Малки СЕПТЕМВРИЙЧЕТА засмени, ще ни радват, есен щом настане!

  • 10 791
  • 313
  •   1
Отговори
# 75
  • София
  • Мнения: 197
Ех, kali  Laughing как ме излови веднага
Магазина ще е на бул.България, на 2 етажа и ще е 6000 кв.метра. Както писах и в другата тема - бях в магазина им в Гърция, защото моя приятелка е управител на фирмата за България и каза, че ще влязат със същите цени, каквито са и там най-вероятно. Освен за бебето ще има и  неща за майката и къщата.
Не зная дали е удачно да казвам името на веригата, но лично аз се надявам да си спазят срока и да го отворят октомври. И за бебета и за деца ще има доста неща - все пак на тази площ...

tiarra - да, забравих - и това го гледах, също някъде чух добри отзиви, но както каза - живот и здраве ще намерим къде да се обучим Simple Smile

# 76
  • Мнения: 415
Днес ме избива на рев...и то щото изведнъж ме връхлитат мисли колко ще ми се промени живота...Естествено то е за хубаво Simple Smile Laughing Grinning SunglassesНо някакси малко ме е страх...от неизвестността Thinking

ако знаеш какви черни мисли и мене ме избиват - неизвестността не е голяма има няколко варианта и някои по-вероятни - няма да мога да си намеря работа после, а тази вече ми писна защото шефовете много ме издразниха напоследък - то мойта бременност излезе едва ли не че ще срине фирмата та чак съм ги докарала и до безсъние горките

не съм предполагала че работата толкова ме крепи емоционално така да се каже и добре че има мами във форума да си споделя така се бях вкиснала днес


# 77
  • Мнения: 502
много мерси на всички за инфото за дрешките и пеленките   Peace   bouquet

за копченцата, моренка, и аз така съм чувала - едно, че вратлето и главичката са нестабилни още, а също съм чувала и че съвсем мъничките бебовците не обичали през личицето и главичката им да се нахлузват разни неща - стряскали се, приемали го като заплаха или нещо подобно, ама викам да не са ме излъгали  Blush

# 78
  • Мнения: 12
привет!
я кажете, някой кани ли се да ражда в частна клиника, какво мислите за Свети Лазар като вариант?

# 79
  • Мнения: 258
gia_fire, направо ме заинтригува с тоз нов магазин сега. Blush Пък и да го отворят баш октомври - много мило Grinning Макар че можеха и по-мило да постъпят и да го отворят август, когато май ще е голямото пазаруване Mr. Green Ще тръпна в очакване, а ти да ни държиш информирани  Hug
munkamm, много ти се радвам с това приятно суеверие, за което никога не бях чувала! Ето вече и суеверните мамчета нямат оправдание да не пазаруват  Mr. Green А за работата не го приемай като нещо негативно и да ти минават черни мисли! Всяко зло за добро! Приеми го като едно приключение и като възможност не да се върнеш във фирма, в която ти късат нервите, а като вероятност да си намериш най-страхотната нова работа. Пък и аз все си мисля, че с раждането на бебоците малко ще ни се изместят приоритетите. Досега и аз съм била много професионално ориентирана и съм изживявала всичко свързано с работата ми много надълбоко, ама ми се струва, че след септември някак по друг начин ще гледам на нещата. Така че не го мисли отсега Hug

