Развенчаните Митове за раждането!!!

  • 4 108
  • 62
  •   1
Отговори
# 15
  • На планетата Земя
  • Мнения: 6 322
Хей, мили майчета! Я по-спокойно! Да не сте всички в цикъл!  #Cussing out

Момичето е намерило, дало ни е да прочетем. Всеки оттам нататък си прави изводите. Ако иска го чете за развлечение, за успокоение, за разсъждение.

Няма нужда от хапливите ви забележки в и без това напрегнатото ни ежедневие!  Hug

Последна редакция: ср, 18 юли 2007, 17:30 от Mileto

# 16
  • Мнения: 6 029
за водното раждане съм напълно съгласна.....

# 17
  • Мнения: 1 420
Това специално, че обезболяващите не са чак толкова полезни до някаква степен е вярно. Аз родих без никакви обезболяващи - не че така бях решила, а просто така се случи. Е вярно поизмъчих се, но лекарката ми обясни, че така по-добре е станало понеже бебето се придвижва леко и родовите пътища постепенно се разтягат, което пък води до по-малко стрес при майката и бебето.

За обезболяващите в гръбнака наистина може да се получи главоболие, ако не са поставени на точното място.

За водното раждане също съм съгласна.

Благодаря за статията  Peace

# 18
  • Мнения: 1 085
Искам да използвам момента да пожелая на пилл леко раждане защото видях че и остава малко!Успехи мила и леко раждане.Ние сме с теб! Hug Hug Hug

# 19
  • София
  • Мнения: 1 877
Хей, мили майчета! Я по-спокойно! Да не сте всички в цикъл!  #Cussing out

Момичето е намерило, дало ни е да прочетем. Всеки оттам нататък си прави изводите. Ако иска го чете за развлечение, за успокоение, за разсъждение.

Няма нужда от хапливите ви забележки в това и без това напрегнато ежедневие!  Hug

Абсолютно! Всеки може да сподели дали е съгласен или не, ама вие за косите се хванахте направо Mr. Green.

# 20
  • Мнения: 2 818

…да се ражда във вода е по-лесно.
Не е вярно.
Водата не дава никакъв обезболяващ ефект.
Нещо повече: това може да е опасно за бебето. То се ражда при температура на майчиния организъм 37-38°С. Преминавайки във въздушна среда, бебето трябва да получи нужната доза стрес, която да отключи защитните механизми на организма му. А когато попада от утробата в топла вода (в студена раждане изобщо не е възможно) процесът се стопира. При това естественият рефлекс да се поеме въздух под вода довежда само до задавяне.


 ooooh!

От личен опит - обезболява! Защото тялото се отпуска, мускилите не се стягат и естествените обезболяващи, които тялото си произвежда си свършват работата.
За стреса - по тази логика е най-добре да се ражда със секцио - там стреса за бебето е най-голям.
При това естественият рефлекс да се поеме въздух под вода довежда само до задавяне. Поне да бяха написали, че е възможно да погълне вода - а те направо довежда до задавяне.  ooooh!

Накратко - моля, бъдещите мами да не взимат под сериозно внимание написаното в статията. Ако се интересуват от водно раждане - да прочетат по-достоверни източници! (Малко съм груба, ама...)

# 21
  • Мнения: 650
Развенчаните митове за раждането
Великият миг на раждането на новия живот е съпроводен с какви ли не вярвания и легенди. Дори съвременните жени понякога им се доверяват. ...
…родилните страдания трябва да се облекчават с обезболяващи средства.
Не е вярно и е по-добре да не се прави.
Раждането е естествен процес. Той не бива да се обезболява, защото безопасни средства няма. Нито един медикамент не е без последствия за организма, ако трябва да действа в продължение на 16-18 часа, колкото трае раждането. Понякога обаче обезболяващи се дават в самата кулминация - 2-3 часа преди появата на бебето. На Запад практикуват инжектиране на анестезиращи медикаменти в гръбначния стълб. Но такова вмешателство в гръбначния мозък при повечето жени довежда по-късно до главоболие и дори понякога до припадъци.

.....
http://semeistvo.rozali.com/


Дрън дрън та пляс hahaha
1900 година ли е????
ето ви още митове
-имаш диоптър-раждаш секцио
-"много възрастните жени" след 30 да раждат секцио за по сигурно newsm78, възрастни първескини по смешно нещо не бях чувала Joy
 

# 22
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Относно водното раждане няма нищо подобно. За да си поеме дъх бебето, трябва да има няколко фактора - да се увеличи достатъчно съдържанието на въглероден диоксид в кръвта му, за да се задейства рефлекса на вдишване, което не става, преди да спре притока на кръв от пъпната връв. Т.е. има напълно достатъчно време бебето да бъде извадено от водата. Според изследванията по въпроса имаше и различни други причини, поради които не се осъществява моментално вдишване под водата - като все пак си има и разумен период, в който бебето трябва да се извади от водата, естествено.
Другите две са също толкова безмозъчно написани - лично мнение.

# 23
  • Мнения: 415

Дрън дрън та пляс hahaha
1900 година ли е????
ето ви още митове
-имаш диоптър-раждаш секцио
-"много възрастните жени" след 30 да раждат секцио за по сигурно newsm78, възрастни първескини по смешно нещо не бях чувала Joy
 

Ами твоите митове си ги има нищо че не сме 1900 - оня ден една кърмачка (не е раждала през 1900) се опита да ме убеди точно в тези двата.

# 24
  • Мнения: 650
не тези които написах за съжаление още ги има с етикет "само в БГ" Mr. Green
Няма ги в другите източно европейски страни, няма ги в западно европейските,няма ги в САЩ... и вече ми става лошо като чуя за очното налягане. Ако имаш проблем с ретината или очното налягане и чакаш да доиде да родиш да го установиш newsm78

имаше още но сега не мога да се сетя-по-скоро се сещам за след това...

# 25
  • Мнения: 1 121
Аз като раждала държа да се изкажа, че написаното са пълни глупости. За обезболяващите определено има много митове... е, аз раждах с епидурал и след това нямах нито главоболие, нито болки в кръста, нито каквито и да е неразположения, но дори и да имах пак бих ги избрала пред контракциите. Мисля, че всяка нормална немазохистична жена би. Mr. Green  Mr. Green Mr. Green

16-18 часа? Аз родих за 7 часа (от първата контракция до края) и съм първескиня Laughing

Така, че майчета ползвайте обезболяващи и не се плашете, страшно няма Hug

# 26
  • София
  • Мнения: 1 524
Да подготвя тялото си за раждане имайки болки 16-18 часа - това е извратено, предпочитам упойка и 7 часа  Peace Все пак да се възползваме от постиженията на науката, ако някой е болен от, да речем туберколоза, какво да не се лекува с новите хапчета, продукт на постиженията на науката, а какво,  да се върне 100 години назад и да се моли Бог да го спаси?? Не го разбирам този геройзъм и затова не е за мен.

# 27
  • Мнения: 413
Да разкажа и аз, как е в Австрия, Вече съм в 36 седмица и има специален организиран курс, всеки понеделник от анестезиолог, който един час разяснява с картинки, схеми и т.п. възможните обезболяващи варианти, предимства и недостатъци и .... С една дума супер, но епидуралът е забранен, когато родилката има дископатия и висок диоптер, поради налягането което се получава в последния родилен период - с една дума,да не се повреди нещо раждащата.
   Към недостатъците бяха вписани, намаляване на кръвното налягане, изтръпване на крайниците, главоболие, проблеми с дишането,неправилна пункция с иглата в гръбначния стълб и мн.други, които не се сещам, но тези недостатъци се срещали много рядко - около едва 2-3%.
  И накрая ми връчиха един формуляр, която трябва да попълня, дали съм съгласна при евентуални проблеми, да ми бъде направена някаква анестезия - с една дума хората се застраховат, ако стане проблем да не ги съдим. Така че не е наивна тази епидуралка.
   Аз лично първия път /преди 15 год/ родих нормално в България, без упойки и обезболяващи, ...е  покрещях си около 8 часа в родилното, ама навремето нямаше даже видеозон. Сега съм на 35 и май ме чака Секцио, че имам голяма дискова херния.
 

# 28
  • Мнения: 6 029
Аз като раждала държа да се изкажа, че написаното са пълни глупости. За обезболяващите определено има много митове... е, аз раждах с епидурал и след това нямах нито главоболие, нито болки в кръста, нито каквито и да е неразположения, но дори и да имах пак бих ги избрала пред контракциите. Мисля, че всяка нормална немазохистична жена би. Mr. Green  Mr. Green Mr. Green


аз съм мазохистка значи. честно казано не разбрах какво им е стряскащото на контракциите. зъб и бъбреци болят много повече.

# 29
  • Мнения: 14 133
Хей, мили майчета! Я по-спокойно! Да не сте всички в цикъл!  #Cussing out

Момичето е намерило, дало ни е да прочетем. Всеки оттам нататък си прави изводите. Ако иска го чете за развлечение, за успокоение, за разсъждение.

Няма нужда от хапливите ви забележки в това и без това напрегнато ежедневие!  Hug

Абсолютно! Всеки може да сподели дали е съгласен или не, ама вие за косите се хванахте направо Mr. Green.
Peace

Общи условия

Активация на акаунт