Дете-манипулатор

  • 7 704
  • 117
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 6 029
абсолютно същото е вкъщи. откачам вече. а имаме и друг фактор - бебе - от който тотално я избива на идиотии. даже стига ме до там да ми казва "ще си измия зъбите, ако ми купиш еди кво си"... е естествено нищо не купувам, ама се дразня. дано премине като тръгне на училище... щото некой ден ще реагирам неадекватно просто.

# 16
  • Мнения: 6 029

Всичко използва тя. А най-гадното е, че след битка аз се чувствам много зле. Започвам да я питам защо така става, защо не можем да сме весели и да се разбираме и прочие и прочие...



и аз това питам по няколко пъти на ден. а отговор .. няма.. все едно говоря с бебе, а не със дете.. почва да си прави нещо и все едно не ме чува.. направо откачам като ми го прави тоя номер.

# 17
  • Мнения: 2 700
Не може да губя в дискусиите, аз съм адвокат. С дискусии и преговори се занимавам по цял ден, няма начин да се примиря, че 3-годишната ми дъщеря ме бие на моето поле  Naughty Съвсем сериозно го казвам - то става вече въпрос на чест това за мен.

Е, тук си в голяма грешка. Или се настрой, че вкъщи не трябва да си винаги адвокат, или очаквай проблеми на по-късен етап. Ако винаги ти си правата и става твоето, рано или късно ще настъпи отчуждение между вас.

# 18
  • София
  • Мнения: 6 999
Julie, абсолютно същия отговор получавам и аз.

solaris, не е въпроса толкова да печеля винаги. Въпросът е, че ако не се замисля - тя просто ме върти и манипулира както си ще. Малък пример: Приготвя се да си ляга и я слушам, че си говори тихичко нещо си... "Аз ще си легна, после ще заплача "мами, мами', мама ще дойде и аз ще й кажа, че искам чай..." Ляга си тя и след 15 мин. наистина ми изиграва сценката. Или пък "Ще кажа на тати, че искам едикакво си, той ще каже 'не' и аз ще се нацупя ей така и ще ..." - Това са реални примери от това, което тя си говори на себе си тихичко и после го играе и тъй като по принцип е свястно дете ние се връзваме и й играем по свирката...

# 19
  • Мнения: 6 029
Иса, установи правила при лягане. казваш, че ако иска чай, го пие, ако не - ляга. и точка. да мрънка.. ще заспи. трябва да има правила, които да удовлетворяват и двете страни. Теди винаги пие вода преди лягане и заспива след това. понякога обаче става и казва "гладна съм" с измъчен вид.. и понеже е адски злояда и яде много малко аз просто не мога да не й дам да яде. не мога да схвана дали ме лъже, за да не спи, или наистина е гладна...

# 20
  • София
  • Мнения: 6 999
Julie, има си твърди правила. Но тя си прави някакви нейни ритуалчета покрай правилата, които се множати израждат. Конкретния пример с чая беше, защото чаят, който пие всяка вечер не й беше донесен от кухнята, а аз /знаейки за това/ бях оставила чаша чай в нейната стая.  ooooh!

Не я пращам да си вземе сама, защото щом се легне в леглото - не се става от там и тя се възползва от това.

# 21
  • Мнения: 967

Не може да губя в дискусиите, аз съм адвокат. С дискусии и преговори се занимавам по цял ден, няма начин да се примиря, че 3-годишната ми дъщеря ме бие на моето поле  Naughty Съвсем сериозно го казвам - то става вече въпрос на чест това за мен.




 Laughing Това искрено ме развесели, явно и дъщерята адвокатка ще става.

Споко, не се предавай, нещата ще се наредят или ще свикнеш! Нали знаеш: Ако не свикнеш, ще умреш, ако не умреш, ще свикнеш   bouquet

# 22
  • София
  • Мнения: 6 999
radmila, цък - не става за адвокат - прекалено много на емоции го удря и малко истински аргументи. Според мен или актриса или глезена жена на мъжа си.  Mr. Green

Сега казва "Тате, дай да ти се кача на главата" /да я носи на конче демек/ Той й каза веднъж - "Ама ти не си слизала от там, миличка." hahaha

# 23
  • Мнения: 2 700
Приготвя се да си ляга и я слушам, че си говори тихичко нещо си... "Аз ще си легна, после ще заплача "мами, мами', мама ще дойде и аз ще й кажа, че искам чай..." Ляга си тя и след 15 мин. наистина ми изиграва сценката. Или пък "Ще кажа на тати, че искам едикакво си, той ще каже 'не' и аз ще се нацупя ей така и ще ..." - Това са реални примери ...

Освен да ти кажа, че детето ти е много умно Hands Clap
Тогава не ти остава нищо друго освен твърда ръка, когато установиш манипулацията.
Дъщерята на приятелката ми е на 6 години и тъй като часът й за лягане остава непроменен, а на самото дете вече не му се ляга толкова рано, тази игра на надлъгване я прослушах по телефона (вечер си говорим с приятелката ми след като децата са си легнали) в продължение на половин час. Приятелката ми я остави да реве толкова, че накрая аз прекъснах връзката, защото не ми се слушаше повече. Говоря за рев на 6 годишно, а не на 3 годишно дете. Доколкото разбрах случката не се е повторила повече.

# 24
  • Мнения: 3 116
Моята отсега ни е започнала, така е захитряла, а е едва на две  Rolling Eyes Ще следя темата с интерес за разни идейки  Hug

# 25
  • Мнения: 639
При нас се разиграва от едно известно време сценка към 2-3ч. по среднощ.Понеже имаме правило,заспива сама в стаята си след приказка,а пък иска да спи в нашата спалня,към посреднощ пристига разревана ,"сънувах страшен сън може ли при вас"? /с тъжен поглед и ред други нещастни мутрички към програмата/.Когато на сутринта я питам защо пак е дошла ,тя казва ,че нищо не си спомня  newsm78

# 26
  • София
  • Мнения: 6 999
nevi, мда... моето и твоето дете явно много си приличат. Точно такива и тя ги измисля, дето ни да се съгласиш, ни да откажеш. Ако откажеш си изрод, ако се съгласиш - си минат... Средно положение няма.  ooooh!

# 27
  • Мнения: 227
Дъщеря ми беше същата(аз я наричам артистка).Вече е на 9 и не и минават толкова номерата пък и тя расте.Но като по-малка бяхме същата картинка.Така извърташе нещата,че чак аз се потрисах.Пример:аз я накажа за нещо,пред мен не показва и грам чувство,че е обидена или нещо друго.Връща се баща и вечерта и още от вратата го посреща с ейййййй такива големи крокодилски сълзи и започва да му реди.По същият начин ме подреждаше и пред бабите си.С течение на времето това намаля,а и баща и,пък и бабите вече знаят за какво става въпрос.
Мисля,че сами трябва да се справите п/у си или пък да просто да изчакаш да отмине този период и най-вече да пораснете.

# 28
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 825
nevi, мда... моето и твоето дете явно много си приличат. Точно такива и тя ги измисля, дето ни да се съгласиш, ни да откажеш. Ако откажеш си изрод, ако се съгласиш - си минат... Средно положение няма.  ooooh!
Мисля, че леко преиграваш и много черно-бяло ги гледаш нещата Grinning
Детето е дете, не е осъзнат манипулатор-рецидивист Simple Smile Няма да повтарям това, че си тества границите, че има нужда от свобода, но не прекалена и т.н. По-леко гледай на нещата, не приемай всичко толкова сериозно.

# 29
  • София
  • Мнения: 6 999
По-леко гледай на нещата, не приемай всичко толкова сериозно.

Опитвам се, повярвай... Но ми се ще и дъщеря ми да разбере, че не винаги може да постига каквото тя си е наумила и решила, а ако не стане поне да ме тормози.  Sick  На другите фронтове битки изобщо няма - всички размахват предварително бялото знаме.  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт