Сирия

  • 5 455
  • 43
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 13 512
Ланфеар,има визи.Получават се много лесно и не са скъпи.По-точно няма да се впускам да казвам,че съм позабравила,да не излъжа!Нека авторката на темата или друг да даде по-точно инфо.

Отива се преди обяд в посолството, попълва се молбата, оставят се паспортите и след 14 часа се получават подпечатаните паспорти. Не знам каква е цената на визите в момента, но са евтини.

Приятно прекарване! Дано до октомври и аз успея да се добера до Латакия. Simple Smile
Еееех, тази Латакия.....така да ми се ходи и на мен там... и до Палмира искам да отида...

# 16
  • сред маслини и портокалов цвят
  • Мнения: 1 265
Монда, защо верно не се замислиш за една екскурзия до Сирия? Ей го къде е.  Grinning Но в Палмира е най-добре да се ходи есента, сега е голяма жега.
И на мен ми се ходи там, ходила съм само веднъж и за малко.

# 17
  • Мнения: 13 512
Ами аз съм се замисляла,ама  не ми се ходи сама, нямам компания,не мога да убедя  никого да дойде с мен.. Трябва да се заема да си го организирам- пътуване,хотели, маршрут..

# 18
  • Мнения: 11 747
Монда,мене ми не требе убеждаване! LaughingАз за целия арабски свят съм безумно навита.Сирия много съм я гледала и планувала,точно Дамаск и Палмира си мислех.При възможност до Бейрут бих отскочила....,ама няма кинти.... Confused
Е,все някой ден!
Като имам кинти може да ти се обадя,ако още ти се ходи  Crazy

# 19
  • Мнения: 13 512
Монда,мене ми не требе убеждаване! LaughingАз за целия арабски свят съм безумно навита.Сирия много съм я гледала и планувала,точно Дамаск и Палмира си мислех.При възможност до Бейрут бих отскочила....,ама няма кинти.... Confused
Е,все някой ден!
Като имам кинти може да ти се обадя,ако още ти се ходи  Crazy
Пина, за Сирия не трябват много пари. Много е нисък стандарта там.Виж, Бейрут е друго нещо- цените са доста високи, но не ми се струва споккойна обстановката там и не бих тръгнала за Ливан скоро.

# 20
  • Мнения: 1 299
Монда,мене ми не требе убеждаване! LaughingАз за целия арабски свят съм безумно навита.Сирия много съм я гледала и планувала,точно Дамаск и Палмира си мислех.При възможност до Бейрут бих отскочила....,ама няма кинти.... Confused
Е,все някой ден!
Като имам кинти може да ти се обадя,ако още ти се ходи  Crazy

Същото... И сама бих тръгнала, ама пуста финансова страна на нещата - друго ми е приоритет сега  Cry

Всъщност не съм проверявала колко горе долу ще ми излезе една екскурзия до там  Thinking


А ей това място как искам да го посетя...

# 21
  • Мнения: 13 512
Монда,мене ми не требе убеждаване! LaughingАз за целия арабски свят съм безумно навита.Сирия много съм я гледала и планувала,точно Дамаск и Палмира си мислех.При възможност до Бейрут бих отскочила....,ама няма кинти.... Confused
Е,все някой ден!
Като имам кинти може да ти се обадя,ако още ти се ходи  Crazy

Същото... И сама бих тръгнала, ама пуста финансова страна на нещата - друго ми е приоритет сега  Cry

Всъщност не съм проверявала колко горе долу ще ми излезе една екскурзия до там  Thinking


А ей това място как искам да го посетя...


Petra i Palmira много си приличат, но са далечко един от друг. Трудно могат да се съчетаят Сирия и Йорданоия в едно пътуване. А Баалбек в Ливан вече е направо сравним само с Рим...там какви чудеса има...наистина чудеса, неразгадани и до днес, много добре запазени, за разлика от Рим.

# 22
  • Мнения: 11 747
Ами една пътешественичка от друг форум,беше си направила програма за Сирия и включваше от там да посети и Петра.Беше проучвала и твърдеше,че от Дамаск се предлагат двудневни екскурзийки с водач до Петра + нощувка и т.н. за примерно 100$.
Аз много наизуст я подкарах,защото не помня точно.Тогава си бях правила списък и сметки и бях изчислявала,но ми мина от дневен ред.
Та за 15-20 дни се предлагаше да се увършее Сирия,Ливан и Йордания с автобус.Не излизаше никак много пари,ама аз и толкова нямам.
Все пак мисля,че ще отида да ги видя аз тези чудесии,няма да се дам! Simple Smile


Допълвам
В този пост има най-много конкретно инфо,може да се прочете темата,за някаква представа.Много се паля като чета,брей....
http://clubs.dir.bg/showthreaded.php?Board=pateshestvia&Numb … amp;view=&sb=

Последна редакция: чт, 05 юли 2007, 10:32 от pina

# 23
  • Мнения: 13 512
това за автобуса е голямо, ама много голямо премеждие...ти в арабски автобус качвала ли си се? може би си виждала по филмите... не е добрата новина ... но пък  е екзотично Joy
Сега ми е много топло да си мисля за там...като захладнее, ще видм

# 24
  • Мнения: 1 299
Мда, и на мен ми е жега за тия държави...иначе и финансов не ми е всъщност проблема, а времето... Сега на север тръгвам...сиянията ме влечат повече...Но и арабско ще обиколя - зарекла съм се. Peace

А ако не с автобус там, тогава с какво? Влак, кола под наем?

# 25
  • Мнения: 11 747
Да,сега е много топло и дума не може да става!Аз съм си мислела за октомври,ноември.
И на живо съм виждала арабски автобус - екзотично е! Mr. GreenВажна е нагласата,мисля че мога да го преживея!

# 26
  • Мнения: 13 512
А ако не с автобус там, тогава с какво? Влак, кола под наем?
железопътната мрежа там не е добе развита. В Ливан влакове няма със сигурност. В Сирия...баща ми  правеха една железопътна линия, но не знам впоследствие дали я пуснаха. За йордания- не знам. Може би кола е нахй-удачен вариант, но мисля,че и с автобус е преживяемо, стига да си подготвен

# 27
  • Мнения: 1 299
Хех, че ние тук не сме ли си подготвени за всичко.... Какво представляват тия автобуси, зачудих се вече какво им е екзотичното  newsm78

# 28
# 29
  • Мнения: 1 299
 Shocked Вярно е екзотичен...  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт