Недоносени деца - 2

  • 22 685
  • 339
  •   1
Отговори
# 300
  • Мнения: 4 546
по колко е нормално да наддава бебето? в неделя сутринта беше 2240, днес е 2350. дали е малко това?
не мога и не мога да го събудя да яде, понякога само по 30гр хапва

# 301
  • Мнения: 2 070
Разли4но е при вси4ки бебета.Ади натдаваше по 20-30 грама на ден.А имаше беб4е до нашето креват4е което натдаваше по 50 грам4ета.Като си спомням сега как се радвахме на всяко грам4е....оттогава сенау4их да ценя малките неща и да съм доволна ина малкото което имам Peace

# 302
  • Мнения: 520
ivanah в кръщелното записват името на единия кръстник, така че мисля няма нужда от двама  Thinking

# 303
  • Мнения: 1 685
mira-v след като ми написа това съм малко по-спокойна благодаря ти че сподели Hug сега ще го гледат на скенер и се питам дане би да е по-сериозно? казаха че са много малко разширени и че рехабилитацията ще помогне,в краен случай ако се наложи ще му сложат клапа чрез операция.при вас как беше как се лекувахте?пиши ми мира  Praynig

# 304
  • Пловдив
  • Мнения: 927
Гери, не се притеснявай предварително. Клапа се слага само при доказана хидроцефалия, а не при леко разширени мозъчни стомахчета. При нас като го гледаха на 9 месеца още бяха леко разширени, но пък кистата я нямаше вече. Главичката му нарастваше нормално и нямаше други отклонения. От тогава не са го гледали, а пък и фонтанелата се затвори. Да чукна на дърво сега няма проблеми, но пак ти казвам като ви изпишат е важно да го наблюдава неонатолог.

# 305
  • Мнения: 1 685
ами на нас не са ни казали нищо за киста!но предполагам  нямаше да ни го спестят и да ни кажат ако имаше нали мира-в?видимо е добре само не иска нещо да се научи да яде с биберон  храни се по малко задавя се често,и заради това го дохранват със сондата.при вас как беше с храненето?вече е на 3 месеца а не е свикнал още да яде и това ме плаши

# 306
  • Пловдив
  • Мнения: 927
ами на нас не са ни казали нищо за киста!но предполагам  нямаше да ни го спестят и да ни кажат ако имаше нали мира-в?видимо е добре само не иска нещо да се научи да яде с биберон  храни се по малко задавя се често,и заради това го дохранват със сондата.при вас как беше с храненето?вече е на 3 месеца а не е свикнал още да яде и това ме плаши
И ние имахме голям проблем с храненето. От болницата твърдяха, че ядял от шише, след като го сложиха в креватче/т.е от 2 кг/, но в къщи имахме проблеми. Заспиваше, изливаше му се от устата, повръщаше. При малките бебчовци всичко това е нормално, защото нямат развит сукателен рефлекс. Като дойде момента да си го взимате в къщи се консултирай с nnina. Тя е логопед и ще ти даде насоки за храненето. Преди да се появи този подфорум тези проблеми се обсъждаха във форума за деца с увреждания, така че не се притеснявай да влезеш там и да попиташ Нина.

# 307
  • Мнения: 178
не се притеснявай гери и при нас беше така ядеше по малко на 30гр се радвах ако изяде и само изтичаше от устата му но това се оправи от само себе си даже и не усетих кога хранех го през час два и изяждаше по 30 гр сега е на 5 месеца и тежи 8 кг спокойна бъди всичко ще се оправи и ще стане голям юнак само търпение имай и бъди спокойна   bouquet

# 308
  • Мнения: 108
Здравейте Hug
Аз да споделя, че очакваме нашия тати да се прибере в събота Heart Eyes Интересно ми е, дребния дали ще направи някаква асоциация със снимките, които му показвам не го е виждал повече от половин година И двамата има да се опознават наново.
mim40, Fairy mammy я засякох съвсем скоро тук за съжаление не писа нищо как са със Сиската А на Zipur погледнах профила и видях, че не се е появявала напоследък във форума между другото и аз преди време се бях сетила за тях двете

# 309
  • Мнения: 498
Херелинка мойто поне сега го мерят всеки ден и от докторите знам, че нормално бебета наддават 30-50гр на ден. Но много зависи и от това кога е напълнил памперса. Също има и разлика в кантарите, ако сега сте го мерили на друг, следи от тук нататък как ще наддава, мен така ме посъветваха.  bouquet

# 310
  • Мнения: 498
ГЕРИ, как е Жорко, аз съм болна и не ходя в майчин дом, за да може мъжа ми да влиза при малката и да я гушка, иначе ни я показват само на прозореца, като разберат, че и аз съм там.

# 311
  • Варна
  • Мнения: 965
Здравейте, тези дни големи разходки правихме - почти целите дни бяхме навън.
Вики е станал голямо шило - като сме в къщи иска да стои прав, вече седи (не много стабилно, но ... с всеки ден по-стабилно); не пълзи, но за сметка на това с леко търкулване достига всичко, което си науми и обикаля цялата стая.
Лошото е, че като направихме контролно изследване на гърлено-носов секрет се видя, че още си имаме пневмококи и сега пак сме на антибиотик.
bordima, представям си как се вълнуваш днес - и нашия татко пътуваше до преди 3 години.  Hug

# 312
  • Мнения: 888
GERI844 след резултатите от скенера, можеш да напишеш  какво е състоянието на Жорко, какво показва скенера и ехографията и да зададеш въпроси към д-р Чавдаров http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=19977.820 , който да ти разтълкува медицинските термини...и да ти каже има ли нещо обезпокоително и съответно да ви насочи към рехабилиация, ако има нужда...Дано не се налага! Praynig

# 313
  • Мнения: 1 685
иви малкият още е в" майчин дом"и там всеки ден го водят на рехабилитация .на скенер кога ще го водим не се знае защото сега много ни мотаят лекарите.единият бил в отпуск другият извън града,третият иска талон да взема от невролог /и тя е в отпуск/и незнам какво да правя.педиатрите твърдят че може да чакаме и не е тревожно  състоянието,но за мен е .много ме е страх иви притеснявам се ,отчаяна съм незнам какво му има на малкото ми момченце.

# 314
  • Добрич
  • Мнения: 298
Здравейте Hug

Така.....и аз не съм писала отдавна, но имах причина - просто отново ни нямаше Simple Smile. Прибрахме се и какво да видя банята ни цялата разбита. Нашия тати искал да ни направи изненада, сега тая изненада продължава , а аз май нещо започвам да  ooooh! от ремонти Crossing Arms
Малкия е добре, расте, вече е 12,000кг. и 89см. Вече се опитва да говори - мамо, како, тати. През деня почти немога да влизам в нета, че малкия направо е  #Crazy , всичко пипа, чупи и така.
Хайде момичета лека вечер , само да свърши тоя ремонт и ще се вясвам по-често в темичката Peace


Гери стискам палци за малчо .

Последна редакция: нд, 12 авг 2007, 23:45 от didi_demi

Общи условия

Активация на акаунт