Как да си отложа цикъла?

  • 21 401
  • 36
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 2 751
Не знам дали темичката е за тук, но все пак...  Grinning
По молба на една приятелка имам следното питане:
Последмият й цикъл е бил на 10 юни, т.е. следващият й ще е на 10ти юли.
Обаче точно тогава заминава на море.
Та...има ли начин да се отложи с две седмици?  newsm78
Дали да почне с противозачатъчни сега? (примерно)

# 1
  • Мнения: 1 951
Наскоро имаше подобна тема:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=201054.0

# 2
  • София
  • Мнения: 3 789
Кали, не знам дали ще мога да ти бъда полезна, но мисля че ако пие противозачатъчни и не ги спре- ефекта е че няма да има цикъл, това ми го е казвала лекарка. Другото, което знам е ако се пие Дуфастон- той действа по подобен начин...

# 3
  • София
  • Мнения: 4 767
Преди месец ми се наложи и на мен да го забавя. Пих Примолут-нор на Шеринг, 20 хапчета са и в продължение на 10 дни се пият по 1 сутрин и 1 вечер. Започват се 3 дни преди датата, в която трябва да ти дойде цикълът. Не са противозачатъчни и не се чувствах зле като го пих. Препоръча ми ги лекар  Peace

# 4
  • Мнения: 2 751
illy, a колко време след като ги спря ти дойде? Защото тя иска да го отложи с 10тина-12 дни   newsm78

Вили, лошото е, че тя хич не се сети сега, като й почна цикъла, да почне и хапчета. Иначе можеше да слее 2 опаковки  Thinking

Ще ходим заедно на море, на палатка, и като знам какво е с цикъл и на палатка... и затова така съм се загрижила  Grinning

# 5
  • София
  • Мнения: 4 767
illy, a колко време след като ги спря ти дойде? Защото тя иска да го отложи с 10тина-12 дни   newsm78

Вили, лошото е, че тя хич не се сети сега, като й почна цикъла, да почне и хапчета. Иначе можеше да слее 2 опаковки  Thinking

Ще ходим заедно на море, на палатка, и като знам какво е с цикъл и на палатка... и затова така съм се загрижила  Grinning
След 3-4 дни ти идва!

# 6
  • Мнения: 2 309
Кали,питах наскоро в една аптека пак за моя пирятелка и казаха,че се спира цикъл с Оргаметрил,но да не се приема по-късно от 6-7 дни преди МЦ

# 7
  • Мнения: X
С примолут нор съм си отлагала цикъла до 10 дена по време на почивките. Започва да се пие около 4 дена преди очакваната дата и така през цялото време, като се спре точно след 2 дена ти идва. Но не помня дозировката, май беше сутрин и вечер, трябва да се пита гинеколог за всеки случай.

# 8
  • Мнения: 2 751
Мерси, мацки  Hug

# 9
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Всяко лято непрекъснато има такива теми. Пускат ги и в Здравния и в Клюкарника Tired

# 10
  • Мнения: 1 919
С примолут нор съм си отлагала цикъла до 10 дена по време на почивките. Започва да се пие около 4 дена преди очакваната дата и така през цялото време, като се спре точно след 2 дена ти идва. Но не помня дозировката, май беше сутрин и вечер, трябва да се пита гинеколог за всеки случай.
    и аз така  направих на бала си преди доста години

# 11
  • Мнения: 1 792
аз знам че като изпиеш голяма доза витамин С можеш да си отложиш цикъла

# 12
  • Linz
  • Мнения: 11 619
По-добре виж тая тема http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=201204.0

# 13
  • Мнения: 9 100
И аз съм ЗА Примолут Нор  Simple Smile

# 14
  • Мнения: 3 268
Нека приятелката ти се консултира с гинеколог.Това не е шега работа.Организмът се стресира,което води до много лоши последствия.Нека лекар каже как ще е най-безопасно.

# 15
  • Мнения: 9 100
лекарите казват Примолут Нор или Оргаметрил.

# 16
  • Мнения: 1 424
Преди месец ми се наложи и на мен да го забавя. Пих Примолут-нор на Шеринг, 20 хапчета са и в продължение на 10 дни се пият по 1 сутрин и 1 вечер. Започват се 3 дни преди датата, в която трябва да ти дойде цикълът. Не са противозачатъчни и не се чувствах зле като го пих. Препоръча ми ги лекар  Peace
И аз пих  Примолут-нор,за да си го отложа покрай бала  Peace Останах много доволна,нямах проблеми докато го пиех и на следващия месец ми дойде съвсем нормално  Peace

# 17
  • Мнения: 645
Аз съм правила нещо друго, Слава богу, нямаше последствия някакви...но не съм сигурна, че трябва да се прави без консултация с гинеколог. Пих Постинор, мисля, че две таблетки, десетина дни преди морето и така го предизвиках да ми дойде и свърши преди да съм заминала.

# 18
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Това хормонално объркване, което предизвиквате не е безобидно. И то за какво?!? Голямата работа- с цикъл на море... Нали за това са измислени тампоните!

