Посъветвайте ме за някои кърмачески покупки

  • 1 746
  • 30
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 614

Благодаря. Зарочнала съм да чета усилено, много полезни неща има.
Подготвям се, пък дано имам кърма. ....
Страхотно е, че си започнала да четеш, ще видиш, че няма жена, която да няма кърма, просто въпросът е в правилната организация на кърменето, но няма да оспамвам темичката!  Peace

# 16
  • варненка от София
  • Мнения: 4 881
От изброените от теб неща бих купила на този етап само възглавницата за кърмене. Невероятно удобна и практична покупка. Както и Лансиноха, чудесно кремче и както са ти казали хубавото е, че не трябва да се отмива. От подплънки не съм имала нужда, кърмата ми никога не е шуртяла. Зърна купих едва след като родих и се оказа, че едното ми зърно не е удобно за бебка. Използвах ги за кратко, когато започна да суче правилно и добре и зърното се оформи.

# 17
  • Мнения: 3 479
За възглавницата питай в Премама. Имаше я в каталога, дали имат на склад, не знам.

# 18
  • Мнения: 3 926
Тъй, по принцип момичетата са ти казали основните неща, ама да вметна и аз - за мазането - Гармастана лично аз го смятам за пълен боклук. Крем, който трябва да измиваш просто те завърта в омагьосан кръг. По принцип ако не третираш зърната и не ги измиваш след всяко къремене, а ги оставяш да изсъхнат с кърмата и слюнката на бебето - това е най-сигурният начин да се оправят евентуални рагади. Един месец имах подобие на дупка на зърното от криво разбрана хигиена. Бебето е твое, излиза от не най-дезинфекцираното място Wink нищо не му пречи да суче, без да се си се сапунисала или измила със спирт 3-4 пъти Wink Все пак ако наистина ти трябва мазило, нека е Лансинох/Лансинокс (така и не разбрах как точно се казва) или просто чист вазелин, може и зехтин.
Честно казано за мен употребата на възглавница за кърмене зависи от размера на гърдите и от желанието на майката да кърми седнала. Първо навън едва ли ще я помъкнеш, а вкъщи можеш да кърмиш легнала, което е в пъти по-удобно. Второ, ако бюстът ти така или иначе е голям (говоря от опит), просто ще подпираш детето на краката си. Мен лично възглавницата доста ми пречеше, въпреки, че в началото, когато ръцете ми се измаряха от само себе си си подлагах обикновена. Така или иначе моята щерка сучеше сумарно по 1 час на хранене и двете много комфртно си полягвахме за тази цел.
Силиконовите зърна за мен са излишък. Имам плоски зърна и си кърмя успешно вече втора година. С малко хладни ръце предварително оформяш зърното или дори дръпваш два-три пъти с помпата и - готово Grinning

# 19

Щях да пропусна най-важното - коланът за след раждане, евентуално секцио.
Носихте ли такъв и има ли ефект?

Сори, ако съм ви затрупала с хиляди въпроси, но много ми се иска да споделите опита си.

 Момичетата са ти казали най - важното ....За мен сутиена за кърмене е много удобно  нещо ,както и подплънките .Една приятелка ,която роди скоро буквално изтича като река и е ужасно неприятно ,ако си някъде навън Embarassed
 Колана за след раждане - също...аз си поръчах вече в "BOY or Girl",но ще си го взема след като родя, за да съм сигурна в размера Wink

# 20
  • Мнения: 3 926
Всъщност много погрешно е разпространено мнението, че коланът след раждане помага Confused Защото всъщност коланът прибира сякаш "машинално", докато иначе мускулатурата сама си работи за прибирането и постепенно и бавно "събира" и кожата. Дори при секцио (аз съм раждала така) може да се почнат леки упражнения около 40-тия ден след раждането. Препоръчва се първите коремни преси да се от изправено положение - т.е. навеждаш се напред и се изправяш. Така заякват и мускулите на гърба, които също търпят сериозно натоварване при отглеждането на бебето. Но всеки преценя сам. Аз лично само при мисълта за някакво допълнително стягане върху раната изпитвах болка. Иначе много леко понесох операцията и много бързо се възстанових. Влизах си в дънки на 3-тия месец след раждането. Ако бъда честна ще кажа, че после повече се отпуснах и понапълнях, но от февруари бях на диета и, въпреки че кърмя успях да сваля доста - 8 к. Доволна съм. Мисля, че за добри резултати се иска време. Няма как да се избяга от "предишния" външен вид, само търпение трябва Wink

# 21
  • Мнения: 3 926
Всъщност много погрешно е разпространено мнението, че коланът след раждане помага Confused Защото всъщност коланът прибира сякаш "машинално", докато иначе мускулатурата сама си работи за прибирането и постепенно и бавно "събира" и кожата. Дори при секцио (аз съм раждала така) може да се почнат леки упражнения около 40-тия ден след раждането. Препоръчва се първите коремни преси да се от изправено положение - т.е. навеждаш се напред и се изправяш. Така заякват и мускулите на гърба, които също търпят сериозно натоварване при отглеждането на бебето. Но всеки преценя сам. Аз лично само при мисълта за някакво допълнително стягане върху раната изпитвах болка. Иначе много леко понесох операцията и много бързо се възстанових. Влизах си в дънки на 3-тия месец след раждането. Ако бъда честна ще кажа, че после повече се отпуснах и понапълнях, но от февруари бях на диета и, въпреки че кърмя успях да сваля доста - 8 к. Доволна съм. Мисля, че за добри резултати се иска време. Няма как да се избяга от "предишния" външен вид, само търпение трябва Wink

