Убийство на плода ли е аборта ?

  • 9 580
  • 203
  •   1
Отговори
# 60
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
А ако направите спонтанен аборт - значи сте убийци ? Непредумишлени ?
Ако е опит за ирония, е съвършено неуместен - всяка жена, на която се е случило, съзнателно или несъзнателно търси вината в себе си, какво е направила, за да се случи, как не е успяла да опази детето си (независимо че не би могла). Един поглед във форума за родители, преживели загуба, моментално показва точно такива чувства.
Една жена не прави спонтанен аборт - това й се случва и тя е точно толкова жертва, колкото е и плода.

# 61
  • Мнения: 6 167
   Донякъде целта на пускането на тази анкета е назоваването на проблема с истинското име.
Надявам се и дъщеря ми да го прочете и преди да рискува без предпазни средства да прецени какво ще и се наложи да извърши после.........да не се възприема секса като мода ,а и като евентуална отговорност.Ако един човек,осъзнае че може да лиши от будещ(добър или лош)живот "евентуалното си дете"-мисля че ще подхожда много по-отговорно и внимателно към нещата

мъж си, нали? изказването ти е типично мъжко изказване.
'надявам се, дъщеря ми да го прочете преди да рискува без предпазни средства".
това е отвратително, защото в тоя танц има двама. много лесно се хлъзна по логиката, че жената ги определя тия неща.
не бягай по тъча, научи и сина си да е отговорен.

# 62
  • Мнения: 4 371
Имам спомен,че това е бистрено вече. И винаги се стига до ключ. Май и сега е време.
Безсмислени спорове, аз едни убийство, за други необходимост, никой никого няма да убеди в противното.

# 63
"мъж си, нали? изказването ти е типично мъжко изказване.
'надявам се, дъщеря ми да го прочете преди да рискува без предпазни средства".
това е отвратително, защото в тоя танц има двама. много лесно се хлъзна по логиката, че жената ги определя тия неща.
не бягай по тъча, научи и сина си да е отговорен. "
Така-като съм мъж,не значи че падам от марс.Разбира се че танца е за двама.Отвратителното според мен е лошият пример и възпитание.Отвратително е да се налагат остарели схващания че предпазните средства били вредни(или убивали цялото удоволствие).Не бягам по тъча.Син нямам,но съм си "осиновил"цяла детска градина и мисля че се справям добре.Обърнах на 180градуса и начина на мислене и поведението спрямо жените на повечето ми приятели.
ДУЦИ -защо трябва да има безмислени спорове-не е нужно.Трудно се променят нечии убеждения,а и не ми е това целта.Объркаха ме изказвания на жени,че абортите били нещо романтично и ме отврати начина им на мислене,че живота е бил просто някакви си там клетки..
Не съм целял да провокирам безсмислени полемики,а да се запозная и с мнението на по-голям кръг от хора.Анкетата я пуснах тук,защото смятам,че вие сте най-адекватни по тези въпроси...

# 64
  • София
  • Мнения: 1 076
Въпросът не е зададен коректно!
Отказвам да отговоря.


И аз така.
Освен това мъже да ми говорят за аборт е просто смешно и нахално. Изчезвай от тук.

# 65
  • Мнения: 2 673
убийство е, защото когато двете клетки се слеят ВЕЧЕ има душа, която иска да се слее с тях ... убивайки клетките\зародиша\ душата остава без тяло, и се мъчи..

Не е редно! ама като не мислим преди това.. Sad

# 66
  • Мнения: 27 524
Освен това мъже да ми говорят за аборт е просто смешно и нахално. Изчезвай от тук.

Е, недей така грубо, де, всеки има право да пише и да пита. На който не му харесва - не отговаря или казва, защо това не му допада. Но чак така да го гониш  Hug

# 67
  • Мнения: 6 167
убийство е, защото когато двете клетки се слеят ВЕЧЕ има душа, която иска да се слее с тях ... убивайки клетките\зародиша\ душата остава без тяло, и се мъчи..



това е убеждение, нали? не е емпирично доказано?

# 68
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Няма значение моето мнение какво е... Пък и коя съм аз, че да съдя. Има си друг съдник за тези и за всички други дела.

# 69
  • Мнения: 2 673
убийство е, защото когато двете клетки се слеят ВЕЧЕ има душа, която иска да се слее с тях ... убивайки клетките\зародиша\ душата остава без тяло, и се мъчи..



това е убеждение, нали? не е емпирично доказано?

да, ЛЕНИ, знаем, че не е доказано...Мисля, че е грях да се прекъсне ЖИВОТ. А факт е че групичката клетки ВЕЧЕ СА ЖИВОТ\ако не душа\

# 70
  • Мнения: 6 167
Karil, не ме разбирай погрешно, но появата на душата в такива постулатни изречения не го намирам за редно.
Можеш да вярваш, че един ембрион на фаза бластоцист има душа, но това е твоето убждение, а не доказан и безспорен факт.
Грехът също е относително понятие, според как различаваш добро от зло.
За теб може да е добро да се роди дете без предна коремна стена, защото има душа, но за мен това е драма, която бих предотвратила с аборт дори и в напреднал месец от бременността.
Да не дава Бог да се изправим пред такива избори наистина, но аз съм категорична.
Има достатъчно страдание на този свят, за да се уповавам на идеята, че две клетки имат душа и ще сторя грях.

# 71
  • София
  • Мнения: 8 348
Има значение единстевно това, в което вярва жената правеща аборт.
И какво е готов да направи мъжът, спомогнал за детето.

Всичко останало са приказки на чужд гръб.

# 72
  • Мнения: 3 537
Имам спомен,че това е бистрено вече. И винаги се стига до ключ. Май и сега е време.
Безсмислени спорове, аз едни убийство, за други необходимост, никой никого няма да убеди в противното.
Peace

# 73
  • София
  • Мнения: 13 216
Ако можеше да се разговаря с майка и,нямаше да поискам развод.

Eee, чакай малко. Нямам идея защо си поискал развод. Има хора дето са си разведени и са си ОК - могат да говорят с децата си и изобщо едното няма нищо общо с другото по принцип. При вас може да е така, но ние няма как да знаем това  Wink

# 74
  • Мнения: 4 447
За някой абортът е удобен вариант, който е необходимост в ситуация, мислейки, че не е убийство, защото не му пука, че това в същност е убийство.

Общи условия

Активация на акаунт