Цедя вече 6-ти месец

  • 2 917
  • 66
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 291
Упоритост, достойна за уважение е това   bouquet Аз не бих издържала определено! Но да ти кажа честно, струва ми се прекалено... В края на краищата и майките са хора, не е необхимо да се превръщат в роби на децата си... 

# 46
  • Мнения: 1 516
Чудех се, а продължавате ли с опитите да сложите бебето на гърдата Защото аз опитвам всеки ден .... Все тая надежда, че както си смуче палеца, лигавника, играчките, крачетата, моята ръка, така ще просуче и от гърдата. За сега без успех...

# 47
  • Мнения: 1 440
Въпреки, че не суче Пламена много се радва докато се цедя...все иска да пипа гърдата и да я целува Blush Аз също тая все още надежда, че поне ще опита да засмуче от любопитство и като види, че има мляко там ще поиска да си цокне Praynig За сега само се облизва около нея и това е Peace

# 48
  • Плевен
  • Мнения: 1 738
Браво! И аз до скоро бях така .Като стана на 1 месец започна да отказва гърдата и така постепенно  започнах да се цедя и последваха 5 месеца само в цедене 6-7 пъти на ден и нощем. Имах чувството,че ще изкукуригам по едно време,но предпочитах да е на кърма.Постепенно започна да намалява кърмата и накрая остана само за 1 хранене и то с голям зор. От около 2-3 седмици вече не се цедя и сме на АМ. В началото ми беше много криво,че не е на кърма,но се успокоих.Все пак направих всичко възможно да не е на АМ от 2 месец. Много е трудно! Успех!

# 49
  • Мнения: 616
Моят мълчоган е на един месец вече и се храним като се изцеждам и му давам кърмата със шише защото той не иска да суче .Исках да разбера има ли и други мами с такъв проблем и как се справят .Моля ви споделете вашия опит с съхраняването на кърмата  времето за цедене .

# 50
  • Мнения: 394
скоро имаше тема за това - http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=207550.0

# 51
  • Мнения: 616
Пуснах подобна тема днес защото нямам много време да се ровя  и аз съм от вашия отбор и исках да видя дали има и други като мен.Аз се цедя по 7 пъти на денонощие и за сега вече месец осигурявам  нужното количество да е изцяло на кърма и прибирам по едно бурканче на ден, но не знам колко време може да се стимулира кърмата така.Сега тук видях че може и по дълго време .Много е трудно защото ми отнема много от времето и пренебрегвам другото си дете но съм решена да издържа докато имам кърма и тайно се надявам Сашко да засуче нормално защото сега на два дена един два пъти ме изсуква и на всяко хранене му предлагам първо гърдата и после като се ядоса много шишето понякога цоква по малко понякога изобщо не иска .

# 52
  • Велико Търново
  • Мнения: 269
Здравей, бих искала да те подкрепя в това начинание и да ти пожелая много кураж и да не се отказваш. Моята сестра имаше същия проблем - бебето така и разрани гърдата, че просто беше невъзможно да суче, така че тя се изцеждаше и му даваше от шише в продължение на 4 и половина месеца, после и се наложи да се отдели от бебето си за 10 дни и кърмата и спря, иначе щеше да продължи да се цеди още дълго време.
При мен нещата стоят по подобен начин. За щастие бебето ми не се е отказало да суче, сега също продължава, но често ми се налага да излизам по работа и да я оставям на свеки да я гледа като се изцеждам и оставям кърма. Трудно е, но с повече желание всичко се постига. Дано да имаш хубава помпа. Моята е електрическа на "Медела" и нямам никакви проблеми с цеденето.
Хубавите помпи са скъпи, но си струват парите!

# 53
  • Мнения: 966
Браво Радостче!

# 54
  • Мнения: 73
браво на теб!
И аз си мислех 4е съм от малкото от които се цядят постоянно! Малката вече минава 8 месеца и сме така от раждането. Колкото и да се опитвах да я привикна към гърдата, не успях и накрая спрях с опитите, защото и двете яко се изнервяхме. Стискам ти палци да продължиш колкото можеш. Яко е гър4, ама си мисля 4е си струва. Успех на вси4ки мами Hug

# 55
  • Мнения: 66
 И аз съм така 6ти месец Simple Smile. До към третия така ми беше писнало #Cussing out. Но после свикнах Simple Smile. Сега цедя много малко вече, но докато имам ще давам каквото имам Simple Smile.

П.П. Все пак се надявам следващото детенце да иска да суче Simple Smile.

# 56
  • Мнения: 3 926
Пуснах подобна тема днес защото нямам много време да се ровя  и аз съм от вашия отбор и исках да видя дали има и други като мен.Аз се цедя по 7 пъти на денонощие и за сега вече месец осигурявам  нужното количество да е изцяло на кърма и прибирам по едно бурканче на ден, но не знам колко време може да се стимулира кърмата така.Сега тук видях че може и по дълго време .Много е трудно защото ми отнема много от времето и пренебрегвам другото си дете но съм решена да издържа докато имам кърма и тайно се надявам Сашко да засуче нормално защото сега на два дена един два пъти ме изсуква и на всяко хранене му предлагам първо гърдата и после като се ядоса много шишето понякога цоква по малко понякога изобщо не иска .
Едномесечно бебе има огромен шанс да се научи да суче от гърдата. Ако не си прочела двата ми по-горни поста и имаш време - погледни ги. Това, което съм описала не е никак сложно. Ако имаш въпроси - питай. А и така наистина ще ти остава време и за другото детенце Grinning

# 57
  • Варна
  • Мнения: 276
Браво, Радостче! Смелост и не се предавай! Много е трудно, наистина, но се издържа!
И аз започнах така (дори още не смея да кажа, че съм го минала този период и продължавам да държа запас от кърма в хладилника!). Вики се роди малка, леко незряла (а аз бях с успойки от секциото) и не можеше да изсуче достатъчно. Всеки път и давах да суче, а после дохранвах с изцедената кърма. Понякога, ако се опитвах да пропусна добавката, тя плачеше и си я искаше. Струваше ми се,че само кърмя, цедя и после пак и пак и нямам време за нищо друго.... а и притеснението дали ще изцедя достатъчно за следващия път...... тежко е, наистина. който е минал от там знае най-добре. На моменти не вярвах, че някога ще се справим!!!
В един момент се нещо се промени. Тя порастна и вече трябваше да сменя броя на дупките на биберона, но не го направих. Не се отказваше от сученето и просто направих всичко възможно да суче повече (май пробвах почти всичко прочетено тук - в тъмна стая, на тихо, голи, спейки и какво ли още не.....)и спрях добавката с кърма, защото вече се изнервяше много от биберона. И Слвава Богу, за сега сме добре. От време на време й давам по малко изцедена кърма с лъжичка (на едно хранене на ден, но след като е сукала), ама май по-скоро й харесва заради елемента на игра....  Simple Smile
Искам да ти кажа,че понякога дори когато си мислиш,че нещата няма да се променят ТЕ СЕ ОПРАВЯТ!!!! Понякога това се случва когато най малко очакваш!
Ще се моля за такова чудо и при вас! Hug

# 58
  • Мнения: 13 881
Здравейте момичета
Да се запиша и аз във темата.
Дъщеря ми отказа да суче на 20 дена - не  че преди това сучеше много усърдно. На консултацията педиатърката я диагностицира като "лениво бебе" и каза че имам избор или да се цедя или да преминаваме на АМ  като й давам от шише с дупка колкото една стотинка така че дай тече в гърлото. Реших че съм инат и ще се цедя. Цедих се цели 12 месеца. Бях станала като машина - нямаше ден и нощ- знаете как е - храненето е по график - ставаш , изцеждаш, даваш , пак доисцеждаш, миеш шишета, преваряваш и докато легнеш, дошло време за новото хранене. За последен път се изцедих когато тя стана на една годинка и реших че повече нямам сили ... Дълго си мислех че аз съм виновна, че не съм могла да я свикна с гърдата, но тя растеше и сега ,след години, стана ясно че детето просто си е злоядо по характер и иска някой да тича с лъжицата след нея...
Успех на всички в борбата с малките ни съкровища...

# 59
  • Мнения: 2 807
Radostche, можеш само да се гордееш с постигнатото!   bouquet

Трудоемко е наистина, друго си е бебчо да суче от теб, но в крайна сметка важното е, че продължавате да се кърмите.
Дори по 20-30 мл кърма да изцеждаш и да му даваш, пак е добре (далече съм от мисълта, че ще продължаваш така още 3-4 години и заради само тези 20 мл ще го "водиш" кърмен, де, но това е друга тема  Wink)

Успех, упорита майко!  Hug
И прегърни малкото сладко кърмаче от мен!  Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт