Вънка жега е голяма крие се на хладно всяка СЕПТЕМВРИЙСКА мама

  • 15 416
  • 296
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 12
привет мамита!
вчера бях на ЖК и от днес съм болничен... не че не съм на работа сега, ама мисля към 2 да си ходя...

бебока си е наред, в норма, но аз давам отклонения - имам контракции от време на време и някакви упорити болки,
така че започвам и аз да пия Магнерич и ще трябва малко повечко да лежа...
въпрос към мамите, които пият такова нещо - някаде назад се обсъждаше,
че магнезият не трябва да се приема след някакви храни, за какво ставаше въпрос, че не мога да го открия сега...
освен това - действа ли? в смисъл спряха ли ви контракциите след като пиете магнезий?

леле, това с имената и родителите наистина още е голяма трагедия...в кой век живеем?
ние поне случихме на пол Simple Smile за момиченцата никой не придиря толкова как да се казват Rolling Eyes

явно всички вече имаме проблеми със спането, аз по цяла нощ се въртя, а сутрин винаги се събуждам по гръб...
макар че съзнателно избягвам тази поза, защото ми тежи и не ми е удобно,
слагам си до мен една възглавница да се подпирам, ама и това не ме спасява - преди най-обичах по корем да заспивам...

айде, вече ще имам повече време да пиша thumbsup

# 211
  • Мнения: 17
Здраейте, ранобудни мами. Как ставате преди 12 ви се чудя всеки ден, като видя от колко часа са постовете.
Алис, ако наистина идвате към Елена, обади се да се запознаем, ще ми е много приятно.
Джи - Джо, много ми е мъчно като чета за преживяванията с мъжа ти- човек ще каже, че през ден става родител, а не 1-2, най - много 3 пъти в живота. Вместо да оцени с какво съкровище ще го дариш, ти право проблеми. Я, да трябваше да те гледа по цял ден( на никого не го пожелавам), тогава щях да го питам как щеше да ти трепери- моя мъж милия направо се счупва от задължения с тази проблемна бременност. Щеше на ръце да те носи, но нали всичко е ОК, дано и до края да е така, седанл да си търси проблеми, явно си няма човека. Все пак си гледай бебока и като се роди, ще му мислиш. Изход винаги има.
Хайде, лек ден от мен засега, по някое време ще ви навестя пак, че още не съм закусвала и не съм си пила хаповете за закуска. Цунки от мен.

# 212
  • Мнения: 17
Жужу, пий си магнезия, че иначе лошо. ПОмага и не е вреден за бебо. Аз като получа някоя контракция и веднага си взимам извънредна доза - докато лежах в болницата, питах мога ли да го предозирам, но ми каза 1 акушерка,че организма си взимал колкото му трябва, дали е вярно, не мога да кажа. Колкото за храните и витамините, не мога да те посъветвам нищо, защото като ги попитах, казаха, че щом производителя на витамини ги смесва, не можело да бъде вярно. Аз не съм много съгласна, но какво да се прави. Само в упътването на Гинепрала, дано не ти го изпишат, че това е май  за най- тежките случаи, пише, че не трябва да се пие с Калций и вит. Д, та спрях и калция.

# 213
  • Мнения: 17
Хей, мами, за Хиполенд ми попадна някакво адресче с бланка за попълване, срещу която да ти изпратят карта за 3 % намаление при пазаруване. Някой наясно ли е, защото, като изпратих бланката, по никакъв начин не ми изписа дали е успешно или не, та я пратих 2 пъти. Не ми се иска да им задръствам пощата, но не знам дали се справих успешно. Някой попълвал ли е? ( картата я получаваш по пощата до 45 дни).
Нелка, знаех си, че Хиполенд е ОК, но защо ли слушам акъли?
А в другите магазини гледали ли сте- в ГУМ-а, на пазара или другаде. Най - вече ми трябява къде е най- голям избора на легла, а и стъклено шише на NUK иаскам да си намерим.- ако не - в Данет, поне засега ги има.

# 214
  • Бургас
  • Мнения: 145
Привет и от мен,
днес ми беше последния работен ден. Вече  съм в отпуск и после болничен 45 дни преди термина.
Снощи имах такива силни контракции, че не можах да мигна. Не знам от какво бях, хем си пия магнезия, ама пих и но-шпа и накрая като му ударих един спазмалгон към 3 часа и съм заспала. Днес съм добре, но много ми подритва мехура моя бебок и много гадно се чувствам. През 3 минути съм в тоалетната, дано скоро да се промени позата, че от сутринта умрях от срам с това ходене до тоалетна.
Тук е облачно, но пък е горещо и да Ви каж вече ми писна от тези жеги. Дори и да се разхлади малко навън, вътре не се усеща А с това спане на климатик, вече мозъка ми замръзна.
Ами това е за сега.
До скоро

# 215
Здравейте и от мен мамчета.
 Да Ви се оплача, че и вчера не ми бяха превели от НОИ парите и нищо не съм пазарувала.
 Много гадно  Twisted Evil.
 А днес ми е едно такова тежко на стомаха, имам чувството, че бебката много натежава вече до деветия как ще се търкалям направо не знам.  #Crazy
 Още от сега едвам се обръщам в леглото и спя с една възглавница между краката не знам защо, но устанвих, че ми е много по удобно.  Laughing Мойта беба и тя само чака да легна и почва да раздава ритници и юмруци, че даже понякога и двете едновременно или поне така я усещам.  Joy
 Мног ме мързи днеска, направо не знам ко ще правя с тоя мързел.  #Crazy Нищичко не ми се хваща.
 Джи - джо дано се оправят нещата, че много лошо така, аз като си спомня преди две - три седмици с моя мъж бяхме в конфликт и много тежко ми беше, тая бременност ни прави още по - чувствителни и раними, не бива така да те тормозят.  Praynig
 А и да питам колежките  дознателки знаете ли сега като излизаме по майчинство тези пари за дрехите дали ще ни ги дават, че чувам двойно ги вдигнали?  newsm78 
 Павлинка аз живея точно срещу Хипото и не ходя много много по - другите места да гледам, специалн на Нук шишета обаче видях в Лъкиленд. А креватчета има почти навсякъде еднакви. В Хипото са си яки и има разнобразие. А за картата  за усмивки на Хиполенд  hahaha  hahaha  hahaha и аз направих точно като теб, те хората ми дадоха да си попълня талончето там, ама аз не, ще пращам по Нета и така по съия начин не става нищо от което да разбера, дали съм успяла или не, та им пратих три - четири писма и викам дано е станало.  Joy  Joy  Joy

# 216
  • Мнения: 295
Павлинадидко,
и аз си правих такава карта:)Първо попълних в магазина една,но продавачката ми каза,че за по-сигурно да попълня и в нет-а.И аз така като теб 3-4 пъти попълвах,защото нищо не ми показа.то докато станат картите готови,че стане време за раьдане Simple Smile
Аз ходих в един магазин "Приятели" и ми харесаха нещата там.В ГУМ-а още не съм,но като гледам отвън има хубави неща и колички и легълца.А Хиполенд много ми хареса.

# 217
  • Варна
  • Мнения: 124
Привет   bouquet
Много мина малко остана smile3521
Исках много да дойда на срещата но така и не можах бяхме с повръщане и разтроени малко
даже баткото много искаше да дойдем вика мамо ако ни напъне едно такси и в къщи така се хилих викам ако се у къкаме у таксито Embarassed
Ходихме на 3д при Цветкова видяхме беба след болестите който прекарахме каза доки че е добре малко маничка ама щяла да навакса направи ни 7клипчета и 8снимки голяма радост видяхме я как си смуче ръката и крачото чак цепката на дупето и скивахме  newsm03
по бързия преглед виждам че свекита хвалите yesаз мойта още не я познавам
Да не забравя имаме промяна в плана ще ме резнат на 27.08.няма да сме септември
избрахме АГ-7-ми етаж Вип
За име мисля да си я пиша на мен за сега така се спряхме Радост ако ни изненада с чурче на тати Валери бабите се нещат няма да се молим я smile3521
И сега трябва ли да се пиша при мамите от август или мога да си седя тука  newsm78
Пак ще пиша
Бадете здрави и се пазете  smile3525

# 218
  • София
  • Мнения: 197
Само да вметна нещо за НОИ и ПИК кода - току що се връщам от там. Цялата процедура отнема точно 3 минути - влизате в стая 106, взимате молбата, попълва се местоживеене, имена и ЕГН, подавате я и на момента ви дават ПИК кода. Единствено забавянето ми казаха, че е, докато ви отпишат стария код, което отнема 1-2 дни, за да го направят в деловодството.

Поздрави   bouquet

# 219
  • Кърджали, България
  • Мнения: 461
Привет, момичета  Hug

Джи-Джо, много съжалявам, че така се случва при вас  Sad Дано да е някакъв период и се осъзнае мъжа ти скоро!

Жижи, много гадно това с банята  #2gunfire доскоро имахме магазин за обзавеждане на бани и няма да ти казвам колко често съм имала клиенти с току-що направен ремонт и спукана тръба у съседи  Twisted Evil

Гале, стискам палци на мъжа ти, дано мине успешно интервюто  Peace Той, моят, сам си е шеф, което, обаче, го кара да работи 10 пъти повече от другите - първи отива, последен си тръгва, обикновено се прибира към 22 ч., хапва, казваме си две думи и пак сяда на компа  ooooh!

Жужу, в листовката на Магнерича май пише, че нарушава усвояването на желязо и затова тези два препарата не трябва да се приемат заедно, а с 2-3 часа разлика. Колкото до предозирането, също там пише, че може да доведе до бъбречна недостатъчност, но какво точно е "предозиране" - обикновено се изписват 3х2 или поддържаща доза от 3х1, значи ли това, че над 6 хапчета на ден е предозиране или когато се пие по тази схема продължително време....  newsm78

Бабаитка, къде ще ходиш бе, мила!? Я си стой при нас, тъкмо ще окриеш сезона  Hug

Аз да ви се оплача набързо: преди малко един от шефовете ми заяви, че трябвало да идвам и събота и неделя да вкарвам едни данни в една таблица и да я пращам по имейла до Испания  #Crazy При това, изобщо не ми влиза в задълженията по никакъв начин и тази "сложна" операция може да бъде извършена от всеки, който познава цифрите (включително 5-годишният ми син ще се справи без проблем!)  Twisted Evil Този път, обаче, не си замълчах и ги взех на подбив, викам им: "Сега добре, ама като родя, ще трябва да ми отделите една стая за детска градина да идвам с бебето освен  Shocked !" Не знам дали се усетиха, че ги бъзикам, обаче.... Добре, че после говорих с мойта си шефка и тя направо ми забрани да работя през почивните дни  Hug

# 220
  • Кърджали, България
  • Мнения: 461
Забравих да благодаря най-сърдечно на Базилиск, че сподели лека за справяне с киселините - дъвката без захар - ДЕЙСТВА  Hug

# 221
  • Мнения: 228
Привет отново:)
Кали радвам се,че сте се видяли и че си го бъзнала за рошковците Жоро hahaha
Мишле-има малък шанс и аз да съм била,ако е било вчера около 8 и половина  сутринта на една спирка на 204 на Дойран(по-точно Стефан Тошев) или около нея,аз бях с тютюнево зелен панталон,но с бяла връхна жилетчица с къдри:)))и ръкав до лакътя.А и с пусната коса,която е кестенява и чуплива:)ей тук ми правят забележка,че по-точно е рошава hahaha.
Пиши дали съм била аз,а ти къде си ходила в нашто сити:)Обаждай се като идваш-може да се видим:)
Катрин-аз гледах за теб във вторник,ама не те видях,така че следващия път на линия.
А за изследванията-мисля,че лекторката спомена (отново и отново)пакета услуги за родилки на Токуда,който Токуда им предлага.Е нали все пак всичко е реклама.Беше интересно,но единствено май ще ходим на ортопед с бебка-да ни са живи и здрави от друго да не се нуждаят бебковците.
Пете с този магазин на АЗИЗ бебе ни подлуди #Crazy,бива ли така бе жена?Я казвай къде е ,че аз по всеки магазин търся по нещо тяхно,ама за фирмен чак не знаех.
 И да стискате палци-отивам за креватчето на бебо,а най-вероятно и за матраче.След  дълго чудене реших да е пенолатекс,а не дунапрен или кокос-нали казват,че не било добре за беболино.Та ще се изтърсим с таткото-навсякъде магнифлекса са по 129лева,но ние го намерихме в бебемаркета с Адисан,българско за 89лева,малко ни е множйко,ама айде... newsm78-дано се изплати.

