Да пускаме ли тинейджърите сами на море????????

  • 11 847
  • 59
  •   1
Отговори
  • В сърцата на четирима мъже/е,може и малко повече да са:-)))/
  • Мнения: 1 808
Мами на тинейджъри,я споделете как се справяте с този така драмати4ен въпрос - да пуснем ли децата си сами на мореили не???????/ И как да си спестим множеството скандали,разправии и убеждения - за и против? newsm78 newsm78

# 1
  • Мнения: 1 172
За пръв път ме пуснаха сама на море, когато САМА си изкарах парите за почивката. Вече бях доказала, че мога да живея сама и да уча в друг град, бях на 16-17 год. Надявам се, когато детето порастне, да имам такива аргументи в полза на самостоятелното му ходене на почивка:), без родителски или учитетлски контрол.

# 2
  • В сърцата на четирима мъже/е,може и малко повече да са:-)))/
  • Мнения: 1 808
Брей,май нямаме много мами на деца тинейджъри newsm78  А вие като сте били такива,пускали ли са ви на море сами newsm78

# 3
  • Мнения: 3 323
Извинявай, ама не разбрах на колко е тинейджъра? На 14 е едно, на 16- друго, на 17- трето....

# 4
  • Oslo
  • Мнения: 659
Абсолютно условие за мен е да може да плува отлично. Също да го усещам съзрял да носи отговорността за живота и здравето си сам.

# 5
  • Мнения: 3 740
На лагер бих ги пуснала. Сами - не. Имам предвид, съвсем сами, без голям човек, който да поеме отговорността за тяхната безопасност.  Не случайно има законово поставена граница за пълнолетие.

# 6
  • Мнения: 234
Моят син е на 11 год. и не бих го пуснала сам на море поне до 17-18 годишна възраст.На лагер може да отиде,но без отговорен възрастен покрай него не бих.

# 7
  • Мнения: 3 456
За първи път ме пуснаха сама на море ( всъщност с по-голямата ми сестра) на 15-16

# 8
  • Мнения: 2 292
не zнам, но внимавай къде ги пускате сами, zащото от 2 ме3сеца един немски пубер на 17 г. виси в турски пандиz и не могат да го иzкарат от там, zащото майката на британско момиЧе на 13 г. се оплакала, Че е иzнасилил дъщеря и , което по турските zакони е голямо престъпление . Та момЧето се вижда с родителите си само 1 седмиЧно или нещо такова и то паzено от 3 ма въоръжени ... И немците се подлудиха как да го иzкарат от там , но турците не отговарят и не го пускат. Голяма гадост. Та внимавайте с децата. Трябва свобода, но ...

# 9
  • Мнения: 109
Аз за първи път ходих със сестра ми и бяхме съответно на 16 и 20 г. Сега и дъщеря ми едва ли ще я пусна по-рано,не говоря за лагер.

# 10
  • Germany
  • Мнения: 7 971
Сама с приятели ходих за 1ви път на 16. Майка ми ни уреди карти за служебните им бунгала на Ахтопол. Не е имало някой да ни надзирава, но аз от около година вече ходех почти всеки уикенд с тези хора на палатка и нашите познаваха всички от компанията. Бих пуснала детето си най рано на тази възраст и то само с компания която познавам.

# 11
  • Мнения: 4 965
На лагер бих ги пуснала. Сами - не. Имам предвид, съвсем сами, без голям човек, който да поеме отговорността за тяхната безопасност.  Не случайно има законово поставена граница за пълнолетие.

Моите са още далеч от тийн-възрастта, но 100% ще процедирам по същия начин.

# 12
  • Мнения: 78
Аз на 15год. бях на море при леля ми, а на 16-двете с една приятелка сами с автобуса... На 16 май вече става.

# 13
  • Мнения: 3 268
Моат син днес навършва 17г.Естествено иска да ходи сам на море.Още не сме го обсъждали с баща му.

# 14
  • Мнения: 819
не zнам, но внимавай къде ги пускате сами, zащото от 2 ме3сеца един немски пубер на 17 г. виси в турски пандиz и не могат да го иzкарат от там, zащото майката на британско момиЧе на 13 г. се оплакала, Че е иzнасилил дъщеря и , което по турските zакони е голямо престъпление . Та момЧето се вижда с родителите си само 1 седмиЧно или нещо такова и то паzено от 3 ма въоръжени ... И немците се подлудиха как да го иzкарат от там , но турците не отговарят и не го пускат. Голяма гадост. Та внимавайте с децата. Трябва свобода, но ...

