Събуват ли си обувките гостите у Вас?

  • 34 942
  • 693
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 1 107
Това е домът ми, в който аз лазя да мия, дишам и живея. Задължително се събуват. Ако искат, могат да си носят чехли от вкъщи. В дома ми влизат само много близки приятели и роднини, така че не се притеснявам да ги помоля да се събуят. Никой не ми е отказвал. Ако ми откаже, не бих се притеснила да го помоля да си тръгне. Аз съм съсобственик на този дом, не прислужница.

Брей, а казват че българите били гостоприемни... Shocked Между другото-най-чистите къщи в които съм била са тези, в които гостите не си събуват обувките на прага...Все съм си мислила, че този обичай е останал някъде там в миналото, когато повечето хора са работели на полето и обувките са им били целите в кал от полската работа, ама все пак в днешно време много хора се придвижват с автомобили, а не вървят през къра (само някой да не се обиди сега пък, нали само си обсъждаме  Wink ) Винаги съм се притеснявала от събуването като съм била на гости-дали чорапите ми зимно време са с подходящ цвят, да не говорим, че веднъж толкова беше студен пода , че настинах.
А и един случай-идват фирма да ни пускат интернет у нас. Влизат момчетата и аз им казвам настоятелно да не се събуват. Единия не се събу, но другият го направи, след което се разнесе най-страшната миризма на чорапи, която някой може да си представи. Много повече време ми отне да проветря и да се възстановя от шока, отколкото да почистя пода.....

# 76
  • Мнения: 46 580
... веднъж толкова беше студен пода , че настинах ...



По-скоро някой от присъстващите ти е предал вирус  Grinning

# 77
  • Мнения: 1 107
... веднъж толкова беше студен пода , че настинах ...



По-скоро някой от присъстващите ти е предал вирус  Grinning

Смешно, смешно, но я си представи, че това е зимата и вместо да си говорите сладко-сладко с домакинята, усещаш как се вкочаняват краката ти.... cold

# 78
  • Мнения: X
Ако искат да се събуят го правят.Ако не понечат, не ги карам.Кой както иска,  така.Идват, за да се видим ,а не за да се дърлим дали да се събуват или не.Най-важното за мен е гостите ми да се чувстват комфортно.Някои се чустват така обути, други-събути.

# 79
  • Мнения: 3 622
Гостите в къщи се събуват, както вече казах.
Но аз също, когато отида някъде на гости се събувам.
Досега не се е случвало, дори и в напълно непознати хора, в които отивам за първи път да ме разубеждават за това и да ми казват да не го правя.
Според мен е уважение към домакините. Нямам намерение да им газя по килимите, пък дори и теракот да е и да ги принуждавам след това да чистят след мен. Не съм принцеса в крайна сметка. А и това са си елементарни хигиенни навици.

И аз мисля така  Peace

# 80
  • Мнения: 46 580
Смешно ми беше не, че ти е било студено, а че обвиняваш плочките за вирус, който може да си хванала и в магазина,, 3-4 дни преди това Confused

Ако са минусови температури може и да ми е некомфортно, но до сега нне съм попадала в такъв дом, иначе аз, детето ми и мъжът ми ходим боси целогодишно и навсякъде, гранитогрес е у нас  Simple Smile

# 81
  • Мнения: 1 426
Не, откакто децата ми минаха възрастта на търкалянето по земята, гостите ми не се събуват. Единствено някоя приятелка, която едвам се е добрала с високите си токчета до нас и иска да й починат краката.
А когато аз ходя на гости, питам - и ако там е прието да се събуваш, събувам се.

# 82
  • Мнения: 364


Все съм си мислила, че този обичай е останал някъде там в миналото, когато повечето хора са работели на полето и обувките са им били целите в кал от полската работа, ама все пак в днешно време много хора се придвижват с автомобили, а не вървят през къра (само някой да не се обиди сега пък, нали само си обсъждаме  Wink )

Ако беше кал, нямаше да се притеснявам толкова!
Там, където живеете, няма ли улични животни? Всички хора с домашни любимци, да не би да почистват след тях на улицата и в парковете? Някой го правят, но други....
Представи си сега, поканена си на гости. Навън вече е тъмно, слизаш от колата, но се налага да повървиш малко, докато стигнеш до въпросната жилищна сграда. Какъв е шанса да видиш животински екскремент? Дали ще разбереш, ако го настъпиш? Sick

Да не говорим за китните села! Там на воля се разхождат пернати и рогати домашни животни по улиците! Точно в такова село са те поканили на гости. Къщата на гостите е перфектна! Оградена с високи зидове, обзавеждането е стилно, но....слизаш от колата и настъпваш нещо меко... Joy Случва се! Айде сега ми кажи, как ще влезеш с обувките вътре? Embarassed

Не се заяждам, просто изнасям факти! Peace За съжаление, обстановката по българските улици е все още такава. Tired

Последна редакция: вт, 03 юли 2007, 21:35 от love_sunrise

# 83
  • Мнения: 3 715
Добре де, спорът какво общо има с поставения въпрос, че не разбирам?

# 84
  • Мнения: 46 580
Добре де, спорът какво общо има с поставения въпрос, че не разбирам?

Прочети първия пост на автора, темата тръгна така, както е зададен въпроса  Grinning

# 85
  • Мнения: 511
Да разбира се. Събуват се.
Подовата ми настилка го изисква.
За официални гости си има ресторанти.

# 86
  • Мнения: 1 107
Добре де, спорът какво общо има с поставения въпрос, че не разбирам?

Прочети първия пост на автора, темата тръгна така, както е зададен въпроса  Grinning
Е, какво му е лошото на спора-нали там се ражда истината, а пък тя си е различна за всеки. Все пак това е форум, никой на никого не се сърди, само си обсъждаме нали? Wink

# 87
  • Мнения: 2 309
Не мога да си представя,как някой влиза в дома ми и разнася,преди малко настъпаната храчка от поредния мангал... Sick
Не ми звучи хигиенично да се влиза с обувки...
Който има проблеми с чорапите,да си накупи нови...

ПП Наскоро дълбоко се замислих,по американските филми,дори си лягат с външни обувки!?Сядат по дивана отново обути!?Направо,немога да си го обясня Thinking
Някой има ли отговор Mr. Green

# 88
  • Мнения: 3 591
ами аз писах по-горе - ние не се сабуваме у дома, не го изиквам и от никого. Не ми се е случвало някой някъде да се събуе, освен ако не е дошъл бос на гости Simple Smile
Шанс да настъпиш кучешко л...о или храчка почти никаква  Mr. Green
децата ми ходят целогодишно боси, имам куче, което ака на двора, ама да чукна на дърво, още не ми се е случвало да си омажат краката като играят:) Големия обикновенно прави инспекция на двора преди да беснеят. А и да се случи - мия краката и не изпадам в паника.
Не си лягаме с обувките, и в зависимост от обувките слагаме по леки за у дома/няма как да ходя на токчета все пак - стига ми тормоза навън/
Обувките ми са чисти и ги държа в гардероба с дрехите си. Ако са нещо прашни най много да им ударя някой парцал и това е.

# 89
  • Мнения: 4 546
[desi] , ти в БГ ли живееш  newsm78
като ходя на гости винаги се събувам . ако домакинът ме спре и каже - влизай с обувките, оставам с обувки. винаги се сещам за следния виц ли, случай ли е:
отишъл на гости един човек. вечерта домакинята му постила леглото и той като вижда, че му слага чаршафи, започва да спори - ама как така, не слагай чаршафи да се притесняваш да ги переш после, не ми пречи и с одеалото да се завия, не искам да ти създавам допълнително грижи. поспорили малко, домакинята отстъпила. само че после вместо чаршафи, трябвало да пере одеало.
така че като ходя на гости се съобразявам с домакините. като ми идват гости на мен - вече си казах  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт