На каква температура отглеждате бебенцето си?

  • 2 683
  • 44
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 677
И зиме, и лете не съм се старала да поддържам някаква специална "бебешка" температура. Вкъщи нямаме климатик, така че отварям прозорци, проветрявам, пускам вентилатори да раздвижват въздуха, а дребният седи гол.

# 16
  • Мнения: 2 100
Мда... Облечено бебе на затворени прозорци, без проветрение... идва множко. За жалост нищо не можем да направим. Можеш да им кажеш, но не вярвам да се промени нещо. Най-много да те обвинят, че се месиш където не ти е работа.  Wink


Аааа, не  Naughty Хич не смятам да им се меся! Тя и без това си мисли, че аз нищо не разбирам от нищо. Просто ми беше любопитно как стои въпроса с температурата и при вас Simple Smile

# 17
  • София
  • Мнения: 4 294
На нормална стайна температура  Peace
Разбира се температура у дома, зависи от сезона - сега лятото е по-висока достига до 28-29 градуса в стаите и винаги отворени прозоци, а зимата е около 20-21 градуса.

Последна редакция: пт, 20 юли 2007, 15:08 от Дудинка

# 18
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 532
На стайна Peace

# 19
  • София
  • Мнения: 1 285
Вярно, че моето дете е голямо, но условията са такива откакто се е родила. Без климатик. Зимата трудно стига 20 градуса, ако е много студено. В момента 24-26 градуса и не мога да я смъкна по никакъв начин. Ходи по потниче и гащички, играем си на чешмата в банята. Извеждам я сутрин до 12 и вечер след 18 часа +- половин час. В най-горещото време сме на затворени прозорци (много зле се чувствам като затворник), но ако са отворени колко ли градуса ще стане...

Много се замислям за климатик, че тези високи температури май ще станат обичайни за нашите географски ширини.

# 20
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
Когато надхвърли 27-28 градуса пускам климатик на нощен режим,а докато не се обърне слънцето към съответните прозорци са отворени.

# 21
  • Мнения: 430
аз мойте на стайна температура ги гледам

# 22
  • Мнения: 6 164
На стайна, но сега в жегата е ужас наистина. То си личи по детето - показва си, че му е горещо, кисело е и реве. Айде сега е вече на година, не му треперя толкова - мокря го, вентилаторите са включени.. но ще кажа за миналата, когато беше на 2-3 месеца и пищеше от горещна: Беше гол по памперс, прозорец не отварям през деня, че влиза по-голяма жега, но вечер и нощем е нон-стоп отворен. Денем пусках вентилаторите, но не ги насочвах към него директно.

# 23
  • Мнения: 2 818
Лятото на максимално хладно, само дето това не е особено хладно... Малкия (гол) си е почти вечно потен-> сам си се охлажда. А инак денем е абсурд да отворя прозорец... към 11 затварям и към 20ч отварям. Пускам плътно щорите от слънчевата страна...
А ти на термометър ли видя, че е толкова градуса или така прецени?

# 24
  • Мнения: 17 407
На стайна. КЛиматици не пускам, в стаите е 25-26 градуса, при отворени прозорци.







































# 25
  • Мнения: 2 100

А ти на термометър ли видя, че е толкова градуса или така прецени?


Сама прецених, тъй като след като си тръгнаме после от тях навън ми стана студено в тая жега! Съмнявам се да съм преувеличила. А иначе там и щори и завеси няма, за да спрат слънцето.

# 26
  • Мнения: 4 668
Понякога се чудя на хората , които от престараване си тормозят децата  Confused
Моят син е роден през май , т.е. малко преди жегите . Тогава живеехме в апартамент без климатик / понеже някой го удариха на чувства , че не всеки имал възможност за климатик / и му включвах вентилатор - обръщах го да духа настрани , но разхлаждаше въздуха . След три месеца отидохме в новият апартамент и оттогава все си е на климатик .
Никой не е в състояние да ме убеди , че е по - добре едно дете да се поти и обрива в тази жега , да се изнервя , да не може да спи и т.н. , само за да " не настине от климатика "  Confused
За сведение , досега синът ми е бил болен един път и то вирусно .
Така че , тези които приказват за вредата от климатика , не е зле да се аргументират .

# 27
  • Мнения: 3 069
Тези хора акъл имат ли???
Могат да докарат на детето топлинен удар!
Вики в момента в който пиша постинга си е на отворени прозорци от три места и пак няма полъх.
Другата година ще сме с климатик.

# 28
  • Мнения: 4 496
Лятото на каквато сме ние-на такава и беба,даже спи на леко отворена врата към терасата.Чистия въздух и проветряването са много важни за здравето.Даже зимата отварям на всеки час за по пет минути.

# 29
  • София - Младост 1А
  • Мнения: 2 384
Никой не е в състояние да ме убеди , че е по - добре едно дете да се поти и обрива в тази жега , да се изнервя , да не може да спи и т.н. , само за да " не настине от климатика "  Confused
За сведение , досега синът ми е бил болен един път и то вирусно .
Така че , тези които приказват за вредата от климатика , не е зле да се аргументират .

Дано да не изместим темата и да не влезнем в полемики, но те подкрепям с две ръце и два крака. Пускам си климатика и го насочвам да духа нагоре все едно по тавана се движи струята въздух. Да чукам на дърво за сега нямаме проблеми с разболяването. Синът ми боледува последно пролетта и също беше вирусно. От както се е родил и при майка ми където живеехме и сега в апартамента си пускаме климатика лятото при големите жеги. Мои приятели, които живеят в чужбина на 45-градусови жеги не могат и да си представят живота без климатик и децата им не боледуват повече от нашите тук.

Общи условия

Активация на акаунт