Е само по турските закони ли е голямо престъпление?!? Явно имат достатъчно доказателства, за да го приберат?

По темата - надали преди 16-17 год. Много ме е страх, ама като знам аз как си мечтаех за това...май към 18 год. ме пуснаха за пръв път.Иначе на лагери съм ходила и по-рано. А и зависи от самото дете -ти трябва да си прецениш до колко е отговорен и самостоятелен /нали за момче ставаше дума?/

# 15
  • Мнения: 2 292
не zнам, но внимавай къде ги пускате сами, zащото от 2 ме3сеца един немски пубер на 17 г. виси в турски пандиz и не могат да го иzкарат от там, zащото майката на британско момиЧе на 13 г. се оплакала, Че е иzнасилил дъщеря и , което по турските zакони е голямо престъпление . Та момЧето се вижда с родителите си само 1 седмиЧно или нещо такова и то паzено от 3 ма въоръжени ... И немците се подлудиха как да го иzкарат от там , но турците не отговарят и не го пускат. Голяма гадост. Та внимавайте с децата. Трябва свобода, но ...

Е само по турските закони ли е голямо престъпление?!? Явно имат достатъчно доказателства, за да го приберат?

По темата - надали преди 16-17 год. Много ме е страх, ама като знам аз как си мечтаех за това...май към 18 год. ме пуснаха за пръв път.Иначе на лагери съм ходила и по-рано. А и зависи от самото дете -ти трябва да си прецениш до колко е отговорен и самостоятелен /нали за момче ставаше дума?/

каzаха, Че ако го прехвърлят в Германия няма да е в zатвора, zащото по немските zакони не е иzвършил престъпление  newsm78

# 16
  • Мнения: 819
не zнам, но внимавай къде ги пускате сами, zащото от 2 ме3сеца един немски пубер на 17 г. виси в турски пандиz и не могат да го иzкарат от там, zащото майката на британско момиЧе на 13 г. се оплакала, Че е иzнасилил дъщеря и , което по турските zакони е голямо престъпление . Та момЧето се вижда с родителите си само 1 седмиЧно или нещо такова и то паzено от 3 ма въоръжени ... И немците се подлудиха как да го иzкарат от там , но турците не отговарят и не го пускат. Голяма гадост. Та внимавайте с децата. Трябва свобода, но ...

Е само по турските закони ли е голямо престъпление?!? Явно имат достатъчно доказателства, за да го приберат?

По темата - надали преди 16-17 год. Много ме е страх, ама като знам аз как си мечтаех за това...май към 18 год. ме пуснаха за пръв път.Иначе на лагери съм ходила и по-рано. А и зависи от самото дете -ти трябва да си прецениш до колко е отговорен и самостоятелен /нали за момче ставаше дума?/

каzаха, Че ако го прехвърлят в Германия няма да е в zатвора, zащото по немските zакони не е иzвършил престъпление  newsm78

Ъъ, т.е. по немските закони изнасилването не е престъпление или са доказали,че не го е извършил, а турците го държат  newsm78 /извинявам се за спама, ама наистина се заинтригувах/.

# 17
  • Мнения: 2 292
не zнам, но внимавай къде ги пускате сами, zащото от 2 ме3сеца един немски пубер на 17 г. виси в турски пандиz и не могат да го иzкарат от там, zащото майката на британско момиЧе на 13 г. се оплакала, Че е иzнасилил дъщеря и , което по турските zакони е голямо престъпление . Та момЧето се вижда с родителите си само 1 седмиЧно или нещо такова и то паzено от 3 ма въоръжени ... И немците се подлудиха как да го иzкарат от там , но турците не отговарят и не го пускат. Голяма гадост. Та внимавайте с децата. Трябва свобода, но ...

Е само по турските закони ли е голямо престъпление?!? Явно имат достатъчно доказателства, за да го приберат?

