O svatém Kamilu slunce má největší sílu. Мами в Чехия - 4

  • 17 700
  • 287
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 14
  Ели,и аз за сладолед не съм чувала,но нашата докторка в БГ като бяхме с ангина ни караше да си правим гаргара с Кока-кола,за да се махнат налепите.Надявам се скоро да се оправите!
 Hug  bouquet

# 16
  • Мнения: 6 390
Цитат
Тонзилотрен - Tonsilotren  смуче се и помага страхотно точно за гнойна ангина
Това прочетох в стара тема...
Това добре, но при нас не се продава, та мъж ми донесе HOMEOGENE 9
Аптекаря го гледал като извънземно, като Мартин му прочел лекарството - бях пуснала на смс данни от нета...А опашката се смяла с глас докато си тръгне, и се разберат двамата...
Приемам всякакви идеи за тежка гнойна ангина на дете 2,6г.

Т. от 2,5 дни не е падала под 37, 7, но не е била над 39

taratanzi
мерси, само не знам как да й обясня за гаргарата  newsm78

Ванче
нормално е след ваксината да се втвърди мястото, надявам с обаче днес да е ок Вярка

# 17
  • Мнения: 6 390
До сега четох по разни чешки сайтове, майките пишат че освен сладолед и студено мляко друго не яли и не пиели децата - 5-7 дена така...
А аз непрекъснато й загрявам всичко  Shocked уж да не я боли, а там пишат че страшно щипе и боли всичко топло  ooooh! и до 10.дена ако не се разболеем, ще ни подмине този вирус с баща й  Thinking Херпангина било  Rolling Eyes

 Херпангина е вирусно заболяване, което засяга най-често кърмачета и малки деца до 5-6 годишна възраст. Причинява се от коксаки вируси  А и Б (coksackieviruses), ентеровируси (enteroviruses) и еховируси (echoviruses). Погрешно е да се приема, че херпангината се причинява от херпес вируси. Типичната херпес вирусна инфекция при деца протича като остър стоматит и се различава, макар и трудно от коксакивирусната херпангина. При херпетичния стоматит обривите са разположени по устните, венците, езика, бузите и по-рядко по небните тонзили (сливици) и мекото небце. При херпангина обривите са основно по задната част на фаринкса, около и по сливиците, по мекото небце.
http://www.doctorsbg.com/Herpangina.htm

# 18
  • Мнения: 4 717
Ели, къде я хванахте тая ангина? ConfusedЧетох, че и в БГ върлувал подобен вирус и нищо не помагало, просто чакаш да поотмине, но за детенце не е добре Sick Cry

За сладоледа - незнам дали помага, но аз като бях малка редовно яях сладолед ако имах ангини, но аз по принцип по-рядко боледувам, а брат ми дето го ограничаваха, че по-малък все ангини си носеше. Явно сладоледа и студеното каляват, знам ли...

# 19
  • Мнения: 240
здрасти мацки,

Ели миналата година Мая изкара такава ангина, която обаче мина без антибиотик, 4-5дни беше с 37-39 градуса и така, кво да ти кажа накрая изби обрив и педката каза, че това било съчетоно с шеста детска болест. дано да се оправите бързо, съвет за гърлото от мен--купи и чай от липа и лайка, давай и го със стайна тмпература, нищо топло щото верно е гадно. Подслождай чая с мед( Давай по-кашави работи примерно аз давах т.нар  от мен "солено рафаело Wink--варени картофи с масло и сирене, може и извара и после на топчета като бомбони--в общи линии имах някакъв успех, но докато не спадна температурата не прояде. Иначе знам от педката в софия, че нито топло нито студено е добре за болно гърло. АААА и правех и с формичките за сладки различни животни от картофи, та то с една дум аизкара пет дни само на картофи Laughing
Дано да се оправите скоро. Ако се сетя нещо друго ще ти пиша.
Стискам палци скоро да сте здрави.
поздрави

# 20
  • Мнения: 4 717
момичета,
да ви питам чули ли сте за нов закон, според който имаш право да избираш колко години ще си с родичовски - ако избереш само 2 - тогава вземаш 11800 не месец, а ако избереш 3+1 вземаш по 7500 Naughty Вчера една колежка чехкиня ми го каза, давали по новините, ама аз все не ми остава време и съм го пропуснала. А пък из нета не го намирам #Cussing out

# 21
  • Чехия
  • Мнения: 1 071
Миленче , до колко знам това е  само законопроект...ама дали ще го приемат  newsm78

# 22
  • Мнения: 6 390
чао банда
днес имаме работа по прага, и ако има свободни и желаещи, към 15-16ч може да се види ме на игрището при централна гара.
Емето е здрава вече, да не се притеснявате  Wink

Миленке
това е проектозакон, ама с неизвестно бъдеще...
Аз наскоро четох, че посланиците решили близките 4.г. да няма надвишения на род. защото последното било доста високо... но за тази комбинация-само 2г. , но по високо - нищо особено не знам

# 23
  • Мнения: 240
Охо бохо здравейте,

мале тоя Милн направо ме разбива с тоз Мечо пух и Слонбалоните, Мая направо бързо бързо отнася плувката да ходи да гони тез пущини Laughing. Да ви похваля яслата--направо чакам с нетърпение да дойде септември пак да я пусна--детето ходи с невероятно удоволствие там, освен това отново яде  newsm44, а и що годе казва и още някоя и друга дума--засега любими са коукей и хоупачка Mr. Green.
Ели много хубаво, че сте вече здрави, за съжаление чак сега прочетох, че сте били в Прага днес Sad, тъкмо след обяда се чудехкакво да правим--нищо следващия път.
Поздрави на всички останали

# 24
  • Чехия
  • Мнения: 1 071
Здравейте момичета,
 времето се пооправи и форума се поизпразни, всички са някъде навън, май.....
Ние се веселим с малкото мишле...а то гука ли гука на поразия-Ауееееееееее дъдъдъъъ гррррррр йеееее, смее се с глас ....иначе ходим на разходка и ако може се я приспивам  на вън.
Ето ни послената фото сесия ..  http://ivalex.multiply.com/photos/album/24
Миленка как е търбунчето, поритва ли..да го погалиш от мен. Heart Eyes

Хайде поздрави от мен. Blush

# 25
  • Мнения: 4 717
Здравейте,
радвам се, че всички сте здрави, растете и слушкате Peace
Моята бебка расте, вече била 1500гр. и се е обърнала. Забелязах, че обичаме да слушаме музика, особено от сутрешните емисии преди работа Mr. Green
Ванче, твоята хубавица вече гледам хванала лъжицата, късмет извади с нея, скоро сама ще може да се храни, с таткото ще се гледат, а ти малко почивка  Mr. Green Joy
И ние сме взели подобна аутоседачка, а имаме и от комплекта на Чикото, удобно ли спят бебетата в нея? Понеже пише, че било препоръчително да седят в тях не повече от 3ч., но като се замисля ако тръгнеш на дълъг път или дори по шопинг центровете отива много повече newsm78

Поздрави на всички и пишете по-често  bouquet

# 26
  • Мнения: 6 390
Здрасти банда

Миленке
не е препоръчително повече от 3.ч. да лежи в коша  Wink ама няма нужда да се безпокоиш, много рядко ще се случва, то за 3ч. ще огладнее поне веднъж, ще се насере 2х, ще се напика 5х  Mr. Green да не мислиш, че го оставяш в коша и забрявяш за бебока  Wink Mr. Green ще го вадиш по няколко пъти за тези 3ч и ще си го гушкаш  Wink
Много добре расте и се развива значи  Grinning

Ванче
времето лети като гледам Вярка  Blush Heart Eyes толкова пораснала ми се струва, май е одрала кожата на баща си  Wink Grinning

