Погаждали ли сте такива номера?

  • 4 613
  • 123
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 2 196
... Случката така, както е описана, както и неприкритата гордост, с която е разказана, аз лично не одобрявам и намирам за неуместна.
Факт неоспорим е, че има продавачки с безобразно поведение, както е и факт колко надути и невъзпитани клиенти.... това, че идваш с парите си, не означава, че с тях можеш да купиш и достойнството на продавача.

Процеса е двустранен - възпитани клиенти, възпитани продавачи.
 Под това изказване се подписвам с две ръце.
BirdsFlu,   bouquet

 

# 76
  • Мнения: 2 309
Цитат
С какво децата са по-малко хора от нас "големите"?
Темата ще се отплесне ooooh! Децата са по-малки от нас и трябва да се учат на обноски.Защо да минават през измито!?За да се докажеш,че си повече от обслужващия персонал ли???

Цитат
...но ако аз съм с тях и думичка не казват
Не казват,защото очакват ТИ да им кажеш!!!След това се чудят на принципите ти...

# 77
  • Мнения: 4 195
babche в последния постинг е написала и моето мнение - какво ако е собственика, какво от това, нали е отворил магазин, за да продава стоката вътре Rolling Eyes
онзи ден, отиваме в кварталното кафе, собственика има нова любовница, и сега тя продава, то е кафе магазин, надули един мини замък за скачане и с влизането, малкия и племеницата ми се запътиха на там а аз към касата да пазарувам, мацката седеше навън и аз я чувам как казва на децата - Я се махайте от там, там не може Shocked Shocked. Обръщам се и я питам защо - а тя: Плаща се. казвам ок - колко пари ти дължа за двете деца - по 50 стотинки на 10 минути и си следи 10-те минути Shocked.
Спаси я факта, че собственика е наш много близък приятел. Но наистина такива като нея са много ooooh!
Рожбо продавачите СА ДЛЪЖНИ да обслужат клиентите, защото иначе каква функция изпълняват във магазина, обясни ми моля те

Последна редакция: пт, 06 юли 2007, 17:18 от Moon Walk

# 78
  • Мнения: 656
Цитат
С какво децата са по-малко хора от нас "големите"?
Темата ще се отплесне ooooh! Децата са по-малки от нас и трябва да се учат на обноски.Защо да минават през измито!?За да се докажеш,че си повече от обслужващия персонал ли???

Цитат
...но ако аз съм с тях и думичка не казват
Не казват,защото очакват ТИ да им кажеш!!!След това се чудят на принципите ти...

Защото трябва да изчакат 30 минути да изсъхне за да минат да вземат пакета ориз, както съм им казала. Друга нейна колежка, която е виждала че изчаквам да се махне, защото е тясно, се е дръпвала с думите "минете, то няма да изсъхне скоро". Ако трбва ще затворят магазина да изсъхне пода. Ако е толкова важно за продажбите им...
 
Но теб те е грижа за моето възпитание, и най-важното как възпитавам децата си да бъдат тъпкани, само защото са малки.
Темата има голяма връзка с написаното от Бабче, и това от Олимпия - гледат те по портмонето, а не като човек. И често грешат в преценката си.

Хайде стига, и аз съм продавала 2 месеца, никога не съм си позволява да се държа така, както е описала Олимпия.

Последна редакция: пт, 06 юли 2007, 17:18 от на Кронки жена му

# 79
Възрастните хора още си живеят в комунизма, няма какво да се учудваме. За тях Е съвсем нормално да те направят на луд, да те нахокат и да те гледат злобно, но нещата ще се променят, нали уж отиваме към цивилизацията........вижте бабките по морето какви учтиви са станали.
Поведението на продавачката е абсолютно недопустимо и си е получила заслуженото.
Като сееш вятър ще жънеш буря, това е положението и възрастта въобще не я оправдав

Наскоро четох за някакво проучване - магазините, в които клиентът може да разгледа стоката правят много по-голям оборот от тези, в които трябва да искаш да ти дадат това и онова изотзад щанда. И наистина е така. каквото и да купувам предпочитам да го пипна в ръката си, затова често избягвам и да пазарувам онлайн.

