Цедя вече 6-ти месец

  • 2 909
  • 66
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 516
Просто исках да споделя, всичките ми опити за кърмене се указаха или неуспешни или с временен успех. Накарая реших, че и аз и Виктор ще се чувстваме по-добе ако спра да настоявам. Вчера той навърши 5 месеца и започна 6-ти. И за мен започна 6-ти месец с помпа в ръка. Исках само да потърся малко подкрепа тук, защото на няколко пъти ми идваше да изпия хапчетата за спиране на кърмата, но все усявах да се овладея на време. За съжаление кърмата ми стига само за 2 от общо 6 хранения... Пак ми се въртят мисли да спирам....

# 1
  • Мнения: 1 691
Радостче, трябва да се гордееш с това, което си постигнала!!! Представям си каква воля и упоритост се изисква, за да се цедиш толкова време. Не мога да не ти се възхитя!

# 2
  • Мнения: 1 516
Благодаря, човек понякога се нуждае само от една добра дума   bouquet

# 3
  • Мнения: 217
Майка-героиня, щом имаш силата да го правиш - продължавай, 2 в случая е хиляда пъти по-добре от нищо.

# 4
  • Мнения: 1 516
Майка-героиня, щом имаш силата да го правиш - продължавай, 2 в случая е хиляда пъти по-добре от нищо.

... благодаря!

# 5
  • Мнения: 251
 Поздравления! Възхищавам ти се! Аз не бих устискала да се цедя непрекъснато. Пожелавам ти много здраво и радостно детенце да си отгледаш  Hug

# 6
  • Varna
  • Мнения: 603
Поздравления и от мен! Възхищавам се много на такива мами като теб, но и аз споделям мнението, че дори две хранения с мамино млекце е много много добре!

# 7
  • Мнения: 1 008
Radostche   bouquet Хей, не се отчайвай.... Ако това ще те успокои и аз съм така  Wink Вече 4 месеца и половина. За сега и осигурявам 6-те хранения... Понякога и на мен ми писва, но бързо ми минават лошите мисли... Това е най-малкото, което може да направим за тях! Все пак не става въпроса за доживотно цедене  Grinning 

# 8
  • Мнения: 1 117
Браво Радостче Hug
Възхищавам ти се за упоритостта и волята!Като се замисля , не знам дали бих издържала толкова време с помпата ooooh!

# 9
  • Мнения: 481
Не се отчайвай, както пишат всички мами, и това е геройство. Не знам как ще го възприемеш, но моя приятелка, с която сме всеки ден в парка, цеди вече цяла година. При това за 3 хранения. Не те агитирам да продължаваш, защото кърменето трябва да доставя удовлетворение и на двете страни, просто те успокоявам че има и "по-зле"  Simple Smile

# 10
  • Мнения: 94
Здравей Радостче и горе главата!!!

Искам само да кажа, че напълно те разбирам. И аз съм в  същото положение. До преди месец се надявах, че бебка ще започне да суче като си му е реда и да престана всеки път да се цедя и да давам с шише, но уви  Sad. И аз подхванах вече 6-ти месец с помпа в ръка. Тъкмо се бях отчаяла, че тази вечер не можах да изцедя достатъчно (бебка заспа гладничка) и реших да потърся утеха и вдъхновение като по прочета за кърменето във форума и хоп попаднах на твоя постинг  Hug.
Не знам това нашето геройство ли е или лудост  Crazy , но знам, че е най-доброто, което можем да направим за нашите бебчета  Heart Eyes дано само да имаме какво да изцедим..........Бъди силна!  Sunglasses

# 11
  • Мнения: 1 516
Днес пак правих опити да сложа Виктор на гърдата, за да ме стимулира малко - кърмата намаля доста ( не знам дали не е зашото ми дойде днес), след 15 минути борба и рев, му путнах биберона  smile3511

Благодаря на всички за подкрепата!

# 12
  • Пловдив
  • Мнения: 512
Браво!

# 13
  • Мнения: 3 926
Знаете ли, всъщност децата се дърпат заради труда, който трябва д положат. Мога да ви кажа една хитринка, пък дано помогне. Купувате си от аптека сонди за хранене на недоносено бебе размер 6 или 8, като 8 е по-добре, защото е по-широчка. Купувате и спринцовки (най-много 20-кубикови, че иначе е трудно) и правите следното. Закрепяте края на сондата (от който би трябвало да тече) за зърното, като фиксирате над ареолата с левкопласт. Може да фиксирате и на още едно място по-горе. Напълвате спринцовки, колкото са ви нужни за цяло хранене и ги нареждате до вас. В горния си край системата е с широк отвор, който позволява да се пъхне накрайникът на спринцовката. Така имитирате система за хранене Grinning Пускате мляко и поставяте бебто на гърдата като го придържате с една ръка, а с другата натискате спринцовката. Така всъщност то суче и от гърдата, стимулирайки я, а в същото време почти не полага усилия и млякото му тече в устичката. Доста бебета се обръщат към гърдата след такава терапия. Ако има нещо неясно - питайте Hug

# 14
  • Мнения: 4 970
С първото ми дете се изцеждах - издържах до 6 месеца - 4 пъти в денонощието. Беше вече захранен и ми стигаше кърмата. Но повече не можех, направо изнемогвах и постепенно разредих изцеждането, докато в един момент спрях напълно. Имах замразена за един месец. Съвсем плавно и лесно стана.  Съвсем ми е ясна ситуацията и имаш моята подкрепа! Hug Колкото-толкова!

# 15
  • Мнения: 950
Аз вече десети месец се цедя и така ми е писнало и на мен, но все си повтарям, че за детето е по-добре така - може и малко да е, но все пак е нещо.

# 16
  • София
  • Мнения: 50
Здрасти Радостче, не се предаваай!! Аз също съм така вече 8-ми месец . Кофти е -да . Цедя по 4 пъти на ден  ooooh! Мислех си че съм малко изкукуригала дори и се чудех дали ще видя още някой като мен и затова влезнах в темичката  Hug Даже нашият тати му е писнало повече от мен щото постоянно ми повтаря "айде спирай вече - писна ми да те гледам и да чакаме да се изцедиш " , но аз продължавам и продължавам . Така , че няма да се отчайваш -като дойде време за цеденето-просто го прави без много да му мислиш . Аз дори сядам пред пс-то и си отварям някоя интересна страничка и гледам да попрочета нещо , докато се цедя , та белким времето мине по-бързо  Party
Айде успех и давай докато има  Peace

# 17
  • Мнения: 394
хей, мами, възхищавам ви се много.

# 18
  • Мнения: 2 022
Браво Радостче, аз издържах 8-9 месеца така и осигурявах около 30-40% от храненията им. Знам колко е изтощително и колко време отнема.

# 19
  • Мнения: 78
Браво мамче все пак 2 е повече от нищо   bouquet

# 20
  • Мнения: 1 440
Хей, Радостче, аз също правя така и вече сме почти на годинка Hug Цедя се 6 пъти на ден и осигурявам 2 от 3 хранения, но при нас проблемът е, че тя не яде чисто АМ и затова винаги трябва да е смесено с кърмата...т.е. ако спра да цедя не знам дали изобщо ще яде АМ newsm78 А факт е, че трудно приема твърда храна и кърмата е основното й меню...тежко ми е това ставане сутрин и постоянно прибиране да се седя, но мисълта да я лиша от единственото, което яде с удоволствие направо ме кара да се чувствам зле. Както казвам на всички, които питат с недоумение: " Ама, до кога ще я кърмиш?" - "До последната капка!" Peace

# 21
  • Мнения: 2
Bravo , bravo i pak bravo! Az su6to sam taka 4-ti mesec. Zasega osiguriavam vsi4ki 6 hranenia i se pritesniavam ako namalee kak 6te go nakaram da iade AM, poneje 1-2 puti se naloji i otkazva , zatova pravia vsi4ko vuzmojno da uveli4a kurmata, hrani , bilki , te4nosti , po4ivka ... Stiskam ti palci i ti pojelavam mnogo turpenie!

# 22
  • Мнения: 1 516
Мислех ,че съм единствената луда, но явно има и други.
Благодаря ви момичета за подкрепата!

# 23
  • Мнения: 301
Добре че прочетох темата! Благодаря ви!  bouquet

И аз цедя и давам от шише. Нали всички се опитваме да правим най-доброто за бебчовците!!!!

Но и на мен вече ми минават мисли, че и "аз съм човек" и да спирам, но ето че има майчета, които и по 10 месеца се цедят!!!

Браво на всички вас и целувки на бебчовците!

# 24
  • Мнения: 27
не съм сама. Моят син в събота прави 9 месеца, а аз все още се цедя, защото тои не иска да суче от гърда от момента, в който се роди. В момента се цедя 3 пъти на ден, като изцеждам между 90 и 120 мл. не е много, но все пак е нещо. Честно казано това вече ми омръзна, а най-лошото е че супер много се изнервих от факта, че той не иска да пие млякото. единствено го приема сутрин, когато е много гладен, следобед с разлини каши и вечер с бисквитка. искам вече да приключа с това. можете ли да ми кажете какви хапчета може да се пият за спиране на кърмата?

# 25
  • Мнения: 4 970
Debelanka_81, не пий хапчета! Просто намали изцежданията, след това не изцеждай до край, а само за облекчаване. Би трябвало постепенно да ти намалее кърмата и да спре.

# 26
  • Мнения: 27
Благодаря за съвета. Това ще се опитам да направя.

# 27
  • Ботевград
  • Мнения: 2 289
 Hug и аз съм в твоя отбор.
Днес бебчето ми навършва 8 месеца, след неуспешни опити за кърмене, цедя и го храня с биберон - всеки ден по 6 пъти  Grinning
Захранена е вече, но почти нищичко, освен кърмата не хапва, или само опитва и  Closeсе мръщи .
Полека мисля да я захраня и да спирам с кърменето, чудех се дали наистина кърмата може да спре от самосебе си и ще има ли някакми последствия това за мен?

# 28
  • Мнения: 1 516
Hug и аз съм в твоя отбор.
Днес бебчето ми навършва 8 месеца, след неуспешни опити за кърмене, цедя и го храня с биберон - всеки ден по 6 пъти  Grinning
Захранена е вече, но почти нищичко, освен кърмата не хапва, или само опитва и  Closeсе мръщи .
Полека мисля да я захраня и да спирам с кърменето, чудех се дали наистина кърмата може да спре от самосебе си и ще има ли някакми последствия това за мен?

Може, искаш ли схемата за захранване с постепенното отбиване - намаляване на кърмата... Ако да - на лс ми прати мейл

# 29
  • Велико Търново
  • Мнения: 269
Radostche, при мен нещата вървят по горе долу същия начин. Моето бебе също преди два дни навърши 5 месеца и аз се цедя по няколко пъти на ден, кърмата ми също стига само за две хранения и на моменти се отчайвам, защото ми се искаше да кърмя пълноценно поне 6 пълни месеца, но няма как - доволна съм и на това. Мисля да се цедя докато мога и докато имам кърма. Желая успех и на теб и на себе си, всичко което правим го правим за нашите съкровища Heart Eyes

# 30
  • Мнения: 18
и аз съм така - вече четвърти месец , по поне 6 пъти на денонощие, 100% още сме на кърма.
поздрав на всички мами и стискам палци
 Grinning

# 31
  • Мнения: 132
И аз съм така. Имам чувството на моменти, че помпата вече се е срастнала с мен. Кой какво прави, аз съм или с помпата, или зареждам стерилизатора. Така сме ние от самото раждане. Моя бебок като се пробвам да го сложа на гърда се ослушва, оглежда, чуди се какво става, смее се и в резултат нищо, пак му пробутвам шишето.
Така ще е докато издържим. Поздрави на всички вас! Много се изненадах, че има и доста други, които се хранят по този начин.

# 32
  • Мнения: 22
Zdraveite momicheta, iskam da spodelia s vas.Az sashto izcejdam veche 2-ri mesec samo taka hrania moiat malak princ.Sinat mi se rodi s 1-m po rano i beshe v kovioz taka se nauchi da se hrani oshte ot rodilnia dom ot shishe.Beshe mi trudno da zapochna da go hrania ot garda, tai kato i zarnata mi biaha po ploski.Vzeh siliknovi, s tiah sucheshe no mnogo malko i neznaeh da li se naiajda zashtoto chesto reveshe.Taka zapochnah da mu davam samo ot shishe i taka do sega veche 2-ri mesez.Iskami se da iskaram pone 6 meseca ,no neznam dali shte uspeia, tai kato lekarite kazvat che po tozi nachin shte mi spre karmata kato bebeto ne stimulira gardite po estestven nachin.
Tuk vav foroma razbrah che ne sam edinstvenata koiato izcejda vmesto da dava ot gardite si,no me interesuva obshtoto vi mnenie za tova. Simple Smile Rolling Eyes newsm78

# 33
  • Мнения: 3 926
Тонко, всъщност има много начини да разбереш дали на бебето му стига кърмата, без да го храниш от шише Grinning Бебето ти е още малко и все още е сравнително лесно да го върнеш на гърда. Ако използваш метода, който съм описала по-горе можеш да пожънеш успех. За недоносените бебета е доста важно да получават кърма. Разбира се не е нужно да си поставяш високи цели, но ако искаш съвет или подкрепа можеш да ми пишеш на лични.
А лактация се поддържа с цедене. Просто трябва да цедиш по-често, ако количеството започне да намалява. Но лично аз бих ти препоръчала да опиташ да върнеш бебето на гърда Grinning

# 34
  • Мнения: 19 324
Браво Радостче!това си е наистина геройство.не се отчайвай моля те!

# 35
  • София
  • Мнения: 2 262
Здравейте момичета! И аз съм от вашия отбор! Моя син се роди със сърдечна малформация и до третия месец дишаше много учестено, според мен това и седенето в кувьоз пърите дни го отбиха от сученето. Но моята мечта беше да видя отново, ония влюбени очи докато суче детето! ТОлкова исках да го кърмя, че чак ми се плачеше! И реших, че ще му давам млякото си каквото и да ми коства и така, вече ще стане ЕДНА година го храня! Моя син никога не е ял много и кърмата ми му стига и сега, когато е захранен още повече му стига, аз нямам много събирам от двете от 80 до 120 мл, ако 5 пъти на ден се цедя! Ходя с помпата навсякъде, както ако бях го кърмила! И мисля, че още ще го правя, искам да е така, моето дете порасна така, чувства се добре така! Много ми е досадно на моменти и се уморих много, защото сме имали много тежки моменти, но се чувствам пълноценна и докрай полезна по този начин, не че ако беше ял АМ нямаше пак да съм такава майка! Не се отказвам още, аз съм инат и ще продължа поне до есента! УСПЕХ!

# 36
  • Мнения: 118
Знаете ли, всъщност децата се дърпат заради труда, който трябва д положат. Мога да ви кажа една хитринка, пък дано помогне. Купувате си от аптека сонди за хранене на недоносено бебе размер 6 или 8, като 8 е по-добре, защото е по-широчка. Купувате и спринцовки (най-много 20-кубикови, че иначе е трудно) и правите следното. Закрепяте края на сондата (от който би трябвало да тече) за зърното, като фиксирате над ареолата с левкопласт. Може да фиксирате и на още едно място по-горе. Напълвате спринцовки, колкото са ви нужни за цяло хранене и ги нареждате до вас. В горния си край системата е с широк отвор, който позволява да се пъхне накрайникът на спринцовката. Така имитирате система за хранене Grinning Пускате мляко и поставяте бебто на гърдата като го придържате с една ръка, а с другата натискате спринцовката. Така всъщност то суче и от гърдата, стимулирайки я, а в същото време почти не полага усилия и млякото му тече в устичката. Доста бебета се обръщат към гърдата след такава терапия. Ако има нещо неясно - питайте Hug
Assinka, никога не би ми хрумнало!  Shocked То хората затова казват Питай патило, а не старило! Ще го запомня, ако и моите опити за засукване продължат така безславно, както досега! Благодаря!

# 37
  • Мнения: 3 926
Кетката, по-добре като се ми на близо (живея в Борово), драсни едно ЛС да дойда да ви видя ако имате нужда Hug Само да знаеш, че утре заминавам за една седмица. Като се върна съм на разположение Hug

# 38
  • Мнения: 1 516
Да се оплача , днес както си цедях в контейнера и хоп той се откачи и разлях около 100 мл кърма. Идеше ми да се гръмна  #2gunfire. Поревах си, но не ми мина ... Още ми е тъжно, не толкова за кърмата, колкото за това ,че толкова исках да кърмя, а от самото начало кърмата ми беше малко и Виктор така и не свикна да суче... Сега вече като видя помпа и започва да ми се повръща . Не знам до кога ще издържа така  !

# 39
  • Мнения: 789

Не знам това нашето геройство ли е или лудост  Crazy , но знам, че е най-доброто, което можем да направим за нашите бебчета  Heart Eyes  Sunglasses

Е то да си герой се изисква малко лудост все пак  Heart Eyes Браво на вас!!! Наистина правите възможно най-доброто за децата си  Hug

# 40
  • Мнения: 68
Ей, ако знаете, как ви се възхищавам. Hug
Гордейте се, 4е, макар и с такива мъки, сте осигурили най-добрия старт за съкровищата ви!

# 41
  • София
  • Мнения: 1 481
Radostche, герой си!
Упорството ти е за пример, браво   bouquet

# 42
  • Мнения: 630
Аз цедях докато кърмата ми спря съвсем, за съжаление доста бързо -3,5 месеца. Последният месец цедях през час и накрая за цял ден бях изцедила общо количество 15мл., но бях твърдо убедена, че всяка капка кървма е повече отколкото никаква. Знам колко е трудно, аз имах чевството, че прекарвам повече време с помпата, отколкото с бебето. Ще ти пожелая търпение и да цедиш докато има. Успех.

# 43
  • Мнения: 598
ами и аз съм в отбора на цедящите. Вече 9 месеца и засега само малко е намаляло количеството. Рекорда ми беше към литар и 200 мл, но сега е към 900. И това е основната храна на бебчо. Не можах да се науча да го кърмя в началото, затова цедя. За следващото  дете обаче съм много амбицирана да се науча от гърда. Дано успея. Ако не--поне знам че и този начин става. Пак е кърмене, макар и с шише. Не се предавайте момичета!

# 44
  • Мнения: 3 695
Браво! Много сте упорити!

# 45
  • Мнения: 291
Упоритост, достойна за уважение е това   bouquet Аз не бих издържала определено! Но да ти кажа честно, струва ми се прекалено... В края на краищата и майките са хора, не е необхимо да се превръщат в роби на децата си... 

# 46
  • Мнения: 1 516
Чудех се, а продължавате ли с опитите да сложите бебето на гърдата Защото аз опитвам всеки ден .... Все тая надежда, че както си смуче палеца, лигавника, играчките, крачетата, моята ръка, така ще просуче и от гърдата. За сега без успех...

# 47
  • Мнения: 1 440
Въпреки, че не суче Пламена много се радва докато се цедя...все иска да пипа гърдата и да я целува Blush Аз също тая все още надежда, че поне ще опита да засмуче от любопитство и като види, че има мляко там ще поиска да си цокне Praynig За сега само се облизва около нея и това е Peace

# 48
  • Плевен
  • Мнения: 1 738
Браво! И аз до скоро бях така .Като стана на 1 месец започна да отказва гърдата и така постепенно  започнах да се цедя и последваха 5 месеца само в цедене 6-7 пъти на ден и нощем. Имах чувството,че ще изкукуригам по едно време,но предпочитах да е на кърма.Постепенно започна да намалява кърмата и накрая остана само за 1 хранене и то с голям зор. От около 2-3 седмици вече не се цедя и сме на АМ. В началото ми беше много криво,че не е на кърма,но се успокоих.Все пак направих всичко възможно да не е на АМ от 2 месец. Много е трудно! Успех!

# 49
  • Мнения: 616
Моят мълчоган е на един месец вече и се храним като се изцеждам и му давам кърмата със шише защото той не иска да суче .Исках да разбера има ли и други мами с такъв проблем и как се справят .Моля ви споделете вашия опит с съхраняването на кърмата  времето за цедене .

# 50
  • Мнения: 394
скоро имаше тема за това - http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=207550.0

# 51
  • Мнения: 616
Пуснах подобна тема днес защото нямам много време да се ровя  и аз съм от вашия отбор и исках да видя дали има и други като мен.Аз се цедя по 7 пъти на денонощие и за сега вече месец осигурявам  нужното количество да е изцяло на кърма и прибирам по едно бурканче на ден, но не знам колко време може да се стимулира кърмата така.Сега тук видях че може и по дълго време .Много е трудно защото ми отнема много от времето и пренебрегвам другото си дете но съм решена да издържа докато имам кърма и тайно се надявам Сашко да засуче нормално защото сега на два дена един два пъти ме изсуква и на всяко хранене му предлагам първо гърдата и после като се ядоса много шишето понякога цоква по малко понякога изобщо не иска .

# 52
  • Велико Търново
  • Мнения: 269
Здравей, бих искала да те подкрепя в това начинание и да ти пожелая много кураж и да не се отказваш. Моята сестра имаше същия проблем - бебето така и разрани гърдата, че просто беше невъзможно да суче, така че тя се изцеждаше и му даваше от шише в продължение на 4 и половина месеца, после и се наложи да се отдели от бебето си за 10 дни и кърмата и спря, иначе щеше да продължи да се цеди още дълго време.
При мен нещата стоят по подобен начин. За щастие бебето ми не се е отказало да суче, сега също продължава, но често ми се налага да излизам по работа и да я оставям на свеки да я гледа като се изцеждам и оставям кърма. Трудно е, но с повече желание всичко се постига. Дано да имаш хубава помпа. Моята е електрическа на "Медела" и нямам никакви проблеми с цеденето.
Хубавите помпи са скъпи, но си струват парите!

# 53
  • Мнения: 966
Браво Радостче!

# 54
  • Мнения: 73
браво на теб!
И аз си мислех 4е съм от малкото от които се цядят постоянно! Малката вече минава 8 месеца и сме така от раждането. Колкото и да се опитвах да я привикна към гърдата, не успях и накрая спрях с опитите, защото и двете яко се изнервяхме. Стискам ти палци да продължиш колкото можеш. Яко е гър4, ама си мисля 4е си струва. Успех на вси4ки мами Hug

# 55
  • Мнения: 66
 И аз съм така 6ти месец Simple Smile. До към третия така ми беше писнало #Cussing out. Но после свикнах Simple Smile. Сега цедя много малко вече, но докато имам ще давам каквото имам Simple Smile.

П.П. Все пак се надявам следващото детенце да иска да суче Simple Smile.

# 56
  • Мнения: 3 926
Пуснах подобна тема днес защото нямам много време да се ровя  и аз съм от вашия отбор и исках да видя дали има и други като мен.Аз се цедя по 7 пъти на денонощие и за сега вече месец осигурявам  нужното количество да е изцяло на кърма и прибирам по едно бурканче на ден, но не знам колко време може да се стимулира кърмата така.Сега тук видях че може и по дълго време .Много е трудно защото ми отнема много от времето и пренебрегвам другото си дете но съм решена да издържа докато имам кърма и тайно се надявам Сашко да засуче нормално защото сега на два дена един два пъти ме изсуква и на всяко хранене му предлагам първо гърдата и после като се ядоса много шишето понякога цоква по малко понякога изобщо не иска .
Едномесечно бебе има огромен шанс да се научи да суче от гърдата. Ако не си прочела двата ми по-горни поста и имаш време - погледни ги. Това, което съм описала не е никак сложно. Ако имаш въпроси - питай. А и така наистина ще ти остава време и за другото детенце Grinning

# 57
  • Варна
  • Мнения: 276
Браво, Радостче! Смелост и не се предавай! Много е трудно, наистина, но се издържа!
И аз започнах така (дори още не смея да кажа, че съм го минала този период и продължавам да държа запас от кърма в хладилника!). Вики се роди малка, леко незряла (а аз бях с успойки от секциото) и не можеше да изсуче достатъчно. Всеки път и давах да суче, а после дохранвах с изцедената кърма. Понякога, ако се опитвах да пропусна добавката, тя плачеше и си я искаше. Струваше ми се,че само кърмя, цедя и после пак и пак и нямам време за нищо друго.... а и притеснението дали ще изцедя достатъчно за следващия път...... тежко е, наистина. който е минал от там знае най-добре. На моменти не вярвах, че някога ще се справим!!!
В един момент се нещо се промени. Тя порастна и вече трябваше да сменя броя на дупките на биберона, но не го направих. Не се отказваше от сученето и просто направих всичко възможно да суче повече (май пробвах почти всичко прочетено тук - в тъмна стая, на тихо, голи, спейки и какво ли още не.....)и спрях добавката с кърма, защото вече се изнервяше много от биберона. И Слвава Богу, за сега сме добре. От време на време й давам по малко изцедена кърма с лъжичка (на едно хранене на ден, но след като е сукала), ама май по-скоро й харесва заради елемента на игра....  Simple Smile
Искам да ти кажа,че понякога дори когато си мислиш,че нещата няма да се променят ТЕ СЕ ОПРАВЯТ!!!! Понякога това се случва когато най малко очакваш!
Ще се моля за такова чудо и при вас! Hug

# 58
  • Мнения: 13 841
Здравейте момичета
Да се запиша и аз във темата.
Дъщеря ми отказа да суче на 20 дена - не  че преди това сучеше много усърдно. На консултацията педиатърката я диагностицира като "лениво бебе" и каза че имам избор или да се цедя или да преминаваме на АМ  като й давам от шише с дупка колкото една стотинка така че дай тече в гърлото. Реших че съм инат и ще се цедя. Цедих се цели 12 месеца. Бях станала като машина - нямаше ден и нощ- знаете как е - храненето е по график - ставаш , изцеждаш, даваш , пак доисцеждаш, миеш шишета, преваряваш и докато легнеш, дошло време за новото хранене. За последен път се изцедих когато тя стана на една годинка и реших че повече нямам сили ... Дълго си мислех че аз съм виновна, че не съм могла да я свикна с гърдата, но тя растеше и сега ,след години, стана ясно че детето просто си е злоядо по характер и иска някой да тича с лъжицата след нея...
Успех на всички в борбата с малките ни съкровища...

# 59
  • Мнения: 2 807
Radostche, можеш само да се гордееш с постигнатото!   bouquet

Трудоемко е наистина, друго си е бебчо да суче от теб, но в крайна сметка важното е, че продължавате да се кърмите.
Дори по 20-30 мл кърма да изцеждаш и да му даваш, пак е добре (далече съм от мисълта, че ще продължаваш така още 3-4 години и заради само тези 20 мл ще го "водиш" кърмен, де, но това е друга тема  Wink)

Успех, упорита майко!  Hug
И прегърни малкото сладко кърмаче от мен!  Heart Eyes

# 60
  • Varna
  • Мнения: 503
Radostche, браво. Аз бях така 9 месеца. понеже почнах работа още на втория месец. Но с Бетинка остиксахме да е на кърма до 11 месец.
 Успех и не се предавай.

# 61
  • Мнения: 115
едно голямо БРАВО на всички мами които практикуват този "спорт" толова време. Поредното доказателство, че за детето си една майка е готова на всичко. Стискам Ви палци да имате сили и търпение да продължавате да го правите.

# 62
  • Мнения: 1 516
Не знам дали мога да се нарека кърмачка... Даже на изложбата в подкрепа на кърменето бях, и ми стана толкова тъжно, че не могА да го кърмя моето юначе...

# 63
  • Мнения: 13 841
Радостче, хайде сега, гледай по философски на нещата, нали детето е на кърма, няма значение как я осигуряваш ... А връзката с детето не се основава само на кърменето, нали докато се храните се гушкате и се гледате в очите...

# 64
  • У дома... някъде
  • Мнения: 2 371
Radostche, можеш само да се гордееш с постигнатото!    bouquet
Дори и скоро да се откажеш,знаеш че си издържала толкова време и това говори много Peace

# 65
  • София
  • Мнения: 622
Не си сама-виж го моя юнак колко е голям, а в квартала има още една мама с декемврийче, която прави същото. Аз продължавам с помпата(само че той суче и от мен като е сънен), защото не иска да яде никакви пюрета , каши и т.н АМ пробвахме много видове и само Милумил харесва и то много си го хареса, така че поне съм спокойна за периодите, в които намалява. Аз скоро прекратявам цеденето, защото ме чака работа и университет октомври месец. Поздрави за постигнатото!  Hug

# 66
  • София
  • Мнения: 6 263
Поздравления, мами, наистина се изисква упоритост с месеци да се цедите! На мен ми се налагаше първите месеци след кърмене да цедя заради запушени канали и знам как ми беше втръснало, а при вас е с месеци!

Като беше бебе синът ми една майка от априлките също така цеди 7 м. и май му осигуряваше кърма за всички хранения; като го захрани сама си я спря, че и тежеше вече милата.

Общи условия

Активация на акаунт