Разминават ли се очакванията с реалността?

  • 1 913
  • 34
  •   1
Отговори
# 15
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
Да, за същите неща съм мечтала и аз...
Но се примирих, че пак няма да направим искания ремонт, че вече чувствата не са същите...  Confused и т.н. и т.н. А пък може би там ми е грешката? Че се примирявам със ситуацията  newsm78 Вместо да се опитвам да променя нещата...

# 16
  • Мнения: 6 039

Не, вече не й се връзвам Mr. Green
Нали знаеш, има разни периоди когато нещата не вървят гладко, както ни се иска.
Преди години си представях как ще имаме красив и подреден дом, децата ни ще са послушни, мъжът ми все така ще ме гледа влюбено в очите и ще предусеща желанията ми... ей-такива работи. Обаче се оказа, че не всичко може да е под мой контрол Tired

интересно ми е, дали ТОЙ се чувства по същия начин.
дали си мисли, ето вече не е както преди, тя не ме гледа влюбено т т.н.

# 17
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Ами аз никога не съм го гледала влюбено. Но и той не е толкова сантиментален като мен.

# 18
  • Мнения: 6 039
Ами аз никога не съм го гледала влюбено. Но и той не е толкова сантиментален като мен.

еееееееееееее, ами какво тогава
 Joy Joy Joy
значи всичко е наред



# 19
  • Мнения: 2 401
При мен няма изненади.  Получавам това, което съм очаквала.  Което ме подсеща да взема да попитам мъжлето, дали и то мисли така.

# 20
  • Linz
  • Мнения: 11 619
значи всичко е наред
За него- да... ама мен като ме стегне шапката #Cussing out
Мъжете често се оставят да ги носи течението- нещо, което ме дразни... Аз не мога да огрея навсякъде Crossing Arms

# 21
  • Мнения: 3 153
Не бих казала, че при мен са се разминали категорично, но определено реалността повлече и очакванията. Имам предвид, че вече живеем това, което сме очаквали и мечтали и сега се убеждавам, че то е толкова нормално и естествено, че дори не се замисляме харесва ли ни или не.

# 22
  • Мнения: 415
Още е рано да кажа, но като имам предвид семейството в което израстнах и познати и роднини, не съм си правила кой знае какви илюзии. Обаче най ме плаши това, което не съм срещала (не знам дали е добре или не и как хората се справят) и вече отбелязах 1 точка в тази насока с моя семеен живот  Simple Smile

# 23
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 696
Ми нищо не е такова, каквото съм го мислила, ама ако хукна да променям нещата, къде е гаранцията, че ще е по-различно и по-добре? Живея с настоящето. НЕмам нерви за промяна Mr. Green

# 24
  • Мнения: 836
Преди години си представях как ще имаме красив и подреден дом, децата ни ще са послушни, мъжът ми все така ще ме гледа влюбено в очите и ще предусеща желанията ми... ей-такива работи. Обаче се оказа, че не всичко може да е под мой контрол Tired
Рени, какъв подреден дом, при две деца? Laughing
И къде са тези мъже, които предусещат желанията? Освен, едни конкретни
Рени, само това ли те кара да се депресираш? Не го вярвам.

Помисли, какво ти доставя удоволствие и се погрижи за себе си.  Hug

# 25
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Не си спомням за какво съм/сме си мечтали... Честно.
Аз винаги съм искала 2 деца. Само това си знам. Е, мислех, че ще са 2 момчета и дори имената им си ги бях избрала още от дете. Но някакви близки или далечно планове не си спомням да съм/сме си превели.
Щото нали знаете, че животът е всичко друго, което ни се случва, докато кроим други планове Wink

Поздрави Рени  Hug

# 26
  • София
  • Мнения: 430
Е..разминаване има винаги иначе щяхме да предугаждаме всяка ситуация и да живеем стерилен живот без изненади. Ето и аз в предпоследната клетка на лентичката си мислех, че ще съм най-обгрижваната жена, че ще ме носят на ръце и няма да ми позволят да пророня нито сълза, но не би. Семеен живот ще имам..до дни - пренасяме се в ново жилище сами, до месец очакваме първото си детенце, но разминаванията са почнали доста по-рано. Не искам да се оплаквам в никакъв случай, защото би било дори греховно да го направя, но искам да ти кажа, че не трябва да се заблуждаваме никога, а именно да мислим, че бъдещето ВИНАГИ е по-добро от настоящето. Само заради тази заблуда се сблъскваме с разминаванията, защото реалността е СЕГА и утре няма да е друга..

# 27
  • Мнения: 2 353
  Има много разминавания, и в положителен, и в отрицателен аспект. В някои моменти натежават, в други издигат метър над земята...Съвместния живот е вълнуващо приключение. Завиждам на тези, които са толкова зрели, че в самото начало могат да предвидят всички извивки.

# 28
  • Варна
  • Мнения: 2 133
Да, разминават се. Но и не съм очаквала друго. Все пак нашето "днес" е резултат на нашето "вчера", така че всичко си има обяснение. Понякога го намирам, понякога - не. Но намерените обяснения са доказателството за мен, че могат да се намерят обяснения и на останалите въпроси. А обясниш ли си нещо, проблемът е наполовина решен...

# 29
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Всъщност питам не за да хленча, че съм останала с излъгани надежди, а понеже често тук чета са пълна семейна идилия- нещо недостижимо за мен, въпреки перфектните отношения в началото.

Общи условия

Активация на акаунт