Отговори
# 240
  • Мнения: 115
newsm78 и двата пъти ми дадоха децата след около 3 часа, кърмих ги успешно.
   Peace И при мен беше така - и двата пъти. Не са ми предлагали АМ.
  Според мен е въпрос на желание, дали да кърмиш или не детето си.

# 241
  • Хасково
  • Мнения: 726
krasi_vasi АГО Хасково няма практика да държат някъде децата, освен ако майката или детето има проблем. Това че бебето през цялото време е при майката ( а не го носят на три часа) за мен също е голям плюс относно кърменето. Нека не спорим... titini пита нещо съвсем друго. За д-р Стоев незнам, аз имах уговорка с лекар и си платих за това, но и двата пъти разчитах на професионализъм...макар и в по-мизерни условия. Леко раждане ти желая.

# 242
  • София
  • Мнения: 2 892
Само да вметна потемата за раждането: аз съм раждала в държавна болница/2ра градска в Пловдив/, имах уговорка с лекар, струваше ми 300 лв/секцио/. Условията-перфектни. Имайки предвид, че родих точно на Коледа, в отделението не се дишаше от топлината на парното. Чак ни изнежиха LaughingМоя близка приятелка роди месец преди мен в Селена, буквално откриха клиниката с нейното раждане, плати около 1000лв/секцио/ = 780 раждане + 100лв избор на специалист+100лв почерпка за персонала. Да условията не са лоши, но пък за тези пари оставаше и да са лоши. Все си мисля, че в държавно здравно заведение, колкото и да струва, няма да е 1000. Това е от мен. Просто споделям моят опит.
Леко раждане на момичето, което питаше!

# 243
  • под шипковия храст
  • Мнения: 858
аз също родих в селена преди три месеца. нормално планирано раждане - платих 480 лв. лекар не съм избирала - не виждам смисъл. почерпки не съм носила - не си падам по тези традиции! преди пет години раждах в местното АГО при Стоев. условията са несравними -  отношението на персонала, вкл.санитари и акушерки! - също. в цената на селена влиза анестезията, тук това е страшна екстра - поне за мен спестява много психически травми. като родих йоан като ни изписваха на една от педиатърките и направи впечатление, че детето е със счупена ключица, нищо че през втората нощ там се скъса да реве и никой не ми обърна внимание - а с първо дете стреса е  доста по-голям...абе, просто не искам да си спомня. сега се чувствам все едно не съм раждала преди три месеца! даже и педиатъра ни посъветва преди да родя - да ида там, че да му спестим разни там инфекции. я кажете дали са сменили чайника, в който преваряват водата на бебетата - онзи ми беше сигурно набор! друга важна за мен разлика е, че в селена таткото влиза веднага след раждането и посещенията за близките са свободни, изписват те за 48 часа, ако всичко е наред, разбира се! съвсем се отплеснах, жалко че в града няма такава клиника...

# 244
  • Мнения: 983
В Хасково вече откриха родилно отделение към Хигия, новичко, последен писък уж, но никакви специалисти не работят там, поне на мен споменатите имена нищо не ми говореха. Гледах репортаж по местната телевизия, че са започнали за ходят момичета да раждат там. Лично аз предпочитах за раждането си да имам специалист до себе си-чувствах се по-спокойна /ако в моя случай можеше да става дума за спокойствие/, отколкото хубави тапети по стените и разни екстри в стаята...Не казвам, че в Пловдив няма такива...далече съм от тази мисъл  Peace Абе, всичко е въпрос на личен избор.... Важното е крайния резултат да е добър  Mr. Green

# 245
  • Мнения: 319
Прави сте момичета, че titini питаше нещо съвсем различно. Просто това за което споменава mitbul съм го чувала и от други майки, но пък до колкото знам д-р Стоев е добър специалист (моя приятелка е с 2 секцио при него). Така че въпрос на лична преценка, но за мен са важни и условията и останалия персонал.

# 246
  • Някъде там на юг...
  • Мнения: 1 234
Хайде и аз да се изкажа Simple Smile Не познавам д-р Стоев лично, а само задочно. Моя приятелка ходеше при него. Лично аз нямам положително мнение не само за него, а както съм споменавала и за другите тукашни лекари. Може би аз не съм попаднала при подходящият специалист  ooooh! След горчивият ми опит реших да ходя на гинеколог в Пловдив, а също и да родя там. Изобщо не съжалявам за избора си, нито и за една платена стотинка. Адски съм доволна. Ако дай боже имам второ детенце, пак ще избера Пловдив. Новото АГО в Хигия изобщо не ме привлича, а да не говорим за "специалистите" там  Sick Що се отнася до репортажите в местната кабелна ТВ, то знайте, че всеки един от тях е платен  Confused Това последното го знам от 100 % сигурен източник.

Лека вечер!

# 247
  • под шипковия храст
  • Мнения: 858
Mopsy абсолютно подкрепям. а при раждането условията имат не малко значение - особено хигиената, с която местните отделения не могат да се похвалят. педиатрите също според мен не си вършат работата, поне такъв е горчивия ми опит отпреди пет години! не е важно само бебето да излезе на бял свят, а и какво ще му се случи после... както и психическото състояние на майката - в този момент имаш нужда от присъствието на близките си, а не да пускаш въженца от терасата. аз си оставам и фен на обезболяването - онова с великото преживяване на болката не го разбирам - предпочитам да си я спестя.
 местната хигия не струва и то основно заради екипа - хубава работа, ама хасковска!!! в пловдивската селена работят най-добрите специалисти в града, а отношението им не екато на нашите - тук в най-добрия случай те гледат пренебрежително-снизходително...

