Бебе и климатик?

  • 24 128
  • 91
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 668
Аз не мога да си представя да живеем без климатик  Rolling Eyes Нито в къщи , нито в колите ...
Досега Мартин не се е разболявал . Държим ги на dry / т.е. само на изсушаване на въздуха / на около 25 градуса и не духат силно , а само поддържат .
Не е задължително да спите на климатик , но е съвсем друго да охладиш стаята и тогава да сложиш бебето да спи .
Трудно би могъл някой да ме убеди , че е по - добре да се спи на тази жега и да се поти и измъчва детето  Confused

# 16
  • Мнения: 2 957
Ако го направиш така,че да не духа директно срещу детето и температурата в стаята да не е много ниска не виждам какъв е проблема.У нас и зиме и лете сме с климатик и детето ми не е пострадало от това.Според мен по-вредно е ако го държите в тези жеги да се върти,поти и обрива от горещината.

# 17
  • София, Манастирски ливади
  • Мнения: 1 194
ЗА климатиците!!!  Peace

# 18
  • Гърция
  • Мнения: 2 348
Как да няма проблем с климатика? Не може да оставиш детето да спи на климатик! Аз лично се схващам, а представям си малката невинна и крехка душица...

Повярвай ми, 90% от "малките крехки душици" в Гърция, а предполагам и във всички южни държави, живеят на климатик Wink.

# 19
  • Мнения: 5 362
Няма проблем да си го гледате на климатик Peace
Просто няма да го оставяте да духа студено към детето.Ние вдигаме жалюзите максимално нагоре,и така.

# 20
  • София
  • Мнения: 300
И ние от скоро спим на климатик.Тук нощем е адска жега, беба по цяла нощ се въртеше и потеше,беше се и изринала по телцето от горещина,но от както спим на климатик спи страшно спокойно и нямаме вече такива проблеми.

# 21
  • Мнения: 3 500
Не бих сложила.

# 22
  • Мнения: 288
Още откакто се е родила е на климатик- първо за отопление, а лятото и за охлаждане.Разбира се следим никога да не духа към детето,а от 2 дни дори си спи на климатик, но го  нагласям на 27-28 гр и духа към др край на стаята. Не сме имали проблеми,да чукна на дърво.Защо да се изнервя детето  в жегите, като може да му е комфортно,а и доста педиатри са" ЗА" Hug

# 23
  • Мнения: 2 922
Пускам обаче единия в кухнята и разтварям вратите за да не духа директно където е бебо.

И аз така процедирам. И температурата е съвсем нормална.

# 24
  • На морето!
  • Мнения: 5 757
Пускам обаче единия в кухнята и разтварям вратите за да не духа директно където е бебо.

И аз така процедирам. И температурата е съвсем нормална.
И аз.Пускам климатик въ съседната стая и отварям вратите.По-добре на климатик,отколкото да оставя детето да се пържи на 40 градуса.

# 25
  • Мнения: 2 336


[/quote]
И аз.Пускам климатик въ съседната стая и отварям вратите.По-добре на климатик,отколкото да оставя детето да се пържи на 40 градуса.
[/quote]
 Peace Peace Peace

# 26
  • Sofia
  • Мнения: 21 640
И ние и децата спим на климатик. С бебка в нашата стая, няма да се лишим от климатика. Simple Smile

# 27
  • Мнения: 319
Ние имаме климатик, но в другата стая, не където е бебо. Затварям всички прозорци и оставям вътрешните врати на апартамента отворени. Така се поддържа една постоянна температура цял ден и съм сигурна, че на бебо не му е студено, не му е и горещо. Не допускай бебо да влиза в стаята където е климатика. Ще ти кажа само, че като реша да го изкарам след 19 ч. пред блока след 15-20 мин. започва да ми мрънка да се прибираме вътре.
И аз бях много против климатика, но този вариант ме устройва идеално.

# 28
  • Мнения: 96
В къщи сме с 2 климатика но нито един не е в спално помещение,против това съм за възрастни та камо ли за бебета.Единият ни е в коридора и е насочен към спалните,спи се прекрасно!Така че се чуствам подготвена за скорошното появяване на бебето ни и без никакви притеснения от климатика...все пак и на тях им е жега НЕ забравяйте!

# 29
  • Мнения: 2 039
Вредата от климатика е попресилена. Съществуват дори специални климатици за спални, които не духат в теб, т.нар. "таванен тип", където въздухът не отива надоли към човека, седящ в стаята. У нас болни от климатик няма, схванати- също. Но комфортът си е съвсем друго нещо...
Съгласна:peace: И ние го пускаме,че иначе ще се мре  sweating

Общи условия

Активация на акаунт