Моля,дайте ми съвет!!!

  • 1 545
  • 26
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 733
Спокойно, бебо ще се роди скоро. Това, че коремът ти е малък, не значи, че бебето ще е малко. На мен до 7 месец не ми личеше, че съм бременна, а родих бебе 3150 г. Успех и леко раждане!  bouquet

# 16
  • Сливен
  • Мнения: 52
Благодаря ви на всички. Лекаря ми ме вика утре и се надявм всичко да е нормално, а когато се роди бебо ще пиша да ви кажа. Желая на всички лека бременност и раждане.Успех!!!

# 17
  • Мнения: 5 362
Няма от какво да се притесняваш.Много жени раждат след термина.А между наддаването и колко ще е голямо бебето няма нищо общо Peace
И да не забравиш да се похвалиш! Wink

# 18
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 296
Аз преносих цели 18 дни  Rolling Eyes Имах чувството, че това бебе никога няма да се роди  Grinning

Това, че си качила малко, нищо не означава. Успех и не се притеснявай!

# 19
  • Мнения: 76
леко раждане и много сладък бебок в най- скоро време ти желая   bouquet

# 20
  • Мнения: 114
Здравей!
Бързам да ти пиша, защото виждам тревоги, сходни на моите. Аз родих преди 17 дни. През цялата си бременност качих 9 кг и в 9 месец който ме видеше възкликваше "А, още няколко месеца остават, а!". Хората ме мислеха за 6-7 месец. Търсих даже моя снимка от този период, да ти изпратя та да се сравниш и да се успокоиш. Но имам само голи  Embarassed
"Малкият корем" е нормален корем, големината му е точно толкова, колкото трябва да бъде точно за твоето бебче. През цялото време, докато бях бременна така и не можах да се отърва от досадните коментари на околните относно големината на корема ми. Щом си в този форум, значи обичаш да се информираш! Можеш за съжаление да прочетеш и големи глупости, които да ти повлияят за ден-два и да те накарат да се чувстваш ненормална. Хубаво е да си имаш филтър за това, което четеш и чуваш.
Моят случай беше такъв, че аз родих бебе, което тежеше 2660 гр и беше с дължина 48 см. Това беше възможно най-добрият размер, който да ми е по възможностите да родя по естествен начин. Малкият ми корем се оказа, че крие малко бебе. Плацентата ми беше малка, околоплодните води също, всичко беше някак миниатюрно в мен. На нищо от това не можем да влияем, всичко става по план, неписан от нас, така че отпусни се и спокойно си чакай първите признаци на започващия родилен процес.
А той ще започне така: ти ще станеш сутринта, ще си измиеш зъбите, ще си направиш тоалет, ще закусиш, ще отпиеш позволената чаша кафе, ще отидеш да свършиш нещо, което си набелязала за деня и по някое време ще започне да те боли ниско долу в областта на яйчниците. Тъй като тази болка може да ти се е случвала и в по-ранните месеци на бременността, може и да не и обърнеш особено внимание. И точно това и трябва да направиш! След това ще продължиш да правиш това, което си правиш, а болката отново ще се появи. По книгите описват, че първо започва да те боли кръста, после усещаш стягане в утробата, после болка ниско долу в областта на яйчниците и после отпускане. Всичко това може и да е така и при теб, но може и да не е, така че въоръжи се с нагласата да изследваш.
И така! Болките за сега са доста слаби, така че можеш дори да пиеш Но-Шпа и леко да ги анестизираш. Но, станат ли регулярни, на 10 минути или по-малко, това мила си е началото на родилния процес. А какво да правиш оттам нататък съм сигурна, че си чела много.
Може да ти изтекат водите, а може и да не ти изтекат. Нищо! Ще ти ги пукнат в родилния дом, а това въобще не боли.
Колкото до признаците - ами няма НИКАКВИ, докато бебето не реши, че е дошъл моментът. Това сигурно и други са ти го казвали!
Пожелавам леко раждане и опитай естественото! Заслужава си!
Последен коментар - в АГ-то, в което раждах имаше жени качили по 20 кг и нагоре, а бебетата им бяха колкото моето. Така че, зависимостта между твоите килограми, големината на корема и бебето не е много ясна! Дишай спокойно и по време на раждането.
Успех  Hug

# 21
  • Мнения: 423
Това, че нямаш никакви признаци за раждане не е никакъв проблем бъди сигурна!! Ако преносиш повече от 7 дни ще ти предизвикат раждане, което не е никак страшно. А относно килограмите въобще не се притеснявай, те не са критерий за бебето, което носиш! Има жени, които надават по 20кг. и раждат сравнително малки бебета и други като теб, които раждат съвсем нормални бебоци. Успех и леко раждане ти пожелавам.

# 22
  • Мнения: 3 500
Имах много малък корем, дори имах талия, бебето ми се роди - 3.120 кг и 51 см., напълно в норми.Това няма какво да те притеснява.А относно термина има поне още седмица в която няма повод за притеснение, ходи всеки ден на консултация да ти следят тоновете и да те прегледат за разкритие.Ако попреносиш ще ти предизвикат раждането.Споко, лекарите си знаят работата.Знам, че си нетърпелива, но ... малко остана, скоро ще гушкаш чаканото съкровище. Grinning

# 23
  • Мнения: 1 243
Не се притесняваи леко раждане ти желая Heart Eyes

# 24
  • Мнения: 1 273
Пожелавам ти леко и безпроблемно раждане и здраво бебе.  Hug

Другото дето искам да кажа, са го написали мамите по горе  Peace

# 25
  • Русе
  • Мнения: 2 354
Успокой се! Бебчо сам ще реши кога да излезе!
Леко раждане

# 26
  • София
  • Мнения: 5 079
Спокойно, ако преносиш ще ти предизвикат раждането с хапче, не е по - страшно или необикновено, спокойно.
Относно прогнозираните размери, не винаги лекарите познават. На мен предвиждаха огромно бебе, което се роди само 2600.

Общи условия

Активация на акаунт