# 19
  • Мнения: 35
аз получих страхотна алергия от Оргаметрила,затова вземете си някой по-пречистен препарат.

# 20
  • Мнения: 216
 Peace Peace Peace Simple Smileмерси на всички за полезната информация Simple Smile

# 21
  • Мнения: 1 290
Гледам колко е стара темата и се чудя защо е в КМ... но все пак да се възползвам, защото в Здравния не ми отговориха...

Ползвала съм Примолют нор няколко пъти и съм много доволна. Но може ли някой да ми каже могат ли да се премат 2 опаковки  - т.е. вместо 10 дни, да се пият 20??

# 22
  • Мнения: 1 318
Доби, не ми се вярва да може - виж все пак в листовката, трябва да пише. Аз сега направих тази глупост да слея две опаковки ОК и получих кървене, а когато ми е паузата, съм на море и пак трябва да ми дойде... Въобще... всичко си е до организъм.

# 23
  • Пловдив
  • Мнения: 86
orgametril-sedmiza predi predpolagaemia zikal go po4va6 i go pie6 do kogato iska6 da si otloji6 zikala posle -sled spiraneto do 3 dena ti idva Wink

# 24
  • Пловдив
  • Мнения: 86
надявам се че дните за отлагане като брои са разумни-след този медикамент следващият цикъл е почти без болка Blush

# 25
  • Мнения: 69
Това хормонално объркване, което предизвиквате не е безобидно. И то за какво?!? Голямата работа- с цикъл на море... Нали за това са измислени тампоните!

И аз съм на това мнение.

# 26
имам и аз един въпрос дойде ми днес има ли начин по бързо да ми свърши за3-4 дни да ускоря процеса

# 27
  • гр.София
  • Мнения: 380
Трябва да отиде на гинеколог, за да й предпише лекарство-мисля, че трябваше да се пие две седмици преди очаквания цикъл.  Преди няколко години аз така си отложих цикъла с медикамент, но беше отдавна и не помня как  се казваше.

# 28
  • Мнения: 1 318
имам и аз един въпрос дойде ми днес има ли начин по бързо да ми свърши за3-4 дни да ускоря процеса

Има начин - вземи си от аптеката Calcium Phospho C - по името може да познаеш, че има калций, фосфор и витамин С. Ускорява кръвосъсирването и няма противопоказания. Бяха ми го казали в една аптека,  когато получих кръвоизлив и наистина има ефект - за 3 дена цикъла ти приключва. Розови хапчета са, пият се по 2 три пъти на ден. Надявам се съм помогнала Grinning

# 29
Как да направя така, че да ми дойде седмица по- рано. На 12 другия месец заминаваме на море и лошото е, че точно тогава трябва да ми дойде. Ами сега? Какво да правя? Как да отложа цикъла си със седмеца по- рано. Или поне с пет дена по- рано. Много ви моля за съвети.  Praynig

# 30
# 31
  • Мнения: 1 733
И да искаш няма как да отложиш цикъла си със седмица по-рано, нито с ден дори по-рано Simple Smile Но може да го отложиш за по-късно.
Приятно прекарване на морето!

# 32
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
аз скоро го отложих с малко пиене на противо4атъ4ни, мислех да го регулирам, нали идвал на  28 с тях,4е трябваще да е то4но двата дни като съм по летищата и автобусите, но не ми понесоха!спрях ги на 6 ден и ми дойде до 2 дни, 4 дни сикъл и сега е 4исто, но знам ,4е не е добре! оба4е да си по самолети и 4акални и автогари 40 4аса на път и да си 1/2 ден, брррррррррррррр, трябва да съм с памперси!

# 33
  • Мнения: 1 447
Аз също знам за забавяне ,но не и за по-рано идване.Лично аз съм го забавяла с противозачатъчни.
Колкото дни пия хапчетата с толкова дни го забавям.Започвам с тях 2-3 преди да ми дойде.Успех и дано изкараш
страхотно на морето.

# 34
  • През девет планини в десета...
  • Мнения: 1 275
Не знам за по-ранно идване,но ако пиеш голямо количество витамин с  ще ти върви много слабо и ще ти свърши бързо.

# 35
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
забравих дасподеля миналата година как го прото4их, 4е съм карък и все на датата на пътуването ми трябва да кацне цикълът! та с примулут нор 4 дни сутрин и ве4ер по едно, докато се прибера, ве4ерта ве4е не пих след 3 дни ми дойде!тоест 3/4 дни преди да дойде!

# 36
  • Мнения: 63
Миналата седмица трябваше да ми дойде.започнах 3 дни преди това да пия по две хапчета Примолут нор сутрин и вечер до последния ден от морето.дойде ми на втория ден след като спрях да ги пия.определено е ефикасно, но забелязах, че този път адски много ме боли и е значително по-обилно.моят съвет е първо да се разговаря с лекар.

Общи условия

Активация на акаунт