Коя авиокомпания препоръчвате и коя не

  • 44 931
  • 295
  •   1
Отговори
# 15
  • Bristol
  • Мнения: 9 365
Важно е да стигнем живи и здрави до желаното място и ако може без закъснение. Закъсненията не винаги зависят от авиокомпаниите. Доста често причината е в атмосферни условия или летищата, все пак те казват кога да се излети, а не авиокомпанията.
В Европа най-лоши ми се струваха АлИталия. Наистина закъсняват, но пък ако имаш прекачване с тях, чакат! Аз с това си обяснявам честите нарушения в графика. Евтини са, имат много удобни прекачвания и хората масово ги ползват, не само в Европа, но и за междуконтинентални полети.
От както обаче пътувах с АА, просто всички други ми се виждат перфектни! А когато се оплаках на един приятел от тях, той ми каза, че е трябвало да пробвам Континентъл и тогава АА щели да ми харесат Crazy
До Лондон съм ползвала български авиолинии, чешките, италианските, Wizz air, LOT, BA. За мен номер едно са ВА, само да не стачкуват Peace

# 16
  • Мнения: 884
Летяла съм с EASY JET веднъж-ей на толкова неудобна и твърда седялка не съм седяла никога! Стори ми се вечност този полет ! Всички low-cost компании летят до Лутън и  Станстед ( за Лондон говоря).
Бритиш ,колкото и да не ги харесвам,май най-стават от европейските авиокомпании  Crossing Arms

# 17
  • Мнения: 13 512
Air France- страшно тясно е в самолетите им, седалките са направо залепени една зад друга. Винааги, ама винаги закъсняват и няй-много багажи се губят на Шарл де Гол.
За Бритиша- само хубави неща мога да кажа- широко, удобно, /е,  кожените седалки  ми идват малко в повече, но.../  рядко закъсняват,добро обслужване- както по летищата, така и на борда.
Приятно изненадана останах и от Wizzair.  За първи път пътувах с тях тази година и всичко си беше както трябва- организация, полет, бягаж. Бих пътувала отново с тях.
За България еър- нищо хубаво не бих могла да кажа, за съжаление. Като се започне от служителите на летището, та  до храната в самолета/ по-добре да я няма/.

# 18
  • Мнения: 1 727
От както обаче пътувах с АА, просто всички други ми се виждат перфектни!

Кои за АА  newsm78, American Airlines, Aegean airlines....

Между другото мои приятели казват, че най-доброто облужване от Европейските превозвачи са предлагали Swiss Air, жалко че ги купиха преди време.

Пак информация от приятели...добри отзиви съм чувала за Бритиш и Австрийските авиолинии.

Последна редакция: сб, 30 юни 2007, 12:21 от AniSim

# 19
  • Мнения: 1 299
Аз сега планувам полет с Австрийските та се чудя, и чакам да чуя отзиви

# 20
  • DE
  • Мнения: 521
Стюардесите на австрийците са целите в червено, адски агресивно изглежда, обаче са много мили, не хапят  Laughing
Всъщност като се замисля, досега не съм попадала на нелюбезен персонал, може би само при чартърите  Thinking

# 21
  • Мнения: X
имаме опит с CSA, MALEV, SwissAir, AS - винаги сме били доволни
SwissAir не ги препоръчвам в натоварен сезон - летището в Цюрих е ужасно
BG Air - никога повече - няма да споменавам ужасното облужване, но пилотът беше пълен некадърник, опита се при 2 кацания да ни разбие при идеални условия
стюардесите сричаха на английски, бяха на нивото на 6 клас
не си бяха платили някакви такси и чакахме ужасно дълго за разрешение за минаване над Полша - в страшна жега, без климатик
с италианците навремето мъжът ми имаше страхотни проблеми също - оказа се, че го няма в списъците на пътниците, пренасочиха му полета през ужасен маршрут, пътуването от 12 час стана 20 часа, а отиваше на важна среща
май и с полските е летял и беше доволен

# 22
  • Bristol
  • Мнения: 9 365
От както обаче пътувах с АА, просто всички други ми се виждат перфектни!

Кои за АА  newsm78, American Airlines, Aegean airlines....
Те самите така се изписват АА.
С Aegean съм пътувала само веднъж, но останах приятно изненадана  Flutter

# 23
  • Мнения: 1 299
Предстои ми да летя с австрийските и чак сега ми направи впечатление, че полетите ми (с прекачвания съм) ще са с различни авиолинии. Само при мен ли се получава така или и на други се е случвало  newsm78

# 24
  • Мнения: 884
Предстои ми да летя с австрийските и чак сега ми направи впечатление, че полетите ми (с прекачвания съм) ще са с различни авиолинии. Само при мен ли се получава така или и на други се е случвало  newsm78
Не ,не е само с тях така.Когато  компания няма линя по част от маршрута продава такава на  друга авиокомпания ,с която са заедно в ,,приятелска '' група.