# 222
  • Мнения: 17
Мацки, я кажете за дъвката, дали да е просто коя да е без захар или някаква медицинска. Аз уж всичко съм изчела, но кой ме знае къде съм бляла.
Beerbaby, не са ми превели и на мен последния болничен, според моята кума, която е Софиянка, правели преводите само в четъвртък, не знам колко е достоверна тази информация, но като не ги получихме днес, се нагласихме да пробваме другата седмица в края.А за парите за дрехите представа си нямам, то неудобна работа - не ходя от началото на годината, а да питам за дрехите, си е направо нагло. Миналата година ги даваха през лятото, спомням си, зашото се чудех как да ги опазим без да ги похарчим, за да платим семестъра на мъжо, което е през септември, та дано ни огрее.
А за легълцата търсихме миналата година и май ни бяха харесали доста нещица в магазина на пазара в търг. център, но тогава той май беше единствения по- голям магазин в Търново, а и вече не си спомням нищо конкретно. Тогава много обикаляхме, но добре че нищо не купихме да се депресирам, но сега вече като сме в 7-ми месец, мисля, че можем да рискуваме. Май на 13.07. ще ходим на д-р и ако ме пусне да се подрусаме и до Търново, ще искам да понапазаруваме, а и на 3Д мисе ходи, та не знам.
Хей, Веси, къде се изгуби. Я кажи нещо за Вис виталис- а з май мисля да направя списък на майка ми и да ходят да пазаруват от Пловдив.
Мами, да ви се оплача моя мъж каква нощ ми докара снощи- вчера ходи да помага на 1 приятел да свалят 1 остъкление на тераса и така хубаво и дълбоко се порязал, че като го видях, щях да припадна. Според мен си беше за шев, но той си ми е бъзльо и направо умира от ужас, ако трябва да го бодат, и отказа. Тръгна за работа в 00,00ч. и аз китна росна го изпратих и си легнах. Обаче, като се замислих, се сетих, че той не се имунизира срещу тетанус през 2003г., когато трябваше от страх. И като ставам, пускам компютъра и пускам на търсачка Тетанус и като прочетох, направо откачих. Звъня му и му викам" Хващай колегата си и вървете до бърза пом,ощ да те имунизират. Първо не щя, но аз като се пищисах, не мога да спя и това си е. След малко пак му звъня и пак го карам да ходи, а той вика" Добре, и без друго имаме 1 набит циганин, ще го водим за медицинско, та щял да отиде и той да го видят, не му се ходело, че хората спели, да не ги будел, моля ви се. Та отишъл, а нашите велики доктори му казали, че не е възможно да се зарази, щом е прорезна рана, а в нета пише съвсем друго, та изобщо не му погледнали раната. Направо се вбесих, та сега водим преговори в понеделник да се престраши и да иде про личния си лекар, да му бие ваксината с 4 год. закъснение. Още не мога да им се начудя на еленските доктори, до снощи знаех за АГ-то, че са некадърници( нали загубихме 1 бебе заради идиотия), но май тук няма 1 като за света- все пак това е елементарна рана, която би трябвало поне да погледнеш, не да говориш на изуст. Много ме е яд на тях. Та за бебешока се чудя дали да не си сменям адресната регистрация и да се правя, че ще живея в Търново, да му запишем на човечето там личен лекар или да го запишем тук, поне бензин да не плащаме до Търново за консултациите и да ходим на частно в Търново, като има проблем. Направо отчайващо е еленското здравеопазване. Хайде, стига съм се оплаквала. Лек ден, после пак ще ви проверя.

# 223
  • Мнения: 27
Днес  е супер  време .  Само  за  разходки .Моля   Софийските  мами  да  споделят  с  нас  ,къде   може  да  се  намери  количка   на  Куини   на  добра  цена   и  къде   е  този  магазин  на  Азис  бебе.

# 224
  • Мнения: 690
Джи - джо , много неприятно мила, но бъди силна  Hug. Не влизай в конфликти, но отстоявай на своето, защото иначе цял живот ще ти се месят и рано или късно ще "изкипиш"  Whistling
Бабаитка, стой си при нас  Hug и никакво отиване при августинките ей Naughty тъкмо ще разправяш как е минало  Hug
Инче, никво ходене в почивните дни  Naughty
А бе момичета АЗИЗ бебе турска фирма беше, нали  newsm78 имат ли свестни неща  newsm78
bravy, за дюшечето на какво точно си се спряла, на коя фирма ... На лекцията на 9 м. бяха казали /един от педиатрите/, че кокос + пяна било най-доброто  newsm78  
Павлинка, задължително тетанус бе - кви са тия малоумни доктори  #2gunfire пари за дрехи би трябвало да платят докато сме в болнични - помощ Snejana, осветли ни  Hug /ама тя нещо се губи май, а  Naughty/
Аз днеска цял ден съм на компа, лежа отвреме навреме и наблюдавам мъжо, който боядисва оттатък  Laughing обаче го изпуснах и успя да разбърка лепилото за тапети с миксера, а след това и с пасатора  #Crazy - ама нещо ми е споко и не се ядосах... то да го гледаш ли, да му се караш ли...  Whistling

Общи условия

Активация на акаунт