Ретинопатия на недоносеното

  • 104 327
  • 381
  •   1
Отговори
# 345
  • Мнения: 2
jiki_ll , Благодаря за подкрепата!В понеделник му направиха лазарна операция,днес ни казаха,че контролния преглед ще е във вторник.Вярваме,че всичко ще е наред,молим се да е наред!

# 346
  • Мнения: 2 719
И ние се молим с вас.Ще бъде наред, просто така трябва!

# 347
  • Мнения: 163
Здравей Хеликаза, на 03.11. моите юнаци станаха на 2 годинки. Растем, от ден на ден по-палави, по- приказливи и по - гяволити  Grinning. Все още имаме проблеми, Лъчи проходи пролетта, после падни и спря - върви хванат за пръста ми голям страх да не падне. Иначе говори, речника ни се увеличава с всеки изминал ден. С Люби проблемите са повече, но въпреки квадри парезата  - вече можем да се похвалим, че седим - много обича да се хвали, че вече е на 2годинки, раздава целувки наред и той също казва доста думички. Макар двигателно да имаме проблеми, умствено догонихме доносените, че някои ги и надминахме Peace

До тук всеки специалист - невролог и ортопед, който посетихме ни казаха, че рано или късно Любче ще ходи, а за Лъчи ни казаха, че проблеми няма, просто бил голям и осъзнавал факта, че ако падне може да се нарани.

# 348
  • Мнения: 54 509
jiki_ll , поздравления за успеха на децата !  bouquet
Искам да те успокоя и да ти кажа , че с моята дъщеря се случи същото . Тя проходи на 1,1 месец , календарни , но също падна , уплаши се и след това почти половин година се движеше само по мебелите или за ръчичка .
Прилъгах я с една количка за кукли , тя мислеше , че се държи , а всъщност вече се престраши да ходи сама ! Grinning

Сигурна съм , че и двамата ще ходят и ще са ОК ! Hug Praynig Hug

# 349
  • Мнения: 163
Опитвам какви ли не хитринки, има моменти, в които на къси разстояния ходи...после решава, че го е страх Laughing

# 350
  • Мнения: 8
Здравей, elenia_4 ! И моето момиче беше с поставена диагноза ретинопатия 3-та степен миналата година. Направиха и инжекция Авастин, лазер и положението беше овлядяно. На контролния преглед 6-месеца след това, опасността вече беше преминала и си имаме 2 виждащи очички - е с някои екстри като късогледство и астигматизъм, но след ада на ретинопатията това са ми " бели кахъри "... И моите роднини се бяха побъркали от притеснение, включително и свекърва ми , която е лекар, сякаш се беше отчаяла. Аз обаче, макар и да бях уплашена, вярвах, че  с Вики всичко ще е наред. Вярвайте в доброто развитие на нещата... 3-та степен е стадий на болестта, който се лекува! Simple Smile Успех!

# 351
  • Мнения: 21
момичета здравейте.нашата диагноза за сега е фонова ретинопатия.след двадесет дни пак сме на преглед в александровска .тази диагноза нещо да Ви говори?че сега и за това полудявам от нерви,не стигат останалите 10000000 неща...........

# 352
  • Мнения: 3 914
ох ох ох,този Оскар беееее........./той е лекаря нали/  ooooh!
За втори път тези дни чувам ,че недоносено е с този термин ,не че има голямо значение ,но поне да ви казват в каква степен е.
За съжаление не мога да помогна без подробна информация за степента и засягането на ретината.Искайте подробно да ви казват детето с ретинопатия в каква степен е,на двете очи ли,общо взето подробности

# 353
  • Пазарджик
  • Мнения: 368
Да пиша и аз - Малките са с ретинопатия и криотерапия. Еви криви очичките и се мъчим от доста време с едни лепенки, но от две седмици е и с очила ...много ми е мъничка и сладичка с тях:), а и неочаквано за мен ги държи по доста време преди да ги хвърли някъде. На годинка и седем месеца реална и почти годинка и четири коригирана, най мъничкото ми съкровище е с късогледство и диоптри - -2 и 1.5, и това няма да се "израстне" както ми се щеше на мен, но да ми е живичка и здравичка пък ще се справим с всичко...

# 354
  • София
  • Мнения: 5 733
Здрaвейте.
Не съм писaлa мнооого време.
Моите момичетa сa вече нa 3 и..... Simple Smileследим си очите нa 6 мес при Димитровa от Токудa зщото еднaтa не постоянно но криви едното оче и тя кaзa,че зa сегa не може дa се оперирa.... трябвaло дa се изкриви постоянно и тогaвa.Скaлпелнa оперaция кaзa,че може дa помогне сaмо и нa двете очи но aз се чудя дaли пък не може някъде лaзерно и дaли може дa препоръчaте доктор?Хaресвaм мн Димитровa но все пaк....
Инa,целувки :-*

# 355
  • Мнения: 4 766
♥ Димяни ♥, ние ходихме с подобен проблем при Константинов няколко пъти.

Мими леко си криви едното око - най-вече, когато е много уморена или й се спи.

Той каза, че това е свързано с начина, по който мозъкът управлява мускулите, които движат окото. Функционално няма отклонения в нашия случай. Той въобще не препоръча да мислим за операция на този етап. Операцията се състои в "прекрояване" на мускулите, така че да се компенсира грешката в управлението. Обаче като цяло е тежка и няма никаква гаранция, че резултатът ще се запази - понеже мозъкът се развива и се учи, мускулите и те се променят.

Както и да е - неговата препоръка беше да наблюдаваме дали има влошаване и ако има такова, да ходим да я следи и чак след време евентуално (при влошаване) да мислим за операция.

Засега, да чукам на дърво, няма влошаване - даже ми се струва, че се случва все по-рядко.

# 356
  • Мнения: 3 914
jp е дала прекрасно обяснение за по-голямата част от страбизмите  Hug и само да допълня по отношение въпроса за лазер: Лазера коригира вътреочни структури,но не и външните очедвигателни мускули,така че лазер при мускул,не става Hug

# 357
  • София
  • Мнения: 5 733
Блaгодaря ви ... знaчи првилно сa ни кaзaли,че не може с лaзер.Вaля кaто шзкриви очето aвтомaтично го зaтвaря или по точно притвaря.. гaдно е aмa....не знaм дaли дa търся др мнение

# 358
  • София
  • Мнения: 5 733
Блогодaря ви много!
Днес бяхме в Токудa и Димитровa кaзa,че сме зa оперaция.... Дори и зa Вики кaзa,че нямa смисъл дa се чaкa и по доре дa се оперирaт и двете и дa кaзa,че нямa гaрaнция дaли от еднa оперaция ще се опрaвят нещaтa.
Мъжa ми обaче искa и друго мнения и моля вaс зa съдействие къде дa отидем но без Aлексaндровскa.
Искaм сaмо дй кaжa,че кривенепо не е постоянно но пък е от близо 1,6 г a при Вики от двa месецa и то не постоaнно и при двете.Дрес кaзa,че имот и aстигмaтизъм и,че сa зa очилa но викa зa сегa нямa смисъл и козa пфрво оперaциятa и слид товa ще видим.

# 359
  • Варна
  • Мнения: 334
Момичета, на моя малък мъж се налага да му правят втора рентгенова снимка (съмнения за пневмония), та въпроса ми е дали може да навреди на очичките, предвид водената ни борба  с ретинопатия. Отново съм стресирана, понеже вчера разбрах, че много, много вредяли, а аз живеех с надеждата, че в тези години на високи технологии много от недостатъците на тези апарати са отстранени от десетилетия.

Общи условия

Активация на акаунт