Лечебен глад - равносметка!

  • 20 942
  • 46
  •   1
Отговори
# 30
  • Sofia
  • Мнения: 4 222
Цитат на: AFRODDITA
Цитат на: pg220899
....

pg220899, с тези вопли за извинения вече прекаляваш!
Не си правила плодолечението под лекарски контрол, съответно можеш да обвиняваш само себе си. Никой не е сигурен, че си направила всичко точно! Особено захранването, което си е направо изкуство! Позната на моя позната след захранването се нагрухала с кебапчета и получила разрив на стомаха. Ми много ясно, те хората обясняват и дават схеми за режима след захранването, ама кой да чете и слуша? Не се нахвърляй и обвинявай, потърси вината първо у себе си и после в другите!

На моята схема, която ми дадоха от "Центъра за лечение с плодове" пише:

ВНИМАНИЕ!
Тази схема на разтоварване е строго индивидуална! Използването й от други лица крие риск за здравето, за което ЦЕНТЪРА ЗА ЛЕЧЕНИЕ С ПЛОДОВЕ не носи отговорност!


И много правилно, защото много хора си мислят: ами какво толкова ще гладувам за да поотслабна, да ама не, не е толкова просто!
А м/у другото по назад имаше тема Глада- за и против     така, че можеше да пишеш там, защото темите се препокриват. Така, че хайде стига, а?



Афродита, не позволявай на личните си предпочитания да влияят върху обективността ти.
Разбирам, че си привърженик на лечебният глад, но не бъди фанатизирана такава.
Сама виждаш какви последици може да има той понякога.
Както се каза, всичко е строго индивидуално. Но вярвам, че никой тук няма да отрече, че прословутите оди за това гладуване и прокламирането му масово като панацея на всичко - от излишни килограми до магическо изпаряване на заболявания, води до една истерия на тази тема. И купища момичета и млади жени се  втурват през глава да гладуват. Без да са запознати с подробности или поне с обективна двустранна гледна точка.
Затова и още първият път счетох, че темата неправилно е заключена.
И това не е тема за и против гладуването, за да се пише по нея. Това е ВЕЧЕ споделен личен опит. За теб и на последователките ти - негативен за лечебният глад.
Молбата ми е към всички да бъдем обективни и да оставим пристрастията на заден план, особено когато става дума за здравето, дори за живота на някого.

И в този смисъл, ето какво чета в днешният 24 часа:
"Лечението чрез глад и диети може да продължава ДО 7 последователни дни, гласи новата наредба на здравното министерство. Тя урежда изискванията към практикуващите нетрадиционна медицина.
В момента има центрове за отслабване и лечебно гладуване, в които курсовете са по 14 и 20 дена. Те трябва да приведат дейността си по наредбата, уточниха от министерството........."

Защо ли се чудя ? newsm78

Инфото го има на първа страница също за любопитните.


П.П. Смятам, че модератора е крайно време наистина поне да се включи в темата и да мецне нещо. Каквото и да е то.

# 31
  • София
  • Мнения: 625
Хайде да бъдем по-умерени и да не отричаме всичко! Гладувала съм много пъти /най-дългите курсове са ми били по 21 дена/ и не ми е станало нищо! За съжаление гладуването според мен не става за отслабване /при мен поне не става/!
Гладуването се прави за лечение на болести и като всяко лечение се прави под лекарско наблюдение!
Ако се прави от здрав човек профилактично първо се почва с 1 ден да привикне организма и после се увеличават на 3 дена ако се чувстваш добре! Съжалявам, че при теб така е станало!

Цитат на: pg220899
Популярен израз в моето село от времето на детството ми, обикновено го казваха като умре някой, който е бил дебел човек, но не са чули да е болен от нещо.


Недей моля те да използваш това дебел човек, всички сме малко или много чувствителни на тази тема след раждане!

# 32
  • Мнения: 4 068
Ето го и модератора щом толкова много искате.

Първо ще кажа следното-не съм заключила темата с цел тя да мине назад. Просто във форума вече има тема "За и против лечебния глад" и там съвсем спокойно можеше да се напише този постинг. Това ми бяха мотивите. Второто, което ще кажа е че аз не съм привърженик, а напротив противник на лечебния глад, така че не си мислете, че темата е заключена с цел пропаганда един вид само в полза на гладуването.
Изключително много съжалявам за това, което е преживяло момичето и се надявам да не се случи на никой друг!
Това е, което имах да кажа. Това е моето обяснение на тази толкова раздухана случка. Колкото до това кога и от кой е отключена темата мога само да кажа, че аз ходя на работа и не вися пред компа по цял ден. В момента в който видях съобщението от потребителката понечих да отключа темата, но Мамма вече я беше отключила. Това е.
Нямам какво повече да коментирам.
Благодаря ви за вниманието!
Приятен ден!

# 33
  • Мнения: 1 517
Цитат на: AFRODDITA
Цитат на: petty
Преди време (бях някъде на 14-15 год.) бях взела да пазя измислена от мен "диета", тъй като всички ми разправяха колко съм дебела. Почти не ядях. Освен цялото мъчение от глада и адското желание да ям това, което и другите на масата, накрая ми беше спрял цикълът, та ми биха инжекции прогестерон. Откриха ми и анемия. Че отслабнах, отслабнах, но това вече не ме интересуваше, исках само да почна пак да се храня нормално. Вече не бих се подложила на глад.

Тука бъркаш двата щата.

Знам, че е друго, просто исках да кажа моя опит...

# 34
Мога да споделя за лечебното гладуване, не от личен опит - моя близка позната го практикуваше.

Тя беше вманиачена на тема хранене, на тема - вегетарианство, на тема хомеопатия и на тема "природосъобразен начин на живот".

Лекуваше си липсата на менструация, първо чрез хомеопатия и после с гладолечение. След година и половина стриктно спазване на всички съвети и наставления от страна на своя хомеопат - резултат нямаше никакъв.

После гладолечението. Схемата я изготви диетолог, на който плати доста пари, за да направи специална схема за нея.
Резултатът - менструацията й въобще не се появи, отслабна невероятно много.
Обаче най-неприятният момент дойде, когато я приеха в болница поради бъбречна недостатъчност. За щастие при нея нещата се оказаха обратими и не до там фатални.

Добре че ме послуша да отиде при нормален гинеколог и се подложи на хормонално лечение и се оправиха нещата при нея.

Моето мнение е, че има доста хора, които се увличат неусетно по нетрадиционни методи на лечение - хомеопатия, този лечебен глад, задължително вегетарианство, билколечение и загубват мярката.
Дано не засегна някого, но имаше и психологически проблем при нея - то не беше йога, аюрведа, разделно хранене, и горе-изброените неща.

Всъщност в главата й съществуваха само такива неща - какво яде, под какъв режим, какво пие, колко да тренира, само ни говореше с какви отрови сме се хранили и т.н.
С две думи - жална гледка!
Болен мозък!
Внимавайте да не се озовете в този порочен кръг, защото това е опасна игра!

# 35
  • Мнения: 1 269
Мой близък приятел почина от рак на кръвта.Вчера го погребахме-на 39г.Последната надежда за лечение беше гладолечение.Сега близките му съжаляват!!!Просто глада ускори болестта и умножи мъченията му!!!Аз съм категорично против шарлатаните ,който се бъркат в медицината! Не може рак да се лекува с глад или билки! Sad  Sad  Sad

# 36
Е много полезна тема!
Записах курс на лечение на баща ми при д-р Георгиева,той е със сърдечно заболяване и наднормено тегло.След всичко прочетено си мисля,правилно ли постъпвам и дали няма да му докарам нещо,за което да съжалявам цял живот Confused:

# 37
Цитат на: elfrida*
Е много полезна тема!
Записах курс на лечение на баща ми при д-р Георгиева,той е със сърдечно заболяване и наднормено тегло.След всичко прочетено си мисля,правилно ли постъпвам и дали няма да му докарам нещо,за което да съжалявам цял живот Confused:



Много често когато се намали телесното тегло, сърдечните проблеми намаляват. Сигурна съм, че вие си знаете това.

Просто следвайте предписанията за храните, които трябва да избягва, за начина на хранене - това е много важно, само не и гладолечение.
Умерената диета при такива случаи е задължителна, но тя може да бъде предписана от кардиолог, не е нужно при някой шарлатанин само да ви вземе парите.

# 38
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Цитат на: AFRODDITA
Цитат на: chockolina
...Освен това съм чела и гледала много истории на момичета, болни от анорексия, и немалка част от тях са заболяли именно по време на подобно гладуване!

Аз пък знам за момичета болни от анорексия и булимия излекувани точно по този начин, с постепенно и правилно захранване.
Айде пишете като сте по-информирани!


Какво значи да пишем, като сме по-информирани?! Нали това тук затова е форум, да обменяме опит и знания?! И да се подкрепяме?! Не мога да разбера защо трябва да нападаш така? Наистина съм чела и гледала такива неща.

# 39
Не мисля, че има база за сравнение между жени на по 80 и такива в детеродна възраст, затова и не съм мислела, че думата "дебел" може да засегне някой.
Наистина не искам да обиждам никой заради наднормено тегло - самата аз преди раждането на второто си дете бях около 84 кг.
Знам, че е неприятно и ти се иска час по-скоро да си влезех в дрехите преди да забременееш, или преди да започнеш хормонално лечение (също страдащи от проблемни кг), но пък това са кг, които си отиват - е, при един след 15 дни, при друг след толкова месеци, при трети след три години.
Въпрос до организъм и навици!

