Да пускаме ли тинейджърите сами на море????????

  • 11 837
  • 59
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 292
не zнам, но внимавай къде ги пускате сами, zащото от 2 ме3сеца един немски пубер на 17 г. виси в турски пандиz и не могат да го иzкарат от там, zащото майката на британско момиЧе на 13 г. се оплакала, Че е иzнасилил дъщеря и , което по турските zакони е голямо престъпление . Та момЧето се вижда с родителите си само 1 седмиЧно или нещо такова и то паzено от 3 ма въоръжени ... И немците се подлудиха как да го иzкарат от там , но турците не отговарят и не го пускат. Голяма гадост. Та внимавайте с децата. Трябва свобода, но ...

Е само по турските закони ли е голямо престъпление?!? Явно имат достатъчно доказателства, за да го приберат?

По темата - надали преди 16-17 год. Много ме е страх, ама като знам аз как си мечтаех за това...май към 18 год. ме пуснаха за пръв път.Иначе на лагери съм ходила и по-рано. А и зависи от самото дете -ти трябва да си прецениш до колко е отговорен и самостоятелен /нали за момче ставаше дума?/

каzаха, Че ако го прехвърлят в Германия няма да е в zатвора, zащото по немските zакони не е иzвършил престъпление  newsm78

# 16
  • Мнения: 819
не zнам, но внимавай къде ги пускате сами, zащото от 2 ме3сеца един немски пубер на 17 г. виси в турски пандиz и не могат да го иzкарат от там, zащото майката на британско момиЧе на 13 г. се оплакала, Че е иzнасилил дъщеря и , което по турските zакони е голямо престъпление . Та момЧето се вижда с родителите си само 1 седмиЧно или нещо такова и то паzено от 3 ма въоръжени ... И немците се подлудиха как да го иzкарат от там , но турците не отговарят и не го пускат. Голяма гадост. Та внимавайте с децата. Трябва свобода, но ...

Е само по турските закони ли е голямо престъпление?!? Явно имат достатъчно доказателства, за да го приберат?

По темата - надали преди 16-17 год. Много ме е страх, ама като знам аз как си мечтаех за това...май към 18 год. ме пуснаха за пръв път.Иначе на лагери съм ходила и по-рано. А и зависи от самото дете -ти трябва да си прецениш до колко е отговорен и самостоятелен /нали за момче ставаше дума?/

каzаха, Че ако го прехвърлят в Германия няма да е в zатвора, zащото по немските zакони не е иzвършил престъпление  newsm78

Ъъ, т.е. по немските закони изнасилването не е престъпление или са доказали,че не го е извършил, а турците го държат  newsm78 /извинявам се за спама, ама наистина се заинтригувах/.

# 17
  • Мнения: 2 292
не zнам, но внимавай къде ги пускате сами, zащото от 2 ме3сеца един немски пубер на 17 г. виси в турски пандиz и не могат да го иzкарат от там, zащото майката на британско момиЧе на 13 г. се оплакала, Че е иzнасилил дъщеря и , което по турските zакони е голямо престъпление . Та момЧето се вижда с родителите си само 1 седмиЧно или нещо такова и то паzено от 3 ма въоръжени ... И немците се подлудиха как да го иzкарат от там , но турците не отговарят и не го пускат. Голяма гадост. Та внимавайте с децата. Трябва свобода, но ...

Е само по турските закони ли е голямо престъпление?!? Явно имат достатъчно доказателства, за да го приберат?

По темата - надали преди 16-17 год. Много ме е страх, ама като знам аз как си мечтаех за това...май към 18 год. ме пуснаха за пръв път.Иначе на лагери съм ходила и по-рано. А и зависи от самото дете -ти трябва да си прецениш до колко е отговорен и самостоятелен /нали за момче ставаше дума?/

каzаха, Че ако го прехвърлят в Германия няма да е в zатвора, zащото по немските zакони не е иzвършил престъпление  newsm78

Ъъ, т.е. по немските закони изнасилването не е престъпление или са доказали,че не го е извършил, а турците го държат  newsm78 /извинявам се за спама, ама наистина се заинтригувах/.

не zнам, може би смятат, Че и момиЧето има вина в цялата работа. То също може да е едриЧко и яЧко и кой го zнае как налита на 17 годишните ... НЕ zнам, Чух по радиото, Че не става въпрос zа иzнасилване. Били и двамата на дискотека (сама на 13 г.). после отишли в хотелската стая (свободна zа 2 мата ... )  ... след слуЧката майката каzала , Че е иzнасилена . Брех как стана  newsm78

# 18
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Аз бях на 17, когато ми позволиха да отида на море със сестра си - на 23г.

Не знам кога бих ги пуснала. Имам още поне 10г. да се чудя.