# 25
  • Реъкйавик
  • Мнения: 380

BG Air - никога повече - няма да споменавам ужасното облужване, но пилотът беше пълен некадърник, опита се при 2 кацания да ни разбие при идеални условия
стюардесите сричаха на английски, бяха на нивото на 6 клас
Icelandair-ужасно са скъпи полетите им ина4е са на ниво с обслужването и имат 4есто имат закъснения

# 26
  • Мнения: 1 449
Предстои ми да летя с австрийските и чак сега ми направи впечатление, че полетите ми (с прекачвания съм) ще са с различни авиолинии. Само при мен ли се получава така или и на други се е случвало  newsm78
Летяла съм от София до Брюксел - дестинацията Виена-Брюксел и обратно се обслужваше от Лауда Еър.


В контекста на темата да кажа, че с Лауда Еър са били едни от най-хубавите ми полети (топла храна, триъгълни чинии, стилни стюардеси и стюарди, монитори в самолета за проследяване на маршрута). Впечатленията ми са отпреди 3-4 години.
За ЛОТ нямам нито добро, нито лошо мнение, стават, винаги са били точни. Бях събрала над 7 полета с тях в рамките на една година преди време, но бонус никакъв Wink
От австрийците имам добри впечатления, някой беше споменал стюардесите им Simple Smile
За Ал Италиа е казано достатъчно...
БГ Еър ползвам за директни полети, няма как, обаче там нещата все повече деградират по отношение на обслужване, условия в самолета и т.н. Последният път стюардесите бяха облечени напълно различно като вид, цвят и стил облекло, прическите с пластмасова шнола и опашка с ластик да не коментирам. На съответното летище не можаха да обяснят на сносен английски на служителя на летището, че трябва да донесе количката в ръкава и се наложи сама да му обяснявам. Това между другото. За директен полет стават, ползвам ги.

# 27
  • Мнения: 2 257
Virgin Atlantic.

# 28
  • Мнения: 1 299
Като заговорихме за стюардеси - за Алиталия да почвам ли Joy
Малев са горе долу като тези Лауда Еър - с мониторите, обслужването, точността

# 29
  • Мнения: 1 417
Austria Airlines за мен са в списъка - ползвай само в краен случай, самолетите са тесни и за цена от над 250 евро до Европа ти дават едно квадртче шоколад Close Е, не съм се качила за да ям, ама пък щом всички го правят...
От Бългерия Еър и Хемус нямам оплаквания
От Ал Италия също
Турците два пъти ни закъсняват Сф-Истанбул, първият път си изтървахме самолета до Сингапур Close, иначе наваксват на връщане - винаги по-рано пристигат
За далечни дестинации
Eva Air са The Best
Singapore са Ok, ама нищо по-вече
Quatar Airways биват, ама бях бясна, след като ни предложиха меню с пилешко и агнешко, дойдоха да ни питат какво искаме и ни казаха О, съжаляваме но остана само агнешко #2gunfire Аз
агнешко /то си е овче/ не ям, а ми се виеше свят от глад, хеле след един скандал донесоха една пилешка пържола. Иначе в авиокомпанията работят много български стюардеси и като видят бг ги удостояват с по-вече внимание, ама само в едната посока попаднахме на такава Wink
Air Asia е нискобюджетна компания за Тайланд, Малайзия, Сингапур летят с витлови самолети, ама нямам забележки - закараха ни живи и зрави
LTU са чартърна компания, която ползват ТУИ, долу горе са  добре
Предстои ми полет с My Air дано всичко е Ок, после ще споделя Wink

Последна редакция: пн, 02 юли 2007, 23:07 от mi6i

Общи условия

Активация на акаунт