Бихте ли работили...

  • 4 970
  • 97
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 6 167
да, Лиске, ма аз да си поразсъждавам
За съжаление набирането на средства за нуждаещи се донякъде се влияе от мода и от ПР.
От години модерната дестинация за подпомагане е Африка.
2005та бях в Швейцария , за да убеждавам фондация да подкрепи проект, който да се изпълнява в Бг, Молдова и Беларус.
много, много по-лесно е да се убеди донор да влее в пари в африка или азия и много трудно да подкрепят
проблеми в страни, които са по-близо.
Горе долу такъв беше и отговора - нямах късмет, че проекта не беше планиран за Африка.
Laughing

# 61
  • Мнения: 5 468
Бих отишла, 2 години не са кой знае какво..., а предполагам заплатата ще е доста съблазнителна.
Ню, как ти се връзват неправителствена организация и доста съблазнителна заплата.
 Те бачкат за идеята.
За идеята няма да ида.
Ама хората ти казват, че не си прав  Laughing.

# 62
  • Мнения: 6 417
Щом ще има Нет, бих отишла на край света. А снимката на Румен Луканов мога ли да си взема, а Лиске?  Whistling

# 63
  • Мнения: 3 423
Почти всяка година зимата чета обяви
в тукашните вестници, че се набират
средства за гладуващите в България.
За хората, които нямало как да прекарат
зимата. Призовава се всеки, който желае,
да приготви пакети с брашно, ориз, фиде...
Имало много гладуващи в България. Много.
На една спирка до университета ни гледах
постоянно снимки на дом за сираци до Русе,
набираха се помощи. Снимките бяха страшни.
Има организации, които смятат бивша Югославия
за крисисен регион и подпомагат тамошните
държавици. България обаче липсва в плановете им.
Всяка организация си има приоритети, хората с
парите - също, предполагам.

# 64
  • Мнения: 3 423
Щом ще има Нет, бих отишла на край света. А снимката на Румен Луканов мога ли да си взема, а Лиске?  Whistling
Разбира се, тази му е много хубава.
И на Блонди тази от аватара й вземи.
Да има равновесие.

# 65
  • При рома, пурите, какаото и бабиериндосите
  • Мнения: 3 607
Малко от вас обясниха причините да
искат или да не искат да го направят.
Радвам се, ако тези, които са го правили,
споделят повече. Авантюристи ли сте, или
пък парите ви харесват, или сте човеколюбци?
Работата определено не е купон.
По описаното по- горе е от ясно по- ясно, че в такива условия не трябва да си човеколюбец, а мизантроп иначе защо ще бягаш от човешкото присъствие и ще се навираш в генгерлика. И понеже съм точно това- да - бих. С децата, с мъжото. Блазни ме приключението- пари не дават май, така, че това отпада. Все пак дефинирай "опасно". Преди месец имаше една американска мисия в България, екипа беше инструктиран да не ядат плодове и зелечуци в прясно състояние, а един младеж си носеше правен в аптеката крем на който пише " Third world cream"- против ухапвания, гъбички, няколко вида кожни истории и т.н. Та туй то- ако е опасно като в БГ- няма смисъл да ходя.

# 66
  • Мнения: 6 167
аз не съм обяснила причината също.  Confused
няма нищо по-хубаво от това, да знаеш, че си на страната на доброто в този свят.
затова го правят тези, които го правят.

# 67
  • При рома, пурите, какаото и бабиериндосите
  • Мнения: 3 607
да, Лиске, ма аз да си поразсъждавам
За съжаление набирането на средства за нуждаещи се донякъде се влияе от мода и от ПР.
От години модерната дестинация за подпомагане е Африка.
2005та бях в Швейцария , за да убеждавам фондация да подкрепи проект, който да се изпълнява в Бг, Молдова и Беларус.
много, много по-лесно е да се убеди донор да влее в пари в африка или азия и много трудно да подкрепят
проблеми в страни, които са по-близо.
Горе долу такъв беше и отговора - нямах късмет, че проекта не беше планиран за Африка.
Laughing

В Африка имат по- малко изисквания към помощите- две- три години минал срока на годност на някое лекарство- голяма работd. Някоя спомагателна съставка в някое лекарство липсва и то не отговаря на никакви човешки изисквания, но за Африка- може, що не. Швейцарците имат няколко изцепки в Африка- не са били достатъчно внимателни и са ги хванали.

Последна редакция: пн, 25 юни 2007, 20:58 от yosarian

# 68
  • Sofia
  • Мнения: 7 024
Възхищавам се на тези, които са го правили!
Аз обаче не бих се разделила с благата на цивилизацията доброволно.
Дори на къмпинг не съм ходила.

# 69
  • Primum non nocere !
  • Мнения: 1 526
A, възможно ли е, съпругът ти да ми е колега? ..Или да работи в много близка сфера...  Thinking

# 70
  • Мнения: 3 423
A, възможно ли е, съпругът ти да ми е колега? ..Или да работи в много близка сфера...  Thinking

Кого питаш, Шехи? Мене?
Отговорът е не.

# 71
  • Primum non nocere !
  • Мнения: 1 526
Благодаря, любопитството ми е задоволено   ooooh!

# 72
  • Мнения: 2 361
  Не биха ме спряли нередности в лукса, а обичайните мамини страхове. Сигурна съм, че такава мисия ще е много интересна и полезна и за двете страни, независимо дали е в Африка или някъде другаде.

# 73
  • Мнения: 911
Отговорът zа мен zависи от това, доколко е опасно zа детето. Риск, който мога да поема, опасности, които с предприемане на мерки могат да бъдат държани надалеч или не, риск немислим? Определено би ме поблаzнило иначе. Но след като поставям условия, вероятно не ми стиска наистина.

# 74
  • Мнения: 3 034
сега точно -  не, по принцип - да.
не, защото съм леко пристрастена към децата в момента.
да, защото съм авантюристка.

Общи условия

Активация на акаунт