Руме
четете няколко книжки ли за мечо Пух  Grinning ще взема да купя ама от чешките... те са с големи и много красиви картинки ...
Емката пък обича да го гледа на двд - има една серия със слониско ... ееееййй такова чудо няма, това й е най л§бимото филмче от няколко седмици на сам... Mr. Green

# 27
  • Мнения: 240
Здрасти на всички,

Ели четем една дебела книжка Мечо Пух и в нея има като различни подкнижки с глави, леле как го обясних Mr. Green. Иначе ДВД-та гледаме почти непрекъснато--добре, че имаме доста филми, ама все зацикля на един и напарво ме побърква--добре, че поне вечер се нави да и чета.
От вчера малкия е на голямо легло като кака си--бебешкото го пратихме в софия да спинка новото бебе на него. С това хвърлихме в ужас бабите, ама май то често се случва да се побъркват на някви теми.
Уффф да висе оплача от автобусните линии Катев Травел -- всекипъткато някой пътува има някви проблеми--свекито трябваше да пътува днес--в сряда и записах място, и кво днес я нямало в списъка..просто незнам как работят тез хора.
Поздрави на всички

# 28
  • Мнения: 6 390
Здрасти банда
Не знам при вас как е, ама при нас вчера цяяяял ден валя, през ноща валя, като гледам и днес ще вали... ужас такова време, не можем да мръднем с Емата  Rolling Eyes

Руме
пада ли Влади, как спи на голямо легло  Party и какво мисли Мая по въпроса  Wink
Да ти кажа че последно купихме Пин ГУ от левне книхи, и сега нова мода, въртим го до припадък... трябва и други серии да купя като идваме в Прага  Crazy Laughing

И ние най после купихме голямо легло на Бадемката - персон и половина - просто мнооого голямо, да може да се търкаля както си поиска, и като има нужда и аз да мога да се излегна до нея  Grinning Вчера цял ден подскача върху матрака, много доволна  Wink май трябваше трамплин, не легло да й купуваме, ама карай... по нататък и трамплин може  Whistling

# 29
  • Мнения: 4 717
Jak se změní rodičovská dovolená?Od ledna si rodiče dětí budou muset vybrat jeden ze tří modelů vícerychlostního vyplácení rodičovského příspěvku.


1. Rychlejší čerpání

Rodič, který se předem rozhodne, že zůstane s dítětem jen do jeho dvou let, bude měsíčně dostávat 11 400 korun. Pro tuto variantu se musí rozhodnout asi v šesti měsících dítěte.


2. Základní čerpání

Rodič, který zůstane s dítětem doma do tří let, bude dostávat 7600 korun měsíčně. Tuto možnost musí nahlásit nejpozději ve chvíli, kdy dítěti bude rok a půl.

3. Pomalejší čerpání

Rodiče, kteří budou chtít zůstat s dítětem doma do jeho čtyř let, budou do osmnácti měsíců dítěte pobírat 7600 korun a pak bude dávka snížena na 3800 korun.



Vybraná možnost čerpání příspěvku bude nezměnitelná a zpětně ji nebude možné vymáhat, a to ani při střídání rodičů v pobírání rodičovského příspěvku.


Změny zasáhnou i rodiče, kteří už na rodičovské dovolené jsou. Rodiči pečujícímu o dítě, kterému budou 1. ledna už tři roky, se vyplácený příspěvek do čtyř let věku dítěte sníží na 3800 korun.


Rodič pečující o dítě, které bude 1. ledna starší 18 měsíců a mladší tří let, jenž tím přijde o možnost volby, bude dostávat 7600 korun do tří let věku dítěte a od tří do čtyř let 3800 korun.

Nyní stát vyplácí příspěvek rodičům, kteří pečují o dítě do čtyř let. Částka je odvozena od průměrné mzdy v nepodnikatelské sféře a činí 7582 Kč.

Zdroj: ministerstvo práce a sociálních věcí


 newsm10

Общи условия

Активация на акаунт