шофиране и бременност

  • 9 682
  • 80
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 5 362
Можеш спокойно да си слагаш колана,докато ти порастне коремчето.Че и после пак-стига да се чувстваш комфортно с него.

# 16
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 916
Моят термин е на 1 август и все още продължавам да си карам колата. Даже си мислех дали има някакъв начин сама да се откарам до болницата, когато настъпи моментът. Иначе колан ползвах до преди 2 седмици - под и над корема. Щях да продължа, но бебокът върви едър и вече няма как да го ползвам. Абсолютно съм ЗА колана - далеч по-безопасно е с него, отколкото без него. Naughty

# 17
  • Варна
  • Мнения: 567
Аз съм в осми месец и през цялата бременност шофирам, но без колан!
В закона за движение по пътищата пише че бременната жена може да не ползва колан, така че на който както му е удобно!

# 18
  • Мнения: 215
Аз до последно си карах с колан, не ми пречеше

 Peace  аз също

коланът може да ти спаси живота, ако не дай си Боже се стигне до сериозна ситуация. карах до деня преди раждането всеки ден.
ако си без колан,  въздушните възглавници не се отварят.

# 19
  • Мнения: 244
Аз си карам и се возя само с колан - под и над корема.
newsm10

# 20
  • Мнения: 620
Моят термин е на 1 август и все още продължавам да си карам колата. Даже си мислех дали има някакъв начин сама да се откарам до болницата, когато настъпи моментът.

Моля те, не го прави!!!  PraynigМоже да ти прилошее от болката и да изпуснеш контрола над колата, Не е нужно да рискуваш така!

# 21
  • Мнения: 56
Карах до последния момент.Не съм слизала от колата докато не родих и сигорно щях да се закарам сама в болницата, но ме прибраха ден преди да родя. По закон бременните имат право да не слагат колан. Моят корем беше огромен и колана не го обхващаше/ДЪЩЕРЯ МИ СЕ РОДИ 4,400 кг/. Според мен, ако караш внимателно шофирането не пречи.Аз не бих могла без колата с нея се чувствам мобилна и свободна. Познавам много противници на шофиращите бременни и никога не съм им обращала внимание те страшно се чудеха как така карам с този корем, но според мен това е въпрос на личен избор.

# 22
  • София
  • Мнения: 5 079
Не смеех да шофирам бременна, но дори, като се возех отпред, не слагах колан. Само пък да имаше желаещи да се заядат...  Twisted Evil

# 23
  • Мнения: 503
карах до последно,но винаги без колан Wink

# 24
  • Мнения: 22 935
Не съм шофирала,като бременна,но винаги,когато се возех,слагах колан.Купих си този адаптор за бременни.

http://www.besafe-international.com/besafe/index.htm

Ето и на друг производител.

Последна редакция: вт, 26 юни 2007, 14:33 от ДесиХ2

# 25
  • Мнения: 71
здравей и от мен! аз шофирам всеки ден, бременността ми също не личи, но използвам колан. все си мисля, че ако нещо не дай боже се случи може да ми помогне. но само се кръстя и си казвам - Господ да ми пази от ненормалниците по пътищата!

# 26
  • Sofia
  • Мнения: 6 946
Аз шофирам с колан, въпреки че имам право и без.
Освен, че колата пищи 3 минути ако потегля без колан,
предпочитам да го слагам , защото
ако стане ПТП и се размажа, какъв смисъл има бебето да е цяло в мен?
За да оцелее то, трябва аз да съм добре.

# 27
  • в бяла къща с голямо дворче... след софийското околомръсно
  • Мнения: 908
Не само, че шофирах без колан, но и се возех без Peace

# 28
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Не съм шофьорка, но като бременна си се возех с колан, пък макар и на задната седалка.
Тези, които карате бременни след като започнат 45-те дни отпуск по майчинство - чували ли сте, че ако в това време направите ПТП, автоматично ставате виновник за произшествието? Не знам дали това е политика само на определени застрахователни компании или е в правилника - съвсем наскоро го научих от приятелката ми (която роди днес Heart Eyes - и престана да кара кола от този момент нататък само по тази причина), но си заслужава човек да се поинтересува по въпроса. На мен ми звучи правилно (в смисъл, звучи ми правилно да има ограничение за това докога една жена може да кара кола по време на бременност, а не че автоматично те признават за виновник в ситуация, в която може да си изцяло потърпевш) - макар на пръв поглед да изглежда несправедливо (също както и ограниченията за полети със самолет от определен момент нататък).

# 29
  • Мнения: 1 347
Коланът е повече от задължителен! Това, че в българския правилник се допуска бременните да се возят/шофират без колан е просто недостатък на правилника. Да не забравяме, че според него не е задължително използването и на бебешки столчета за кола  newsm78 . Има си начини бременната жена да си сложи безопасно колана, които са описани по-горе, така че аз няма да ги повтарям. Лек и безопасен път на всички!   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт