къде можело да пуши..Иде ми да завия от зло.Мислех си даже да почна да симулирам алергия или непоносимост към цигарен дим.Ама нанайци,много някой ще ми обърне внимание.Ама няма да се дам!Ще умувам,ще измисля,и ще наложа мерки..

пп: Само за протикола,от 1-ви Юли,Англия става свободна от цигатен дим държава.Пушенето ще бъда забранено на всички обществени и работни места!Ехааа!Кеф на бучки Peace Peace

# 47
  • Мнения: 4 380
Цитат
Баща ми ги помоли да не пушат,защото е с белодробни проблеми и не понася цигарен дим,а те най нагло му казаха,че от една вечер сред цигарен дим нямало да умре!! #Cussing out #2gunfire

 Shocked Ужас! И как реагирахте? Егати...ти сигурна ли си че искаш да се омъжваш за такъв човек с такива родители? Shocked Що не си отваряте добре очите бе, момичета? После вие ще си страдате цял живот...И не е проблема в цигарите, а в явното незачитане на другия. Такова поведение в дома на чужд човек и то на годежа на децата ....У-ЖАС! ooooh!

# 48
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Това е толкова силна зависимост, че човек е склонен да омаловажава всичко останало... освен собственото здраве и това на бъдещото си бебе, на детето си , на който и да е ... болестно състояние .. ... ужас...най- гадното е, че си мислиш, че си прав и че ти нарушават правата като те молят да не пушиш ...

# 49
  • Мнения: 46 565
Това е толкова силна зависимост, че човек е склонен да омаловажава всичко останало... освен собственото здраве и това на бъдещото си бебе, на детето си , на който и да е ...

Да бе, аз пък как така съм изключение  Laughing

Пуша на терсата, в студ, пек, няма значение.

Аз самата не понасям да пуша в затворено пространство, много рядко го правя- в кръчма, а пред детето и мъжа ми- абсурд  Crazy

Гостите ни също излизат на балкона, няма 6-5  Stop

# 50
  • Мнения: 4 380
Това е толкова силна зависимост, че човек е склонен да омаловажава всичко останало... освен собственото здраве и това на бъдещото си бебе, на детето си , на който и да е ...

Да бе, аз пък как така съм изключение  Laughing

Пуша на терсата, в студ, пек, няма значение.

Аз самата не понасям да пуша в затворено пространство, много рядко го правя- в кръчма, а пред детето и мъжа ми- абсурд  Crazy

Гостите ни също излизат на балкона, няма 6-5  Stop

Не си само ти "изключение". Мисля, че на някой му доставя удоволствие да изопачава вредите от пушенето като му приписват вече ефект върху поведението на човек в обществото, което не е така. Пушенето в случая няма нищо общо. Това са просто хора с липса на култура и възпитание и нищо друго.

# 51
  • Мнения: 26
Цитат
Баща ми ги помоли да не пушат,защото е с белодробни проблеми и не понася цигарен дим,а те най нагло му казаха,че от една вечер сред цигарен дим нямало да умре!! #Cussing out #2gunfire

 Shocked Ужас! И как реагирахте? Егати...ти сигурна ли си че искаш да се омъжваш за такъв човек с такива родители? Shocked Що не си отваряте добре очите бе, момичета? После вие ще си страдате цял живот...И не е проблема в цигарите, а в явното незачитане на другия. Такова поведение в дома на чужд човек и то на годежа на децата ....У-ЖАС! ooooh!
Ааа,ще се омъжа аз за него ,защото ми е половината душичка Heart Eyes,пък и освен за миризливите цигари,за друго не се дрънкаме,ама ще има перъзпитание яко.Родителите му също са добри хора,ама са до такава степен зависими от цигарите,че чак са като облъчени зомбита-не се съобразяват с нищо и никой.Аз съм била и пушач,и непушач и се стремя да угодя на всеки,но това до момента в който не забременея.От там нататъка-ставам зла към димящите! Naughty Crossing Arms

# 52
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Естествено, че цигарите оказват ефект върху поведението на човека в обществото, в/у отношенията между хората, работоспособността, много неща...   ....

# 53
  • Мнения: 46 565
Естествено, че цигарите оказват ефект върху поведението на човека в обществото, в/у отношенията между хората, работоспособността, много неща...   ....