По темата - надали преди 16-17 год. Много ме е страх, ама като знам аз как си мечтаех за това...май към 18 год. ме пуснаха за пръв път.Иначе на лагери съм ходила и по-рано. А и зависи от самото дете -ти трябва да си прецениш до колко е отговорен и самостоятелен /нали за момче ставаше дума?/

каzаха, Че ако го прехвърлят в Германия няма да е в zатвора, zащото по немските zакони не е иzвършил престъпление  newsm78

Ъъ, т.е. по немските закони изнасилването не е престъпление или са доказали,че не го е извършил, а турците го държат  newsm78 /извинявам се за спама, ама наистина се заинтригувах/.

не zнам, може би смятат, Че и момиЧето има вина в цялата работа. То също може да е едриЧко и яЧко и кой го zнае как налита на 17 годишните ... НЕ zнам, Чух по радиото, Че не става въпрос zа иzнасилване. Били и двамата на дискотека (сама на 13 г.). после отишли в хотелската стая (свободна zа 2 мата ... )  ... след слуЧката майката каzала , Че е иzнасилена . Брех как стана  newsm78

# 18
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Аз бях на 17, когато ми позволиха да отида на море със сестра си - на 23г.

Не знам кога бих ги пуснала. Имам още поне 10г. да се чудя.

# 19
  • БГ
  • Мнения: 354
Дъщерята другия месец навършва 16, за сега не бих я пуснала сама дори и на организиран лагер, ако нямам познати сред ръководителите на групата, но аз съм от страхливите майки.

# 20
  • Мнения: 583
Всеки родител познава детето си и може да прецени на каква възраст може да го пусне само на море. Моят син е на 13 години, но ние с баща му не бихме го пуснали поне до 17 годишна възраст сам, защото си имаме причини. Против съм пускането без надзор на тинейджъри на море, защото съм се нагледала на такива ужасии и оргии, че направо съм с две ръце против. Naughty

# 21
  • Мнения: 3 740
Аз бях на 17, когато ми позволиха да отида на море със сестра си - на 23г.

ДЕ Ваня, извинявай, че се хващам за постинга ти, ползвам го само като повод.
Пълнолетната сестра Е голям човек, с когото бих пуснала тийна - на нея мога да разчитам, че ще се дължи зряло и ще отговаря за пубера. Зависи и от сестрата, де. Но само в компания на тийнове или сам - не.

# 22
  • Мнения: 22 465
Мен ме пуснаха сама на море когато бях на 15години.
Имаха ми достатъчно доверие и аз го оправдах.
Отидох сама в Бургас за 4дни.

# 23
  • Мнения: 13 512
Лелеееее, добре,че сме на морето:-)
Дъщеря ми е на 17 и вечер след 22 не разрешавам да се прибира, по изключение- веднъж седмично. А синът ми на 14- не бих го пуснала на почивка сам, дори и за 2 дни. На лагер- да...Днес го записах за 2 смени-  1 месец в Елена- "Чили Вили". Но сам- не!
Дъщеря ми и нея не бих я пуснала на 17 и половина. Досега не са ми и поставяли въпроса ,слава Богу.

# 24
  • Мнения: 25 695
Мен ме пуснаха сама на море когато бях на 15години.
Имаха ми достатъчно доверие и аз го оправдах.
Отидох сама в Бургас за 4дни.

Би ли ни разказала какво прави сама за 4 дни в Бургас? Много те моля!  Praynig
И наистина ли беше съвсем сама? newsm78

# 25
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Аз бях на 17, когато ми позволиха да отида на море със сестра си - на 23г.

ДЕ Ваня, извинявай, че се хващам за постинга ти, ползвам го само като повод.
Пълнолетната сестра Е голям човек, с когото бих пуснала тийна - на нея мога да разчитам, че ще се дължи зряло и ще отговаря за пубера. Зависи и от сестрата, де. Но само в компания на тийнове или сам - не.

Ама и аз това имах предвид. За малката знам кога ще я пусна с кака и. За голямата се чудя.

# 26
  • Мнения: 8 999
Аз ходих за пръв път сама /с приятелка/, когато навърших 17. Мъжът ми пусна дъщеря си /от предишен брак/ на 15 г. /наистина тя беше с приятелка на нашата вила на морето, заобиколена отвсякъде със съседи - наши приятели/, но своите деца .... не знам. Много зависи от самото дете, от компанията, с която тръгва, от мястото, където отива.

