Изпращате ли децата да пазаруват в магазина сами?

  • 2 044
  • 35
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 185
Да, от 7-годишен някъде. Той имаше желание. Реших, че след като става ученик вече и все някой ден ще се наложи да отиде на или да се върне от училище сам, а там ще пресича и натоварена улица, трябва да може да отиде до кварталното магазинче. Пресича само 2 малки улички до там, но се скрива от полезрението ми за 15-ина минути. Не го следих, но бях много неспокойна докато не се върна. Чаках го на терасата. Simple Smile А какви ми минаваха през главата... знаете всички...

Вече ходи много често, най-вече със съседчето. Знае, че ще може да си купи нещо и за него и се кефи. Simple Smile

# 16
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Не смея да я пусна сама. А има една приятелка, която живее точно до магазина и която от 5 годишна идва сама и седи по цял ден у нас без да знаят къде е  #Crazy В неделя пак беше у нас и в 22 ч. просто се наложи да я изгоним ooooh! А не живее близо, минава по една неасфалтирана и неосветена улица (по която по това време минават само пияници и бездомни кучета) Sick Не знам какви са тия родители #Cussing out

# 17
  • Мнения: 1 030
Сиско ,стого индивидуано е,зависи от детенцето аз на Йоанка и имам пълно доверие знам,че това което съм казала тя ще го направи.Ако има улица да пресича наистина е сташно но ако, не е на застрашено място магазина нямя проблем.И най важното трябва да си спокойна и да  имаш пълно доверие у детето. Hug

# 18
  • Там където е семейството ми
  • Мнения: 2 510
Да изпращам синът си,който в момента е на 4 и половина години почти.
Изпращам го за нещо дребно до магазина,вече от почти година.Детето е много гордо със себеси,че е във помощ на мама.
Напоследък,обаче,дали защото взе да пораства взе да ми прави едни номерца,дето да се чудиш да се смееш ли да плачеш ли.
Пращам го онзи ден за кафе,давам му левче,и той хубостникът се връща със два сока под-ръка-питам аз къде е кафето"ми мамо не ми стигнаха парите за кафе,ситгнаха само за сокче за мен и Преслава" rotfImbo

Да подчертая само,че живеем във сравнително малък град,магазина ни е залепен точно за блока ни и не се налага да пресича улица и т.н.А и през цялото време до магазина и обратно аз си го следя от терасата,кога влиза и кога излиза. Mr. Green

# 19
  • Мнения: 323
Не, не го пращам! Naughty
Също много ме е страх, а и нямаме съвсем наблизо магазин.
А и като се замисля, от кварталните май нищо не пазарим.
Има време ще се научи.

И ние сме така,все още се въздържам Naughty

# 20
  • Мнения: 3 622
Синът ми е на 9 години, но преди няколко месеца го пуснах да отиде да купи нещо от магазина. И да сега е ходил не повече от 5-6 пъти. Живеем на много оживено място и много ме е страх

# 21
  • Мнения: 1 035
Изпращам голямата от 5 годишна. Много зависи на каква улица е магазина ,какво пресича детето.Нашата мога да кажа че е тиха, спокойна. Въпреки това и аз в началото изпитвах такива притеснения.

# 22
  • Мнения: 7 263
В стария ни апартамент пращах баткото още на 5 годинки тогава до магазина. Но магазина беше в блока до нас, не се пресичаше улица и всички се познаваха в квартала. Знаеха чие дете е и така нататък. Сега на новото място по-рядко го изпращам, защото всички близки магазини изискват пресичане на доста оживени улици, макар и в квартала. Има само един, който е близо и се стига безопасно до него, но той пък не е много добре зареден и се ползва само за екстремни случаи.

# 23
  • Мнения: 3 886
Да беше на 3 г отдолу под блока имаме магазин Peace

# 24
  • Мнения: 1 225
Аз повече се притеснявам от лошотията на хората. Детето си го знам че е отговорно. В магазина знае кое къде е. Оглежда се като пресича улица.

# 25
  • Мнения: 2 768
Доста редовно.
Хляб, например, купува само тя.
Дори когато я няма осезаемо усещаме липсата на нашето "дистанционно"  Mr. Green Всичко знае къде да намери - мляко, хляб, сол, захар, бира  Laughing
Но с уточнението, че супермаркета е под блока ни.

# 26
  • Мнения: 1 225
нашето "дистанционно" 
и ние така казваме на баткото  Peace

# 27
  • София
  • Мнения: 337
Да от 5 годишен, но магазинът е в нашия блок.

# 28
  • Мнения: 3 219
От петгодишен, и до пазара съм го пращала , но е срещу нас. А като бях бременна с малкото, понеже трябваше да лежа, основно той пазаруваше. Да ми е жив и здрав !!! Така и по-лесно се научи да смята.

# 29
  • Мнения: 2 700
В кварталния магазин (точно срещу блока ни) съм я пращала веднъж или два пъти и я наблюдавам от балкона. До голям магазин не съм я пращала, не защото няма да се справи (когато ходи на пазар с баща си тя показва кои марки ползвам), но предпочитам самостоятелното пресичане на улици (било то и квартални) да бъде отложено максимално далече във времето.

Общи условия

Активация на акаунт