Оказват, при пушачите- положителен  Peace

# 54
  • Мнения: 4 380
Естествено, че цигарите оказват ефект върху поведението на човека в обществото, в/у отношенията между хората, работоспособността, много неща...   ....

 #CrazyИнтересно...и как?

Цитат
Ааа,ще се омъжа аз за него ,защото ми е половината душичка Love,пък и освен за миризливите цигари,за друго не се дрънкаме,ама ще има перъзпитание яко.Родителите му също са добри хора,ама са до такава степен зависими от цигарите,че чак са като облъчени зомбита-не се съобразяват с нищо и никой.Аз съм била и пушач,и непушач и се стремя да угодя на всеки,но това до момента в който не забременея.От там нататъка-ставам зла към димящите! Naughty Crossing Arms

Това е въпрос на култура и едва ли подлежи на превъзпитание. С мъжа може и да успееш, но със старите със сигурност не.

# 55
  • Мнения: 8 999
Не мога да разбера защо врещите така срещу мъжете си - пушачи. А те не пушеха ли, когато се женихте? Щом си го харесал веднъж, значи си го приел с всичките му качества и недостатъци и точка. Ако не ти изнася нещо - не се жени за такъв, но да се зверите тук, че ще ги превъзпитавате, извинете, но това ми намирисва на фашизъм. Просто си намерете мъже-непушачи, щом това е най-важното за вас и щом толкова чак ви отвращава миризмата на цигари. Ето, аз например, не понасям миризма на чесън /но колко ли хора биха се съобразили с това, че наистина ми призлява от тази воня, която, за съжаление, не се измирисва с една дъвка или с миене на зъби, а часове наред бъзди наоколо/, затова единственото ми изискване към бъдещия ми мъж беше да не яде чесън - намерих си нечесънояд и съм доволна и щастлива, всичките му останали слабости мога да преглътна, дори не ги забелязвам.

# 56
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 479
Естествено, че цигарите оказват ефект върху поведението на човека в обществото, в/у отношенията между хората, работоспособността, много неща...   ....

Ми аз сигурно заради цигарите съм злобна, избухлива и с вечен ПМС  newsm78

# 57
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Мъжа ми не пуши ... но баща ми и майка ми са пушачи и аз също бях

# 58
Вкъщи пушим и двамата. Винаги сме пушили и засега нямаме намерение да ги спрем  Confused. Относно пушенето вкъщи,да аз също бях против,когато малкото се роди. Пушим предимно на балкона и в хола, случва се да запалим и след вечеря. В спалнята също сме пушили,но само след секс или сутрин рано Simple Smile Не е приятно,но явно на мъжа ти не му се правят компромиси .

# 59
  • София
  • Мнения: 2 073
Спомням си като правиха ремонт в работата и по-точно боядисаха тавана и стените на стаята ни, в която бяхме две пушачки.
После бояджиите и майсторите ни се караха, че се наложило да мият тавана и стените, за да хване боята. Имало толкова катран и тютюн полепнал навсякъде... ooooh!
Като си чистехме комповете и бюрата със специалните кърпички, излизаше една жълто-кафява мръсотия - отново от тютюна. И всичкото това ни се  полепвало по кожите, косите, дрехите...
Не пуша вече 3 години и у нас не се пуши. Пушачите на балкона!
Искам и мъжа ми да ги спре, но той пуши сигурно от 5-ти клас и няма никакво, ама абсолютно никакво желание дори да опита без цигари. Какво ли не съм му казвала - за здравето, за външния вид, за работата, колко пари на месец ни излиза е този навик, и нищо - глас в пустиня.

# 60
  • Мнения: 526
В началото на бременността ми повръщах много и ми прилошаваше от всичко,включително миризмата на цигарен дим.Мъжа ми е пушач и постоянно му мрънках,че се чувствам ужасно,надушвайки дъха му и миризмата на цигари,пропита в дрехите и косата му.Знаейки,че като по-млад е пушил лула,един ден се забих в магазин за такива аксесоари,избрах му лула,запалка за нея и специален ароматен тютюн(мирише много приятно,нищо общо с оная смрад от цигарите Naughty)Резултата:сега се гъзари,че има лула,инкрустирана със сребро,запалката я кътка като очите си (преди губеше по десетина на седмица)и най-важното-пуши по веднъж на ден и аромата на тютюна е съвсем поносим за мен.И така от двете злини-по-малката.Постигнахме консенсус:той пуши малко,а и смрадта изчезна LaughingИ той е доволен,че пуши по една щипка тютюн на ден,вместо по кутия и половина цигари.Превърна си пушенето в нещо като специален,рядък и тържествен ритуал Mr. Green
Това беше моя начин.