# 80
  • Мнения: 1 896
Вие пак супер много теми сте разнищили, докато аз бях на доктор и след това хапвах череши с adi_san.
За матраците аз лично нищо не знам за кокоса, към латекса някои хора също са алергични, но като цяло мисля че е добър материал, поне не се въдят гадинки в него.
Бархетна пелена съм ползвала само да постилам в количката в началото. Иначе бебето ако го вземам при нас направо на моя чаршаф или върху мен. След баня с хавлия без никви екстри, а на леглото на чаршаф.
За прането да се изкажа като еко ангажирана и разравяща темата от дълго време - омекотител на който пише "сенситив" се различава единствено по това че е без оцветител, останалото си е абсолютно същото. Тъй че аз не слагам и на нашето пране (много рядко само Фрош - 98% биоразградим, на растителна основа). На бебето няма да слагам. Малко хлебна сода може да върши същата работа, но памучните дрешки нямат толкова нужда от омекотяване.
Праховете които се водят детски, пак съдържат същото като останалите, досега не съм установила кой знае каква разлика, може би малко по-голяма част сапун, но всички дразнещи съставки пак са си там. Този прах на Бамбиномио дето го е посочила ТSimple Smile е супер (няма фосфати), но мноого скъп и ако не се лъжа беше антибактериален, аз такъв не ща. Май ще използвам или течен сапун, или прах Фрош за цветно, който е без фосфати също, няма избелващи съставки и съдържа доста сапун.
Май останаха памперсите - смятам като цяло да използвам много малко пампи тоя път и затова не ми дреме че ще се перат. В България продават само Бамбиномио и мислех да взема тях, но ше  разцъкам по линковете, които ТSimple Smile е намерила. Биоразграждащите се подложки на Бамбиномио ще стават за повечето видове пампи за многократна употреба - те са си едно квадратно парче, което пропуска само в едната посока и се разгражда в тоалетната. Иначе вътрешността на пампите си е една бархетна пелена, която се сменя и пере, а външното не е необходимо да се сменя всеки път. Дори за вътрешната пелена, мисля че след старта може човек да си купува и някакви обикновени пелени за по-нататък, не е нужно да са все оригинални и скъпи, ще пробваме.
Не знам, мъжът ми ще е в Швеция и ще разцъкам какво се продава там - ако нещо ми хареса, ще го карам да праща. Иначе ще караме на Бамбиномио и на естествена бебешка хигиена, както изглежда.

Последна редакция: чт, 28 юни 2007, 17:19 от basilisk

# 81
  • морето и сините вълни :)
  • Мнения: 1 404
Божеее,доживях и аз да се включа днеска Peace Peace
вие сте разцъкали тука едни важни темички баш кога ме няма да му се невиди..Днеска до 3 часа готвих..Фтикясах направо..

Правих на Моренката Дамския Каприз -и той накрая взе та излезе егати и капризното нещоо..повече няма д аопитвам да го правя..почти нищо нестана.. Tired Tired Tired

Т-заинтригува ме с тея сменяеми пелени...разгледах сайта и много ми допадна идеята...то като се купят 3 чифта гащи (нали не се цапали отлкова ) и пеленки  и ства работата..Само не можах да видя колко ще излезе едни гащи с пелена(абе един цял завършен комплект за надрискване  Peace)
Също видях че само във Совфия имат магазини  където продават..а ние тука в другите  градове ряпа да ядем Thinking Thinking

охх момичета и аз утре съм на лекар и мисля да се запитаме с чичо доктор кво ще ми каже по въпроса за ржадането.Че нали съм Рисков фактор бременност Tired Tired Tired
за мен лично ще ми е по спокойно секцио-не че го искам де...аз искам нормално .Но лично з амое успокоение ще е бебо да го извадят 20 дена преди термин ooooh!..че нали 9-тия месец на мен ми е рисков...и ще бъда постоянно на тръни..затова предпочитам да ме оперират Peace

Но утре ще го видим кво ще каже докито

Относно  Пелените-на  мен лично в Аг-то дето ще раждам ни искат по 5 комплекта пелени..мисля че и след това ще са ми нужни ттака че са си определено от голяма потребност

Забравих какво щях да пиша вече..то толкова мнгоо сте изписали...айде цун гун от мен   bouquet

# 82
  • Мнения: 1 896
Ани, ами те Бамбиномио ги продават в Данет - един стартов комплект с 3 чифта гащи и 12 чифта вътрешни пелени е 85 кинта. Не е евтино, но ако използваш качествени памперси за еднократна употреба излиза по-скъпо.
Ей ги тука - имат и Еко текс 100 сертификат, което ще рече че памука е био, не е пръскан с отрови и т.н. На мен ми пука, в смисъл предпочитам да са био де.

# 83
  • Мнения: 99
Здравейте мами
докато ви изчета и забравих какво ще пиша:)
благодаря за пожеланията за колата. Аз да си призная не я исках, но сега съм доволна че я взехме и ще има с какво да се возим и разхождаме.
От неделя мами влиза в сила закона за детска седалка задължително в колата, и май ще трябва да се замисля и аз да си купил столче за кола:)
Много ми хареса суеверието за предварителните покупки за бебето. сега ще го приложа като довод и пред останалите членове от семейството и да пазаруват:) че досега само аз си купувам и защото другите не ми дават, че не било хубаво, аз си ги крия нещата в куфара:)
Вчера споделих със сестра ми, че не знам как да обличам бебето и тя ми се чуди. и затова много благодаря на Коки, че се пресрами и попита та всички да сме наясно:) благодаря и за отговорите и съветите на по опитните мами. Според сестра ми ни е хванала страхова треска от предстоящото събитие и сме задавали "глупави" въпроси и че ще се справим.

Мами а чувалче за спане удобно ли е за бебето (особено зимата, да им е топличко)?

Днес да споделя за лекцията за храненето, едно бабе я водеше, беше супер готино , умряхме си от смях и разбрах че всичко дето не е добре да се яде, аз го яма. ама няма значение... аз си продължавам в тоя дух.
Ох разсеях се с телефонен разговор и забравих какво щях да пиша.
Лека вечер, като се сетя пак ще се включа.

Последна редакция: чт, 28 юни 2007, 18:42 от katrin7

# 84
  • Мнения: 1 896
Ей, забравих да се включа и аз за обличането - мойто маймуне от самото начало нямаше против да му се обличат дрехи през главата, никакъв проблем не е правил - явно всяко бебе е различно и човек просто трябва да пробва какво му се е паднало  Laughing
Аз пък мразя тези бодита дето имат едни прихлупващи се части на раменете, за да се получи по-широк отвор за главичката - ей такива. Щото като почнат съвсеем малко да умаляват и се отварят много гадно на вратлето.
Иначе и ние сме на варианта боди + гащеризонче, макар че може и някоя рокла де  Laughing Тва ми е нова тема.
За спалните чувалчета - според мен са много удобни, ама някои ми се виждат прекалено дебелански и затрудняващи движенията. Иначе мойто дете до преди месец спеше с чувал - иначе няма никакъв начин да го завие човек, то е като шило. Само че чувал ще е нужен като почне да се обръща само бебето, първите месеци както го сложиш, така си спи и е по-лесно да го взема и мести, храни и преобува човек с обикновена завивка. Така че стартираме с тънко юрганче или одеялце (имам и двете), пък нататък ще му мислим.
Анири,
За педагогическото захранване мисля, че е много добър принцип, но така или иначе докато стане време за захранване, ще имаш вече много силно усещане за потребностите на бебето ти и ще можеш много добре да се водиш по него.
То си показва кога е готово и какъв начин на захранване е подходящ, но като цяло може винаги да се комбинират различни начини.
Моя син го захраних на 6 месеца с оризова каша приготвена с кърма - супер много му хареса, но той вече посягаше към нашата храна и бяхме му давали да близва парченца банан и диня. После доста бързо му въведох и още храни, предимно зърнени, плодове и зеленчуци. До 8 месеца въвеждах внимателно (без месо и храни с много съставки), защото беше алергичен към кравето мляко и се притеснявах да не направи реакция към още нещо.
След това почнахме да даваме доста неща от трапезата на принципа на педагогическото захранване, да си опитва детето. Той и без това в буквалния смисъл опитваше храните - ядеше супер малко от новите неща и после си досукваше. Не е бил никога в никакви норми - по едно бурканче на вечеря, по 2 на обяд и т.н. (А по-скоро по 5 лъжици на обяд и по 10 на вечеря, като растеше супер нормално и много подвижно и здраво, а най-вече недебело дете.) Както и да е - човек импровизира и вижда кое как се приема, много е забавно захранването, щото научаваш нови неща за детето си, а и едва ли не опитваш вкусовете наново заедно с него.  Simple Smile

# 85
  • Мнения: 9
Ето ме и мен най-после  Hug
Ама цял ден ходя насам-натам и реших първо да си почина и после да прегледам какво сте писали и аз да се отчета  Simple Smile

И аз да кажа, че ни беше много весело днес на лекцията - тази бабка с много весела нотка ни разказа нещата и така че да не се притесняваме за това ако ни се ядяло сладко, мазно или пък ако искаме да си пийнем стотина грама алкохол. Както каза тя - Нищо не ви заранявам, само нека е в нормите, да не се прекалява.
Като приключихме понеже времето беше сравнително по-хладно ( а и бях обещала по-рано ) си спретнахме срещичка с basilisk. И дааа, хапнахме черешки и си поговорихме сладко-сладко  Heart Eyes ( аз май забравих да благодаря за почерпката с череши  Embarassed )

После ходих на среща с нефролога да си занеса изследванията - слава богу, всичко ми е ОК с бъбреците. За утре имам планувани 2 посещения при лекари - държавната ЖК и кардиоложката. Като кажат как съм пак ще пиша.

