Бременни чужбински мами - 11

  • 10 355
  • 266
  •   1
Отговори
# 225
  • Stavanger,Norway/ Varna
  • Мнения: 1 934
Джена успокой се, отиди на друго място да ти направят теста. Аз си мсиля, 4е не трябва да се притеснява6 и 4е вси4ко е наред. Но най- добре, повтори изследванията за твое успокоение, така и беб4о няма да товари6.

# 226
  • Мнения: 1 199
Честита дъщеричка на МЛН! Да й е жива и здрава и да не плаче много Peace
Честит рожден ден със закъснение на Дезита!

Сега се сетих за преживяванията си когато бях бременна със сина ми. Бях в третия месец, когато се разбра че там, където работя, е имало мини епидемия на рубеола. Това сигурно знаете че е може би най-опасната болест при бременните. Аз рубеолата не съм я карала, но имаше някаква вероятност да съм била ваксинирана в училище. Ама нямах никакви спомени, нито пък успях да разбера през кои години са правили масови ваксинации за рубеола. Та като се почнаха едни изследвания за антитела - три пъти. И всеки път резултатите ми бяха на границата. Накрая ми казаха че не могат да ми дадат никакви заключителни резултати. Да са ме гледали на видеозон за малформации. Ама докато ми го кажат това, бременността ми беше напреднала, бях започнала да усещам бебето, вече го бях обикнала. Тогава си поговорихме с мъжа ми и и двамата разбрахме че искаме това дете, такова каквото Господ ни го праща. Просто нямаше да намерим сили да разрешим да го убият. Бяхме готови да си го гледаме, дори да се беше оказало че е с малформации. На видеозон се осмелих да отида чак в осмия месец, но естествено истински се успокоих когато го родих и видях че е живо и здраво. Джена, напълно те разбирам какво преживяваш. Моли се на Господ, само това мога да ти кажа.

# 227
  • Мнения: 1 610
Честито на мама Млн !Жива здрава малка Хая!

Джена, споко бе жена. Убедена съм , че много жени в Бг например изкарват листериоза ли беше?, но на никой не му дреме да прави тестове. Раждат се бебета живи и здрави, никой нищо не е забелязал. Аз и с двете бременостти имам проблем. Тъпча антибиотици като дива. И чета по опаковките, че бебетата се раждали глухи, с проблеми в стомашночревния тракт и т.н.Разбирам какво ти е. Аз на принципа страх лозе пази я прегледах при първа възможност. Мая е здрава и с прекрасен слух/ даже много силен/.
Имах един колега от университета, той пред най-гадните изпити стоеше спокоен пред университета, усмихваше се и казваше : Паниката е най-големият враг на студента!
През първата бременост често си спомнях този случай и го перифразирах като "Паниката- най-големия враг на бременната"
Лек ден желая!

# 228
  • Canada
  • Мнения: 272
Честита ти принцеска Хая, mln!



Много здрава, щастлива и весела да ти расте!

Jenna, стискам палци всичко да е наред с бебчо! Praynig

# 229
  • Мнения: 3 638
Честито на мама Млн и на щастливия татко! Добре дошла на малката Хая!!!  newsm51

Jenna, и според мен не трябва да се притесняваш излишно. Като ти прочетох постинга се втурнах и изчетох сума ти италиански сайтове (нали от Италия са ти съмненията). Както казваш и ти самата шансовете да се заразиш са наистина минимални. Наистина са по-високи по време на бременност, но пък точно тогава обикновено се появяват достатъчно изразени симптоми - температура, диария, коремни болки, мускулни спазми, повръщане. Предполагам, че не би пренебрегнала подобни симптоми. В една от статиите се споменаваше, че изследванията за антитела са невинаги надеждни.
Така че не стресирай излишно себе си и бебчо! Говори добре с лекарите си и евентуално си повтори изследванията, ако смяташ, че това ще те успокои  Hug

# 230
  • Гърция
  • Мнения: 2 348
Jenna, аз също си мисля, че е малко вероятно да си била заразена, симптомите не могат да се объркат. Когато ми направиха теста (тук се прави в 12-14 седмица), гинекологът ми каза да внимавам със салати, сурови меса и ме попита имам достъп до животни (овце, кози и т.н.), описа ми симптомите и каза да внимавам, така че спокойно и по-добре повтори теста.
Успех  bouquet!

