Чийз кейк-моля преведете!

  • 8 026
  • 28
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 768
Моята многократно изпитана рецепта за чийзкейк е:

2 пакета бисквити Победа от 170гр ("Ревю" някакво)
300 гр орехи на парченца
ванилия
ромова есенция
краве масло - колкото поеме

Смилам бисквитите в робот и ги разбърквам с орехите, маслото, ванилията и есенцията. Трябва да не е много мазно, съвсем леко да почне да лепне.
Хубаво го сбивам на дъното на съда.

крем:
3 сирене Филаделфия
1 заквасена сметана 500мл
ванилия
захар - на вкус

За най-отгоре задължително сладко вишни.

Чийзкейка е най-добър, когато поседи в хладилника поне половин ден. Даже предпочитам да го приготвя от предния ден, само сладкото слагам преди сервиране.

# 16
  • Мнения: 639
Направих го с извара-гадничък стана. Blush
С българско крема сирене дали ще стане по-добре newsm78,че с Филаделфия много дебело ще ми дойде.не бих го прежалила за чийз кейк

# 17
  • Шумен
  • Мнения: 1 348
Аз правя рецептата, цитирана от xenia.
А за сиренето, ето една алтернатива

# 18
  • Мнения: X

С българско крема сирене дали ще стане по-добре
Аз днес реших да правя чийз кейк, но на магазина нямаше крема сирене. Rolling EyesОбаче аз тъпа и упорита, не се отказвам, ядеше ми се зверски!И купих около 350-400 гр сирене Дунавия .Бях предубедена, но стана разкошно!Та, мисълта ми е, че освен сирене крема, може да се ползва и Дунавия.С Филаделфия никога не съм го правила.


# 19
  • Мнения: 639

С българско крема сирене дали ще стане по-добре
Аз днес реших да правя чийз кейк, но на магазина нямаше крема сирене. Rolling EyesОбаче аз тъпа и упорита, не се отказвам, ядеше ми се зверски!И купих около 350-400 гр сирене Дунавия .Бях предубедена, но стана разкошно!Та, мисълта ми е, че освен сирене крема, може да се ползва и Дунавия.С Филаделфия никога не съм го правила.
Не е ли много солено?

# 20
  • Мнения: X
Не.
 Стана много хубав, пухкав и плътен крема.Ако ти е солено ще сложиш повечко захар. Wink

# 21
  • Sofia
  • Мнения: 21 635
Да, Дунавията е вариант на крема сиренето, пък и може да се обезсоли ето пример в тази рецепта.


Аз за крема сирене не ползвам Филаделфия( точно, защото е скъпо), а  Буко или Екскуизата. Grinning


# 22
  • Мнения: 2 768
Дунавия ?!?  Sick
Може, ама с доматки и краставички  Mr. Green Пак ще е чийз, ама няма да е кейк  Laughing

Аз съм на друг принцип - може 2 пъти в годината да направя чийзкек-а, но ще бъде с Филаделфия. Дори и с Рама Крем Бонжур не ми харесва вкуса.

# 23
  • Мнения: 4 380
Дунавия? Shocked Саламурено сирене ли Дунавия? Shocked Вие ме убихте.  newsm09 Филаделфията е повече масло отколкото сирене. Следващия път някой да опита и тирамису с Дунавия вместо маскарпоне. hahaha

# 24
  • Мнения: X
Смешно ви е на вас, ама чийз кейка, който направих днес  именно с Дунавия-та, вече е половин. Peace
И лечно на мен ми харесва повече с Дунавия, отколкото със сирене крема.Става по-плътно и гладко.

# 25
  • Мнения: 4 380
Смешно ви е на вас, ама чийз кейка, който направих днес  именно с Дунавия-та, вече е половин. Peace
И лечно на мен ми харесва повече с Дунавия, отколкото със сирене крема.Става по-плътно и гладко.

Ти от онова соленото крема сирене да не слагаш? Shocked Разликата между Филаделфия и класическото българско крема сирене е огромна. Всъщност, нямат нищо общо.

Само като си помисля за торта от саламурено сирене и ми се повдига. ooooh! Не знам как сте я преполовили, но аз такова не бих вкусила. Sick

# 26
  • Мнения: 22 867
Ако се престрашиш да опиташ със сигурност ще ти хареса. Сиренето Дунавия е доста маслено и като се обезсоли, става чудесно. А както чета, и необезсолено, също става, но аз самата с необезсолено не съм пробвала.

# 27
  • Sofia
  • Мнения: 21 635
Е, за маскарпонето определено не става заместител никое крема сирене.
И нЕма нужда от  Sick.....  просто да приемем, че по вкус и цвЕт таварищ нет. Laughing

# 28
  • Мнения: 818
Правила сьм торта сьс сирене Дунавия/обезсолено/-никой от гостите не разбра,че  има сирене и много я харесаха.Само аз/незнам внушение ли беше,но усещах леко солена жилка.Може би трябваше още да обезсоля.

Общи условия

Активация на акаунт