Мнения на Birdie 2

  • 226 900
  • 2 529
  •   1
Отговори
# 1 260
  • Мнения: 1 091
Преди време писах, 4е ези4ето на дъщеря ми е бяло вероятно от млякото/не цялото, то4но в у4астъка по-назад, където те4е млякото когато су4е/. Ли4ната лекарка /педиатър/ каза да обтривам със сода, но вие ме посъветвахте да не го правя и аз ви послушах. Надявах, се 4е това побеляване ще из4езне, когато разредим суканията и запо4не да поема пове4е твърда храна. Това оба4е не се слу4ва /су4ем активно на поискване/ и онзи ден на консултацията лекарката пак настоя да мажа със сода и мед Shocked, за да из4езне налепа. Ве4е сме на 11 м. и ези4ето е обложено откакто се е родила. Какво ще ме посъветвате? Въобще има ли шанс това обложено ези4е да се из4исто от самосебе си или трябва да правя нещо?
Препоръ4а ми "Дактарин за до 3 дни". Днес мажа за 2-ри ден /по 2 пъти, коли4ество около грахово зърно на едно мазане/, като 4е ли намаля /успях по-лесно да избърша 4аст от налепа/, но не е из4езнало побеляването. Какво да правя? Защо за до 3 дни, пов4е опасно ли е да мажа с Дактарин? Може ли да из4акам известно време и пак да ползвам Дактарин-а?

# 1 261
  • Мнения: 341
Здравей, birdie.Искам да те питам,има ли общо изострянето на обивривите при АД с никненето на зъбите,защото дъщерями сега вади кучешките зъби и дерматита се изостри.Благодаря предварително

# 1 262
  • Мнения: 8 585
Преди време писах, 4е ези4ето на дъщеря ми е бяло вероятно от млякото/не цялото, то4но в у4астъка по-назад, където те4е млякото когато су4е/. Ли4ната лекарка /педиатър/ каза да обтривам със сода, но вие ме посъветвахте да не го правя и аз ви послушах. Надявах, се 4е това побеляване ще из4езне, когато разредим суканията и запо4не да поема пове4е твърда храна. Това оба4е не се слу4ва /су4ем активно на поискване/ и онзи ден на консултацията лекарката пак настоя да мажа със сода и мед Shocked, за да из4езне налепа. Ве4е сме на 11 м. и ези4ето е обложено откакто се е родила. Какво ще ме посъветвате? Въобще има ли шанс това обложено ези4е да се из4исто от самосебе си или трябва да правя нещо?
Препоръ4а ми "Дактарин за до 3 дни". Днес мажа за 2-ри ден /по 2 пъти, коли4ество около грахово зърно на едно мазане/, като 4е ли намаля /успях по-лесно да избърша 4аст от налепа/, но не е из4езнало побеляването. Какво да правя? Защо за до 3 дни, пов4е опасно ли е да мажа с Дактарин? Може ли да из4акам известно време и пак да ползвам Дактарин-а?
Значи Вие Виждате положително развитие от два дена приложение?

# 1 263
  • Мнения: 175
Здравейте Бърди!!!Уважавам мнението Ви и затова се допитвам и до Вас.

Синът ми е на почти 8 месеца и във вторник вдигна Т - 38 градуса, заведохме го веднага на лекар /в Бургас сме/ и тя го прегледа - установи малко зачервено гърло и изписа нурофен, есберитокс, вит.С и АБ - ако Т не падне 3 дни - Биодроксил. Свалихме Т с Панадол и Нурофен, за гърлото пие чай от лайка. Вчера забелязах бели налепи по сливиците - заведох го пак - тя каза, че това са мехурчета и ставало въпрос за херпесен вирус. Каза да продължавам да давам  вит.С и есберитокс и панадол. Но тъй като няма Т аз не съм му давала панадол. Днес му давам по 1/2 доза през 6 часа. Да продължавам ли така и докога? Меря му Т през 2 часа - 37.4 е най- високата от 2 дни насам. Имаше и редки изхождания - 2 пъти за един ден, като от вчера до сега не е акал.