# 231
  • Мнения: 1 593
Мерси много момичета   bouquet  успокоително ми подействахте  Hug

Аз дори вчера купих някои работи за бебо, сякаш напук на това изследване, но за всеки случай, ще се срещна с инфекциозен специалист в понеделник. Тогава ми е и часът с гинеколога и видеозон имам, но доктора така ще го наредя  #Cussing out, че свят ще му се завие, 3 седмици по-късно ми съобщават резултат, и то какъв - безобразни са понякога тези американски доктори. И после ми свиват рамене и ми заявяват, че не били инфекциозни специаллисти и да съм се видела с такъв. Абре, чичка, аз съм здрава, тоз инфекциозен специалист как да лекува неродено бебе???? Идиоти, само гледат да си измият ръцете, и да си пазят "задника" да не ги осъдиш, никой не го е еня здрав ли си или не.  #2gunfire

Иначе се замислих дали да не си взема от онези уреди за слушането на сърцето на бебето, но от друга страна, то моето непрекъснато мърда, може би няма да е нужно  newsm78 - някой взимал ли е под наем такова чудо. Не е скъпо - към 25$ на месец (значи общо 50$ за двата оставащи месеца), ама не искам да се поддавам на паника, та се двуумя.

# 232
  • Мнения: 4 717
Джена - според мен тези уреди са си наистина голяма паника Mr. Green постоянно затова ще мислиш и ще се шашкаш много, по-добре се забавлявай и се наслади на оставащите 2 месеца от бременността ти - после юнака като излезе и започне с капризи ще има да мечтаеш пак да е в корема и да го смъмряш, че риткал Mr. Green

# 233
  • Мнения: 1 854
Джена, ще стискам палци да родиш здраво бебе Hug.Никой не е застрахован, нали така.Дори и жени които стриктно спазват хр.правила и на4ин на живот по време на бремеността.За този уред за прослушване сьрде4ната дейност на бебето според мен няма смисьл, както казваш сама ти си го усещаш, пьк и още малко остана Grinning.Спести тези пари за да купиш нещо сладурско на бебо!Пьк нали ще запо4неш и по-4есто да ходиш на консултация като ти напреднат седмиците и там ще прослушват за сметка на застраховката ти Wink
Клара и аз си хапвам фета, кашкавал, а салам рядко.Но салама е минал през обработка и няма страшно от зараза.Не се препорь4ват "филе американ(любимо на мьжьт ми),карпа4ио,пастет,дроб,сурови меса(тук май и луканката и суджука попадат)и сирена направени с непастьоризирано мляко.
mln, 4естито семейно новопопьлнение.Бьдете много щастливи!Бьрзо и леко вьзстановяване!

# 234
  • Мнения: 1 854
fata morgana, ихаа какво близнашко корем4е си имаш.Страшно апетитно е Hug

Днес полу4их карти4ка по повод раждането на детенце.Тук практиката е такава, праща се като се роди дете, а по време на бремеността още се мислят идейки и се прави списьк на хората на които бьдещите мама и тати ще пращат.За мен 4естно казано си е излишен разход(1 сносна карти4ка струва поне 1.50-2.00 евро, без марката и без разходите за принтиране оба4е) и ако се пратят на минимум 50 4овека, а тук пращат и на много пове4е, става тя една .... Crazy.Както и да е...та днешната карти4ка беше на родено бебе с име "mikkie", но без да пише "се роди нашата дьщеря/син" и етикета е да се прати обратно поздравителна карти4ка на родителите.Но с това име аз откьде да знам мом4е ли е, моми4е ли newsm78.Дано утре да успея на намеря неутрална карти4ка,защото досега сьм виждала само специфи4ни, за конкретния пол.
Вие ще пращате ли такива карти4ки?Имате ли сьщата традиция?

И още нещо кьм неизмислилите все още име за бебо, бьдещи мами - между какви имена ще избирате?БГ/4ужди, кратки, класи4ески, двойни, модерни и т.н?Много ми се вижда трудна тази зада4а, все не ми харесва достать4но много нито едно име.4естно казано из никовете вьв Форума се заме4тавам от време на време по някое име Mr. Green



# 235
  • Germany
  • Мнения: 1 262
Небенце, много интересна традиция. Не съм сигурна дали и тук я има, поне не съм чувала newsm78 И по тази причина ние няма да пращаме такива картички.
За имената - ние още не сме готови с името Tired, но смятаме да е нещо "микс интернешънъл" Wink Wink, тоест да звучи добре и в БГ и в чужбина. Синът ми се казва Александър и много добре му пасва името в която и държава да отидем. Пък не се знае на къде ще ни духне вятъра един ден, така че трябва да сме в унисон. Аз харесвам дълги имена. Не съм привърженик много на трибуквените - казвам го, защто сега хита в  имената в ДЕ е Лео - на мен лично не ми харесва, но всеки си има мнение Peace Също не ми харесват и Пешо и Гошо - тия типични бг имена - тук ако някой се казва Петър ще има голям проблем да му научат хората името.

Някой има ли интересен сайт с имена да се почудим още малко - то много не остана Tired

  bouquet

# 236
  • Мнения: 2 617
Здрасти, банда  Peace
При нас, мисля, се слагат някакви неща по вратите и така се вижда, къде е родено момиче или момче. Не смятам да го правя, поначало не ми харесва прекаленото вдигане на шум.
За име като че ли сме избрали, не ми беше лесно и на мен, защото искам да звучи добре и на български, и на италиански, а и на двама ни трябваше да се хареса.
Мен ме чакат много изследване, нали съм накрая.
Аз съм леко изнервена след вчерашния преглед.
През последния месец съм наддала 4 кг. (бебето е сложило поне 1 кг.), вече съм 60 кг. и лекарката вчера ми каза, че трябвало да се ограничавам да ям (при положение, че сега ям много по-малко, отколкото когато не съм бременна). Накрая се чудя, какво ми остава да ям и как ще я карам: около 100 гр. мляко, 100 гр. месо, никакво сладко (може веднъж в седмица), не знам си колко грама паста, ако съм яла сирене, да не ям месо  ooooh! И всичко това, защото тази реши, че съм ядяла много сладки неща и заради това бебето така растяло (сега е около 2.2-2.4 кг.). Изследвания за диабет ми правиха, негативни са. За крампите ми предписаха Mag2, но трябва да правя още изследвания (тази нощ тук духа силен вятър и захладня и краката ми са много по-добре), а за гърдите - vea olio.

Последна редакция: ср, 25 юли 2007, 16:32 от Tsugumi

# 237
  • Germany
  • Мнения: 1 262
Tsugumi, ми ти си супер с тия 60кг, аз миналия път бях 66 Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes, твоя лекар сигурно щеше да ми забрани достъпа до каквато и да било храна....А от колко кг. започна бременност - тоест до сега колко общо кг си сложила? Аз до миналия път бях +11 Rolling Eyes

# 238
  • Мнения: 2 617
 Dezita, започнах с 50 кг, т.е. досега съм + 10 кг., а бебето е около 2,4 кг. (можело по не знам какви изчисления да е дори почти 3 кг.)  ooooh! едва ли не го изкара гигант, какво да направя аз, ящно си е, баща му също не е малък   Mr. Green ooooh!
А аз сега ям много пo-малко отколкото преди да забременея  Sad
Ти си си била супер  Peace

Последна редакция: ср, 25 юли 2007, 16:37 от Tsugumi

# 239
  • Stavanger,Norway/ Varna
  • Мнения: 1 934
здравейте  Hug

Tsugumi на мен си ми изглеждат наред килата ти. А на видеозони изоб6то не вярвам за големината на беб4о. Те смятат по размера на главата, а толкмова бебта се раждат с големи глави. За моето бяха казали, 4е 6те се роди малко, ама пък на6ия тати има глава като на топлийка, може да е просто с малка глава.  Peace

Ние измислихме 4исто българско, а и сръбско име- Йована, мисля 4е е лесно и зву4но за изговаряне тук, норвежците, които познаваме реагираха положително. Много сме доволни и песен си има даже, 4ести4ко я пея.  Mr. Green

Аз ве4е трети ден съм с менструални болки, които ве4ер много се засилват и ме боли и като вървя, разходките ве4е са мъ4ение. Бах се притеснила, 4е с тия болки съм тръгнала да раздам, но про4етох 4е е нормано и сега съм спокойна. Кой знае колко о6те 6те я откарам. Не ми се бърза сега, като 4е ли, мама пристига утре, искам да и покажа глрада, така 4е беб4о да си стои вътре о6те малко.  Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт