Жилищен ипотечен кредит

  • 15 134
  • 83
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 3 929
Преди 7 години, когато теглихме нашия ипотечен кредит, имаше само ДВЕ банки, които даваха истински такива. И дори ТОГАВА не искаха предварителен договор - минаваше се, срещу 15 лв, процедура по предварително одобрение. След това знаеш, колко могат да ти отпуснат и действаш по-нататък. Иначе какво - капарираш с пари назаем от роднини, а банката после ти снася, че не си одобрен? Не мога да повярвам, че при тази конкуренция все още има толкова измислени банки...
Сега се сетих за още нещо - май точно на Пиреос върви рекламата, че не искат доказване на доходите. Така , че ако е такъв случая пък , е нормално да няма предварително одобрение, а да искат директно договор за конкретно жилище. Какво ще им одобряват предварително на база доходи?
Все си мисля, че трябваше да отида в друг клон на пиреос. тези в Люлин май изобщо не са в час. Те изобщо не ми предложиха т.нар. жилищен кредит ЧУДО, на който му върви рекламата по ТВ и в сайта им. Ама изобщо не ми споменаха за него. После, наговориха ми куп неща, които нямат логика. Изобщо не можаха да ми дадат някакво решение за кредит. Казаха ми, че за да ми дадат някакво решение на банката - ДА или НЕ, трябва да им събера документите, които се изискват и срещу сумата от 50лв. ще получа решението им. А в сайта им пише, че пари за такова не вземат. Направо нямам думи!

# 76
  • Мнения: 3 929
Да кажаи моя проблем. Става дума конкретно за Пиреос банк. Ходих да питам дали има вероятност да ми отпуснат такъв кредит. На трябва да подготвя определен набор от документи, един от които е предварителният договор за покупко-продажба. Казаха ми, че всяка банка го иска, за да прецени дали да ти отпусне кредит или не. Ама аз така се излагам на голям риск. Ами може ли да рискувам да дам 20% от стойността при този договор, а после банката да не ми отпусне кредит. Нали тези 20% буквално "изгарят". Наистина ли всяка банка иска такъв договор още в самото начало? Изобщо, споделете какви документи от този тип ви искаха на вас, когато кандидатствахте за жилищен ипотечен кредит.
винаги казват какъв ти е шанса  да получиш кредита. ако не отговаряш на условията няма да ти вземат документите. не разбрах как ти изгарят 20 %???????
Ами, от банката, за да ми дадат предварително одобрение, ми искат освен всички останали документи - и договор предварителен за покупко-продажба. А за да им дам такъв договор, трябва да съм го сключила с предприемача и да съм платила 20% капаро от стойността на имота. А от банката не знам дали ще са ме одобрили. И ако не ме адабрят, капарото "изгаря".
Грешка на езика. Не 20% капаро, а 20% от стойността на жилището заплащам със собствени средства при сключването на предварителния договор за покупко-продажба, които така или иначе ще изгубя, ако не ми отпуснат ипотечен кредит от банката, за да платя останалите 80% от стойността на жилището.

# 77
  • Плевен
  • Мнения: 1 738
Ти като отиде в офиса на банката те изчислиха ли ти вероятната сума на кредита,която могат да отуснат на база доходите ви и за годините които искате? За ипотечните няма такса за разглеждане на документи,само не знам с това Чудо как е

# 78
  • Мнения: 3 929
Ти като отиде в офиса на банката те изчислиха ли ти вероятната сума на кредита,която могат да отуснат на база доходите ви и за годините които искате? За ипотечните няма такса за разглеждане на документи,само не знам с това Чудо как е
Човекът, с който се срещнах, май не беше много в час с кредитите. Изчислява някакви неща на компютъра си при доказан и недоказан доход, в зависимост от лихвите и т.н. Не каза каква сума могат да ми отпуснат, а ме пита каква сума искам да тегля и в зависимост от това ми каза какви месечни вноски се получават. И ми каза, че трябва да събера необходимите документи, да ги пратят в кредитния им център и срещу такса от 50лв. щели да ми дадат отговор.

# 79
  • Плевен
  • Мнения: 1 738
Работя в тази банка.Ще питам колежката ми ,която се занимава с ипотечните кредити и ще ти кажа,ако искаш разбира се Simple Smile

# 80
  • Мнения: 3 929
Работя в тази банка.Ще питам колежката ми ,която се занимава с ипотечните кредити и ще ти кажа,ако искаш разбира се Simple Smile
Да, разбира се. питай я. специално се интересувам за този кредит ЧУДО.

# 81
  • Мнения: 1 897
Човекът, с който се срещнах, май не беше много в час с кредитите. Изчислява някакви неща на компютъра си при доказан и недоказан доход, в зависимост от лихвите и т.н. Не каза каква сума могат да ми отпуснат, а ме пита каква сума искам да тегля и в зависимост от това ми каза какви месечни вноски се получават. И ми каза, че трябва да събера необходимите документи, да ги пратят в кредитния им център и срещу такса от 50лв. щели да ми дадат отговор.

Явно,че е от голямо значение е на какъв кредитен инспектор ще попаднеш и доколко той е наясно с предлаганите от баката продукти.Точно в Пиреус ние останахме доволни от момичето,което ни консултира за кредитите-беше изключително компетентна и ми направи много добро впечатление.За съжаление обаче там признават за доказани само осигурителните доходи и ние се насочихме към друга банка.
Моят съвет е да идете до друг клон на Пиреус и да питате и там-може да попаднете на по-компетентен служител.Иначе на мен ми се струва,че тоя кредит Чудо е доста изгоден и си струва да го проучите.Успех!

# 82
  • Мнения: 3 929
Човекът, с който се срещнах, май не беше много в час с кредитите. Изчислява някакви неща на компютъра си при доказан и недоказан доход, в зависимост от лихвите и т.н. Не каза каква сума могат да ми отпуснат, а ме пита каква сума искам да тегля и в зависимост от това ми каза какви месечни вноски се получават. И ми каза, че трябва да събера необходимите документи, да ги пратят в кредитния им център и срещу такса от 50лв. щели да ми дадат отговор.

Явно,че е от голямо значение е на какъв кредитен инспектор ще попаднеш и доколко той е наясно с предлаганите от баката продукти.Точно в Пиреус ние останахме доволни от момичето,което ни консултира за кредитите-беше изключително компетентна и ми направи много добро впечатление.За съжаление обаче там признават за доказани само осигурителните доходи и ние се насочихме към друга банка.
Моят съвет е да идете до друг клон на Пиреус и да питате и там-може да попаднете на по-компетентен служител.Иначе на мен ми се струва,че тоя кредит Чудо е доста изгоден и си струва да го проучите.Успех!
Да, във всички случаи ще трябва да посетя някой друг клон. Освен с доказани, има опция с недоказан доход, но естествено условията са по-неблагоприятни, напр. лихвата е по-висока. И въпреки това, съм готова дори на този вариант, стига да смогваме да си плащаме вноските.

# 83
  • Мнения: 639
Здравейте
Аз се осигурявам само от един месец,но вече искам да се опитам да изтегля кредит за имот.Имам ги тези 20%! Дали знаете в коя банка мога да се пробвам,но за малката лихва? newsm78 Или пък да съм шест месеца на голямата лихва и после да мога да се прехвърля на малката.Демек шест месеца да се водя "без доказан доход" и след това да има опция да се прехвърля на "с доказан доход"
Според вас кой е най добрият вариант да направя?

Последна редакция: ср, 01 авг 2007, 23:48 от gudza

Общи условия

Активация на акаунт