# 22
Много полезни съвети сте дали момичета,за което ви благодаря,и мен ме терзаят куп въпроси относно кърменето. newsm78
От кога трябва да започне мазането на зърната с крема Лансинох?
Трябва ли да си купя специална блуза за кърмачки,и от къде?
  bouquet

# 23
  • варненка от София
  • Мнения: 4 881
Много полезни съвети сте дали момичета,за което ви благодаря,и мен ме терзаят куп въпроси относно кърменето. newsm78
От кога трябва да започне мазането на зърната с крема Лансинох?
Трябва ли да си купя специална блуза за кърмачки,и от къде?
  bouquet

С Лансинох започнах да мажа кагото влезнах в 9-ти месец, всяка вечер. Специална блуза не съм купувала. Предполагам, че специалното й е в по-голямато деколте. Справям се до ден днешен и с наличния си гардероб  Wink

# 24
Marulka_s ,чувала съм че има специални блузи за кърмачки,с които може да кърмиш спокойно на вън без да се събличаш,предполагам че е нещо на принципа на сутиена за кърмачки,иначе за в къщи ще намеря лесно решение Wink
Ако някой е виждал такава блуза моля да сподели къде,много искам да си купя  Grinning
Значи кремчето започвам от 9мес. Peace

# 25
  • Мнения: 83
poli- m, имам такава блуза, но не е от Бг. Тук не съм и търсила всъщност. Моята е от H&M дрехите за бременни, за бременни и кърмещи мами е. Отпред е с няколко копченца и отдолу има платка. Много е удобна за шкембето, а се надявам и след като родя да ми върши същата чудесна работа  Wink Тъй че ако не намериш в Бг и има кой да ти донесе от чужбина, поръчвай смело, още повече че сега навън са започнали и намаленията  Wink
за възглавницата за кърмене - наистина има в Премаман, миналата седмица имаше в софийския им магазин, но беше към 100лв някъде, ако не и повече даже. Аз си взех онзи ден от Пигис хаус на бертони, правена е в Шумен, чист памук и е само 17лв. Виждала съм същите и в Комсед до Билла. Май и в Комо имаше по едно време, но не съм много сигурна.

# 26
  • Мнения: 339
блузките за кърмене наистина са практични, и моите са от Н&М но не са с копчета а прехлупващи се и пак с платка отдоло,аз дори махнах сутиена в тия жеги и без друго не се славя с много големи гърди а подплънките ми се задържат между платката и не падат Mr. Green
а за подплънките освен чикото аз съм доволна и от тези на нук, незнам дали ги има в българия, но най-много ми харесват на лансинох но са доста по скъпи и трябва да си ги поръчвам седмица предварително , та ги пропускам. Но си вършат работа вече предимно нощно време иначе се будя мокра до гърлото #Crazy В началото в родилното незнаех за ефекта изтичане и като ми дойде млякото си подмокрих бебчето една нощ три пъти и го набеждавах чесе е напикал  hahahaпък то аз съм била, добре че не го простудих Sick
 със силиконовите зърна можеш да изчакаш защото като нищо може и да не ти потрябват,но ако се разранят зърната не се чуди вземи си защото помагат, не са вълшебни но поне няма да ти се реве докато кърмиш
Сутиена си го вземи малко по-свободен да имаш място за подплънките и да не ти стяга никъде, че и гърдите се подуват от млякото 
Колан аз носих съвсем малко(също съм секцио) в болницата ми казаха след като махнат конците тогава да го слагам, имаше краткотраен ефект предимно за оттока нараната но неможех да стоя дълго в негоа и доста запарява ако е жега хич не става за носене пък и не може човек да си седне спокойно
Възглавницата е хубаво нещо поне според мен но внимавай с какво е пълна има едни със стереопорени топчета по леки са но много бързо се спихна незнам смачка ли се или какво
Пожелавам ти дълго безпроблемно кърмене и двустранно удоволствие ( и леко раждане разбира се) Wink

# 27
Е жалко че ги няма тези блузки в БГ,на всяка цена ще се опитам да си поръчам някъде от чужбина,още повече щом казвате че са удобни и практични си заслужава Peace,понеже аз много мразя да ходя с ризи,ще има да се чудя какво да си облека newsm78
Има едни възглавници които се водят за път,със същата форма са,аз си купих такава от Метро преди много време,сега смятам да я използвам за удобство като кърмя Laughing

# 28
  • Мнения: 3 926
Поли, ще си облечеш тениска Grinning Всъщност с риза се открива много повече, отколкото с потник или тенска, които повдигаш леко, а бебето закрива оголената част Grinning ЗА зимата също им решение - боди с презрамки и над него блуза - смъкваш бодито откъм презрамката, а надигаш блузата - нищо голо, а бебето е сито и довоно, освен това кръстът ти не е изстуден Wink Изобщо всичко е до свикване и техника Grinning

# 29
Хе хе,сигурно в началото ще съм голям цирк Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт