Отговори
# 60
  • Мнения: 3 423
О, и Бин Ладен ли е бегемайка вече?!

# 61
  • Мнения: 5 622
Мисля, да. В което няма нищо лошо. В крайна сметка някой ти помага да заемеш дадено работно място. А дали ти ще успееш да се задържиш и да оправдаеш името на човека, който те е препоръчал, е друг въпрос  Wink

# 62
  • Мнения: 6 206
Да, всичко е с връзки.
Примерно - в мтел взимат само с връзки, много от момичетата там нито могат да говорят, нито да убеждават, нито пък са толкова оправни. Обаче са си там. Не знам какви заплати взимат, но мисля, че са хубави и то доста хубави. За тази работа и пари, могат да намерят много по-оправни момичета и с държание, но не би. Какво повече да говорим?
На много други места е така. Но какво значение има всъщност? Рано или късно всеки човек попада на мястото, което му се полага. С връзки може да стане по-лесно. Пък и ситуацията с връзките е оправдание за неможещите според мен.

# 63
  • Варна
  • Мнения: 5 193
Връзки ли-че то вече без връзки кой те взема. Close
 Във фирмата, в която работя последните две колежки в нашия отдел са такива-без конкурс, без събеседване-просто така.т.е. родителите им са в някакви топли отношения с ръководството и подобни хора, от които зависи назначаването им.
Дали работят-ами не, а и защо -имат сигурен гръб, нямат мотивация да се доказват, за да се задържат и за да се борят за по-висока заплата. Те дори стартираха с такава заплата, която аз получих след 1 година работа и доказване
Извинете, но аз съм на мнение, че няма връзкар, който да работи съвестно както някой друг, който се е преборил за работното място и е отстранил други кандидати.
Да не говорим колко е обидно за всички нас-колегите, които ни пресяваха през няколко сита, за да сме там-а тези парашутистки просто се приземиха и настаниха.
Споменах ли,че когато не си свършат работата или я свършат недобре не получават забележки, да не би случайно да се оплачат на "гърбовете си" и на някой да му размахат пръст

# 64
  • Sofia
  • Мнения: 4 730
При нас почти всеки е някакъв на някого. Включително и аз. Което не значи, че сме взети ей така без оценка на качествата и възможностите. Нямам подходящото образование, но пък са ми харесали портфолиото, справила съм се с тестовете и са ме взели на работа. Сега очакват и аз да им водя хора, които евентуално да вземат, ако са кадърни. Паралелно си тече и обява в джобс.бг за такива, които никой от офиса не познава Laughing
Но когато изхвърчат хора поради некадърност, никой не гледа кой какъв ти е на тебе.

Между другото и в Германия искаха да им водя познати, даже преди няколко седмици ме питаха по мейла (сякаш съм в час още).

# 65
  • Мнения: 2 013

Четвъртата му жена Mr. Green

# 66
  • Плевен
  • Мнения: 1 738
Без връзки нищо не става.Може би,ако си някакъв супер специалист в областта, но и тогава не е сигурно. и при нас няма случайни хора вкл. и аз. ако не беше така сега щях да съм една продавачка например.

# 67
  • Мнения: 2 013
Връзките или по-скоро препоръките - устни, писмени и прочие, играят огромна роля не само в България, но и във всяка една държава по света. Да не мислите, че Джордж Буш обявява конкурс за държавен секретар или шеф на ЦРУ?

# 68
  • Primum non nocere !
  • Мнения: 1 526
При нас почти всеки е някакъв на някого. Включително и аз. Което не значи, че сме взети ей така без оценка на качествата и възможностите. Нямам подходящото образование, но пък са ми харесали портфолиото, справила съм се с тестовете и са ме взели на работа.

Ха, хубава работа! Биваше и да не ти харесат портфолиото  Joy

 Връзки и препоръки да съвсем различни неща  Mr. Green

# 69
  • Мнения: 1 299
Да не мислите, че Джордж Буш обявява конкурс за държавен секретар или шеф на ЦРУ?

Е не!!! Разби всичките ми надежди.... Tired

# 70
  • Sofia
  • Мнения: 4 730
Ха, хубава работа! Биваше и да не ти харесат портфолиото  Joy
Нещо не разбрах?

# 71
  • Мнения: 5 539
Връзките или по-скоро препоръките - устни, писмени и прочие, играят огромна роля не само в България, но и във всяка една държава по света. Да не мислите, че Джордж Буш обявява конкурс за държавен секретар или шеф на ЦРУ?


Ти с тоя арабски никнейм не споменавай Джордж Буш и ЦРУ, че ей сега те засякоха интернет-търсачките на амерканските тайни служби... Mr. Green

# 72
  • Мнения: 2 013
Връзките или по-скоро препоръките - устни, писмени и прочие, играят огромна роля не само в България, но и във всяка една държава по света. Да не мислите, че Джордж Буш обявява конкурс за държавен секретар или шеф на ЦРУ?


Ти с тоя арабски никнейм не споменавай Джордж Буш и ЦРУ, че ей сега те засякоха интернет-търсачките на амерканските тайни служби... Mr. Green

Азбуката е арабска, езикът - не.
Няма лошо да се потрудят в ЦРУ-то с превода на нашите писания Mr. Green

# 73
  • Мнения: 3 423
А как да те наричаме?
?емачиран ет ад как А

# 74
  • София
  • Мнения: 125
Предполагам знаете, че големите фирми с развита HR функция си имат т.нар. referral program, т.е. мотивират се (често и с парична награда) служителите на фирмата, за да се огледат в кръга си от близки и познати и ако сметнат, че някой има търсените от фирмата качества и умения, го препоръчват. Това, естествено, не означава, че от фирмата автоматично ще го наемат, но със сигурност ще го предпочетат пред непознат със същите качества. Това го има в цял свят и в големите чуждестранни фирми в България. Затова е много важно човек да си изгражда мрежа от подходящи контакти, т.нар. networking.
А иначе със сигурност можеш да си намериш работа без връзки, може би на по-ниско ниво, но все отнякъде трябва да се започне, нали  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт