Груби лекарски грешки

  • 7 740
  • 31
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 13 206
Цитат на: sve
Не знам защо докторите се считат за абсолютно прави и се сърдят, когато си позволиш да не направиш това, кото са предписали. В крайна сметка аз отивам при тях за мнението им, а решението си взимам сама - за мен и детето ми. Нали после каквото и да стане аз ще съм виновна - на доктора много му дреме дали не е сгрешил случайно...
За това съм много благодарна на всички във форума  Heart Eyes



За да взимаш подобни решения трябва да си КОМПЕТЕТНТНА!!!! Аз не взимам сама решения свързани със здравето на детето ми! Изпълнявам стриктно предписанията на лекарката, дори и да не ми харесват! Затова съм си избрала лекар, на когото имам доверие! Пази боже да лекувам детето си чрез мнения дадени онлайн, още повече от неспециалисти!
Аз наистина се чудя на хора, които нямат грам уважение към лекарите защо изобщо са си избрали джипи....

Смея да твърдя, че чета и се интересувам много от неща свързани със здравето, но НИКОГА за здравето на детето си не съм правила на своя глава нищо!

# 16
  • Мнения: 1 250
Всички са хора и всички грешат. - Любим лаф на лекарите.

Не мога да разбера как някои лекари не вярват на майката при положение че тя е 24 часа с детето. А като отидеш на лекар те за 10 мин го преглеждат и си мислят че ти се заблуждаваш.

Та смених я с друг човек, който поне ми вярва какво съм забелязала. Е, към новата педиатърка си има други забележки, ама поне не лекува всичко като зъбчета.  (Щото предишната за всичко казваше че било от зъбчетата, докато не се стигнеше до 2-3 вида атнибиотик.)

А най-често срещаната до скоро грешка мисля че е с вит.С - че не било вредно предозирането.

Още нещо четох за вит.С - пречи на разграждането на вит. В12, т.е трябва да се пият с 4 часа разлика.

# 17
  • София
  • Мнения: 13 206
Цитат на: dete_viara
Та смених я с друг човек, който поне ми вярва какво съм забелязала. Е, към новата педиатърка си има други забележки, ама поне не лекува всичко като зъбчета.  (Щото предишната за всичко казваше че било от зъбчетата, докато не се стигнеше до 2-3 вида атнибиотик.)



Еее, ама и вие пък сте случили на педиатър... Rolling Eyes
Според мен това е ролята на майката да избере правилният лекар, а после да му се довери! Mr. Green

# 18
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Цитат на: Samsara
Цитат на: sunshine3
Много е хубаво да се интересува човек от предписаното лечение, но нещата в медицината са много комплексни, а и са нужни много, много знания, които едва ли ще имате, ако това не ви е професия.
Но пък когато сте коректив на лекаря, той е по-осторожен и ще има по-голям респект към вас! Wink


Напротив, лекартие се ядосват като много четеш и коментираш. Обидно им е, че не приемаш всичко, което казват на доверие.


И нашата лекарка като че ли се ядосва, че показвам някакви знания в тази област! Не, че съм специалист или нещо, но чета листовките, ровя се в интернет и разни книги... Последния път (дори бях пуснала тема наскоро) - за страничните реакции от "Суметролим"-а! Тя упорито ми твърдеше, че не може да има като реакция разтройство, а пък бебка се подриска! При положение, че на листовката си го пише като възможна реакция!!! В момента, в който го спрях - и разтройството престана!
Да не говорим за направлението за ортопед, за което я врънках от първия месец, а го получихме, чак когато Мони беше на шест, при това с толкова мрънкане "как няма нужда" ми го даде!

# 19
  • Пловдив
  • Мнения: 383
Моите уважения Vache, обаче ако отидеш с един и същ проблем при двама доктори можеш да си сигурна, че ще получиш поне 3 варианта за лечение. Аз избирам това, което най-се връзва логически и доколкото си познавам детенцето мисля, че мога да преценя /дори и по-добре от някои, считащи се за много квалифицирани доктори/.
Да не говорим, че тук почти всички ”доктори” и за всяко леко зачервено гърло изписват антибиотици   #2gunfire Еми в един момент решихме с таткото да не й даваме антибиотик - оправи се и оттогава - пу-пу нямаме големи проблеми /освен някоя хрема от време на време/.
Последното, което ме ужасява са масово изписваните мехлемчета с кортикостероиди - дори и за обривче от памперс. Взимам ги лекарствата, чета им листовките и не мажа... Проблема постепенно се решава с обикновено кремче Бочко...
Извинявай, че не споделям мнението ти, но това е от моята камбанария!
Поздрави  Grinning

# 20
  • София
  • Мнения: 13 206
sve, ето затова ходиш само при един лекар, на когото имаш доверие. Ето тук е въпроса да намериш подходящия.... който и да се покрива с твоите разбирания. Казвам го това, защото аз не лекувам детето си с хомеопатия и желая педиатъра ми да споделя тези възгледи. Обаче има майки, които харесват хомеопатията и те търсят лекари със съответните възгледи... Така всяка намира лекар, на който да се довери. Няма смисъл от търчане на 100 места, точно заради различните възгледи. А като видя, че лекарят не овладява болестта на детето, то е ясно ще търся къде е грешката... понякога е в лекаря, а понякога е в родителя, който не изпълнява стриктно предписаното... Но ако все пак за себе си докажа, че е в лекаря ще го сменя... Вярно е, че и лекарите грешат, но в крайна сметка към тях е редно да се подхожда по-скоро с доверие, отколкото с предубеденост, че ето сега този ще направи всичко възможно да не ме излекува...  Grinning

Нормално е да има различни мнения по един въпрос!  Grinning Аз приемам твоето мнение, като гледам и ти моето  Grinning

# 21
  • Мнения: 1 399
Цитат на: Svetla1
На мен ми стана интересно това за амидофена. Че не трябва да се дава на деца, поради опасност от хипотермичен гърч.
А масово се продава детски амидофен по аптеките. Едно време като съм била малка, на мен само с амидофен са ми смъквали температурата.
Напротив, амидофена го спряха от производство. Тези гърчове се посочват и като причина за спиране на производството. Мисля си, че целта е по-комерсиална. Колко по-скъпи лекарства взеха да внасят, кой ще ги купува...
Те и аналгин-хинина обявиха за много вреден, ама тези дни четох че пак щяло да почне производството му Wink
Аз лично от амидофена бях много доволна. Да не говорим, че педиатрите бяха абсолютно против спирането от продажба на детската форма. Дори някаква професорка твърдеше, че е за предпочитане пред парацетамола до 12 г. възраст, защото той пък бил по-вреден за черния дроб. Както и да е, дано да ни се налага по-рядка употреба на каквито и да е лекарства Wink

# 22
  • Мнения: 6 315
Стела, не си права. Амидофенът е едно от лекарствата, предизвикващи вид анемия. Парацетамолът влияе на черния дроб при предозиране. А и не забравяй, че това е единственото лекарство, което бременни могат да пият.

# 23
  • Мнения: 1 399
Може и да не съм права, не споря Simple Smile
Но наистина по едно време имаше доста изказвания на педиатри /по вестниците и ТВ/ в защита на амидофена. И ако си спомняте първо спряха производството на този за възрастни, а на детския - не. Чак като пуснаха "Нурофен" на пазара, тогава оттеглиха детския амидофен.
И понеже по това време моята дъщеря можеше да пие само амидофен /беше направила една алергична реакция и така ни посъветваха/, та направо изпаднах в паника като разбрах че са го спрели. Целият род беше впрегнат да търси останал някъде амидофен. Е, намери се...с връзки. Просто аптекарите го бяха изпокрили за познати. Така, че от това си правя за себе си някакви изводи, че не е чак толкова вреден, иначе щяха ли да го дават на собствените си деца.
Но, незнам, нямам представа в чужбина продава ли се или се смята за остаряло лекарство Rolling Eyes
Тази анемия в редки случаи ли се появява? Трябва да се поразровя да попрочета нещо. Просто от любопитство. Иначе  амидофен вече наистина никъде няма Simple Smile На последната произведена партида /който аз имам/ му изтича срока на годност този месец Grinning

# 24
  • Мнения: 6 315
Цитат на: stella
.
Но, незнам, нямам представа в чужбина продава ли се или се смята за остаряло лекарство Rolling Eyes


В чужбина се смята за вредно лекарство. Simple Smile

# 25
  • Мнения: 17 407
Айде пак се почна- любимата ми тема. Всичко знаете, всичко можете. Като се сетя само за глупостите,които се пишат в здравния форум....какви ли не диагнози се поставят тука, че и терапия се изписва. Браво, браво! Взехте им хлебеца на лекарите.

P.S
Vache, това не се отнася за теб Wink

# 26
  • Мнения: 6 315
Цитат на: beep
Айде пак се почна- любимата ми тема. Всичко знаете, всичко можете. Като се сетя само за глупостите,които се пишат в здравния форум....какви ли не диагнози се поставят тука, че и терапия се изписва. Браво, браво! Взехте им хлебеца на лекарите.

P.S
Vache, това не се отнася за теб Wink


 Rolling Eyes  Rolling Eyes  Rolling Eyes
Нещо не схващам!

# 27
  • Мнения: 3 394
Цитат на: Margarita
Цитат на: stella
.
Но, незнам, нямам представа в чужбина продава ли се или се смята за остаряло лекарство Rolling Eyes


В чужбина се смята за вредно лекарство. Simple Smile


Тук наистина не се продава амидофен и аз също бях много изненадана в началото,че не мога да го намеря. Преподъчват нурофен, а за бебета - Панадол.

Абе по-добре да не се налага каквото и да е!

# 28
  • Мнения: 3 394
Пак съм аз-предишното ми мнение беше само суха информация, аз нищо не знам и нищо не препоръчвам Confused

# 29
Амидофенът е вреден, когато се взима продължително време - подтиска се развитието на част от белите кръвни клетки /на миелоцитите/ и се развива един от видовете анемии. А белите кръвни клетки са нужни на организма - те се "борят с болестите". newsm68 Това е причината да се спре от употреба на запад.

Общи условия

Активация на акаунт