# 27
  • Мнения: 1 120
Синът ми е почти на 13 год. , на плаж сам все още не го пускам.

# 28
  • Мнения: 13 512
Синът ми е почти на 13 год. , на плаж сам все още не го пускам.

A,на плаж го пускам с приятели- те са по-големи момчета и тъй като лятото сме на Траката, се спускат пеша до плажа. Верно- неохраняем плаж е и в началото се притеснявах,но.... да паза Господ. От 11 годишен ходи на плаж сам.

# 29
  • София
  • Мнения: 3 421
 
Не знам кога бих ги пуснала. Имам още поне 10г. да се чудя.

Т.е. след 17 годишна възраст тепърва ще ти почва чуденката Laughing
То и аз така, де...нещо няма да мога да се престраша по-рано, но то времето ще покаже.

  Та в тази връзка - нашите ни пуснаха за пръв път на море сами, когато аз бях на 17, а сестра ми на 15. Бяхме с още две момичета на нашата възраст. По тийн компания от това здраве му кажи. Сега се чудя нашите с кой акъл са ни пуснали, сигурно са се притеснявали, но не ни показаха.  Heart Eyes
  Постоянно бяхме обгърнати от вниманието на спасителите Wink
Не сме вършили всъщност нищо притеснително и безотговорно(в по-късна възраст съм правила повече глупости newsm78).
  Единственият ми лош спомен - за пръв път тогава ми се прояви слънчевата алергия и още си патя.

 Моят извод - зависи от тинейджъра и от компанията, но все пак не бих рискувала за моите деца преди 17 години(трябва да си прочета мнението след 7-8 години Laughing).

# 30
  • Мнения: 22 465
Мен ме пуснаха сама на море когато бях на 15години.
Имаха ми достатъчно доверие и аз го оправдах.
Отидох сама в Бургас за 4дни.

Би ли ни разказала какво прави сама за 4 дни в Бургас? Много те моля!  Praynig
И наистина ли беше съвсем сама? newsm78

Какво може да прави когато човек отиде на море?
Намерих си квартира, настаних се, след това ходех на плаж.
Вечер излизах да хапвам с познати.
И да, наистина бях съвсем сама.
Жива и здрава съм си и до ден днешен както се вижда.

# 31
  • Мнения: 13 512
е,на 15 г. дъщеря ми нямаше да я пусна сама за 4 дни  никъде!Абсурд!!! Че и квартира да си търси....Явно голяяяямо доверие са  ти имали родителите ти.

# 32
  • Мнения: 22 465
е,на 15 г. дъщеря ми нямаше да я пусна сама за 4 дни  никъде!Абсурд!!! Че и квартира да си търси....Явно голяяяямо доверие са  ти имали родителите ти.

Изглежда е било така.
А и родителите ми постоянно пътуваха, така че от 13годишна съм свикнала да стоя в къщи по 2-3дни сама и да гледам и сестра ми, която е с 5.5г по-малка от мен. Наблизо нямаше баби, които да помагат.

# 33
  • Мнения: 1 877
И аз ,като повечето, отидох на море сама за първи път ,на 17.Но нба днешните времена - не знам.Трудно мии е да преценя,но ми се струва рано

# 34
  • София
  • Мнения: 3 692
Аз лично съм отишла САМА на море като навърших 16г- по точно с гаджето.Нашите знаеха че сме уж голяма компания,уж ще спим момичета....ама се досещаха все пак че малко ги премятам
Притесняваха се,но аз оправдах доверието им и на следващата година нямах проблем с морето....

# 35
  • Мнения: 25 695
А и родителите ми постоянно пътуваха, така че от 13годишна съм свикнала да стоя в къщи по 2-3дни сама и да гледам и сестра ми, която е с 5.5г по-малка от мен. Наблизо нямаше баби, които да помагат.

Вкъщи е едно, но в чужд град и то без да ти е организирано спането...  newsm78
Никога не бих го позволила на сина си, не и преди да стане пълнолетен.

И не става въпрос само за доверие в детето, а и за съмнение към тези хора, на които може да попадне.

# 36
  • Malgrat de mar
  • Мнения: 131
Против съм пускането без надзор на тинейджъри на море, защото съм се нагледала на такива ужасии и оргии, че направо съм с две ръце против. Naughty
И аз!Може вкъщи да изглежда отговорен,но не съм сигурна как ще се държи ,когато е сам.И за лагер съм против след 5 клас.Ох,още помня екскурзията им след 4 клас...

# 37
  • Мнения: 14 654
Бях на 17 години, когато за пръв път отидох на море с гаджето си, преди това все с нашите и ми беше безкрайно досадно с тях. Лагерите са чудесен вариант или пък компания от връстници.
Сестра ми като по-малка на 16 отиде на море с приятеля си.

# 38
  • Мнения: 3 268
Против съм пускането без надзор на тинейджъри на море, защото съм се нагледала на такива ужасии и оргии, че направо съм с две ръце против. Naughty
И аз!Може вкъщи да изглежда отговорен,но не съм сигурна как ще се държи ,когато е сам.И за лагер съм против след 5 клас.Ох,още помня екскурзията им след 4 клас...
И аз още помня как в пети клас ходиха за 5 дни в Мелник и едва не умря,като паднал от една скала.Учителката беше пълно куку.

# 39
  • Мнения: 4 970
Аз бях на 17. Отидохме на море с гаджето и доведената ми сестра, която бе на 14. Тя умря от скука, а ние се държахме като пенсионери. Просто пълна почивка му ударихме - никакви дискотеки и т.н.  Гаджето беше на 21 и сега сме женени. Често говорим, но повечко на шега, като дойде моментът ние да решаваме как ще бъде. Аз съм по-консервативна, но откакто имаме дъщеря и той май запя друга песен Joy.

# 40
  • Мнения: 2 270
да ви кажа нещо на което и аз се учудих.Моя 17г син тази година предпочете да дойде с нас на море, отколкото на морски лагер с отбора си по футбол.С нас щяло да му бъде по интересно/все пак ние ходим на къмпинг-много познати семейства сме-има си компания-прави си каквото иска по цял ден-не мисли за пари /Но все пак си мисля,че ако бях аз сигурно щах да предпочета отбора newsm78.А иначе сам ще ходи когато завърши училище и за другите ми деца се отнася същото/особено дъщерата -баща и няма да я пусне  -или ще я пусне и ще се маскира като чадър за да я следи какво прави.

# 41
  • Под тепетата
  • Мнения: 336
Неееееее,и моите са малки,но категорично съм против-поне за моите си деца де. smile3513

# 42
  • Мнения: 2 232
Съвсем сама ме пуснаха на 18г. ( с гадже де), иначе са ме пускали на практики  в средното у-ще, но там си имаше учители(9-12клас)....Зависи от детето и дали може да носи отговорност....

Последна редакция: вт, 26 юни 2007, 22:21 от Deja Vu

# 43
  • Мнения: 4 076
Ние живеем на море,така че пускането отпада  Simple SmileДъщеря ми(18) ми преди няколко седмици отиде с гадже и други приятелски двойки в Созопол,всичко беше наред.Бяха си резервирали хотел предварително,хранили се в заведения,ходили на плаж...Имахме едно изискване-да пътуват с автобус,спазиха го.
Много повече бих се притеснявала да пусна малката(13) сама на плаж.Вълни,подводни ями,много удавени деца има и то точно в тази възраст,когато отказват да ходят с родителите си.И като я знам как не излиза от водата и ми храбрее,откаже ли да я придружа,ще й забраня плажа.

# 44
  • Разград
  • Мнения: 3 110
Дъщеря ми е на почти 15 години и не ми се нрави идеята да отиде на море без родителско тяло.Не мисля,че е готова,въпреки,че тя иска.

# 45
  • Мнения: 2 229
За пръв път ме пуснаха на 18 години, преди това не бях и проявявала желание. Peace

# 46
  • София
  • Мнения: 2 079
За първи път ходих сама на море на 19 години, когато бях завършила първия си курс като студентка.
Но съм ходила на много лагери на море, което си е същото като да ходиш сама ... Blush
Учителките си ходеха насам - натам, а ние .... въртяхме любов! Crazy

# 47
  • Мнения: 13 512
Докато кажа,че не бих я пуснала и добре,че съм на морето, дъщеря ми се прибра от училище и ме попита:" Може ли да отида на рожден ден на двама съученици на вила в Кранево?"  Естествено- с преспиване . Joy Joy JoyРазбира се, че няма да може, нищо,че целият и клас ще е там. предложих и да отида да я взема в колкото ми каже и тя се съгласи. Друг в въпросът,че ще ми е по-лесно да не я пусна, отколкото да се разкарвам в 12-1 до Кранево, за да я прибера.
Пфуууу...то човек да не каже нещо и веднага ще му се стовари на  главата!

