Какъв е този вирус бе?

  • 3 512
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 146
Даваш ли му нещо за подсилване на имунитета? На моя много му помага в такива състояния.

# 16
  • София
  • Мнения: 2 040
Дъщеря ми изкара тази ангина преди 3 седмици и понеже е вирусна ме предупредиха и аз много да се пазя (също съм бременна), да не облизвам нейни лъжички, често миене на ръце и т.н.
Болестта минава за 3-7 дни, като през този период е нормално да се вдига температура. Дъщеря ми имаше 5 дена температура, която отначало беше над 39, последния ден вдигна 38.5, смъкна я и повече за щастие нямаше Т.(Вече пиша за 10 път сигурно как е протекло при нас Blush)
Не съм давала антибиотик, тъй като ангината е вирусна (бяха на предписали Аугментин, но по мое решение не го дадох)Освен това освен червено и с гнойни пъпчици гърло, други  симптоми като при вас, нямаше.
 Лекувах с Тантум Верде и Панадол за смъкване на темп. Тъй като Панадол не е хубаво да се дава дълго време, докторката последния 5-ти ден каза, ако пак вдигне да  минем на ибупрофен, но не се наложи.
Дъщеря ми спря да яде, заради болката в гърлото, но за щастие вода пиеше доста /от шише с биберон и е навик - здрава, болна непрекъснато да се налива/.
Хубаво е да даваш нещо за подсилване на имунитета.

# 17
  • София
  • Мнения: 2 217
Ами ние стигнахме до Пирогов - системи за оводняване, антибиотици пак през системата - два при това....
Не мога да опиша какво преживявам...

# 18
  • Мнения: 1 708
Ние първия ден бяхме с повръщане,втория с температура само спеше,третия започна с разтройство(малко странно разтройство-един път на 24 часа като боза)
Днес е пети ден започна да се храни,пие много вода,но няма силички и незнам какво да му давам! Tired

# 19
  • Мнения: 1 930
Този вирус и нас не ни подмина.След като бяхме на профилактичен преглед в понеделник вечерта при педиатърката, и всичко беше просто на 6- и гърло и гърди, в 12 през нощта Пресиян беше с Т 39. Е откъде дойде тва чудо, кво стана????????
Айде сутринта пак на лекар- червено гърло. Почнахме с хомеопатия. Организма се бори с Т, голяма борба, голямо чудо. Така в сряда спря да вдига Т и на прегледа , педиатърката каза, че гърлото е много добре и няма налепи. Да ама следобедта пак Т. По неин съвет не давам парацетамол и ибупрофен, а само хомеопатия. От 38.8 с мокрене, ванички и нам кви си работи- 39.5- за 10-15 минути. Еми не издържах....ква хомеопатия, каква борба, детето ми гореше, въпреки мокрите чорапки и всички наставления. Пак се почна вдигане през 3-4 часа на Т, и така до петъка, когато лекарката каза да почваме Панцеф, а междувременно аз бях вече с Т и гнойни налепи в гърлото- и хоп аз пък на Аугментин.
Една седмица голяма борба, една седмица психясване, има ли Т, или аз превъртам, всеки ден 1000 телефонни разговора с педиатър, преглед, термометри в дупето и нам кво си. И идеята, че организма ще се бори, без чужда намеса. Егати и борбата, егати и чудото. И въпреки изтощението на детето ние пием антибиотик.
Цялата тая работа с хомеопатията при толкова сериозни вирусни инфекции не я разбирам. За пореден път не ни помогна, въпреки силното ми желание и молбите които дори не помня към кого отправях денонощно. Молех се тия вълшебни боаронски гранулки да направят може би чудо...а всъщност такова не идваше. Е колкото и да исках да се доверя на Хомеопатията, как трябваше да стане......Започнахме със класически Аб и кошмара с вдигане на 39.5 на 3 часа приключи( да чукам на дърво).
Съжалявам да дългия постинг, но тази седмица просто ми нанесе такъв шамар, от който още не мога да се освестя.
Дано се оправяте бързо Hug

# 20
  • Мнения: 1 877
Алексче,пиши как сте...?

# 21
  • София
  • Мнения: 2 217
Зле сме момичета....
Във вторник го изписаха от Пирогов и след три дни сме пак  с Т. Днес отивме да ни правят изследвания. Не пие никаква вода това дзверче....пак ще го включат на система ако така продължава..... Толкова е изтощен и натровен, че вече си мисля само ужаси....

# 22
  • Мнения: 1 877
Ех,мама му стара..!!! Отде се пръкват такива вируси?И Даарко пак е на АБ,а до сряда пи Аугментин,ама отново е с Т - отит е диагнозата и пие Зинат....До кога така,не знам!!!???
Оздравявайте бързо!

# 23
Може ли да се намърдам в тази тема да ми кажете признаци на дехидратация.Да не пускам нова тема.Ровя се и с търсачката,но всяко мнение ще ми е от полза.Мерси!

# 24
  • София
  • Мнения: 2 217
Езика е силно побелял-обложен, липсва слюнка в устата, кожата става особена, като пергамент, детето отпада много и освен това е възможно да покачи още Т от дехидратацията. Абе, да не дава Господ, ама като стигне човек до там......

Общи условия

Активация на акаунт