Отговори
# 120
  • Мнения: 882
Аз пък незнам дали щях да ги оплескам, но със сигирност нямаше да им позволля да карат ролери там. Е това е грижата дължима от обществото.

# 121
  • София
  • Мнения: 3 708
vnd - а ти къде си , когато се затича към количката на по - малко дете ?
....
На две крачки от него-винаги съм там,винаги реагирам,но той просто успява да ме изпревари Embarassed
Да оточня ,пред мамите ,ако си мислят че не реагирам-аз не пуша,кафе пия рядко,не обичам да съм в компания на много мами и все за бебета да си говорим.ДА,признавам си седя на кафе,детето ми е до мен,ДА ходя в градинката и той докато си играе аз седя на пейката до нето.Какво очаквате от мен- да се залепя за него ли,да седна в пясъчника и да го дебна постоянно,ли?
ВИНАГИ му правя забележка,дори съм му се карала,пошляпвала,дърпала,наказвала.Какво очаквате - да взема да го пребия ли?!?!
Ама да му се не види,все пак не съм го накарала ,не одобрявам постъпките му,винаги реагирам/за разлика от други майки ,които си стоят и просто гледат/,извинявам се,умирам от срам....
АМА НЯМА ДА ВЗЕМА ДА БИЯ И ТОРМОЗЯ ДЕТЕТО СИ ЗА ТОВА ,ЧЕ Е АГРЕСИВНО,В СЛЕДСТВИЕ НА АГРЕСИЯ ПРОЯВЕНА КЪМ НЕГО ОТ ДРУГИ ДЕЦА/В МИНАЛОТО/ Crossing Arms

Последна редакция: нд, 15 юли 2007, 10:31 от vnd

# 122
  • Мнения: 4 668
Какво очаквате от мен- да се залепя за него ли,да седна в пясъчника и да го дебна постоянно,ли?
Щом се налага , може би ще ти се наложи  Confused Не е нужно да сядаш в пясъчника , но може да застанеш отстрани . Ако си на пейката , едва ли може да направиш нещо , дори и да не пушиш ...

Какво очаквате - да взема да го пребия ли?!?![/b]
Разбира се , че не очакваме това . Би било най - малко правилното  Sick

АМА НЯМА ДА ВЗЕМА ДА БИЯ И ТОРМОЗЯ ДЕТЕТО СИ ЗА ТОВА ,ЧЕ Е АГРЕСИВНО,В СЛЕДСТВИЕ НА АГРЕСИЯ ПРОЯВЕНА КЪМ НЕГО ОТ ДРУГИ ДЕЦА/В МИНАЛОТО/ Crossing Arms[/b]

Ти сама признаваш , че е агресивен . Просто бъди наблизо и предотвратявай подобни случки . Ще мине този период . Но недей да се залъгваш , че причината да е такъв се крие само в последното ти изречение , защото правиш голяма грешка .

Не те съдя и не визирам конкретно теб . Просто използвах цитати от постинга ти .
Но вярвай ми , че ако някое дете като твоето , нападне моето примерно , майката на агресора ще бере големи ядове ...

# 123
  • Мнения: 2 047
vnd напротив, в никакъв случай не трябва да го удряш - представи си какво ще стане след това, щом след случката с едно бебе и една баба, после така си е променил поведението. След като знаеш, че налита на такива може би трябва да го хващаш за ръчичка още като видиш, че се задават.

# 124
  • София
  • Мнения: 3 708
Знаете ли ,решила съм просто вече да го "оставя да се развива" Crossing Arms

# 125
  • София
  • Мнения: 1 877
и ние сме същите....скубят ни, хапят ни зверски по лицето, дерат ни.....моята не отвръща обаче, сега я уча като й причиняват болка да фрасне детето по носа....тя реве и ми вика "не искам да биям децатааааа".... затова се намесвам аз, хващам разбойника за ръка и търся майка му.. не съм си завела детето да играе и някой да му вади очите...една майка ми каза "оставете ги, те ще се разберат"...абе какво ще се разберат пикльовци на 2- 3 години, когато не се карат дори за играчка....реагирам и ще реагирам. на който детето му е агресивно да си го възпитава ли, да не го събира с деца ли, или просто да си ги наблюдават и контролират....

Мнооого съм съгласна! Със сигурност не е най-добрият начин да се отвръща на агресията с агресия, но не мога да остана безучастна когато моето дете е жертвата (в 90% от случаите), сърцето ми се къса. Аз също реагирам моментално - говоря с детето и след това с майката.

# 126
  • Мнения: 27 524
Знаете ли ,решила съм просто вече да го "оставя да се развива" Crossing Arms

Как, като шамари децата да гледаш безучастно ли?  Thinking
Не се заяждам, само питам. И що за развитие е това  Sad

# 127
  • Мнения: 227
Знаете ли ,решила съм просто вече да го "оставя да се развива" Crossing Arms
Докато се развива,ти го възпитавай,като му показваш кое е правилно и кое не! Peace

# 128
  • София
  • Мнения: 3 708
Знаете ли ,решила съм просто вече да го "оставя да се развива" Crossing Arms
Докато се развива,ти го възпитавай,като му показваш кое е правилно и кое не! Peace
Точно така съм решила, но не мисля да тормозя детето си повече

# 129
  • Мнения: 2 270
аз винаги отивам и правя забележка на агресивното дете.Изобщо не чакам майка му да се сети

# 130
  • Мнения: 902
vnd - а ти къде си , когато се затича към количката на по - малко дете ?
....
На две крачки от него-винаги съм там,винаги реагирам,но той просто успява да ме изпревари Embarassed
Да оточня ,пред мамите ,ако си мислят че не реагирам-аз не пуша,кафе пия рядко,не обичам да съм в компания на много мами и все за бебета да си говорим.ДА,признавам си седя на кафе,детето ми е до мен,ДА ходя в градинката и той докато си играе аз седя на пейката до нето.Какво очаквате от мен- да се залепя за него ли,да седна в пясъчника и да го дебна постоянно,ли?
ВИНАГИ му правя забележка,дори съм му се карала,пошляпвала,дърпала,наказвала.Какво очаквате - да взема да го пребия ли?!?!
Ама да му се не види,все пак не съм го накарала ,не одобрявам постъпките му,винаги реагирам/за разлика от други майки ,които си стоят и просто гледат/,извинявам се,умирам от срам....
АМА НЯМА ДА ВЗЕМА ДА БИЯ И ТОРМОЗЯ ДЕТЕТО СИ ЗА ТОВА ,ЧЕ Е АГРЕСИВНО,В СЛЕДСТВИЕ НА АГРЕСИЯ ПРОЯВЕНА КЪМ НЕГО ОТ ДРУГИ ДЕЦА/В МИНАЛОТО/ Crossing Arms


а пробвала ли си сама да насочиш вниманието му към идващото дете/баба , и покаzвайки му ги, да обясниш че те също искат да си играят/поседят на въzдух в парка и не биха го ударили?Да го хванешШ zа ръчичка, да го zаведеш сама към идващоот бебе в количка , и да пбясниш на майката че zаради проявена к.м него агресивност малкия сам е станал агресивен и искаш просто да му покажеш Че малкото дете е мило и не мисли да го удари или ухапе,че е не всички деца са лоши и не бива да се удрят беz причина?"виж едно бебенце идва.. виж какво е мъниЧко. искаш ли да го видиш?Не се бной, то няма да те удари или ухапе, то е по малко от теб, ти си вече батко.. то не бива да се удря, то просто иска да се раzходи с мама иz парка.."ънещо от сорта, ти по добре си zнаеш, поzнава8 детето си най добре...ако наистина момМчето прсто го е страх да бъде ударено мисля че най добрия начин е да го иzправиш очи в очи с тоzи страх и да му покажеш че той е неоснован и zаради това че бабата е била лоша/бебето не раzбира и го е ухапало, не оzначава че всички са така.Докаzано е  , че ,момиченцата реагират по добре на обясниеня, момченцта на действия.Мисля че една комбинация от двете в  твоя случай, нещо подобно на примера който ти дадох, ще помогне..Но да го "оставиш да се раzвива " на етапа на който е мисля че е неподходящо.. И не вярвам а има желания ефект.Децата ни имат нужда от помош.Включително и в това как да контролират гнева си,уплахата, агресията...

# 131
  • Мнения: 1 404
Знаете ли ,решила съм просто вече да го "оставя да се развива" Crossing Arms
Докато се развива,ти го възпитавай,като му показваш кое е правилно и кое не! Peace
Точно така съм решила, но не мисля да тормозя детето си повече
Кое наричаш тормоз-забележките,които му правиш ли?И какво е толкова странното да си до пясъчника вместо на пейката?Дъщеря ми беше много агресивна в продължение на цяла година,удряше съвсем без причина-ами много ясно,че в пясъчника влизахме двете.И на пързалките бях до нея,защото се притеснявах,че може да блъсне някое детенце отгоре,ужасно се чуствах,мислех,че този период никога няма да отмине.След всяка проява на агресия просто я прибирах веднага,това за нея е страхотно наказание,изпадаше в истерия,непоносимо беше,не искам да си спомням.Сега това отмина,не смея още да се зарадвам,макар да са минали няколко месеца,все още съм плътно до нея навън,даже мисля,че изпадам в другата крайност,но парен студена каша духа Sad
Не искам да те укорявам,просто не се отказвай,повтаряй си,че всичко е период и ще отмине.Само за едно ще си позволя да ти дам съвет-не го удряй,нито през ръце,нито никак-мъжът ми веднъж така реагира с Ния и това ни върна обратно на старта Close

# 132
  • Мнения: 1 735
Ами след като едно ей такова агресивно дете удари няколко пъти моето и баба му не можа да го озапти,просто го хванах и го бутнах.А,да ми беше казала нещо щях да вдигна скандал,в крайна сметка си тръгнаха

# 133
  • Мнения: 4 668
Знаете ли ,решила съм просто вече да го "оставя да се развива" Crossing Arms
Докато се развива,ти го възпитавай,като му показваш кое е правилно и кое не! Peace
Точно така съм решила, но не мисля да тормозя детето си повече
Кое наричаш тормоз-забележките,които му правиш ли?

Аха , интересно обаче - защо може да тормози другите деца тогава ?
Ако това ви е " развититето " здраве му кажи .
Божееее  ooooh! Спирам да пиша , но си затвърдих мнението , че до голяма степен причината за агресивните деца са родителите .

# 134
  • Sofia
  • Мнения: 4 731
Не съм изчела цялата тема, май спорите за нещо. Laughing

Дъщеря ми не е удряла други деца, не се случва и някой да я удря без причина, 2-3 пъти са я удряли/бутали, защото искат същата люлка, камионче, майките обясняват на своето дете, че не бива така, а аз хващам моето и му предлагам да отидем на друга люлка или нещо подобно. Само веднъж едно дете й дърпаше камиончето изпод краката, моето дете пищи, аз се опитвам да я вдигна (тя се вкопчила) и едновременно да накарам детето да го пусне Crazy. А майка му само каза да не прави така, което не промени нищо де, та тогава се опитвах да обяснявам на чуждото дете нещо, но то не прихвана. Като пиле в калчища се чувствах  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт