Лечебен глад - равносметка!

  • 20 945
  • 46
  •   1
Отговори
# 15
  • Варна
  • Мнения: 11 340
И аз се чудех защо е заключена толкова интересна тема!!! Добре, че вече може да се пише по нея!
За гладуването - дори не мога да си представя да се подложа на нещо подобно! Само като си го помисля и огладнявам! Освен това съм чела и гледала много истории на момичета, болни от анорексия, и немалка част от тях са заболяли именно по време на подобно гладуване!
Надявам се, pg220899, да се оправиш по-скоро и да няма много сериозни последици!!!

# 16
  • Мнения: 5 500
Цитат на: pg220899
....

pg220899, с тези вопли за извинения вече прекаляваш!
Не си правила плодолечението под лекарски контрол, съответно можеш да обвиняваш само себе си. Никой не е сигурен, че си направила всичко точно! Особено захранването, което си е направо изкуство! Позната на моя позната след захранването се нагрухала с кебапчета и получила разрив на стомаха. Ми много ясно, те хората обясняват и дават схеми за режима след захранването, ама кой да чете и слуша? Не се нахвърляй и обвинявай, потърси вината първо у себе си и после в другите!

На моята схема, която ми дадоха от "Центъра за лечение с плодове" пише:

ВНИМАНИЕ!
Тази схема на разтоварване е строго индивидуална! Използването й от други лица крие риск за здравето, за което ЦЕНТЪРА ЗА ЛЕЧЕНИЕ С ПЛОДОВЕ не носи отговорност!


И много правилно, защото много хора си мислят: ами какво толкова ще гладувам за да поотслабна, да ама не, не е толкова просто!
А м/у другото по назад имаше тема Глада- за и против     така, че можеше да пишеш там, защото темите се препокриват. Така, че хайде стига, а?

# 17
  • Мнения: 5 500
Цитат на: chockolina
...Освен това съм чела и гледала много истории на момичета, болни от анорексия, и немалка част от тях са заболяли именно по време на подобно гладуване!

Аз пък знам за момичета болни от анорексия и булимия излекувани точно по този начин, с постепенно и правилно захранване.
Айде пишете като сте по-информирани!

# 18
  • Мнения: 1 517
Преди време (бях някъде на 14-15 год.) бях взела да пазя измислена от мен "диета", тъй като всички ми разправяха колко съм дебела. Почти не ядях. Освен цялото мъчение от глада и адското желание да ям това, което и другите на масата, накрая ми беше спрял цикълът, та ми биха инжекции прогестерон. Откриха ми и анемия. Че отслабнах, отслабнах, но това вече не ме интересуваше, исках само да почна пак да се храня нормално. Вече не бих се подложила на глад. Мисля, че такива неща се правят само под контрол на лекар.

# 19
  • Мнения: 46 518
pg220899, надявам се, че вече си по-добре Praynig  Пази се Wink

# 20
  • Мнения: 46 518
AFRODDITA, защо тази злоба?????

# 21
  • Мнения: 5 500
Цитат на: petty
Преди време (бях някъде на 14-15 год.) бях взела да пазя измислена от мен "диета", тъй като всички ми разправяха колко съм дебела. Почти не ядях. Освен цялото мъчение от глада и адското желание да ям това, което и другите на масата, накрая ми беше спрял цикълът, та ми биха инжекции прогестерон. Откриха ми и анемия. Че отслабнах, отслабнах, но това вече не ме интересуваше, исках само да почна пак да се храня нормално. Вече не бих се подложила на глад.

Тука бъркаш двата щата.


Цитат на: petty
Мисля, че такива неща се правят само под контрол на лекар.

Тук вече си мноооого права!

# 22
  • Мнения: 5 500
Цитат на: nikol78
AFRODDITA, защо тази злоба?????

Най-малко от всичко изпитвам злоба!
Опитвам се да обясня, че не може да бъде оплюто нещо, което не е направено както трябва, разбираш ли? Все едно да сготвиш една манджа не по рецептата и да кажеш, че рецептата е калпава!

# 23
  • Мнения: 46 518
Цитат на: AFRODDITA
Цитат на: nikol78
AFRODDITA, защо тази злоба?????

Най-малко от всичко изпитвам злоба!
Опитвам се да обясня, че не може да бъде оплюто нещо, което не е направено както трябва, разбираш ли? Все едно да сготвиш една манджа не по рецептата и да кажеш, че рецептата е калпава!


Ок, така е, но не може с лека ръка да отречеш и да скочиш с/у нея, най-малкото, че в момента има нужда от подкрепа. До вчера я е получавала, заедно със съвети и окуражаване, а сега, когато има нужда какво получава?
А дали гладуването е направено както трябва не можеш да си сигурна.
Нека не бъдем така крайни, не е от полза за никой Sad

# 24
  • Мнения: 5 500
Цитат на: nikol78
А дали гладуването е направено както трябва не можеш да си сигурна.

Нали за това говоря! Както и да е, приключих с темата вече!

# 25
  • Мнения: 500
Скъпа pg220899 надявям се да се възтановиш бързо и ти благодаря за предупреждението. На мен поне твоя постинг ми е много полезен. Нещо повече, познавам доста хора любители на лечебното гладуване, но ще ги накарам да прочетат твоя опит.

# 26
  • Мнения: 2 452
Цитат на: AFRODDITA
 Позната на моя позната след захранването се нагрухала с кебапчета и получила разрив на стомаха.


А какво е "разрив на стомаха"? Тази диагноза не бях я чувала досега.  Wink

# 27
Някъде да си прочела някой да обвинявам за това, което ми се е случило освен себе си?
И извинение искам, и ще искам от модератора, а не от теб, или други подръжнички на плодолечението!
И ако обичаш, не ме сравнявай с твоята си позната, която излапала тава кебапчета или не знам си какво!
Толкова малоума дори не познавам лично?
Или ти приличам на малоумна?

Гладувайте си със или без лекарски контрол (впрочем това, че веднъж си го правила под лекарски контрол, съвсем не означава, че втори път можеш да използваш същата схема на глад и захранване), но не се опитвайте дза отречете опасността от това гладолечение, та дори и провечедо под лекарски контрол!

# 28
Ти не можеш да обясниш едно нещо, с което не си запозната!
Виж, ако ми беше прочела записките за дните в които съм гладувала и захранвала, щеше да имаш право да направиш коментар !

Но само коментар, защото не си медицинско лице, а само привърженик на лечебното гладуване, провела веднъж под лекарски контрол и последвали други, основани на предишният ти опит (нали всяко гладуване и захранване било индивидуално за всеки, ами по тази логика то и времето между такива има голямо значение, всеки що годе запознат с медицината е наясно колко бързо се обострят скрити заболявания).

Благодаря ти за направените коментари, считам, че съм приключила с адвокатстването ти!

# 29
Ми натъпкала се и й се спукал стомаха Simple Smile)
Популярен израз в моето село от времето на детството ми, обикновено го казваха като умре някой, който е бил дебел човек, но не са чули да е болен от нещо.

Общи условия

Активация на акаунт