Юлско слънчице вън грее, а в корема на мама Октомврийско човече лудее!

  • 9 921
  • 270
  •   1
Отговори
# 195
  • София
  • Мнения: 1 555
dobra - даже и мартенки има. Mr. Green Много бързо мина времето нека да са живи и здрави момичетата!  Hug

Ако не се видим утре, приятно разхождане из Токуда.Simple Smile))

# 196
  • Мнения: 27
Здравейте! отдавна ви чета (по-скоро от първата темичка на Ивон...), но все не намирам време да пиша. Терминът ми е 07.10 и съм от Варна, второ бебче, още се чудя къде ще раждам. Мами от Вн. ще се радвам ако се организираме за срещите на "9 месеца" на 26.07 или за някое друго  училище за родители, ходих на последната среща и ми се стори доста полезна-дори за раждали, като мене Simple Smile

# 197
  • Мнения: 285
dobra, аз пак май нещо съм пропуснала.
За Токуда на преглед лище ходиш или има ден на отворени врати. Аз отдавна дебна за такъв ден на отворените врати, но незнам как да проверя кога ще ича, инак съм се насочила натам за раждането.
А утрешната лекция в "Мис Каприз" на каква тема ще бъде, има ли някъде сайт, където може да прочете човек и да си избере кои лекции да посети?

# 198
  • Мнения: 1 817
Здаравейте!!!
И на мен сутрин като се събудя и реша да си се протегна и ми се схващат краката-по-точно прасците - много е гадно. После ги масажирам до колкото мога и лека полека се управят. Много е неприятно. Но аз и предната бременност имах същия проблем.
Имам чувството, че на лекарите каквото им да им кажеш като оплавкване те ще ти отговорят:
А-а-ааа то през бременността е нормалноо...После ще се управите. Ама никой по-специално внимание не ти обръща. Да ти облекчат неразположението.. Или да ти кажат вследствие на какво е и т.н.  Абе много претупват нещата. А за нас брененните тези моменти са единствени и неповторими, а те лекарите са ни подкарали като на конвейр. Поне такова им е отношението Е жалко пак всичко ще мине, но ето затова на много майки им остават лоши спомени от раждането.
Надявам се , момичета , нашите да не са такива. Мен от сега обаче много ме е стах. newsm17 cry #Shocked

# 199
  • Мнения: 1 572
.............има ден на отворени врати. Аз отдавна дебна за такъв ден на отворените врати, но незнам как да проверя кога ще ича, инак съм се насочила натам за раждането.
списъка за посещение Отворени варти е в предната тема на 2-ра страница.
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=203887.20

# 200
  • Мнения: 285
.............има ден на отворени врати. Аз отдавна дебна за такъв ден на отворените врати, но незнам как да проверя кога ще ича, инак съм се насочила натам за раждането.
списъка за посещение Отворени варти е в предната тема на 2-ра страница.
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=203887.20
Мерси Добре Hug Хванах пак последния влак и се записах! Много се радвам! ЩЕ се засечем с някой от вас! МОже ли някой да ме упъти от центъра /паметника Левски/ кои превозни средства стигат дотам? или пък кои маршрутни линии? А татковците ще водите ли? Дали ги пускат. Аз незнам моя и дали ще иска да дойде, ама да питам!

# 201
  • Мнения: 565
Привет мами тумбалани! Оставих ви за няколко дни и сте изписали цяла тема! Браво  smile3501 така трябва. Но първо да се разпиша и отивам да чета. Аз съм вече в болнични. край на проблемите в работата. За сега поне така си мисля. Нищо че от сутринта 10 пъти звъннаха. Ама по добре така отколкото да им гледам мутрите. Така де вече ще се отдам на почивка и разходки. Само че нещо пак започнаха големите жеги ми се струва. Така че за сега май ще се задържа в къщи на хладничко. Дано да не е за дълго. Е и плажчето ми е наблизо, ама трябва рано да се ходи. Иначе имам 3 бани вече, но до 11 часа после вече не е за мен. Отивам сега да чета!  Hug

# 202
  • Мнения: 18
Привет мамки-тумбаланки!  Hug
Аз се оттърсих от мързела дето ме беше налегнал тези дни и се включвам да ви видя как сте!  reverance
Наде, Маграт пожелавам ви да си изкарате чудесно на моренцето и да разпуснете максимално!   grinning039 А за снимките- вие си знете че няма да ви се разминат!  Naughty  photo photo
Меги, новите придобивки за бебата са чудни, а ваничката изглежда много удобна! Поздравления за избора.  thumbsup Да си чипате с кеф шошавото дупе там!   bath1 Бебата на твоят братовчед изглежда наистина много кротка душица. А мамата все едно не е раждала преди 40 дни!  Shocked Дано и ние да се похвалим с такива кротки бебоци и с такива фигури на есен!  Praynig
Rorie, добре дошла при нас!   bouquet Ако можеш пусни снимчица в албумчето на първа страница, за да можем да се познаем на следващото училище! Ще се радвам да се видим там!  Peace
galentinass, браво на малчо! Все така послушно да е детето - да си папа и расте!  smile3504
ANETT, успех с диетата и дано да няма и помен от анемията следващият път!  thumbsup Ей, така ви искам - по-важно сега от нас няма, така че работата на силно заден план и активна почивка!  fiuuuuuu То ако не сме си ние никой друг /разбирайте шефовете  Crossing Arms/ няма да помисли за нас!
geriing, стискам палци за утре, но то се знае, че новините ще са добри!  fingerscrossed yes
коки, стискам палци и на вас и си знаеш, че доклада няма да ти се размине!  thumbsup
Me_and_baby, количката много ми хареса!  smile3521 Да си возите послушното шушолинче в нея с кеф!
joly24Joy Joy Joy hahaha Горкият човечец!  Сигурно се е шашнал не за колата си, ами за това как ще се справя с теб, като те е видял такава разярена!  tantrum
katalina, време беше да ти честитя и на теб заслужената почивка!   newsm68
А за кекса какво да ви кажа!  newsm78 Вече започвам да се питам какво беше това животно.  Whistling Но честно казано изобщо не ми идва на ума за това. А и като гледам нашият татко как безропотно се е примирил с положението. Е, опипва почвата от време на време, ама като ме види каква съм "заинтересована" и се отказва. Май и ние ще има да наваксваме след това...  Flushed
Пожелавам ви много мързелив и приятен ден.  Hug Аз отивам да се излегна, че по-късно ще ми се наложи да изляза.  bye

# 203
  • Мнения: 295
И аз се завърнах  Simple Smile. Само на мен ли не ми казват колко тежи бебето  Sad??? Ама и аз все забравям да питам.
Иначе дзверо е добре и се е обърнал главично  newsm44
Майка му обаче...е качила 12кг до сега и е на диета и в сряда е на изследването за гестационен диабет Confused
Заради контракциите и болките в кръста ми увеличиха магнерота на 3*2 и ако другата седмица още имам контракции влизам в болница  Cry
Стискайте палци да ми се размине, че ...

# 204
  • Мнения: 405
Току-що се прибрах от преглед  Simple Smile   А навън не е за бели хора, определено!   Nature Sunny sweating
Бебо е добре, всичко си му е в норма, и аз съм ок - кръв, урина и т.н  Лекарката е култова, определено ме кефи и ми вдъхва доверие  Grinning
Само се оказа , че съм с малко ниска плацента, и трябва почече да си почивам /край на градския туризъм по цял ден   Blush / и да нямало  необуздан секс хи-хи.

То пък да ви кажа при нас също няма ник'ъв сех.  Той мъжо ме дебне, ама аз ...такова....   Blush  като съм права ми става лошо, а като легна пък заспивам ...и то затова няма как да ни се получи сексуването  Embarassed   Joy



КОКИстискам ти плаци да си ок, никаква болница, чуваш ли!!!  Hug

Аз пък добре се бях наточила за нормално раждане и си търся техники за дишане и такива нещица, ама съвсем бях забравила за този тъп херпес, дето го имам. Та сега малко студен душ ми дойде, че ако ми излезе пак херпес 8-9-ти мес.  ще трябва секциото да е задълже. Уф, вече ще ми се пръсне главата от мислене кое какво и как! Може би по-добре просто да си оставя нещата да си се случат както си се случат.

За лекцията още не съм решила, идваше ми се, но пък в 12 часа трябва да се виждам с нотариус и да оправяме документи по строежа и незнам. Нали сега трябвало да си почивам.По-късно пак ще ви пиша. Цунки   bouquet

# 205
  • Мнения: 157
Ето ме и мен Simple Smile

добрата новина е, че последните ми изследвания били добри - така каза лекарката сутринта. Ама аз как се бях паникьосала - отивам да си взема антибиотика за вторите 5 дни и онази в аптеката като взе да се вайка колко е силно това, а аз съм бременна... И аз чак се разтреперих от ужас как ли манипулирам Бебчо с такива силни антибиотици.   doh Добре, че милото беше с мен и се сети да ме води право при лекарката, да видим тя какво ще каже.

Geriing, аз медала си го чакам, ама майче няма да е златен, ами като узреят тиквите най-много да ме закичат с някой тиквен  smile3516

Галентинас, и на мен ми се схващат прасците, много е гадно - незнам какво да правя...

# 206
  • Мнения: 948
обръщение към пловдивските бъдещи мами:

Искате ли среща?  Simple Smile Я, да се преброим колко сме...Предлагам неделя следобед, 22 юли, някъде на сянка, към 5? Предполагам, че през седмицата е по-трудно за работещите мами...иначе аз съм ваканционна и свободна!

# 207
  • La casa de Mickey Mouse
  • Мнения: 1 369
misholina не те ли притеснява да пътуваш в напреднала бременност и кога се връЩа, заЩото и аз исках да се прибера за 20дни през август, но ве4е Ще съм в 8 месец

# 208
  • Мнения: 22 551
Здрасти и от мен. ))))
Аз чак сега се добирам до компа. ))))
Иначе нищо интересно покрай мен. Мотам се из улиците в жегата, после в къщи да подремна и така. ))))
Но от другият понеделник съм на едно обучение за 2седмици, малко да си поразмърдам мозъка, че съвсем затъпях в къщи правейки се на бременна. ))))))

# 209
  • Мнения: 948
misholina не те ли притеснява да пътуваш в напреднала бременност и кога се връЩа, заЩото и аз исках да се прибера за 20дни през август, но ве4е Ще съм в 8 месец

Не, все още няма проблем, мисля - но за това си взимам ваканцията през юли, а не август...То зависи и от авиокомпанията; повечето имат ограничения за след 33-34-та седмица, май. Ние се връщаме на 4-ти август, и тогава горе-долу спирам и командировките.

Последните два месеца ще си ги изкарам тихо на бюрото, живот и здраве  Simple Smile Казала съм на шефа, че ще работя до края на септември (за термин 11-ти октомври).

Тази седмица ще съм в Австрия в командировка - та пак ще ми се събере летене...Но пък ще ходя до Тирол  Mr. Green С първата бременност, един луд шеф искаше да ме праща в 8-ми месец от Ню Йорк до Перу, да съм разглеждала една медна мина, дето не знам кой си искал да я купува  Joy Не отидох, де.

Общи условия

Активация на акаунт