Имах подобен случай преди няколко седмици. Отивам да си купя вестник и приятелят ми ме чака в колата. Пред мен имаше една жена, тя си купуваше някакво списание и си говореше с дядката/  аз само с поглед прегледах да си избера някакъв вестник и тогава се усетих, че съм си забравлила портмонето в колата и тръгнах да се връщам. И точно пред колата дядката ме застигнал и ми крещи нещо от сорта:
"Ей кучко, това да не ти е читалня ма!"
Тоя за съжаление ли е? Трябваше да оставя приятеля ми да му потроши хубаво кокалите.

# 80
  • Мнения: 2 401
Да ти кажа честно достойнството на продавача е моя последна грижа когато пазарувам. Той все пак е там, за да ме ОБСЛУЖИ без значение дали съм образована или простовата! Продавачите са обслужващ персонал и това е нещо, което те са избрали сами. Не ме вълнува тяхната житейска драма! Те трябва да са в най-добрия случай незабележими, ако не ми правят добро впечатление. Толкова ли е трудно да се осмисли!?!
Не говорим за крайните случаи на брутално отношение от страна на клиент. Но дори и тогава въпроса или по- точно тактичното му решение е в ръцете на продавача.

Ето заради такива клиенти, има и такива продавачи. Ти за каква се мислиш? Че си нещо повче. ooooh!  С тоя пост падна под нивото на всички нелюбезни продавачи, които познавам. На първо място всеки е човек и след това, продавач, клиент и т.н.  

на Кронки жена му ти каде видя, че е отказала, аз два пъти прочетох поста и доколокото разбрах, продавачката е показала всичко, което е искала да види!
И не мога да разбера, защо всички мислите, че като дадено нещо е изложено на показ, може да се пипа. Това да не е магазин на самообслужване? Елементарна култура е да попиташ "може ли" преди да пипаш!

Е, с това ни стана ясно на всички, че си продавачка.

# 81
  • Мнения: 1 273
Да ти кажа честно достойнството на продавача е моя последна грижа когато пазарувам. Той все пак е там, за да ме ОБСЛУЖИ без значение дали съм образована или простовата! Продавачите са обслужващ персонал и това е нещо, което те са избрали сами. Не ме вълнува тяхната житейска драма! Те трябва да са в най-добрия случай незабележими, ако не ми правят добро впечатление. Толкова ли е трудно да се осмисли!?!
Не говорим за крайните случаи на брутално отношение от страна на клиент. Но дори и тогава въпроса или по- точно тактичното му решение е в ръцете на продавача.

Ето заради такива клиенти, има и такива продавачи. Ти за каква се мислиш? Че си нещо повче. ooooh!  С тоя пост падна под нивото на всички нелюбезни продавачи, които познавам. На първо място всеки е човек и след това, продавач, клиент и т.н.  

на Кронки жена му ти каде видя, че е отказала, аз два пъти прочетох поста и доколокото разбрах, продавачката е показала всичко, което е искала да види!
И не мога да разбера, защо всички мислите, че като дадено нещо е изложено на показ, може да се пипа. Това да не е магазин на самообслужване? Елементарна култура е да попиташ "може ли" преди да пипаш!

Е, с това ни стана ясно на всички, че си продавачка.

Аз не съм го и криела! Wink

# 82
  • София
  • Мнения: 1 105
Всички продавачки си мислят, че хората (клиентите) са им длъжни с нещо и не могат да осъзнаят, че без клиенти няма да има магазин, стока, оборот, заплата. Тъпо!

# 83
  • Мнения: 5 370
Даммммм....аз затова напоследък пазарувам онлайн, примерно, дрехи, и съм мноооого доволна.
Първо, не ме гледат като внезапно изскочила кралска кобра, когато кажа размер 48.
Второ, моментът за преценката на джоба по външното винаги адски ме е дразнил.
Трето и четвърто-напоследък нямам и време за безумно дълги шопинги.
Иначе си имам любими заведения и магазини, дето знам, че няма да ми скъста нервите.

# 84
  • Варна
  • Мнения: 25 319
verte,ти ме разбра...И аз съм работила в търговията,та...
 Според мен в България първият въпрос на работодател към кандидат за работа трябва да е "Какъв искахте да станете,когато бяхте дете?" По отговора се разбира този човек ше го бъде ли за тази работа,или няма да го бъде...

Леле, ми аз като исках да ставам космонавт? Кво ли ще си помислят за мен - тая може само да хвърчи из облаците hahaha

# 85
  • Мнения: 843
Номер като номер, не ми се е случвало. поне  не често  , май веднъж... но пък станах приятелка с човека, така , че не се брои.
       все се поставям на мястото на човека  .. там..  и се  съпикясвам / съобразявам/.   Лош навик...  ама все някой трябва да го има.
  И не си позволявам лукса да слагам продавачките под един знаменател. Често попадам и на добри.   Може би защото аз съм добър клиент, усмихнат и най вече зная какво искам.
    А другото е че не влизам да зяпам в магазини, които не са ми по джоба... камо ли да меря  нещо.   И това , че не са ми по джоба.. не ме кара да съм агресивна с персонала там., примерно.

  Всъщност  изобщо не влизам, освен на разпродажби.   Не е честно да губа времето на хората, щото трябва да си "почеша" самочувствието.   Ми?

# 86
  • Мнения: 5 539
Продавачите не са Ви длъжни!!!Клиента с нищо не го превъзхожда.
Още повече,че никога не знаете всъщност,дали не е собственика  Thinking
За какви житейски драми става въпрос!? ooooh!


Логиката ти е просто бетон Laughing Какво, ако зад щанда е собственикът? Значи той превъзхожда нас, обикновения клиент? И ние сме му длъжни, може би?
Защо изобщо търсиш търсиш превъзходство и надмощие в тези отношения? Това са просто роли - продавач и клиент. Не е нужно да си мерим портфейлите и сивото вещество, за да доказваме кой кой е.
А собственик на магазин зад щанда пак си е продавач, нали? И е длъжен да обслужва клиентите, щом е там!

# 87
  • Мнения: 397
Продавачите не са Ви длъжни!!!Клиента с нищо не го превъзхожда.
Още повече,че никога не знаете всъщност,дали не е собственика  Thinking
За какви житейски драми става въпрос!? ooooh!


Логиката ти е просто бетон Laughing Какво, ако зад щанда е собственикът? Значи той превъзхожда нас, обикновения клиент? И ние сме му длъжни, може би?
Защо изобщо търсиш търсиш превъзходство и надмощие в тези отношения? Това са просто роли - продавач и клиент. Не е нужно да си мерим портфейлите и сивото вещество, за да доказваме кой кой е.
А собственик на магазин зад щанда пак си е продавач, нали? И е длъжен да обслужва клиентите, щом е там!
Заблудена работа. Общо взето в БГ ролите не са ясни  - кой продавач - кой купвувач! Комплексарска работа!

# 88
  • Мнения: 1 230
Тъкмо видях темата и се зарадвах, щото щях да плюя по продавачките (тия дето те гледат накриво още на входа на магазина), обаче това вече са го свършили другите момичета... Еми, закъснях и това е Mr. Green

# 89
  • Пловдив
  • Мнения: 1 219
.........
  И не си позволявам лукса да слагам продавачките под един знаменател. Често попадам и на добри.   Може би защото аз съм добър клиент, усмихнат и най вече зная какво искам.
 .............


А, ето това е основния проблем на много клиенти. Знаят, че винаги са прави, но е знаят какво искат. Ти си длъжен да ги разпитваш като гестаповец френски партизанин, пък и на края си виновен, че те не прочели/разбрали нещо си. Или пък, че им обясняваш нещо като на "малоумни" - те това го знаели. Аз сигурно по погледа трябва да позная кой какво знае и какво иска, та да не им досаждам с тъпи въпроси щото се дразнят.

Общи условия

Активация на акаунт