Книги за петокласник

  • 11 431
  • 34
  •   1
Отговори
# 15
  • Smallville
  • Мнения: 994
Ще проверя,списъка е при нея,а тя е при баба си в момента Peace

# 16
  • Мнения: 2 270
всеки учител различни книги дава.Те и учебниците са им различни.На моята дъщеря /ще учи в МГ/новата учителка им каза нищо да не четат ,защото са били във ваканция- имало време кога да четат ,сега трябвало да почиват .

# 17
  • София
  • Мнения: 4 867
нищо да не четат ,защото са били във ваканция- имало време кога да четат ,сега трябвало да почиват .

Ей това мислене не го разбирам, честно! Четенето като противопоставяне на почивката ooooh!
Децата така или иначе четат (поне моите). Не е ли по-добре да прочетат и произведенията, откъси от които ще изучават през учебната година?

# 18
  • Мнения: 234
Гледах по-горе, че са изброени митове - световни и чужди. В тая връзка мога да похваля две книжки на ПАН по тематиката. Аз взех на сина си световните, харесва му, попреглежда я от време на време. На мен също, между другото, ми хареса. Одобрих и българския вариант, имам я като план в покупките на книги.

# 19
  • Мнения: 836
И моя син е на тази възраст. В момента чете "Тримата мускетари" и много му харесва.
Не го карам насила да чете книга от списъка, която не му е интересна.
Не ви ли се струва, че за Радичков им е рано?

# 20
  • София
  • Мнения: 2 019
нищо да не четат ,защото са били във ваканция- имало време кога да четат ,сега трябвало да почиват .

Ей това мислене не го разбирам, честно! Четенето като противопоставяне на почивката ooooh!
Децата така или иначе четат (поне моите). Не е ли по-добре да прочетат и произведенията, откъси от които ще изучават през учебната година?

 Peace

Моята дъщеря хич не обича да чете, но я карам на сила. Подбирам различни произведения, та белким нещо й хареса, но до сега безуспешно.

elidik, благодаря за информацията.

# 21
  • Мнения: 5 877
Индиански романи?

# 22
  • Мнения: 3 491
А Хари Потър? Не го ли харесват децата? А "Хрониките на Нарния"?

# 23
  • Мнения: 1 674
А Хари Потър? Не го ли харесват децата? А "Хрониките на Нарния"?
Не му разрешавам да чете Хари Потър. WinkСтига ми, че изгледа по десетина пъти филмите.
Но не успях да го спася от Ерагон, Пазителят на маските и още сума фентъзи романи, които не удобрявам.
Иначе го подтиквам да чете нещо по-стойностно - Трима мъже в лодката, Граф монте Кристо, Тримата мускетари, Конникът без глава, Автобиографията на Нушич. Обича криминалета - Баскервилското куче и всичко на Артър Конан Дойл.
Ама в момента купих някои задължителни неща, които тук ми помогнахте да открия - БГ предания и легенди и БГ митове. Като ги прочете, пак ще скокна до книжарницата.

# 24
  • София
  • Мнения: 4 867
Моето хлапе е вече бивша петокласничка, ама не мога да се сдържа и ще се похваля: току що ми доставиха 13 книги, които ще оставя на девойките за следващите няколко седмици. Габа все още чете много бавно, така че нейните книги пак ще й ги прочете сестра й...
Радвам се, сякаш аз ще седна да ги чета тия книги Blush

# 25
  • Мнения: 5 877
А Хари Потър? Не го ли харесват децата? А "Хрониките на Нарния"?
Аз го харесах Потър.  Даже доста.
Люис не ме влече, може би заради религиозния момент.
Упс, тук май за децата се питаше.

# 26
  • София
  • Мнения: 4 867
Анде, аз също харесвам Хари Потър. Виктория ме зариби още с излизането на първата книга.
paleto, защо не харесваш Потър?

# 27
  • Мнения: 2 270
нищо да не четат ,защото са били във ваканция- имало време кога да четат ,сега трябвало да почиват .

Ей това мислене не го разбирам, честно! Четенето като противопоставяне на почивката ooooh!
Децата така или иначе четат (поне моите). Не е ли по-добре да прочетат и произведенията, откъси от които ще изучават през учебната година?
учителката имаше впредвид ,че може да не четат задължителната литература,ако не искат.Могат да си четат друга разбира се

# 28
  • Мнения: 1 674
Анде, аз също харесвам Хари Потър. Виктория ме зариби още с излизането на първата книга.
paleto, защо не харесваш Потър?
Не че не го харесвам, но смятам, че може да прочете много по-добри книги от Хари Потър. Моите и двамата се вманячават на тази тема само от гледането на филмите - правят магии. Големият даже е админ на един форум с такава тематика. Представям си какво ще стане, ако и книгите ги четат по десетина пъти, както с филмите. Rolling Eyes

# 29
  • Мнения: 925
Боже, Боже вече не броя по колко пъти ги четем. Даже и малкия започна. тъй като и аз много мрънкам на тази тема се крият в тоалетната. 

Общи условия

Активация на акаунт