Часовник със стрелки, откога?

  • 3 416
  • 39
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 3 405
Ох, Анджи, чисто налучкване си е при нея. Съгласна била да сметне един лист със задачи, но не и да я питам колко е часа ooooh!

математичка  Grinning моя реве като види задача, казва, че е философ  Thinking

# 31
  • Мнения: 2 700
Реалното е от порядъка на 1-2 клас. Не случайно чак във втори клас се ИЗУЧАВА часовника и се решават задачи с време.
Когато дъщеря ми беше на 6 и нещо години се бях видяла в чудо с нея - справяше се с часовете до "и половина", но с "без" беше безумие. Бях пуснала и тема. Естествено имаше майки, които твърдяха, че едва проходилите им деца познават часовете, но преобладаващото мнение беше за предучилищна и ранно-училищна възраст.

# 32
  • Мнения: 2 567
Моята по принцип не е глупава  Simple Smile , ама като опря да учим за часовника и ела да видиш какво чудо беше  ooooh!
За нея това вчера, утре, днеска, половин час, три часа си бяха думи, които си използваше произволна в речта. Като говореше, че нещо е станало вчера, означаваше примерно, че е било преди половин година. Абе много скарана беше с понятието време. Може би затова толкова трудно научи да познава часовника.
Към предучилищната опитахме, защото тогава поиска да и купим един сладък, розов барби часовник  Simple Smile Ами научи за кръглите часове и от там насетне край. В първи клас научи за И и БЕЗ. Но като стана въпрос, че 11 без 15 е 22 и 45 е тогава вече ме гледаше като малоумна  Simple Smile Не разбираше как в един момент страната, която съм и казвала, че е БЕЗ нещо си стана И нещо си.
Това чак втори клас с триста зора го разбра и вече мога да кажа, че моята щерка познава перфектно и часовник със стрелки и електронен  bowuu

# 33
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Ето за това говоря, Летисия. Няма начин да му го втълпиш на детето, ако не е дорасло да го разбере. На Дени понятието време и звучи много отнесено. Как да искам да познава часовника?!

Последна редакция: вт, 26 юни 2007, 16:04 от ДЕ ВАня

# 34
  • Мнения: 2 567
Ето за това говоря, Летисия. Нама начин да му го втълпиш на детето, ако не е дорасло да го разбере. На Дени понятието време и звучи много отнесено. Как да искам да познава часовника?!

Така е Де ВАня. Детето трябва да узрее за понятието време. С насилване няма да стане. Затова не се тормози и не тормози твоята сладурана. Ще видиш как като му дойде времето ще си разбере всичко  Hug
Във втори клас си има специални уроци с добри разяснения и задачи. Значи дори и знаещите хора са преценили, че тогава е времето когато децата най са узрели за понятието време.

# 35
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Амии, не я тормозя аз. Баба и се прави на амбициозна Mr. Green
Дала съм и свободно и татко и купи един прекрасен неоновозелен електронен часовник. Не, че и трябва. Ама да си има резервен вариант, ако не се справи с другия Laughing

# 36
  • Мнения: 1 608
Като начало от собствен интерес. На четри основни положения. Останалото постепенно.
Лесно учат като следят детските или пък засичат минути за нещо.

# 37
  • София
  • Мнения: 2 079
В средата на подготвителната група, към февруари, март някъде, има специални уроци в ситуациите по математика, за запознаване с часовника със стрелки. Peace
Друг е въпроса кой колко разбира от това и кой ще се научи да го разпознава ....   ooooh! Whistling

А аз съм го познавала на 4 години. Научих се по неволя. Наложи се да боледувам и да пия лекарства под час. Нашите ми рисуваха часовете и какво лекарство да пия тогава. В резултат на което майка като се прибрала един ден и ме намерила втренчена в часовника, да чакам кога ще стане нарисувания на листа час! Rolling Eyes Confused

# 38
  • София
  • Мнения: 7 242
Сега я уча т.к. смятам да й подаря скоро първия часовник. За сега разпознава кръглите часове и половинките, с малко подсказване и четвъртинките.

# 39
  • Мнения: 24 467
Ние започнахме да го учим, когато сина ми беше на пет годинки. Имаме една много хубава книжка точно за деца на тази възраст "Часът какво е, метърът защо е". Сега съм я забутала нейде за малкия, за след още четири години Laughing. Първият ръчен часовник, който му подарихме беше в трета група, точно когато стана на пет, да тренира с книжката. 

Общи условия

Активация на акаунт