# 19
  • БГ
  • Мнения: 352
Дъщерята другия месец навършва 16, за сега не бих я пуснала сама дори и на организиран лагер, ако нямам познати сред ръководителите на групата, но аз съм от страхливите майки.

# 20
  • Мнения: 583
Всеки родител познава детето си и може да прецени на каква възраст може да го пусне само на море. Моят син е на 13 години, но ние с баща му не бихме го пуснали поне до 17 годишна възраст сам, защото си имаме причини. Против съм пускането без надзор на тинейджъри на море, защото съм се нагледала на такива ужасии и оргии, че направо съм с две ръце против. Naughty

# 21
  • Мнения: 3 740
Аз бях на 17, когато ми позволиха да отида на море със сестра си - на 23г.

ДЕ Ваня, извинявай, че се хващам за постинга ти, ползвам го само като повод.
Пълнолетната сестра Е голям човек, с когото бих пуснала тийна - на нея мога да разчитам, че ще се дължи зряло и ще отговаря за пубера. Зависи и от сестрата, де. Но само в компания на тийнове или сам - не.

# 22
  • Мнения: 22 436
Мен ме пуснаха сама на море когато бях на 15години.
Имаха ми достатъчно доверие и аз го оправдах.
Отидох сама в Бургас за 4дни.

# 23
  • Мнения: 13 512
Лелеееее, добре,че сме на морето:-)
Дъщеря ми е на 17 и вечер след 22 не разрешавам да се прибира, по изключение- веднъж седмично. А синът ми на 14- не бих го пуснала на почивка сам, дори и за 2 дни. На лагер- да...Днес го записах за 2 смени-  1 месец в Елена- "Чили Вили". Но сам- не!
Дъщеря ми и нея не бих я пуснала на 17 и половина. Досега не са ми и поставяли въпроса ,слава Богу.

# 24
  • Мнения: 25 620
Мен ме пуснаха сама на море когато бях на 15години.
Имаха ми достатъчно доверие и аз го оправдах.
Отидох сама в Бургас за 4дни.

Би ли ни разказала какво прави сама за 4 дни в Бургас? Много те моля!  Praynig
И наистина ли беше съвсем сама? newsm78

# 25
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Аз бях на 17, когато ми позволиха да отида на море със сестра си - на 23г.

ДЕ Ваня, извинявай, че се хващам за постинга ти, ползвам го само като повод.
Пълнолетната сестра Е голям човек, с когото бих пуснала тийна - на нея мога да разчитам, че ще се дължи зряло и ще отговаря за пубера. Зависи и от сестрата, де. Но само в компания на тийнове или сам - не.

Ама и аз това имах предвид. За малката знам кога ще я пусна с кака и. За голямата се чудя.

# 26
  • Мнения: 8 999
Аз ходих за пръв път сама /с приятелка/, когато навърших 17. Мъжът ми пусна дъщеря си /от предишен брак/ на 15 г. /наистина тя беше с приятелка на нашата вила на морето, заобиколена отвсякъде със съседи - наши приятели/, но своите деца .... не знам. Много зависи от самото дете, от компанията, с която тръгва, от мястото, където отива.

# 27
  • Мнения: 1 120
Синът ми е почти на 13 год. , на плаж сам все още не го пускам.

# 28
  • Мнения: 13 512
Синът ми е почти на 13 год. , на плаж сам все още не го пускам.

A,на плаж го пускам с приятели- те са по-големи момчета и тъй като лятото сме на Траката, се спускат пеша до плажа. Верно- неохраняем плаж е и в началото се притеснявах,но.... да паза Господ. От 11 годишен ходи на плаж сам.

# 29
  • София
  • Мнения: 3 421
 
Не знам кога бих ги пуснала. Имам още поне 10г. да се чудя.

Т.е. след 17 годишна възраст тепърва ще ти почва чуденката Laughing
То и аз така, де...нещо няма да мога да се престраша по-рано, но то времето ще покаже.

  Та в тази връзка - нашите ни пуснаха за пръв път на море сами, когато аз бях на 17, а сестра ми на 15. Бяхме с още две момичета на нашата възраст. По тийн компания от това здраве му кажи. Сега се чудя нашите с кой акъл са ни пуснали, сигурно са се притеснявали, но не ни показаха.  Heart Eyes
  Постоянно бяхме обгърнати от вниманието на спасителите Wink
Не сме вършили всъщност нищо притеснително и безотговорно(в по-късна възраст съм правила повече глупости newsm78).
  Единственият ми лош спомен - за пръв път тогава ми се прояви слънчевата алергия и още си патя.

 Моят извод - зависи от тинейджъра и от компанията, но все пак не бих рискувала за моите деца преди 17 години(трябва да си прочета мнението след 7-8 години Laughing).

Общи условия

Активация на акаунт