Седалищно раждане

  • 10 890
  • 40
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 6 461
Терминът ми е след 18 дни, а бебока е седалищно. Искам нормално раждане, а не секцио ама тази думичка СЕДАЛИЩНО  ме плаши толкова, че направо се побърквам.Които сте раждали така моля дайте ми съвет какво да правя.Докторът каза,  че не е много голямо бебето - 2.300 кг беше миналата седмица.
Бебенцето ти може да се обърне в последния момент.
Но ако смяташ да раждаш по този начин както е застанало бебчето....според мен не е за предпочитане.
Започвай с упражненията ..и дано всичко си дойде на мястото както трябва.

Успех и леко раждане. Hug

# 16
  • Мнения: 17 407
И мен ме навиваха голямата да я раждам нормално( седалищно, очакваше с еоколо 3кг). Естествено, не се съгласих, сякаш някой браво щеше да ми каже после. НЕ мога д аразбера какво толкоз се плашите от секцио, в случая и нормално раждане крие рискове.
Дано се обърне бебето и леко раждане!

# 17
  • Мнения: 221
Бебчо може да се обърне и в последния момент Peace
Но смятам, че не трябва да подценяваш лекарското предписание за секцио  Crossing Arms
Леко раждане Hug

# 18
  • София
  • Мнения: 2 249
Ето 3 добри линка с обощена информация за обръщане на седалищно бебе:

http://www.gentlebirth.org/archives/breechcl.html
http://www.gentlebirth.org/archives/breech.html - obobshtavashto
http://www.breechbabies.com/janeturning.htm
 
Виж и линка, който хедра ти е дала.
Успех!

# 19
  • Мнения: 1 701
Според мен е излишно да поемаш риска с нормално раждане /а той е голям и за теб, и за бебето/!
Аз се доверих изцяло на лекаря си, който препоръча секцио, въпреки че исках да родя нормално и повярвай ми, не съжалявам нито за момент!  Peace
Успех, каквото и да решиш!  bouquet

# 20
  • Мнения: 520
Аз родих седалищно/бебе 2250кг/, въпреки че бях с направление за секцио. Но в последния момент докторите от Шейново решиха че ще раждам нормално.Като попитах не е ли опасно, ми отговориха че секциото е също толкова опасно   newsm78 Много се бях уплашила, защото се бях настроила вече за секцио. В крайна сметка родих много бързо и лесно, бебето беше добре, което е най-важно!

# 21
Моето беб също беше седалищно разположено и не много голямо- 3 кг. Лекарката ме навиваше да раждам нормално. Но аз прецених, че не живеем в средновековието и хората отдавна са го измислили. Това раждане крие много рискове и аз отказах.Направиха ми секцио и не съжалявам. Болеше ме точно 2ч. като излизах от упойка. Възстанових се повече от бързо. Каквото и да решиш, пожелавам ти успех, леко раждане и едно живо и здраво бебенце!

# 22
  • Мнения: 111
И моето бебче още не ще да се обърне. Мисля да започвам упражненията, пък дано помогнат. Иначе ме е страх от секцио, не искам да ме режат, това си е операция, пък и не ми се нрави идеята , да ми "извадят" бебето без участие от моя страна. Аз съм си го носила толкова месеци, искам аз да си го радя нормално. Другото, заради което не искам секцио, е че искам след раждамето, да се прибера по-скоро в къщи и по- рано да си видя бебето. Е, ако не се обърне, няма да рискувам, лекарката каза, че е големичко,  за това много се надявам, да се смили над мене малкото  newsm17

# 23
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
 Родих седалищно без никакви проблеми,не се шашкай.Лекарите ми казаха,че няма нищо страшно,само да ги слушам.Доверих им есе и наистина всичко беше наред.Беба се роди 3.300 Peace.

# 24
  • София
  • Мнения: 2 249
Към упражненията и по-точно преди тях е добре да се прави "люлеене на кръста/корема с чаршаф" (т.н. Rebozo sifting) - много проста техника, но помага за симетрия и отпускане на мускулите и сухожилията около матката, което пък от своя страна помага на бебето да заеме най-добрата позиция. Единият от начините е чаршафът да се разстели на земята и майката да легне така, че чаршафът и да е на височината на кръста. "Помощникът" застава над майката и взима двата края на чаршафа и ги повдига дотолкова, че да повдигне корема, но не и тялото. В това положение извършва леки люлеещи движения на кръста, които наподобяват "пресяване" и които отпускат мускулите. Достатъчни са 2-3 минути. Алтернативен начин е този:

# 25
  • Мнения: 2 439
Още като ритна второто и разбрах, че е наопаки. В седмия месец спях на една страна и то се извъртя, съжалявам не помня повече подробности. Но 45 дни преди раждането когато ми даваха направленията изрично ме прегледаха на видеозон и видяха, че бебето се е обърнало и не ми пуснаха изследвания за секцио. И аз силно се надявах да се размина с операцията, но се бях примирила с евентуална такава. В крайна сметка родих с нормално предлежание, но почти 4 кг бебче, а докторите го смятаха около 3  кг. Така че предварителната преценка за теглото на бебо е несигурна, а според мен не се планира нищо основано  върху вероятности.

# 26
  • Мнения: 3 069
Първо - винаги може да се обърне в последния момент, но второ - би трябвало май секцио да ти насрочат  newsm78

Определено съм съгласна.
Не се препоръчва при седалищно разположение на плода нормално раждане, защото крие големи рискове и за бебо и за майката.По-добре е секцио, а секциото не е чак толкова страшно.Двамата ми по-големи сина се родиха нормално но  много продължително и трудно, а секциото ми се видя направо песен с на-малкия ми син.

# 27
  • Мнения: 14 133
Бебчо може да се обърне и в последния момент Peace
Но смятам, че не трябва да подценяваш лекарското предписание за секцио  Crossing Arms
Леко раждане Hug
Аз лично не бих рискувала с нормално раждане.

# 28
  • Мнения: 620
Аз родих седалищно, преди 7 години, 2 950 кг бебе, с епизиотомия.
Хем е по-опасно, хем е възможно нормално до се роди, особено пък ако не е голямо бебето....
Може пък и да се обърне в последния момент.
 

# 29
  • София
  • Мнения: 4 588
Бебчо може да се обърне и в последния момент Peace
Но смятам, че не трябва да подценяваш лекарското предписание за секцио  Crossing Arms
Леко раждане Hug
Аз лично не бих рискувала с нормално раждане.

И аз. Peace

Общи условия

Активация на акаунт