Кърмене и захранване на бебетата-основни правила

  • 33 624
  • 110
  •   1
Отговори
# 75
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 860
Цитат на: Birdie
Имат склонност да задържат повече вода-затова изглеждат по-дебелички (кърмените деца)

С това никак не мога да се съглася. Дори напротив, всеки педиатър (тукашен или чужд) ще каже, че бебетата, хранени с адаптирано мляко са склонни да задържат повече течности в тъканите си, поради което често са по-пухкавки и с меки бузки.

# 76
# 77
  • Мнения: 811
Малко офф:

Буу, получих мускулна треска на очите от трениращото коте  #Crazy

# 78
  • София
  • Мнения: 9 602
А ние какво да кажем с гайдите!?! Thinking
За кг-те имам в предвид и дебелите кърмени бебета.
Ами тя Лора, дето я кърмя на поискване, от както се е родила и яде денонощно през 2-2,5 часа. е най-елегантното бебе в околността! Simple Smile
НА 7,5 м. е само 6630гр. и 64см. При рожденно 2650гр/49см.
Що така?! Thinking  Neutral Face

# 79
  • Мнения: 6 315
Копче, не се притеснявай. По кривите дето бърди ги е дал, излиза че Йоан е слон - гигант (90-95 пърсентила за тегло и ръст), защото на 8 месеца и 10 дни бе 10 кг и 74 см. Пък не е кърмен често (сам си направи режиам през три часа).

А и да не забравяме - децата трябва да ядат точно определен брой пъти на ден в зависимост от възрастта. Иначе  #Bad Talk и  Twisted Evil .

# 80
  • София
  • Мнения: 9 602
Ами то, аз като чета, чета и си викам: а бе, явно ние нещо не сме в час... Wink

# 81
  • Мнения: 8 585
Цитат на: Margarita
Копче, не се притеснявай. По кривите дето бърди ги е дал, излиза че Йоан е слон - гигант (90-95 пърсентила за тегло и ръст), защото на 8 месеца и 10 дни бе 10 кг и 74 см. Пък не е кърмен често (сам си направи режиам през три часа).

А и да не забравяме - децата трябва да ядат точно определен брой пъти на ден в зависимост от възрастта. Иначе  #Bad Talk и  Twisted Evil .


Едно дете на година утроява теглото си на раждане +/- 200 гр. 10 кг тежи едно дете на около 11 месеца. Има значение и симетричността на ръст и тегло, както и динамиката на теглото по месеци. Плюс това има криви "тегло към ръст " и BMIndex при по проблематични случаи за по-точна оценка. Линкове за тях също съм дал.
За кривите-аз сложих само линк-те са изключително точни. Не съм ги съставял аз Simple Smile .
Такава е реалността-
 Grinning

# 82
  • Мнения: 6 315
Драги Бърди, детето ми се роди 4,150 кг и 54 см. Ако искате да кажете, че бебето ми е огромно - има линк с негови снимки в подписа ми - заповядайте и вижте, че той изобщо не е дебел! Яде така както аз и педиатърката му сме намерили за добре. В случая - по малко, но по-често.
Това е!
Ако искате по някакъв начин да ми внушите, че детето ми е ненормално заради размерите си, няма да успеете Sign Exclamation
Точка по въпроса!

# 83
  • Мнения: 385
Моят коментар: "Теорията, братко мой, е сива, зелено е дървота на живота". Ще ме извините, но като мъж Вие можете да имате опит повече професионален опит като лекар, който не е достатъчен. Тук се изказват майки, които  кърмят и целта е да се обменя опит. Повечето педиатри в България нямат опит и не могат да помогнат на майките да кърмят.  

Аз все още кърмя детето си (1,5г.), но не съм спазвала съветите Ви. Дай Боже да мога да кърмя до 3г. на детето си. С Вашите съвети това едва ли ще е възможно.

Иначе благодаря, че се включихте.

# 84
  • Варна
  • Мнения: 2 133
Цитат на: emem
Момичета, можем да спорим, без да сме груби. Всеки има право да изразява мнението си, стига да не го налага като единствено правилното. Д-р Бърди има някои крайни изказвания, но има и доста познания по обща педиатрия, които ние нямаме, така че нека сме малко по-умерени в изразяването на несъгласие, ще бъде в наша полза.