Мойта си докторка, дето смятам при нея да раждам, също ми каза че е рано да мислим още за раждането - за пореден път. Ама подхвърли, че щом бебка още не се е обърнала може и да не се обърне, та затова сме щели да мислим по-нататък какво да правим. А аз знам, че може и последния месец да се обърне, не е задължително още в началото на седми. Та не съм се притеснила за  това, ще почакам и ще видим.

Ми май друго не се сещам, аз ще ходя пак да полегна.

Чао и цунки от мен  bouquet
Наснимах си покупките и ги пуснах в албума. Може да гледате вече  Wink

# 86
  • Мнения: 64
здравейте момичета най-после и аз да севпишаот100 години не съм ви писала азсъм си все още в силистрси няма да мърдам от тук, че ще раждаме в тутракан и ми е поудобно дасъм си в силистра по-близо е аз си полежах малко в тутраканската болница около 2 седмички че имах малко контракции или по-скоросъм голяма паникаи се шашкам от всяко неразположение, но както и да е имах и някакво възпаление според изследванията и антибиотици пийнахме сега се надявам вече всичко да е ок пък и нашия тати се върна и си ни глези много, азсъщо от суеверие не съм купувала нищичко за бебка, все си мисля да стана поне в 30-та седмица, сега като се замисля и наближава може да почакам до 35-та за по сигурно, инъче като ни гледаха на видеозон преди 2 седмици бебка се усмихваше и доки каза че всичкое наред според апарата тежеше 1.300 кг и така вече сме с нет вкъщи и ще съм по-активна, много ми липсвахте да знаете и всички сте е разхубавили страшно много разгледах снимчиците, на 9-месеца училлище рисувате ли си коремчетата гледам че в списанието има много интересни снимчици, жалко че тука няма такива неща, доста пропускамама вече поне си имам вас, целувам ви

# 87
  • Мнения: 518
Басилиск, ти като се появиш и пускаш все по някоя интересна информационна бомба, а после не уточняваш Hug Rolling Eyes
Кажи сега тоя Фрош за прането откъде може да се намери?

# 88
  • Мнения: 1 896
Ми като за теб в Пикадили. Simple Smile
Иначе тук в София ги има в Хит, но мисля че и на други места. Би трябвало повече да ги зареждат, щото нали сега доста ги рекламират по телевизията и гледам че все повече техни продукти се появяват на пазара. Това са едни препарати с една жабка на опаковката.

# 89
  • Мнения: 295
Ей мацки,днес разисквахте супер полезна информация Laughing

И аз не се бях замисляла за памперси,пелени и коя дрешка върху какво се облича.

Баща ми скоро беше казал,слушайки ме да мърморя,че всичко е много скъпо:Спокойно бе,ще ти давам пари,ама ти да не си мислиш,че ще купуваш разни изгъзици-памперси и т.н.С пелени ще ходи детето,ти да не си била с памперс Laughing LaughingПри което с майка ми се хилихме 1 цхас с глас Laughing Laughing Laughing

Днес да ви кажа направих първите 2 покупки-боди на колички(ще го правим автомобилист от малко) и гащеризонче.

И преди малко вкл.скаипа да се похваля на мъжо и той вика:
-Ама ти от къде му знаеш номера на бебето newsm78(Ей паднах да се хиля).
И му обяснявам аз ,че новородените са към 50см и той нашия понеже е агроном и вика:
-Колкото междуредията на броколите #Crazy

Ще ме умори направо .Много са невежи тея мъже.До онзи ден ми вика,че бебето нищо не разбирало и си говорело с космоса сега,ама аз като се ядосах и като му обясних това-онова  #Cussing out #Cussing outи миряса.

Тук в Търново трудно се намират дрехи за бременни,но да споделя,че в Кенвело са докарали страхорни поли с ластик,тензухени и много леки,до под коляното и са само като за голям корем-та ако някоя мама има проблем с намирането на дрехи-може да пробва Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт