Rated PG-18: American Motion Pictures Presents....

  • 17 430
  • 300
  •   1
Отговори
# 180
Hear Again, макар и с малко закъснение, исках да ти кажа че много съжалявам за лошите вести от майка ти. Надявам се нещата да не са толкова зле и ти пожелавам много смелост и воля. Мъжът ми мина през същото нещо през октомври миналата година с баща си и наистина човек никога не е подготвен за такива неща. Стискам ти палци и се моля за вас!

Viktoria, много хубави снимки, много сте хубави. С какъв фотоапарат са правени? Ние търсим да си купуваме нов фотоапарат и за това питам. Мерси Simple Smile Вие сте големи късметлии колко е послушна Елла, блазе ви. Ние на ресторант сме се отказали вече да ходим освен ако Ана-Мария не спи или пък са супер бързи в сервирането на храната и обслужването и можем да се наядем за 40 минути максимум. Тя стои в столчето за хранене точно 5 минути през които всичко на масата трябва да се опипа и пусне на земята, ако не са големи протести. След това трябва да се обикаля ресторанта, маха на хората, говори им на нейния си език... забавна е ама до един момент. .....

Поли, мога да ти дам някои общи насоки за писане на резюме. Моето впечатление е че тук държат изключително много на формата на резюмето - начина по който е отганизирано. Най важното е да не надвишава повече от една страница (това е много важно, не си правя мятап), и да съдържа следните части:

1. На първо място е лична информация - име, адрес, телефон и емейл. Възраст, рожденна дата, пол и прочее не се пишат.

SUMMARY OF QUALIFICATIONS - накратко обясняваш какъв опит имаш, какви качества и какво искаш да правиш. Това е най важната част от резюмето ти тъй като на един recruiter му е нужно да прочете 1/3 от резюмето за да предцени дали това е потенциален кандидат или не.

EXPERIENCE - опита който имаш, обикновено през последните 5 години, ако имаш място можеш и да го поразшириш. Освен да опишеш какво си правила, също е препоръчително да дадеш примери какво си постигнала.
EDUCATION - obrazowanieto ti

SKILLS - какви софтуерни програми владееш, лицензи, езици, които говориш

Наистина има много информация on-line за това как да пишеш резюме. Също така погледни и за Cover Letter - хубаво е да го имаш като притурка към резюмето. Ако имаш въпроси - питай Simple Smile

# 181
  • Мнения: 7 091
Поли, мога да ти дам някои общи насоки за писане на резюме. Моето впечатление е че тук държат изключително много на формата на резюмето - начина по който е отганизирано. Най важното е да не надвишава повече от една страница (това е много важно, не си правя мятап), и да съдържа следните части:

Нека да внеса едно уточнение, резюмето, което се носи на интервюто не би трябвало да е повече от 2 страници , а това в нета може да е колкото си иска дълго.
Един квалифициран специалист не може да си събере само образованието на една страница. Може би имаш предвид да е 1 ЛИСТ, не една страница? newsm78
След като се свържат рекрутърите с теб обаче може да искат обогатяване на определен аспект от резюмето и отрязване на друг, в зависимост от мястото, което се предлага. Последният път, когато мъжът ми кандидатства му искаха 1 страница САМО за едната работа, която беше работил, с подробности. Така че много зависи, въпросът е да не се орязват важни неща само за да се събере в 1 страница, но и да не се пълни с глупости, за да набере този обем.  Peace

# 182
Поли, мога да ти дам някои общи насоки за писане на резюме. Моето впечатление е че тук държат изключително много на формата на резюмето - начина по който е отганизирано. Най важното е да не надвишава повече от една страница (това е много важно, не си правя мятап), и да съдържа следните части:

Нека да внеса едно уточнение, резюмето, което се носи на интервюто не би трябвало да е повече от 2 страници , а това в нета може да е колкото си иска дълго.
Един квалифициран специалист не може да си събере само образованието на една страница. Може би имаш предвид да е 1 ЛИСТ, не една страница? newsm78
След като се свържат рекрутърите с теб обаче може да искат обогатяване на определен аспект от резюмето и отрязване на друг, в зависимост от мястото, което се предлага. Последният път, когато мъжът ми кандидатства му искаха 1 страница САМО за едната работа, която беше работил, с подробности. Така че много зависи, въпросът е да не се орязват важни неща само за да се събере в 1 страница, но и да не се пълни с глупости, за да набере този обем.  Peace

Тандоори, наистина имам предвид 1 страница, а не един лист. Това е нещо което съм го чувала от няколко recruiter-и и което съветниците на career services в business school са ни го набивали в главите мнoгoкратно. Ако си CEO на компания или ядрен физик или имаш 30 години опит зад гърба си, това е отделен въпрос. Аз лично винаги съм се предържала към правилото за 1 страница, без значение дали е on-line или не.

# 183
  • Мнения: 7 091
Тандоори, наистина имам предвид 1 страница, а не един лист. Това е нещо което съм го чувала от няколко recruiter-и и което съветниците на career services в business school са ни го набивали в главите мнoгoкратно. Ако си CEO на компания или ядрен физик или имаш 30 години опит зад гърба си, това е отделен въпрос. Аз лично винаги съм се предържала към правилото за 1 страница, без значение дали е on-line или не.

Изненадващо ми е това, което казваш, защото наши приятели имат голяма рекрутърска фирма и аз пък от тях съм чувала точно това, което написах по-горе, както и от опита на мъжа ми ( над 10 години) при работа с рекрутъри. Аз с моя 5 годишен стаж не мога да събера местата, на които съм работила + образованието си посмъртно на 1 страница, а съпруга ми с неговия стаж още повече.
Но предполагам, че колкото рекрутери, толкова изисквания, а може би има значение и сферата на работа.  newsm78

# 184
  • Мнения: 2 563
Поли, мога да ти дам някои общи насоки за писане на резюме. Моето впечатление е че тук държат изключително много на формата на резюмето - начина по който е отганизирано. Най важното е да не надвишава повече от една страница (това е много важно, не си правя мятап), и да съдържа следните части:

Нека да внеса едно уточнение, резюмето, което се носи на интервюто не би трябвало да е повече от 2 страници , а това в нета може да е колкото си иска дълго.
Един квалифициран специалист не може да си събере само образованието на една страница. Може би имаш предвид да е 1 ЛИСТ, не една страница? newsm78
След като се свържат рекрутърите с теб обаче може да искат обогатяване на определен аспект от резюмето и отрязване на друг, в зависимост от мястото, което се предлага. Последният път, когато мъжът ми кандидатства му искаха 1 страница САМО за едната работа, която беше работил, с подробности. Така че много зависи, въпросът е да не се орязват важни неща само за да се събере в 1 страница, но и да не се пълни с глупости, за да набере този обем.  Peace

Тандоори, наистина имам предвид 1 страница, а не един лист. Това е нещо което съм го чувала от няколко recruiter-и и което съветниците на career services в business school са ни го набивали в главите мнoгoкратно. Ако си CEO на компания или ядрен физик или имаш 30 години опит зад гърба си, това е отделен въпрос. Аз лично винаги съм се предържала към правилото за 1 страница, без значение дали е on-line или не.

И аз знам за една страница, особено за хора под 30. Просто слагаш най-важното, за да може човекът да може бързо да погледне и прецени кой си и какъв си.

# 185
  • Мнения: 2 563
Тандоори, наистина имам предвид 1 страница, а не един лист. Това е нещо което съм го чувала от няколко recruiter-и и което съветниците на career services в business school са ни го набивали в главите мнoгoкратно. Ако си CEO на компания или ядрен физик или имаш 30 години опит зад гърба си, това е отделен въпрос. Аз лично винаги съм се предържала към правилото за 1 страница, без значение дали е on-line или не.

Изненадващо ми е това, което казваш, защото наши приятели имат голяма рекрутърска фирма и аз пък от тях съм чувала точно това, което написах по-горе, както и от опита на мъжа ми ( над 10 години) при работа с рекрутъри. Аз с моя 5 годишен стаж не мога да събера местата, на които съм работила + образованието си посмъртно на 1 страница, а съпруга ми с неговия стаж още повече.


И аз с моя 4 годишен не мога, ама не ми се е случвало да сложа всичко, подбирам според работата.