Мнозинството от тези, които съм чела тук и в диетите на дир.бг правят гладолечението именно заради отслабване, и то бързо отслабване!
Ами нормално е, като четат как някой за 20дни свалил 10 кг да искат и те така бързо да стане, но както знаем от "всяко дърво свирка не става", пък и наистина не знаем дали отсрещната страна наисдтина е свалила тези 10, или само 5.
И човек започва да се самонавива, да се самонавива, за щастие белята се случва при малка част, но опасност има, и това е нещо, което трябва да се знае наред с положителните страни (вече не знам кой път го казвам, омръзна ми)

# 40
  • Мнения: 254
Благодаря ти NIKOL, аз пак сам се разсеяла. Пиша и в други бг форуми, но там нямат ограни4ение как се пише и затова не ми е станало навик.

Изтривам моя текст да не хабя място:), оставам само този, които ти си пратила на кирилица.

# 41
  • Мнения: 46 518
Пуснах го на Кредора, предполагам нямаш нищо против .........

Цитат на: Jule
Здравейте,

Аз съм от почитателите на лечебното гладуване на Лидя Ковачева. Правила сам го досега поне 4-5 пъти и винаги основно с цел отслабване, но покрай него взема и излекувам нещо за което знам, че имам проблеми с него.

От май месец миналата година до края на година смъкнах 15 кг и сам много много щастлива. Направих две гладувания от по 30 дни и захранване околко 1 седмица. След това обаче много много постепенно се върнах към нормално хранене. От първата серия (направия я края на пролетта) смъкнах 12 кг, но на ден карах поне по 30 км колело. Качи само 2 кг, но това е нормално напълниш си стомаха и ето ти един килограм....След това есента направих втора серия - отново 30 дни. За съжалени вече беше станало студено и по-рядко излизах навънка така че с почти някакви спортни активитиес смъкнах към 7 кг, от които отново качих само 2 кг. До този момент освен 15 кг намалено телесно телго, за първи път за последните 7 години TOTAL Чолестерол Level е в границите на допустимото а беше в много рискова зона. Този път само ЛДЛ (Добрият холестерол) беше леко по-нисък от нормалното. Много съм happy... отказах категорично да пия хапчета за нормализиране на холестерола и успях да го смъкна с тази диета. Сега сам започнала активно да спортувам и смятам, че скоро съвсем няма да имам няккви проблеми с холестерола. А ми отне толкова години уж внимателно каква храна ям и колко ям, но не става балансът като е нарушен тярбва да се възстанови. Диетата успя да ми помогне.

Не мисля, че диетата лекува всичко обаче. Аз примерно четох тук във форума някои излекувал габички на ноктите на краката. Аз имам един такъв нокът никаква промяна няма след диетите, но аз не съм максималистка. Знам, със сигурност, че тази диета помага на организмът да се пречисти от тохини, Чувствам се отлично и винаги я правя с голям кеф, защото се чвуствам мнгоо щастлива когато я правя . Знам, че отслабвам и правя нещо полезно за здравето си.

Ще Ви кажа и друга случка. Напоследък бях забелязлаа нещо кафеникаво на превръзките едноневки които използвам. И понеже навремето бях ходила на лекар затова нещо и той ми каза, че ще го следиме това нещо ако не се махне ще се наложи кюртаж (честно бях се стреснала) и той май от стреса изчезна:))) хехе. наскоро пак се появи и докато се наканя пак да отида на гинеколог, вече бях започнала диетата и то взе че изчезна... тези дни нямам и следа от него... Дали е от диетата незнам, но голяма е вероятността....

Значи днес ми е 10 ден (ще направя серия от 30 дни). До момента сам смъкнала към 5-6 кг. Много бих се радвала ако мога да смъкна още поне 5 кг. Забелязах че на ден смъквах много по-малко първите дни, в момента в които включих плуване започнах рязко да смъквам. така, че на всеки препоръчвам спортуважте и гладуважте и резултатите ВИ ще са по-големи от очакваните.

На мене лично нищо друго не ми действа за отслабване освен тази диета, или hiking в планината....

# 42
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Доста от моето мнение съвпада с това на Аффродита!!!!И аз съм правила лечебно гладуване,без лекарски контрол,но смятам че крие рискове!
  pg220899,съжалявам за това което ти се е случило!Смятам,че е въпрос на организъм.Щом си знаела,че имаш проблеми не е трябвало и да го почваш.Лично аз успях прекрасно да гладувам,да си гледам детето и да се справям с домакинските задължения Wink
Хубаво е,че предупреждаваш какви странични реакции може да има гладуването(ПРИ НЯКОИ ХОРА),но много грозно става,когато започнем във форумите да се обиждаме,да звучим заядливо,или да се нагрубяваме-няма смисъл!!!!!

# 43
  • Мнения: 431
Искам да питам нещичко. за първи път пазя каквато и да било диета и незнам при протеиновата диета дали може да се яде мед, че ми е много трудно без сладичко:)

# 44
  • Мнения: 1 002
Цитат на: borislava
Искам да питам нещичко. за първи път пазя каквато и да било диета и незнам при протеиновата диета дали може да се яде мед, че ми е много трудно без сладичко:)
при  протеиновата - не , особено в първата фаза...

Общи условия

Активация на акаунт