да го будя ли?

  • 2 041
  • 60
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 500
Не го буди.

# 16
  • София
  • Мнения: 5 079
Не, в никакъв случай! То само си изгражда някакъв "режим".  Peace

# 17
  • У дома... някъде
  • Мнения: 2 367
Както мислиш че е най-добре Wink,ние бяхме на АМ и си будех бебето на 3 часа иначе спеше доста и ако не я събудя ставаше после лудница

# 18
  • Мнения: 200
Според мен НЕ! Щом бебо си спи спокойно, значи не е гладен. Когато огладнее сам ще скочи!

# 19
  • Мнения: 1 264
Не го буди! Когато е огладнее, ще се събуди.

# 20
  • Пловдив
  • Мнения: 563
Първите дни, като една новоизлюпена майка, исках всичко да правя по график и както трябва, и все ме беше страх да не остане гладно човечето, ако не го събудя да хапва на 3 часа. Когато обаче казах на педиатърката, че го събуждам, за да храня , тя изпадна в почуда и каза да не го тормозя и събуждам насила, когато е гладно, ще се събуди само. Така и направих, макар че в мене си имах някакви колебания дали е правилно. Е, в резултат детенцето много бързо си изгради режим, не пострада от това, че на един месец последното хранене беше към 21-22, и след това чак към 7-8 сутринта. Много се надявам и с второто да е така. 

# 21
# 22
  • Мнения: 655
Никога не съм будила сина си,за да го храня. Бъди сигурна,че като огладнее,бебо сам ще се събуди. След като спи,значи не е гладен.

# 23
  • Мнения: 1 877
И двамата не съм ги будила

# 24
  • в Низината
  • Мнения: 705
Изчаквах 15-30 мин.след часа за хранене и ако не се събуждаше, аз го двигах. За няколко дни свикна и се будеше сам. Резултатът е, че никога не съм имала проблем с режима - лягане, ставане, хранене. И до сега е така.
Моето мнение е, че ако не му се създаде режим на детето, а го оставиш да се събужда и да яде когато си иска, става пълен хаос и колкото повече расте, толкова по малко ред има!

# 25
  • На един клон
  • Мнения: 1 064
По принцип не смятам,че трябва да се будят.
Но ми се е случвало да го правя,но не на точния час,а ако се успи вече много.Това е защото се роди мъничка и бях притеснена за теглото и.
Общо взето,не съм стриктна по отношение на спазването на някакви норми,децата не са часовници.

# 26
  • Мнения: 1 449
Бебето все пак е доста малко, само на месец. За тази възраст, дори при кърмене на поискване, е важно да вместваш 6 пъти (или повече) кърмене. Зависи и как се развива бебчо, колко наддава и т.н. Нямаме информация, затова съветите са все по принцип...

Подкрепям казаното от всички по-горе и все пак - точно в началото на втория месец моята дъщеря не се будеше, въпреки че беше гладна!! Когато укрепна, това се промени.

# 27
  • Бургас
  • Мнения: 561
Не съм го будила!
В началото, като мине час след времето за хранене му давах млякото в спящо състяние. Но ние бяхме на АМ- незнам как стои въпроса с кърмените бебета  newsm78

# 28
  • In the jungle out there..
  • Мнения: 1 252
Аз също ще отговоря с "не". Бебето гладно няма да остане. Ще яде щом се събуди. По-добре спокойно, наспано бебе, отколкото изнервено, но пък с режим Naughty Това е принципът, който съм спазвала с моето дете.

# 29
  • Мнения: 6 029
ако наддава нормално, пълни пампресите, няма жълтеница - не го буди. ако има някакъв проблем обаче го буди.

Общи условия

Активация на акаунт