Предварително благодаря!!!  bouquet

# 1 264
  • Мнения: 8 585
Няма  смисъл да давате антипиретик, щом като детето няма температура.
"...есберитокс, вит.С,Биодроксил"<--- ненужни са тези неща.

Ако тези находки са ангина, температурата ще се "влошава", ако са продукт на вирусна инфекция, нещата ще се подобряват.

# 1 265
  • Мнения: 175
Много благодаря!!! Да не го тъпча с нищо вече, така ли?? Пак благодаря за бързия отговор!

# 1 266
  • Мнения: 8 585
Да. Само проследяваме температурата...

# 1 267
  • Мнения: 1 091
Преди време писах, 4е ези4ето на дъщеря ми е бяло вероятно от млякото/не цялото, то4но в у4астъка по-назад, където те4е млякото когато су4е/. Ли4ната лекарка /педиатър/ каза да обтривам със сода, но вие ме посъветвахте да не го правя и аз ви послушах. Надявах, се 4е това побеляване ще из4езне, когато разредим суканията и запо4не да поема пове4е твърда храна. Това оба4е не се слу4ва /су4ем активно на поискване/ и онзи ден на консултацията лекарката пак настоя да мажа със сода и мед Shocked, за да из4езне налепа. Ве4е сме на 11 м. и ези4ето е обложено откакто се е родила. Какво ще ме посъветвате? Въобще има ли шанс това обложено ези4е да се из4исто от самосебе си или трябва да правя нещо?
Препоръ4а ми "Дактарин за до 3 дни". Днес мажа за 2-ри ден /по 2 пъти, коли4ество около грахово зърно на едно мазане/, като 4е ли намаля /успях по-лесно да избърша 4аст от налепа/, но не е из4езнало побеляването. Какво да правя? Защо за до 3 дни, пов4е опасно ли е да мажа с Дактарин? Може ли да из4акам известно време и пак да ползвам Дактарин-а?
Значи Вие Виждате положително развитие от два дена приложение?
Да, може да се каже. Поне налепа не е толкова "дебел", но аз и го "поизбърсвам" когато успея. Определено ве4е е по-малко.

# 1 268
  • Мнения: 8 585
Можете спокойно да продължите и повече от 2 дена.
Мисля за 4-5 дена лечение ще изчезне напълно. След това, продължавате още 2 дена преди да спрете- може и само един път дневно.

# 1 269
  • Мнения: 547
Здравейте д-р Бърди,
отново ще помоля за Вашия съвет.
Днес синът ми 2 пъти повърна, през нощта се изака два пъти в рамките на половин час, което не е типично за него, от сутринта веднъж, като аките са с доста неприятна миризма и има слуз в тях. Преди малко вдигна и температура - 38.1
Сутринта беше жизнен, имаше и апетит, но сега вече е доста отпуснат, не иска нищо да яде, вода пие по малко и това е.
Дадох му панадол и сега спи.
Какво друго бихте ме посъветвали да му дам. Имам Хидрасек, но още не съм му дала, защото не мисля, че има точно разтройство. Имам и лечебния сок на Хип. За повръщането пробвах да му дам лимонов сок с вода и захар, но не го иска.
Каква храна да му давам?
Най-много се притеснявам да не се обезводни ...
Още ведниж от сърце Ви благодаря за съветите.


Здравейте отново д-р Бърди,
развитието при нас е следното: Вчера вечерта температурата му беше 39 - свалихме я с Нурофен, през нощта имаше, не я мерих според мен беше по-ниска - дадох Панадол, сутринта 38,2 - отново дадох Панадол. Не е повръщал повече, няма и разстройство, но е много отпуснат и не иска нищо да яде - само сутринта 2 бисквитки. Пие вода и нищо друго.
Тук има 4 почивни дни и засега не сме го водили на лекар. Моля посъветвайте ме според Вас належащо ли е или да изчакаме? Възможно ли е да е ангина?
Благодаря Ви отново.

# 1 270
  • Мнения: 8 585
Ако до края на деня има поне още един път температура над 38.8-39 ще е нужно да го заведете да го прегледат.
Давайте течности с мярка... ако пие и не ги повръща.
Днес не е толкова важно да хапне на всяка цена...

# 1 271
  • София
  • Мнения: 430
Здравейте д-р Бърди,
бих била благодарна ако и на мен отговорите на запитването.
Синът ми е на 30 дни. На АМ е от 2 седмици, онзи ден обаче беше цял ден на кърма, която имах от банката за кърма, след това отново АМ. От вчера ми се струва, че ака твърде често, не само на всяко хранене, а и между храненията. Акото е сравнително рядко, жълтеникаво и тази сутрин имаше малко слуз, не мога да преценя дали мирише по-лошо от обикновено. Не зная дали става дума за разстройство. Млякото от сутринта изпи почти до край. От 10 часа също, но след това започна да го плюе или по-скоро повръща по малко. Дадох му водичка, пи я. Измерих Т = 37.0 Сега заспа, а е време за ядене. Направих оризова вода, която ще му дам с млякото. Но ще го изчакам да се събуди. Има ли според вас повод за притеснение? Отново благодаря предварително за вниманието.

# 1 272
  • Мнения: 1 091
Birdie, 10x Hug

# 1 273
  • Мнения: 1 884
Здравей Бърди.
Помагал си ми и преди, затова бед колебание се обръщам отново към теб за съвет. Синът ми е на 3 години. Миналият месец прекара гнойна ангина. Изписаха му Цефзил. След петия ден от приема - получи обрив по лицето и раменцата. Сред консултация с личната лекарка, го спряхме. Каза ми, че това е алергична реакция. Изписа му "Аериус" сироп по 2,5 деления на 24 часа.  Той се подобри естествено, нямаше вече проблеми с гърлото, нито висока температура. След 3-4 дни, обаче започна да се забелязва пресипналост. Упорита при това - изчаках 1-2 дни давах "Хомеожен 9", защото ми е помагал и преди. Положението остана същото. Занесох го на УНГ - лекарят го прегледа - каза че няма червено гърло или нещо друго притеснително, посъветва ме да продължавам с антихистаминовия сироп, защото и това най-вероятно е алергична реакция следствие на Цефзила. Оток на гласните струни или нещо такова. Препоръча ми и инхалации с лайка и сода. Изписа му и "Фолипил" сироп /с живовляк/. Нещата се нормализираха. До сега. В понеделник леко се разсополиви, и от четвъртък пак е пресипнал. Няма температура, питам го дали го боли гърло, казва ми - не. Вече трети ден е пресипнал и се чудя какво да го правя. Днес започна и леко разстройство. Пак започнах с "Хомеожен-а", но мисля че няма да има ефект.  Какво би ми препоръчал да предприема. Явно при настинка се получава това състояние. Не смея да му давам лекарства просто така, ако не съм се консултирала.  Четох статия, че при по-емоционални деца, може да се образува възелче или нещо, което да дразни гласните струни. С тази идея го заведох и на УНГ, но лекарят разсея съмненията ми.
Затова сега съм в чуденка какво да предприема.
 

# 1 274
  • Мнения: 8 585
Здравейте д-р Бърди,
бих била благодарна ако и на мен отговорите на запитването.
Синът ми е на 30 дни. На АМ е от 2 седмици, онзи ден обаче беше цял ден на кърма, която имах от банката за кърма, след това отново АМ. От вчера ми се струва, че ака твърде често, не само на всяко хранене, а и между храненията. Акото е сравнително рядко, жълтеникаво и тази сутрин имаше малко слуз, не мога да преценя дали мирише по-лошо от обикновено. Не зная дали става дума за разстройство. Млякото от сутринта изпи почти до край. От 10 часа също, но след това започна да го плюе или по-скоро повръща по малко. Дадох му водичка, пи я. Измерих Т = 37.0 Сега заспа, а е време за ядене. Направих оризова вода, която ще му дам с млякото. Но ще го изчакам да се събуди. Има ли според вас повод за притеснение? Отново благодаря предварително за вниманието.
Това са временни диспепсии. Само наличието или отсъствието на други белези (повръщане, температура) може да покаже точно причината.
Не давайте вода, НИТО оризова вода!

Общи условия

Активация на акаунт