Отговори
# 90
  • Мнения: 1 299
В сегашната ми работа аз съм "връзкарка" - бях препоръчана от човек, който работи отдавна в компанията, но минах всички тестове и интервюта. Чувствам се двойно по-задължена и отговорна - не искам да предавам доверието, което ми е оказано и да злепоставям човека, който ме е препоръчал.

Това е една от причините и аз да отбягвам такива неща, или аз да препоръчам човек....

# 91
  • Мнения: 1 668
не съм прочела темата, но ме заинтригува заглавието. Аз съм от страната на търсещите кадри и мога да ви кажа, че в момента е такова положението, че на работодателя му трябват връзки, че да намери хора за работа. Говоря ви за фирма от 160 човека, заплати доста над средните, обстановка - повече от перфектна, екип - млад - та търсих си координатор повече от 5 месеца. на хората масово не им се работи, закъсняват или въобще не идват на интервютата, поставят си безумните условия за това как примерно още след 3 седмици трябвало да излязат в отпуска и т.н.

# 92
  • Мнения: 423
не съм прочела темата, но ме заинтригува заглавието. Аз съм от страната на търсещите кадри и мога да ви кажа, че в момента е такова положението, че на работодателя му трябват връзки, че да намери хора за работа. Говоря ви за фирма от 160 човека, заплати доста над средните, обстановка - повече от перфектна, екип - млад - та търсих си координатор повече от 5 месеца. на хората масово не им се работи, закъсняват или въобще не идват на интервютата, поставят си безумните условия за това как примерно още след 3 седмици трябвало да излязат в отпуска и т.н.

По този повод имаше една много интересна тема която се казваше "работи ли ви се?'
и в която се коментираха точно такива ситуации - разни фирми търсят разни служители и попадат само на несериозни кандидати, които или не идват на интервютата или не знаят за какво въобще са кандидатсвали в съответната фирма. Прочети я, и ще се успокоиш че има много такива като теб и фирмата за която говориш:)

# 93
  • Мнения: 3
 Peace  ДА! За хубава и добре платена работа,вероятноста да попадне случаен човек  е нищожна  Stopда не кажа никаква NaughtyКазвам го от опит и от наблюдение newsm78

# 94
  • Мнения: 4 778
Личните ми наблюдения от последните години са, че се котират овече способните и амбициозни хора без връзки Peace

# 95
  • Мнения: 2 641
ами мисля че въпроса ти е малко отдалечен от същността - а тя каква - ами парите които взимаш. няма смисъл да си с връзки и да работиш за 200 лева. за жалост в моята сфера връзките са 99 %. повечето места са адски зле платени 200-400 лева и наплива за тях е огромен от жени , които се чудят какво да правят - осигурени са, просто заемат местата за развлечение. аз попаднах абсолютно случайно на подобно място с 3 веисши съм по специалността и сходни и ме изритаха за 1 месец за който свърших цялата изостанала работа + бъдещата до края на годината. мъжа ми е супер квалифициран в неговата сфера и едва го взимаха на работа за повече от 1000 лева. е случайно попаднах в едн а агенция за подбор където работих 4 месеца - там видях истинските оферти в пъти повече заплати и естествено се работи с чужденци. ами мъжа ми кандидатства и спечели първо място - как до тогава все беше последна дупка на кавала? само ще кажа че в повечето частни фирми дори най престижните мениджърите са доста посредствени и направо тъпи. взети са само заради английския и работят като слуги на главния мениджър, но пък взимат добри пари, такива за които наистина трябва да имаш препоръки/връзки за да стигнеш тези позиции.

# 96
  • Мнения: 5 299
Мен лично ме взеха на работа, защото притежавах нужните умения.

# 97
  • Мнения: 843
Четох  , четох..  има  само правилни мнения.  поне 99%.
     Зависи от фирмата, която назначава.  Не е казано, че фирмата задължително е чуждестранна .  Много български фирми вече си подбират персонала   адекватно / т.е  или чрез посредници,  или лично,  но ЗНАЯТ какво търсят./  Там НЯМА връзки.
   Останалите си го караме на шуробаджинащина.   Има и попадения.  Назначават се и знаещи хора... ама си е като ТОТО. 
   Като  държавен служител в " нам -си ква-администрация "  съм свидетел на назначаването и на хора с връзки. Честно... ФАКТ е, че в последните години се назначават  знаещи хора.., копче не мога да кажа.. Повечето са добре информирани..и знаещи , да не говорим за копчето на компа.  Просто са си на мястото , но с връзки.   И биха спечелили конкурс,  ако е бил направен. ха!
  Разбирам, че мнението ми  е различно от повечето ваши,  но в   нам- си коя- администрация,/ не знам по какъв късмет, боже/ са попаднали  и правилни хора. пък нека са с връзки.
   

# 98
  • Мнения: 1 299
Честно... ФАКТ е, че в последните години се назначават  знаещи хора.., копче не мога да кажа.. Повечето са добре информирани..и знаещи , да не говорим за копчето на компа.  Просто са си на мястото , но с връзки.   И биха спечелили конкурс,  ако е бил направен. ха!
 

Има приятелка, която с връзки попадна в едно министерство - слагам си ръка на сърцето и казвам, че тя е най-подходящата за позицията, а и на интервщта мина, въпреки връзките. Наистина искренио се радвам, че човек като нея е на такава позиция, били сме клежки и добре я познавам  Peace

# 99
  • Мнения: 1 288
работа без връзки има, но хубава работа без връзки трудно се намира.

# 100
  • София
  • Мнения: 12 284
    Аз лично не вярвах, че човек може да си намери работа и то добре заплатена без връзки, но лично аз случих. Така че и това е възможно  Simple Smile Та дори и без стаж  Wink

# 101
  • Мнения: 5 468
В малките градове е явлението е по-масово, там голяма част от местата са заети от връзкари, които в повечето случаи не си разбират от работата.
Това е истина. За малките градове - абсолютно. Там нямаш ли връзки, край с хубавите места.

В София е малко по-различно... аз винаги съм започвала работа без никакви връзки. Като си търсех такава, си подадох автобиографията на няколко места в jobs.bg и от повечето ми се обадиха да ходя на интервю. Оттам си намерих работа в едно списание. Ама както се знае, напуснах след 4 месеца, заради малкото, което постоянно боледуваше в яслата.

# 102
  • Мнения: 2 492
Много болна моя тема ... години наред твърдях , че трябва да си кадърен и да си разбираш от работата и не ти трябват връзки . Това го твърдях докато живеех в чужбина , работех в голяма и престижна фирма назначена чрез агенция за подбор на персонала ... Та завърнах се аз в България , разпитах познати и приятели те как са си намерили работата и никак не ми харесаха отговорите .
Все умни девойки , завършили престижни университети , но нито една  почнала работа случайно . Все някаква намеса .
Има една , която е многоооо добра в нейната сфера - упорито се бори от фирма на фирма ( кофти заплащане затова се махаше ) писнало й .Намерила връзки и най - накрая работи нещо , което отговаря на това , което заслужава и може .
Друга една изключение - назначиха я като офис мениджър без връзки  , повишаваха я на няколко пъти , сега е шефка на логистичния отдел - тук съмнението ми е дали няма общо факта , че баща й е " някой " .
И така започна моята одисея с ходене по интервюта ... е не , че съм преходила де ( минах 6 ) .
Сферата в която се ориентирах е банки и финанси - кандидатствах на ниво експерти , а след всяко интервю въпреки стажа и опита ми , се обаждаха и ми предлагаха да съм почнела едва ли не на гише .
С леко задавяне им отказвах .
Накрая ме взеха на място , за което се говореше , че назначавали само връзкари ... е зарадвах се , че са ме оценили и , че връзки не са ми трябвали .
Радостта ми беше кратка , след запознаване с други новоназначени открих , че половината са девойки , нямащи идея от работата си , без никакъв стаж в съответната сфера и забележете имаме си и една току що почваща да учи висше .  ku-ku ( експерт та дрънка на 22 )
В последствие работата се оказа далеч от очакванията ми . Сега съм в дилема !
Мога отново да зарежа всичко и да не виждам родителите ми , приятелите ми и да живея на майната си , но да работя интересна и многооо добре платена работа , или да седя тук и да умирам от скука и в работно време да пиша в бг мама .
А защо имам време да пиша тук ли ... защото една умна госпожа е решила , че на нас непросветените трябва да ни дава задачи достойни за студенти втори курс , а да товари колеги които са от години тук с тройна работа .

А днес имах интересен разговор с едно от момичетата , което ме пита какво е овърдрафт ( момичето е назначено за кредитен експерт ) . Е обясних й , нищо че би трябвало да я пратя на майната , защото на цялото си невежество взима забележете с около 500 кинта над мене .  ooooh!
Дали е връзкарка или има егаси и късмета ? Въпроса е риторичен .

# 103
  • Мнения: 459
А как се става полицай?

# 104
  • Мнения: 19 355

А днес имах интересен разговор с едно от момичетата , което ме пита какво е овърдрафт ( момичето е назначено за кредитен експерт ) . Е обясних й , нищо че би трябвало да я пратя на майната , защото на цялото си невежество взима забележете с около 500 кинта над мене .  ooooh!
Дали е връзкарка или има егаси и късмета ? Въпроса е риторичен .


мале,да не говориш за моята позната,за която писах в първия постинг!?  Joy
това,което най-много ме шокира,че дори в чуждестранни банки се назначават такива хора.

една приятелка кандидатства сега за практика в БНБ и отговаря на абсолютно всички условия,включително има препоръка от единият от председателите на Бундесбанката.ако не я вземат,просто няма надежда значи.

Общи условия

Активация на акаунт