Разминават ли се очакванията с реалността?

  • 1 921
  • 34
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 4 300
A....далеч съм от идеалния живот и идеалното семейство ( кой ги знае изобщо какви са?), ама не съм и имала такива очаквания. Както се казваше в една книга "Недей пита и няма да те лъжат". Та ако сменим малко- "Недей очаква/ недей си представя и няма да се разочароваш" Mr. Green

# 31
  • sofia
  • Мнения: 8 953
....... а понеже често тук чета са пълна семейна идилия- нещо недостижимо за мен, въпреки перфектните отношения в началото.
Ти четеш, ама дали е така, коооой ще ми каже.......такива филми нЕма.....поне в реалния живот не познавам хора дето баш пък всичко да им е наред....ти (аз също) просто виждаш това в живота на другите, което смяташ че липсва в твоя, а не виждаш това, което пък липсва в техния. Ако се отърва подобни усещания (които ме връхлитат спорадично), ще се чувствам по-добре.....просто човек без да иска се сравнява с другите около него и това оказва влияние на чувствата и емоциите му (поне аз съм така).

# 32
  • Мнения: 6 167
Да си призная - не.
Не се разминават. Не сме имали зловещ период на 'напасване на характерите', както ме плашеха доброжелателите ми преди да се оженим. Някак си знаех какво мога да очаквам от мъжа ми (сигурно е много предвидим индивид, знам ли), не ми е предоставял някакви особени изненади, аз на него също.
Не усещам и изхабяване - по-скоро ми е все по-комфортно в семейния живот.
Сигурно сме сбъркани, не се и караме.
Някой може да реши, че е скучно, или че лъжа. Но не ми и пука особено Laughing

# 33
  • Мнения: X
Аз никога не съм имала очаквания. Винаги съм имала усещането какъв искам да е партньора ми и в общи линии как бих искала да живеем. Ами намерих такъв човек и вече 6 години се чувствам добре. Естествено, минали сме през всичките му там периоди на напасвания и кризи, но има ли любов и желание от двете страни да запазим хармонията, нищо не може да ме отчае. Е, ако питам любимия, аз съм непоправимо и ужасно Зло / с главно З/, ама и така си ме обичал.  Grinning

Планове никога не сме кроили. Споделяли сме, че си представяме малка къща с дете и куче. До кучето и детето ги докарахме нещата, с къщата ще се оправим скоро.  Grinning Само ни липсва онова безгрижие от първите години, когато просто се обичахме и нямахме още големи амбиции, нито малък бизнес, нито особено големи грижи. Но, това е животът.

# 34
  • Мнения: 1 098
Всичко е точно както съм си го представяла и това ми харесва Grinning

Общи условия

Активация на акаунт