# 61
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=200786.0

# 62
  • Мнения: 244
ууууууууууф,тези цигари Grinningс мъжа ми редовно си пушихме в къщи,но само в хола никога във спалнята,но в момента в който забременях трябваше да ги спра..ужааааааас аз многообичах да пуша то си е ритуал ..и така до шестия месец след това станахме непушачи мале оплюхме всички пушачи Embarassed докато не разбрах че мъжа ми пак пуши(но никога във къщи)последваха караници,залахи и нактрая и аз запалих Mr. Green както и да е НИКОГА пред детето,най-много като го сложим да спи да изпушим по 1 цигара в хола където никой не спи ама след това се проветрява и изобщо не мири6е и сега изобщо не се караме Laughing

# 63
  • Мнения: 26
Не мога да разбера защо врещите така срещу мъжете си - пушачи. А те не пушеха ли, когато се женихте? Щом си го харесал веднъж, значи си го приел с всичките му качества и недостатъци и точка. Ако не ти изнася нещо - не се жени за такъв, но да се зверите тук, че ще ги превъзпитавате, извинете, но това ми намирисва на фашизъм. Просто си намерете мъже-непушачи, щом това е най-важното за вас и щом толкова чак ви отвращава миризмата на цигари. Ето, аз например, не понасям миризма на чесън /но колко ли хора биха се съобразили с това, че наистина ми призлява от тази воня, която, за съжаление, не се измирисва с една дъвка или с миене на зъби, а часове наред бъзди наоколо/, затова единственото ми изискване към бъдещия ми мъж беше да не яде чесън - намерих си нечесънояд и съм доволна и щастлива, всичките му останали слабости мога да преглътна, дори не ги забелязвам.
Опаа,чакай малко!Никой не врещи и  не се звери тука.Просто си показваме личното виждане по въпроса.И за какъв фашизъм говориш?Дай тогава пушачите да се женят само за пушачи и обратното.Колкото до превъзпитанието ,то не е каприз,а здравословна необходимост.Като е избрал да е с мен,няма право да ме трови.  :naughty:Aз със какво му вредя като не пуша?-с нищо.Е, значи той е тоя дето трябва да се превъзпита. Peace

Последна редакция: ср, 27 юни 2007, 15:16 от drugoto blizna4e

# 64
  • Мнения: 2 237

Цитат
Баща ми ги помоли да не пушат,защото е с белодробни проблеми и не понася цигарен дим,а те най нагло му казаха,че от една вечер сред цигарен дим нямало да умре!! #Cussing out #2gunfire

 Shocked Ужас! И как реагирахте? Егати...ти сигурна ли си че искаш да се омъжваш за такъв човек с такива родители? Shocked Що не си отваряте добре очите бе, момичета? После вие ще си страдате цял живот...И не е проблема в цигарите, а в явното незачитане на другия. Такова поведение в дома на чужд човек и то на годежа на децата ....У-ЖАС! ooooh!
Ааа,ще се омъжа аз за него ,защото ми е половината душичка Heart Eyes,пък и освен за миризливите цигари,за друго не се дрънкаме,ама ще има перъзпитание яко.Родителите му също са добри хора,ама са до такава степен зависими от цигарите,че чак са като облъчени зомбита-не се съобразяват с нищо и никой.Аз съм била и пушач,и непушач и се стремя да угодя на всеки,но това до момента в който не забременея.От там нататъка-ставам зла към димящите! Naughty Crossing Arms

Само да вметна,наистина родителите на въпросния кандидат-съпруг бяха изрично помолени да не пушат в дом,в който живее човек на крачка от рак на белия дроб,и който и от малко дим се закашля и не може да диша.Не ги трогна дори присъствието на детето ми (това дето е на аватара на drugoto blizna4e  Simple Smile ) в чието личице пуфкаха цяла вечер.
Ето това е натрапване на порока върху другите.
който искада пуши - ок,но далеч от хора които не искат и не го правят.
Да си имаме уважението все пак.....

# 65
  • Мнения: 6 790

Цитат
Баща ми ги помоли да не пушат,защото е с белодробни проблеми и не понася цигарен дим,а те най нагло му казаха,че от една вечер сред цигарен дим нямало да умре!! #Cussing out #2gunfire

 Shocked Ужас! И как реагирахте? Егати...ти сигурна ли си че искаш да се омъжваш за такъв човек с такива родители? Shocked Що не си отваряте добре очите бе, момичета? После вие ще си страдате цял живот...И не е проблема в цигарите, а в явното незачитане на другия. Такова поведение в дома на чужд човек и то на годежа на децата ....У-ЖАС! ooooh!
Ааа,ще се омъжа аз за него ,защото ми е половината душичка Heart Eyes,пък и освен за миризливите цигари,за друго не се дрънкаме,ама ще има перъзпитание яко.Родителите му също са добри хора,ама са до такава степен зависими от цигарите,че чак са като облъчени зомбита-не се съобразяват с нищо и никой.Аз съм била и пушач,и непушач и се стремя да угодя на всеки,но това до момента в който не забременея.От там нататъка-ставам зла към димящите! Naughty Crossing Arms

Само да вметна,наистина родителите на въпросния кандидат-съпруг бяха изрично помолени да не пушат в дом,в който живее човек на крачка от рак на белия дроб,и който и от малко дим се закашля и не може да диша.Не ги трогна дори присъствието на детето ми (това дето е на аватара на drugoto blizna4e  Simple Smile ) в чието личице пуфкаха цяла вечер.
Ето това е натрапване на порока върху другите.
който искада пуши - ок,но далеч от хора които не искат и не го правят.
Да си имаме уважението все пак.....


А, вие как го допуснахте това? Направо не мога да си го представя, да ми пушат в къщата след като съм казала, че не може и има болен човек и малко дете.
След като не разбират от молба, следва забрана, а след нея скандал. Само на родители и кандидат-съпруг ще ми станат  #2gunfire  #2gunfire  #2gunfire
Е, такова нахалство не бях срещала, нищо че съм пушач и познавам доста пристрастени пушачи.
Мацка, я пак помисли дали трябва да се сродяваш с толкова зле възпитани хора, без никакви задръжки!

# 66
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
С риск да звуча крайно ще кажа че всички които не могат да откажат цигарите просто не искат. Аз самата пушех допреди 13 години. В офиса ми всички пушеха и аз бях по цял ден с цигара в устата. Мъжа ми не беше палил цигара дотогава и много се дразнеше. В къщи ми беше забранено да пуша и пушех само на терасата. Въпреки това той си нави на пръста че ще ме откаже и ме отказа. Заяви ми че няма да ме целува докато не откажа цигарите защото не понасял "дъха ми на неизхвърлен пепелник". Не искаше абсолютно никаква близост с мен. Всеки път като се доближех до него ме буташе и ми казваше - махни се че миришеш на цигари и ми е гадно. Точно един месец му отне да ме откаже. До ден днешен не съм си и помислила за цигари. Дори започнах и аз да се дразня като пуши някой около мен. Сега съм му благодарна защото ако не бяха тези краини мерки щях и аз така да се мотая с табекс и с незнам си какво и сигурно още щях да пуша. Цигарите могат да се откажат с правилната мотивация така че действайте.

# 67
  • Мнения: 4 380
Те че се отказват с мотивация е ясно, но подобна на твоята в никакъв случай не е правилната. Ако един мъж не ме възприема такава каквато съм, може да пътува! Не се е родил този който ще ми прави ултиматуми как ще ме целува и как не. hahaha hahaha Такива мъжленца при мен не вървят изобщо.

# 68
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 479
Мартисън, чудесно, че си ги отказала  smile3501 Аз винаги съм знаела, че нямам воля за това и си го признавам пред всичките си близки и приятели.
Но съм съгласна с Ксения, че това далеч не е най- правилният подход да те мотивират  Naughty В случаи на ултиматуми този, който ми ги поставя, разбира какво всъщност му се вика ултиматум  Crossing Arms

Общи условия

Активация на акаунт