# 48
  • Мнения: 1 878
Мен сама (с приятелка) на море ме пуснаха на 17г., когато завършх гимназия с отлична диплома, беше ми нещо като награда. Пътувайки към морето, в главите ни бяха само дискотеки и евентуалните гаджета  Mr. Green  По принцип се имах и се имам още за доста уравновесен и зрял човек и въпреки това сега като си спомня какви ги вършихме  ooooh! - с 39 гр. температура ходих на дискотека, за да се изпотя и после като ме духне вятъра на връщане по плажа да ми мине (по моя рецепта), правихме си нощни плажове с една компания пловдивчани, посрещахме слънцето с един ентусиаст гларус от Варна, прибирахме се пеша по нощите от ММЦ до Приморско и разни чичковци с коли ни задяваха по улиците  Sick откраднаха ни средството за самозащита в една дискотека, черпеха ни с алкохол, предлагаха ни дрога (а едно време не е като сега) и върха на сладоледа беше опит за изнасилване - добре че и младежа не беше решен на всичко до край та го поуплаших с намерението ми да скоча от третия етаж и ме отключи от стаята си, в която отидохме съвсем невинно уж да вземем подарък и да изненадаме неговия приятел за рождения му ден ooooh! Всичко завърши съвсем благополучно в крайна сметка, НО аз не бих посмяла сега да пусна детето си така.

Всъшност от тогава ходя с приятелки на море и с едно лято акъл повече в главата, но не че не съм имала и други екшъни, няма застраховка и на 100 години да е човек  ooooh!

# 49
  • Мнения: 4 076
Друг в въпросът,че ще ми е по-лесно да не я пусна, отколкото да се разкарвам в 12-1 до Кранево, за да я прибера.
Само това ако е,добре си...Дъщеря ми от 15-16г.се запъна да ходи по дискотеки.Обяснявахме,наказвахме,шмекерувахме,обаче това Телето било много рогат добитък  ooooh!,бунтар,инат и дебелокожо.Нашата денси вътре в дискотеката,ние с баща й бдим отпред в колата,готови за десант в случай на нужда.Добре,че Пепеляшка излизаше точно в уговорения час,да не влезем ние  #2gunfire Да й се сърдя,ама за какво-нормално е на 15-16г.да й се танцува.Проблемът е,че няма подходящи места за малолетни и липсва контрол при пропуска в дискотеките"за големи".Покрай едни инциденти затегнаха контрола и всички пубертети кротко си заспаха в легълцата.Но това беше ден до пладне...като всичко у нас.Утешителното е,че рано тръгна и рано се отказа.
А за морето гледайте да удържите фронта и "друг път"да ги пуснете,че цялата сволоч се е командировала тука и припечелва...

# 50
  • Мнения: 165
май всички мислим тостатъчно трезво  Mr. Green
НЕ,НЕ ИСКАМ И НЯМА ДА Я ПУСНА,ще дойде време и за това но по реда си,за сега е малка и не достатъчно самостоятелна та да ми ходи на море сама на 14 г. е
Аз за първи път бях сама на море на 16 ,но работехме на един обект като реставратори до обяд и после кой каквото иска прави,така че си искарвах парички накрая на месеца и почивка също Wink

# 51
  • Мнения: 639
И ние живеем на морето и то на 2мин.път пеша до него,ама щерката която днес навърши 19г./да ми е жива и здрава/,ще ходи с приятели на палатка на море.Честно да си призная въобще не ми се пуска,ама пълна отличничка и т.н. и т.н май ще ходи. Thinking
Брат и другият месец навършва 16г.,ама няма шанс скоро да му бъде разрешено да отиде самостоятелно някъде.По скоро Естел /на 5г./ще пусна сама  отколкото него  Mr. Green

# 52
  • Мнения: 44
без значение дали на море или някъде другаде - според мен ако един родител е отговорен то не би си пуснал детето под 18 год само където и да е. Неслучайно на 18 год можеш да носиш отговорност пред закона, а дотогава за детето носят отговорност родителите му. Синът ми става дугия месец на 18 и не е искал разрешение за такова нещо, защото знае нашето мнение по въпроса. Учудвам се на поведението на такива "демократични" родители. Това е все едно да скитори по малките часове детето ти, а ти да си у дома и да ти е спокойно. За мен правилата са много важни и ако сега децата не се научат то в самостоятелния си живот само ще страдат.

# 53
  • Мнения: 2 051
Тук и да искам преди да навърши 16 нямам никакво право да пусна тийна сам някъде.
И от училище ходят задължително с възрастен на купони, дискотеки и пр. без право на консумация до 18 години.

Може би зависи от младежа и средата му - дали е сериозен и отговорен, с какви приятели отива, на какво място.
Има тийнове, които на 16 години работят, знаят цената на труда, ориентират се добре с кого какво бива и не бива и няма да правят глупости. Но май повечето не са такива  newsm78

След 18 не виждам защо да не го пусна. Би трябвало да съм направила вече дотогава каквото трябва за да бъде достатъчно самостоятелен и стабилен. А ако не съм, няма да е у него проблемът.

# 54
  • Мнения: 1 426
За пръв път пуснах сина си с компания на море на 17 години. При това фактът, че плува добре, ме притесняваше не по-малко от ако не плуваше... Абе, притеснявах си се през цялото време... Но разсъждавах така: аз завърших гимназия на 17 и нашите за награда ме пуснаха сама на екскурзия в чужбина. Аз се чувствах много голяма и отговорна - значи, и за детето ми би трябвало да е същото.

# 55
  • Мнения: 4 076
Това е все едно да скитори по малките часове детето ти, а ти да си у дома и да ти е спокойно. За мен правилата са много важни и ако сега децата не се научат то в самостоятелния си живот само ще страдат.
Правят ли го от безразличие и непукизъм,са за отнемане на родителски права или поне глоба.
Децата обаче са различни.Едно те разбира от половин дума и се съгласява,с друго си 24 часа дневно на бойното поле без отпуск.Мене така са ме съдели приятелки,а аз съм била смазана от безсъние да стоя в дискотеката на съседната маса  да пазя децата.И пак съм се радвала,че не пуши,пие и дрогира,защото и такива случаи има.Възпитанието и обичта у дома са важни,но не са единствените фактори,за съжаление...моли се да не ти се случва.

# 56
За първи път отидох сама на море на 17 год.Бяхме голяма компания, спахме в палатки на плажа, бяхме си взели китари, палехме си огъм вечер, то не бяха песни, то не беше чудо.Изкарахме си великолепно.И за мен по-добрият вариант е тийнейджър на 16-17 години да отиде на море с връстници, на които може да им се има доверие, отколкото да ходи на лагери, щото на лагерите стават най-големите оргии и изпълнения, макар че се води че има ръководители на групата

# 57
  • Мнения: 5 103
На море бях за първи път сама на 16 год,, с компания .

# 58
  • Мнения: 809
За пръв мама ме пусна на море, когато бях 8 клас. Смея да твърдя, че още тогава бях много отговорен човек. Бях се доказвала многократно. Както и да е. Смятам, че тогава времената бяха по-спокойни. Сега съм на 30. И определено не бих пуснала детето си само на море, поне докато не стане на 18-19, което все още е към тийнейджърските години, но по-зрелите.

# 59
  • Мнения: 2 051
отколкото да ходи на лагери, щото на лагерите стават най-големите оргии и изпълнения, макар че се води че има ръководители на групата

Да, на лагер във всяко легло сутрин има поне по двама Mr. Green
Като се претеглят нещата е по-добре да бъде в едно легло (палатка) с любимото гадже и с други приятели наоколо отколкото с неизвестно какви.....


Гранде ССФ и други мами на пубери, тук си имаме темичка посветена на проблемите на тийновете и най-вече на техните  майки, ела кефи се с нас Crazy
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=183319.0

Общи условия

Активация на акаунт