# 248
  • Мнения: 62
Здравеите моми4ета!
Благодаря за топлото посрещане  Hug  Hug.Гледам,4е за раждене си говорите,та да се вклю4а и аз...ами какво да ви кажа специално доктора не го познавам,а да си кажа 4естно не познавам много гинеколози в Хасково.Аз родих в Пловдив, в Окръжна болница,вярно държавна болница е,но ме увериха 4е разполагат с много добра апаратура ако не даи се боже стане нещо непредвидено.Обстановката е много добра,хигиена и т.н.там си работеше и доктора които ми следеше бременноста и това ме накара на 100% да избера тази болница.Въпреки добрата обстановка и лекарите оба4е,раждането ми проте4е много дълго и трудно.Така 4е според мен това е до известна доза късмет.Пожелавам на вси4ки,на които им предстои раждане,вси4ко да мине ок.За Селена не мога да изразя мнение,но съм 4увала 4е пове4ето 4астни клиники не разполагат с необходимата апаратура за спешни слу4аи и ако стане нещо транспортират бебето и маиката до болница,където има такава.
А що се отнася до епидуралната упоика,аз когато раждах,цената беше 100лв и не вси4ки маики я предпо4итаха,къде заради цената,къде заради страха.Тук в Испания е безплатна и е по желание на родилката,но 99% раждат с епидурал.Напълно съм съгласна,4е медицината ве4е е на достатъ4но високо ниво и не е нужно маиката и бебето да преживяват този стрес.
 Кога ще вземат да оправят това родилно в Хасково  #2gunfire ужас,маи само ние ще си останеме назад в това отношение.
До скоро ,пак ще ви пиша,прохладен и лек ден на вси4ки   bouquet

# 249
  • Мнения: 928
 titini , и двете деца родих при д-р Стоев ,наблюдаваше ме през цялата бременност
единственото което съм плащала са прегледите, но тогава той работеше към авицена
и всъщност плащах на Авицена. Първото ми дете се роди почти 4.500 кг и имам само 2
вътрешни шева, Той обръща внимание не само на бебето но и на родилката. Нямам думи да изкажа колко съм му балгодарна. Не ми поиска нито лев, разбира се аз в знак на благодарност му занесох почерпка , пари отказа да вземе и му бях купила нещо

# 250
  • Някъде там на юг...
  • Мнения: 1 234
Къде бе маминки се губите в тази жега? Защо не пишете? Не си ли стоите в къщи или може би се разхлаждате някъде? Ако е така споделете къде, та и ние да дойдем  Mr. Green

# 251
  • БГ
  • Мнения: 1 163
Привет и от нас!!!  Hug

Как сте днес, отново е горещо и ние се топим като сладолед върху нагорещен асфалт, докога??? Обичам лятото, слънцето, топлото, но чак пък такива жеги, нещо не ми понасят! Дано синоптиците познаят и от четвъртък се позахлади!  Praynig

По повод раждането при д-р Стоев - не го познавам лично, но се носят разни слухове из града за суми, които си искал (и не само той), дали е така, аз лично за себе си реших да не проверявам! Родих си в Пловдив, платих си и съм доволна, но съм и пристрастна, оттам съм си родом, така че, моля мнението ми да не натежава в полза къде да родя! titini, при кого и къде да родиш това за мен е въпрос на личен избор, секциото ми беше планувано, но и да не беше две седмици преди термина се установихме в Пловдив, а за тези които няма къде да отседнат това би било допълнителен разход, а да пътуваш в последния момент, е риск, а и не съм фен на екстремните занимания!

Mopsy, ние днес предиобед бяхме в Двете кукли, не че беше много прохладно, но поне сянката е дебела и леко подухваше.



Легенда за тези, които не ни познават: Вили на Toni4ka, Мартин на stefaniika, Диди и Панчо на tony_nm

# 252
  • Мнения: 79
Легенда за тези, които не ни познават: Вили на Toni4ka, Мартин на stefaniika, Диди и Панчо на tony_nm
какви сладур4ета:)

# 253
  • Мнения: 1 190
Здравейте, ужасен задух е навън / а и вътре/ найстина sweating ,  добре, че е климатикът да ни спасява, но въпреки това нещо не мога да заспя и реших да драсна 2-3 реда Whistling
Стефи, много хубава снимка newsm10
Найстина в жегите май нещо много - много не ви се пише  newsm12, а вече съм измислила заглавие на новата тема #Silly

Хайде Hug

# 254
  • Мнения: 222
Мили Хасковски мами, пиша ви по повод тази тема: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=206740.0 - за Ирина от Елхово, която очаква бебче в началото на август. Този петък (27ми) ще пътувам и ще минаваме през Елхово. Ако имате желание и възможност да и помогнете с нещо, бих могла да и го занеса. През деня съм в "21ви век", но може да се разберем и на друго място да се видим. Благодаря ви предварително!  Hug

Общи условия

Активация на акаунт