Подкрепям напълно.

# 85
  • Мнения: 8 585
Цитат на: Инка
Моят коментар: "Теорията, братко мой, е сива, зелено е дървота на живота". Ще ме извините, но като мъж Вие можете да имате опит повече професионален опит като лекар, който не е достатъчен. Тук се изказват майки, които  кърмят и целта е да се обменя опит. Повечето педиатри в България нямат опит и не могат да помогнат на майките да кърмят.  

Аз все още кърмя детето си (1,5г.), но не съм спазвала съветите Ви. Дай Боже да мога да кърмя до 3г. на детето си. С Вашите съвети това едва ли ще е възможно.

Иначе благодаря, че се включихте.


Това за педиатрите не можещи да помогнат-не обобщавайте- може би и в Германия, Англия, Холандия,Франция също не могат да помогнат?? Много се съмнявам...

Ако прочетете внимателно моите съвети ( и на другите разбира се) и си съставите работещо мнение-всичко е възможно.

# 86
  • Мнения: 3 161
Обърнете внимание, че Инка казва "повечето педиатри в България", а не изобщо... предполагам че сте видели и съседната тема, "Какъв е вашият педиатър?". Така че не бързайте да се засягате. После погледнете и статията, от която тръгва дискусията там (има линк в курсив в началото на първия пост) и ще видите, че и в чужбина явно много педиатри са некомпетентни по въпросите на кърменето.
Нещо не разбирам: от една страна сам се дразните от педиатричните практики у нас, а от друга съветвате да слушаме педиатрите си и се засягате, ако се каже нещо против тях.
Впрочем, не сте ли попадали на форуми на български педиатри? Сигурно може да сте много полезен и на тях, ако им обясните някои неща от вашия опит (казвам го без ирония).

# 87
  • Мнения: 8 585
Цитат на: emem
Нещо не разбирам: от една страна сам се дразните от педиатричните практики у нас, а от друга съветвате да слушаме педиатрите си и се засягате, ако се каже нещо против тях.
Впрочем, не сте ли попадали на форуми на български педиатри? Сигурно може да сте много полезен и на тях, ако им обясните някои неща от вашия опит (казвам го без ирония).


От някой практики и казвам кои.

# 88
  • София
  • Мнения: 2 493
След всичко изчетено до тук искам само да попитам - защо така нападате човека. В много от постовете ви момичета има много заяждане. Аз много ви обичам, но определено не ми направиха добро впечатление нападките ви. Мисля че е похвално и много полезно да си имаме един истински професионалист сред нас. Дали сме съгласни с него или не си е отделен въпрос, но все пак трябва да бъдем толерантни към чуждите мнения. Аз също не съм съгласна с някои от нещата, които писа (за храненето с  ад. мляко следобед и т.н., но ми харесва че човека защитава по-късното захранване).
А към доктора - определено не сме дилетантни, но мисля че това вече е изяснено. Вие също трябва да сте по-толерантен (поне относно кърменето) защотото тук по-голямата част от това, което пише е извлечено от опита на майките, а не от "дебелите книги". И мисля, че по-адекватни съвети за кърменето (а този форум е именно посветен на тази тема) от другаде в България не могат да се намерят!

С най-добри чувства към всички!  Heart Eyes

# 89
  • Мнения: 195
'Винаги съм била против педантичното теглене на детето ми - да го видя дали "наддава".) Всяко човешко същество си е индивидуално и няма,НЯМА норми, в които да се вписват ВСИЧКИ."
-> Зависи какво разбирате под "педантично". Останалата част от фразата Ви не мога да приема на сериозно. Тегленето на децата и оценката на развитието им съобразно кривите на растеж е крайъгълен камък на всяка уважаваща себе си педиатрична школа. Останалото е неприемливо.


Simple Smile Слава Богу, за детето си се грижа аз, а не някоя педиатрична школа:). И не считам за най-важно в тази грижа да дебна ежемесечно килограмите му, когато детето очевидно се чувства идеално. Не е фатално, ако излиза от разните му граници, криви и таблици, щом е усмихнато и здраво - ей това имам предвид. И моят педиатър ме подкрепя напълно в това ми мнение.

Общи условия

Активация на акаунт