# 186
  • Мнения: 7 091
И аз с моя 4 годишен не мога, ама не ми се е случвало да сложа всичко, подбирам според работата.

Ами нали и аз това казвам- когато кандидатстваш за конкретна работа да! Когато си постваш обаче резюмето в нета, за да го видят по-голям брой рекрутъри е съвсем друго и тогава може да е по-голямо.

# 187
  • Мнения: 2 563

Ами нали и аз това казвам- когато кандидатстваш за конкретна работа да! Когато си постваш обаче резюмето в нета, за да го видят по-голям брой рекрутъри е съвсем друго и тогава може да е по-голямо.

Да, права си. Точна така.

# 188
  • Boston, MA
  • Мнения: 3 105
Една страница. Никой не обича да чете фермани, това е страната на краткия attention span.  Mr. Green

Аз имам над 10 години трудов стаж и се събирам на една страница. Trim, trim, trim. При компютърджиите може да има различни изисквания (все пак, други криейтив професии кандидатстват за работа с цяло портфолио).

# 189
  • Мнения: 994
Една страница. Никой не обича да чете фермани, това е страната на краткия attention span.  Mr. Green

Аз имам над 10 години трудов стаж и се събирам на една страница. Trim, trim, trim. При компютърджиите може да има различни изисквания (все пак, други криейтив професии кандидатстват за работа с цяло портфолио).

И аз така знам, не че съм си търсила работа, но съпругът ми е със стаж 15+ и то с много публикации, но се  е  вместил само на 1 страница. Колкото по-кратко, толкова по-добре.

# 190
  • Мнения: 994
Колкото до последствията от раждането, подкрепям Анет, цезаровото е хиляди пъти по-зле. Мен все още ме боли кожата, казаха ми че ще е така около година. Като стана въпрос за сравнение, вие чували ли сте по вашите краища за вагинално раждане след цезарово. Тук ми казаха, че вече не се практикувало, защото много им се качвала застраховката за малпрактис(не ми се сменя сега на латиница). Казаха ми, че трябвало да отида в някоя Университетска болница, там по имало шанс да ми разрешат. Чудно ми е ако откажа да подпиша документите за цезаровото, какво ще направят Simple Smile дали ще ме изгонят на улицата да раждам Wink     

Преди 6 години VBAC беше далеч по-модерен и много повече рискуваха. Миналата година моят доктор отказа да раждам VBAC отново. Аз не исках да рискувам с университетска болница и с непознат доктор. Защото все пак си има много условия за правилното провеждане на VBAC - a. Не е като да идеш просто да си раждаш вагинално.

# 191
  • Мнения: 1 783
Една страница. Никой не обича да чете фермани, това е страната на краткия attention span.  Mr. Green

Аз имам над 10 години трудов стаж и се събирам на една страница. Trim, trim, trim. При компютърджиите може да има различни изисквания (все пак, други криейтив професии кандидатстват за работа с цяло портфолио).
И аз така знам от business school - 1 страница. После пък като тръгнах да си търся работа в nonprofit сектора, ми казаха че можело и повече. Най-важното било да бъде applicable experience, тъй че съм съгласна с примера на Тандури за сервитьорката и ракетния инженер.

# 192
  • Мнения: 405
Здравейте, може ли и мен да ме включите във вашата тема? От съвсем скоро започнах да пиша в отчетните за Януари 2008.   Grinning

В момента живея в Сейнт Пол, Минесота.

# 193
  • Мнения: 2 257
Здравейте, може ли и мен да ме включите във вашата тема? От съвсем скоро започнах да пиша в отчетните за Януари 2008.   Grinning
В момента живея в Сейнт Пол, Минесота.

Охо, привет от Януари 2007. Simple Smile  Надявам се всичко да мине добре при теб и да си родиш най-сладкото Януарче!
В момента в темата може да те включи само Дивиана (или Tatti), но която от нас отваря следващата, ще те има предвид.
Добре дошла, с други думи!

Сега се сещам, че точно на 24 Юли миналата година писах в американската тема, че ще ставам майка и получих най-прекрасните пожелания от момичетата тук. Heart Eyes

# 194
  • Мнения: 405
Здравей, Джи! Мерси за топлото посрещане.  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт